Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

dziewczyny- dzieki za zainteresowanie i wsparcie, ale jak narazie bol przeszedl... polozylam sie o 16 i lezalam do tej pory.. nie wiem czy to nie przez to, ze ostatnio duzo sprzatam i jeszcze to przemeblowanie, ogolnie przy chodzeniu czasami mam wrazenie, ze moj brzuch ciagnie mnie w dol :/ nie wiem jak to bedzie na uczelni szczerze powiedziawszy, ale nie mam innego wyjscia, a Pani dziekan mi powiedziala, ze na 5 roku nikt dziekanki nie bierze i ona mi nie da, bo mam za wysoka srednia i dziecko nie jest podstawa do nieskoczenia studiow w terminie :D moze bede sie wymieniala dzidzia z kolezankami z innej grupy, wkoncu na wyklady chodzic nie musze, tylko na cwiczenia... wlasnie dlatego musze dogadac sie z prowadzacymi, bo moze uda sie caly semestr zaliczyc do konca listopada, a w lutym poprostu przyjde sobie na sesje :) mialam kolezanke rok wyzej, ktora tez urodzila w grudniu rok temu i kazdy machal reka i przymykal oko, ze jej nie ma. Mowila mi, ze nasza uczelnia pod tym wzgledem jest bardzo dobrze nastawiona.. (Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław) pozdrawiam dziewczyny i zycze milej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka- tu masz linka do wyprawki, tez dzisiaj szukalam takie listy i znalazlam: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4272171 nawet kilka wersji tam jest co potrzebne a co nie :) wiek: 23 tc: 29 termin: z OM 10.12. a z usg narazie roznie ;) miedzy 2-7.12 płeć: 100% chłopczyk dzieci: pierwsze siedzi sobie w brzuszku ;) waga: I trymestr +1kg II trymestr +6kg III trymestr http://www.suwaczek.pl/cache/566179d614.png http://www.suwaczki.com/tickers/eiktyx8dt6v1uklu.png http://suwaczki.slub-wesele.pl/201005070932.html http://suwaczki.slub-wesele.pl/20110730580218.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny co do wyprawki do szpitala zarówno dla mamy i dzidzi to wszędzie co innego wypisują,ja ostatnio byłam w szpitalu i tam na izbie przyjęć wisi taka lista co potrzeba mamusi i dzidzi więc może warto się przejechać do szpitala o ile nie jest gdzieś daleko ,bo ja akurat mam blisko ,jak szłam rodzić Marcela to na piechotę poszłam przez lasek bo taki korek na drodze był że hej ,no a co do tej wyprawki do szpitala to u nas wcale nie jest taka okazała jak co niektóre dziewczyny piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po południu napiszę listę rzeczy do zabrania do szpitala, którą dostałam w szkole rodzenia, bo w pracy nie mam jej przy sobie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek, napisze wam jak liste dala mi moja polozna: do szpitala dla mamy do porodu: karta ciazy karta ubezpieczeniowa dowod osobisty akt slubu ( bo u nas szpital odrazu przekazuje wszystko do USC,zeby juz nie chodzic po urodzeniu dzidzi) szlafrok papcie cieple skarpetki kosmetyki do higieny osobistej ulubiona muzyke jakies cukierki dla mamy po porodzie: dwie nocne koszule stanik do karmienia wkladki do stanika recznik dla taty: wygodne ubranie jakas przekaska lub kanapka aparat fotograficzny lub kamera dla dzidziusia: podczas pobytu w szpitalu nic nie potrzeba, szpital wszystko zapewnia-ciuszki pieluchy itp ale na powrot do domu: body new born pieluchy pajacyk kombinezon czapeczka kocyk gondola lub fotelik do transportu to moja lista :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyprawki dla dziecka do szpitala to trochę u nas inaczej ,bo ubranka owszem ubierają w szpitalne ale wolą żeby mamusie zabrały swoje i przebrały malucha ,pieluchy szpital zapewnia ale wiadomo że nie zbyt dużo również lepiej zabrać małą paczkę,mokre chusteczki też lepiej zabrać i co ważne małe skarpetki lub rękawiczki żeby maluszek nie podrapał się pazurkami w szpitalu lepiej nie obcinać tylko już w domku,no i rożek lub kocyk ,a na wyjście to już w zależności od pory roku my wiadomo że troszkę cieplejsze ciuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie z tym ubieraniem malca:/ ja kompletnie nie mam wyczucia.. ani doswiadczenia tym bardziej... a patrzac na siebie to ja w zimie zawsze sie za cieplo ubieram:/ czy jest jakas zlota zasada ubierania dzieci? P.S. Wyskoczylo mi uczulenie na brzuchu :/ takie biale kropki ze 3 :/ nie wiem co mnie atakuje.. ide po wapno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga ja mam tak samo w zimie to ja na cebulke sie ubieram bo bardzo lubie ciepło, nawet dzisiaj kazałam meżulkowi zapalic w centralnym bo mi zimno bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten kolejny pochmurny dzień. Co do wyprawki to u mnie w szpitalu dają maluszkowi ubranka i trzeba mieć tylko swoje gdy wychodzimy ze szpitala. Pampersiaki swoje.Przydadzą się także chusteczki nawilżone,woda utleniona i spirytus 100% do przemywania pępuszka. A dla mamy to na pewno wkłady poporodowe.Najlepiej zakładać po dwa. Majtki jednorazowe,szlafrok,ręcznik,kapcie,klapki pod prysznic,kosmetyki. Z bardziej przyziemnych rzeczy trzeba zabrać sztućce i papier toaletowy. Podczas porodu dobrze mieć przy sobie coś do picia w butelce. Coś dawno nie zaglądała do nas Natalia...mam nadzieję,że wszystko u Niej w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) U mnie też dzisiaj straszna pogoda, wieje taki wiatr, że aż strach wychodzić. Co do wyprawki szpitalnej to niestety na razie nic nie wiem, w sobotę jedziemy do kolejnego szpitala i się okaże czy to już ten gdzie będziemy rodzić, czy będziemy musieli szukać dalej, jak na razie wyczytałam na ich stronie, że mają odnowiony oddział, sale do porodów rodzinnych i 1-2os. sale dla położnic więc brzmi zachęcająco, no ale się okaże. AgnieszkaW - ja też wyszłam z założenia, że całość zaliczę do końca listopada, no i jak na razie wszyscy się zgodzili, więc po prostu czeka mnie dużo pracy i zdawanie w listopadzie, chociaż jedna Babka była na tyle miła, że stwierdziła, że pracę zaliczeniową mi odpuści, bo sama rodziła dziecko jak się uczyła i wie, że nie było łatwo, mam tylko w miarę możliwości pojawić się na zajęciach do końca listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sobotę jedziemy do szpitala w Lesku, jeśli tam będzie "straszyć" tak jak w Ustrzykach to bierzemy jeszcze pod uwagę Sanok i Strzyżów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety- no ja tez licze na taryfe ulgowa i przymruzenie oka :D, jednak mam nadzieje, ze nie urodze przed koncem listopada i uda mi sie w miare mozliwosci wszystko pozaliczac; mam tylko 6 przedmiotow- z czego tylko z 2 egzaminy (no, ale cwiczenia i tak trzeba zaliczyc :/) Bettinka- slicznie wygladasz :) do twarzy Ci w czerwonym i jaki masz brzusio kształtny :) mierzycie dziewczyny obwod swojego brzucha? Bo mnie sie zdaje, ze moj wolno rosnie... ja swoj mierze na wysokosci pepka i ma obecnie 98cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betttinka- sliczny brzusio! evangeline, napisalas, ze u was trzeba wziac sztuccie i papier toaletowy do szpitala!!?? jestem w szoku, ze nawet podstawowych rzeczy nie ma w polskim szpitalu!!! Wspolczuje takich warunkow..... le rety mam nadzieje, ze trafisz na dobra szpital z "normalna" porodowka, a nie tak jak w tym co bylas z tymi smiesznymi boksami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lista rzeczy potrzebnych do szpitala: DOKUMENTY: 1) dowód osobisty 2) aktualna książeczka ubezpieczeniowa 3) karta przebiegu ciąży 4) karty informacyjne z pobytu w szpitalu jeśli byłaś hospitalizowana WYNIKI BADAŃ: 1) grupa krwi (najlepiej krewkarta lub 2 wyniki z 2-ch pobrań krwi) 2) przy ujemnym Rh (Rh-) badanie na obecność przeciwciał DLA MAMY: 1) rozpinana koszula lub piżama wygodna do karmienia (2) 2) szlafrok 3) jednorazowe majtki (min. 6 szt.) 4) przybory toaletowe 5) ręczniki 6) podpaski (najlepiej jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek) 7) szczotka do włosów (ew. opaska, spinka lub gumka) 8) pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów) 9) lanolinowa pomadka lub tłusty krem do zmiękczania ust 10) kapcie 11) klapki pod prysznic Można mieć ponadto: 1) jednorazowe chusteczki 2) ręczniki papierowe 3) woda kosmetyczna w areozolu do odświeżania twarzy 4) piłka "jeżyk" lub 2 piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej) 5) coś do jedzenia i picia 6) skarpetki 7) specjalna poduszka do karmienia (pod główkę dziecka) 8) 2 staniki do karmienia 9) ręczny odciągacz do pokarmu DLA DZIECKA: 1) 15-20 pieluch jednorazowych w najmniejszym rozmiarze 2) chusteczki pielęgnacyjne 3) 3 bawełniane koszulki 4) 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza 5) 3 pajacyki (najlepiej rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów 6) skarpetki 7) ręcznik kąpielowy z kapturkiem 8) oliwka dla niemowląt 9) kocyk Ponadto osobno zapakowane ubrania dla dzidzi na wyjście. Położna śmiała się z tego że jak nie chcemy wrócić z maluszkiem do domu na boso czy w bieliźnie to radziła też spakować swoje ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki ewcia :) a ile czego kupujecie, chodzi mi o ciuszki ile body, ile pajacyków itd. bo juz słyszałam różne opinie i zgłupiałam. Na jednym forum to aż sie dziewczyny o to pokłóciły i to na ostro hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mogę prosic równiez o dostęp agnieszkacl@wp.pl ja mam jutro wizytę u lekarza i nie mogę się doczekać, znowu zobaczę swojego małego rozrabiakę, dwie noce pod rząd tak się rozpycha że znowu mam problemy z nerką (zaczyna boleć), ale jest taki uroczy, wieczorem jak lezymy z mężem i położy rączke na brzuszku to mały kopie go (prowokuje) to mąż zaczyna do niego mówić przez brzuszek a malutki szaleje i wypycha przuch w stronę męza, słodko to wygląda lekarz zabronił mi głaskać brzuszek ze względu na twardnienie podbrzusza i skurcze ale ja nie mogę się powstrzymać i czasem łapię sie na tym że jak w nocy rozrabia to głaskam brzuch i mam wrazenie że malutki łagodnieje dziewczyny zaczynam się martwić bo nic nie dzieje sie z moimi piersiami, fakt urosły i powiększyła się brodawka ale nic się nie sączy czy cos takiego właśnie dobre pytanie zadała bettinka87 co do ilości ubranek na wyprawkę dla dzidziusia ja mam 3 całe wyprawki(śpioszki, kaftaniki, koszulki, skarpetki, rękawiczki i czapeczki, kombinezon) które zabieram do szpitala pozatym w domku bedą czekać 2 polarowe śpioszki, 5 body z dł rękawe, 3 body z kr rękawem, 3 pajace, 2 spodenki, 2 sweterki, 3 śliniaki, śpiworek. coś jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbata- sprawdz mejla ;) ja oczywiscie nie moglam sie powstrzymac i wczoraj zrobilam pierwsze ciuszkowe zakupy na allegro... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ,ja znowu przesadziłam z ciuszkami mam dwie wielkie szuflady nawet różowe bodziaki i śpiochy bo poleciałam kupić kiedy doktor widziała na usg dziewczynkę która potem okazała się chłopcem ale 100% będzie wiadomo jak się urodzi ,udało mi się za 30 zł kupić 40 par skarpetek i 20 czapeczek różnych cienkich,grubych ale w idealnym stanie i naprawdę ślicznych z allegro,czasami warto poszukać w ogłoszeniach i nie trzeba wydawać wielkiej forsy a dzieci wiadomo nie niszczą a za to szybko rosną,pytanie mam czy pijecie colę lub pepsi bo mnie wczoraj taka ochota naszła że nie mogłam się nie napić pepsi wiem że to szkodliwe ale pomogło mi na zgagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja już po dzisiejszej wizycie u gina.Niestety jestem zawiedziona i nic konkretnego się nie dowiedziałam.Lekarz mnie zbadał,sprawdził akcje serduszka maluszka i na tym się skończyło.Nawet nie dowiedziałam się ile dzidzia już waży.Pan doktor stwierdził,że to jeszcze za wcześnie i dopiero w 32 tygodniu ciąży dokonuje się takich pomiarów...phi ! explosive...niestety takie są polskie realia.Czy to w moim szpitalu czy we Wrocławiu o takie rzeczy jak papier czy sztućce trzeba zadbać samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola ja na początku ciąży miałam straszną ochotę na colę.Niestety nie mogłam się powstrzymać,teraz na szczęście mi już przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w szpitalu na spisie wyprawki też jest napisane żeby zabrać papier i sztućce i oczywiście lewatywę ,ja jak rodziłam poprzednio nic z tych rzeczy nie brałam ale myślę że papier i to mogę zabrać ale z widelcami jeżdzić nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, przesłałam już moje dwa zdjęcia :) co do Coli lub Pepsi to kusi mnie całą ciąże, ale jakoś sobie radzę ale za to jem dużo czekolady i boje sie że póżniej nad bioderkami to będę płakać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herbata czerwona śliczny masz brzuszek i w ogóle pięknie wyglądasz w ciąży!! :) Co do wyprawki to wczoraj dostaliśmy z mężem całą listę w szkole rodzenia, ale zawiera ona praktycznie to co napisałyście. Jeszcze można dodać: - koło do pływania dla dzieci (do siadania po nacięciu krocza-podobno bardzo pomaga ominąć ból) - wkładki poporodowe (takie specjalne, duże) - podkłady poporodowe (podobno są bardzo przydatne) - T-shitr męża na poród przeznaczony na stracenie, bo podobno trzeba założyć, że baaardzo się ubrudzi :)) Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę:) http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3la7ww4u1.png http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3la7ww4u1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja dzisiaj mam chyba jakąś rewolucje w brzuchu, Mały się tak wierci, że ciężko mi usiąść w taki sposób żebym nie czuła się niewygodnie :o A tu jeszcze tyle czasu do grudnia... Dzisiaj w ogóle mam jakiś dziwny dzień, dopadły mnie wątpliwości, że sobie nie poradzę, w sensie nie poradzę z dzieckiem i mam ochotę usiąść i ryczeć :( Ehh to pewnie sprawka hormonów. Co do coli to ja piłam często na początku ciąży, jak nic innego pomagała na mdłości i zgagę. A teraz jakoś nie mam zupełnie ochoty ale wychodzę z założenia, że o ile nie będzie pita litrami to dziecku nie zaszkodzi, tak samo jak inne mniej zdrowe rzeczy, oczywiście wyłączając papierosy i alkohol. Ładnie Wam urosły brzuszki, postaram się też coś dorzucić ale muszę pozbyć się przeziębienia, bo chwilowo wyglądam jak nieszczęście ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×