Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Gość amelee
dawniej nie myślalam o dziecku,koleżanki juz dorobiły sie gromadek i wiecznie było pytanie kiedy ja. Mówiłam ze mnie to nie rajcuje, a jak bedzie za pózno to zostają domy dziecka. Teraz wiem co miały na myśli mowiac ze to niesamowite uczucie.Każdego dnia przezywam te ruchy dziecka jakby kopała pierwszy raz. Cieszę się że oprócz rosnącego brzucha do tej pory nie mialam żadnych dolegliwosci, czasem sie zastanawialam czy nie jest to ciąza urojona haha. Malutka nie lubi byc fotografowana , mam moze z 9 fotek usg a z tego tylko 2 pokazują jej buzke. Lekarz mowi ze Ona sie zasłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_1990
Hej dziewczynki... nie odzywałam się chyba już 2 miesiące, ale ciągle wykańczamy mieszkanie... jak na razie idzie to wszystko jak krew z nosa!! Do tego jeszcze 2 tygodnie temu leżałam tydzień w szpitalu na neurologi. Okazało się, że mam tężyczkę, miałam zaburzenie widzenia drętwienie lewej strony twarzy i ręki.... bardzo się wystraszyłam, ale na szczęście z dzidziusiem wszystko jest ok! :) Ja generalnie codziennie rano wymiotuje... coś okropnego, mój organizm chyba wcale nie toleruje ciąży... już bym chciała mieć to wszystko za sobą i moją córcie trzymać w ramionach :) Mnie przez tą pogodę jakaś wstrętna chandra dopada, a może przez to, że jeszcze nic nie jest przygotowane pod narodziny szkraba i boje się, że nie zdążymy. Mam nadzieje dziewczynki, że wszystkie damy radę urodzić w terminie i, że poród będzie w miarę do zniesienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości i ja zmierzyłam obwód brzucha - 107cm ;] i mam tak samo, że ja przechodzę korytarzem to się oglądam z każdej strony, tyle że ja ciągle zauważam, że rosnę ;] Synek ma być podobno nie za grubaśny, za to długi ;] I tak jak u amelee nie chce pokazywać buźki, albo chowa się w ścianę macicy albo zasłania rączką. Do tabelki: lapia....25....09.12.2010....chłopiec....Białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelee
no ja mam nadzieje że córcia pozwoli sobie zrobić fotke jeszcze przed rozwiązaniem. Jestem taka ciekawa jak Ona wygląda, jedyne co dostrzegłam to nosek ma po tacie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelee
do Natala1990 , bardzo wspólczuje Tobie tych dolegliwosci ale glowa do gory niebawem wszystko córcia Tobie wynagrodzi. Mam pytanie, bo widzialam w tabelce, ze nie podałas płci. Nie chcialas wiedziec? czy nie bylo takie mozliwosci zobaczyc. Ja byłam zbyt ciekawska by nie zapytac o płeć, praktycznie juz w 3 miechu przy badaniach prenatalnych wymęczylam aby mi powiedzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam tak samo, musiałam wiedzieć jaka płeć, jestem w gorącej wodzie kąpana ;] U mojego synka to wiem, że policzki pyzate ma po mnie i nosek mały "kartoflany" też po mnie ;] za to wzrost i figurę będzie miał po tacie, bo długi i chudy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hebata czerwona
hehe też się zmierzyłam i mam równą 100cm :) po sytym obiadku :) ale mi idzie tylko w brzuszek i piersi my z mężem wczoraj zrobiliśmy kolejne podejście do wyboru imienia i będzie na 99% Jakub Karol :) Karol po papieżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelee
Mam pytanie do kobiet które juz maja dzieci. Jak kupowałam ubrania dla Malej to zaczynałam od 56 .Potem wyczytalam ze kupuje sie od 62. Więc skupiłam sie na tych rozmiarach 62 , 68 . Na etykietkach jest napisane ze do 68 to jakos do 6 miecha. Czy to jest mozliwe? Bo cos mnie sie wydaje że to dużo zawyżone dane.Poweidzcie proszę 68 cm to do ktorego miesiąca dziecka jestem przygotowana z ciuchami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelee
uff to mnie uspokoiłaś, bo naprawde troche z ilością przesadziłam i bałam sie że Mała poprostu tego nie wynosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj i może tak być że ani się obejrzysz a już będziesz zakładać większe ciuszki ,ja połowy rzeczy nie ubrałam małemu bo tak szybko rósł ,a teraz zrobiłam to samo ,nakupowałam tego wszystkiego ,dużo też dostałam i teraz tak patrzę w tę szufladę i myślę że przesadziłam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
Cześć dziewczyny, ja też sie pokusiłam i zmierzyłam swój brzuszek, mamy w talii całe 106 cm hehe:) Co do rozmiaru ciuszków to róznie bywa wszystk zależy od tego jak mały bobas rośnie, moja majac 6 miesiecy nosiła 68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
Musimy tez pamietac ze rozmiar rozmiarowi nierówny, kazda firma ma swoja rozmiarówke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) moj obwod brzucha 100cm; ide dzisiaj na konsultacje do gina, bo juz nie wytrzymam z tymi plecami, gorzej mi sie oddycha i ogolnie cos slabo.. :/ maly tez nieruchliwy, juz od tygodnia zmienila pory aktywnosci, raz rano, raz w nocy, raz po poludniu, boje sie, ze cos moze z lozyskiem nie tak albo co:/... moze to pogoda? albo ma za malo miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka Nie przejmuj się tak tym, że maluch mniej się rusza, tak jak napisałaś - ma coraz mniej miejsca. Czytałam, że w późniejszym okresie ciąży dzieci już nie tyle co kopią i strasznie fikają, tylko bardziej się rozciągają, bo są coraz większe i też wkręciło się, że coś jest nie tak, bo stał się bardziej ospały. Na co lekarz powiedział dokładnie to co napisałam. Także nic się nie martw i głowa do góry ;] I tak szczerze powiedziawszy to w różnych artykułach wypisują, że jak się dużo rusza to może być źle, jak mało to też może być źle, to niby skąd same mamy wiedzieć jak jest dobrze, skoro każde dziecko jest inne. Najważniejsze to nie popadać w paranoje, bo codziennie byśmy u lekarza lądowały ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm... coś mi dziwnie wykasowało środek mojego wpisu... Agnieszka Nie przejmuj się tak tym, że maluch mniej się rusza, tak jak napisałaś - ma coraz mniej miejsca. Czytałam, że w późniejszym okresie ciąży dzieci już nie tyle co kopią i strasznie fikają, tylko bardziej się rozciągają, bo są coraz większe i też jest im ciężko, nie tylko nam. No i pogoda nie tylko na nas działa usypiająco. Któregoś razu mi też wkręciło się, że coś jest nie tak, bo maluch stał się bardziej ospały. Na co lekarz powiedział dokładnie to co napisałam. Także nic się nie martw i głowa do góry ;] I tak szczerze powiedziawszy to w różnych artykułach wypisują, że jak się dużo rusza to może być źle, jak mało to też może być źle, to niby skąd same mamy wiedzieć jak jest dobrze, skoro każde dziecko jest inne. Najważniejsze to nie popadać w paranoje, bo codziennie byśmy u lekarza lądowały ;] o tak miało być ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ,lapia dobrze radzi nie przejmuj się ,ja powiem Ci na pocieszenie że mój Marcel to nawet w połowie się nie ruszał jak ten maluch i urodził się zdrowy a teraz nadrabia ten czas kiedy spokojnie spał w brzuchu,bo wszędzie go pełno ,a na dodatek buzia mu się nie zamyka ,dziewczyny co sądzicie o imieniu Borys,idę teraz na spacer potem zajrzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola brzusio cud miód :) ślicznie rośnie Mój maluszek też teraz jakoś bardziej ospały, wczoraj malo co sie ruszal. Za to dzisiaj wypina się bardzo po żebrach. Też sie schizowalam ale teraz juz wiem ze tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto--------wiek-----------TP------------------płeć----- - ------miasto lub woj...tydz..waga ..termin porodu z usg.. Pampusia...26............02.12.2010.. ......chłopiec ... ok. Lublina maczek2...34............03.12.2010 ........chłopiec _kasik......26.........05.12.2010 ........chłopiec....zach-pom some........26........... 05.12.2010. ..........? herbataczerwona....26..06.12.2010 .....chłopiec .... ok.Bełchatowa pola_30_..................08.12.2010......dziewczynka karo31......31...........09.12.2010.........chłopiec lapia.........25...........09.12.2010..........chłopiec..........Białystok AgnieszkaW..23.........10.12.2010.........chłopiec...... .Wrocław Gwiazdeczka46..........11.12.2010.... ....chłopiec wiola.sz....32.............11.12.2010 . ......chłopiec....Gdańsk explosive...33............13.12.2010. .. .....chłopiec....Berlin szkocja.....33............13.12.2010..........chłopiec.. ...Gorlice kasia32....................14.12.2010. ..........? bettinka87..23..........15.12.2010.. .......chłopiec..podkarpackie kate1111.................15.12.2010.. ............? mammma80..30..........15.12.2010..... ....chłopiec Amelee ......28 lat ...... 15.12.2010 dziewczynka, Baden-Wrttemberg ewa0505....26............16.12.2010.........chłopiec łe rety....26./..16.12.2010...chłopiec.. .Ustrzyki Dolne... 31..2120..8.12... Pasja24....24...16.12.2010...chłopiec....Warszawa....31. ...1700...brak TP Kropka1111 .29..........20.12.2010 .........chłopiec Natalia_1990..20........22.12.2010... ........? anetaza.......32........24.12.2010.......dziewczynka GoSiAcZeK_85...........24.12.2010.......dziewczynka.....G dynia basienka154...30.......26.12.2010.......dziewczynka....Wa rszawa Minia85................ ..25.12.2010 . .......chłopiec evangeline..25..........27.12.2010. ..........? Namanowcach..........31.12.2010........ chlopiec lapia dopisałam Cie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję ;] A imię Borys? Jak dla mnie to na nie, ale to tylko moje zdanie. Jakoś mi tak zbyt hardo brzmi. A przede wszystkim kojarzy mi się z psem koleżanki, boldogiem brzydkim i śliniącym się ;] to pewnie stąd ta moja niechęć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widzę, że po weekendzie i forum ożyło. Ja miałam zajęcia w szkole sobota-niedziela, ale i tak mało piszę, bo po prostu nie mogę już wysiedzieć przed komputerem. Brzuszek mi przeszkadza w pisaniu. Mam juz wszystko kupione jesli chodzi o torbę do szpitala, ale jeszcze jej nie pakowałam. Jutro zaczynam 37 tydzień. Niby jeszcze miesiąc został ale ta liczba 37 już tak powaznie brzmi, jakbym juz na wylocie była.;) Mąż wraca albo w najbliższą niedzielę, albo w następny piątek. Doskwiera mi już bardzo samotność. Coraz trudniej mi się zajmować Julką. Ona jest jak wicher i naprawdę trzeba mieć energię, żeby jej dorównać, a mi już jej coraz bardziej brakuje. Jeśli chodzi o ubranka to naprawdę nie sugerujcie się metkami. Rozmiar 56 dwóch różnych firm może się bardzo różnić. Każde dziecko też w różnym tempie rośnie. Moja córeczka od urodzenia była drobniutka i teraz, choć ma 2 lata i 4 miesiące to ma kilka ciuszków na 12-18 miesięcy i są w sam raz. A jak dałam szwagierce trochę ubranek po niej dla jej synka to on je nosił jak miał kilka tygoni, podczas gdy na Julkę były dobre jeszcze jak miała pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku, padam z nóg. Dzisiaj już do końca leniuchuję i nic więcej nie robię. Z tymi rozmiarami to różnie bywa. Dzisiaj kupiłam mojemu maluszkowi spodenki jeansowe i sweterek w biało-niebieskie paski. Nie mogłam się powstrzymać po prostu. A później w domku doszłam do wniosku że niepotrzebnie je kupiłam bo są w rozmiarze 56 i możliwe że ich nawet nie założy. Ale weź tu człowieku i się powstrzymaj. Jeśli chodzi o ruchliwość to mój mały cały dzień śpi - czasem tylko troszkę się porusza (nie mówię że się nie martwię tym brakiem oznak życia) ale niekoniecznie. Wieczorkiem troszkę się poprzeciąga no i czasem w nocy - ale ogólnie to jakiś leniwy jest. W szkole rodzenia mówili że coś jest nie tak i trzeba pędzic do szpitala jeśli wogóle przestajemy czuć ruchy dziecka albo jeśli ruchy te są gwałtowne i w różnych częściach brzucha - zupełnie jakby dziecko nie mogło sobie miejsca znaleźć (porównała tutaj do sytuacji kiedy np. nam coś strasznie boli to nie możemy sobie w domu znaleźć miejsca tylko łazimy z kąta w kąt). Wszystkie pozostałe sytuacje są normą, wiec ja już aż tak się nie stresuję. Jeśli chodzi o imię Borys to dla mnie też się jakoś twardo kojarzy - ale tak jak napisała Bettinka -rzecz gustu. Jeśli chodzi o imiona to co sądzicie o Kamilu? Jakoś sama nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) ja tez tu cos ostatnio malo zagladam ale to przez przeprowadzke. Na szczescie juz po wszystkim i mieszkamy w naszym domku :) witam wszystkie nowe grudniowki! widze ze wszystkie mamy podobnie z tym spaniem, mnie tez jest coraz ciezej przybrac odpowiednia pozycje, czesto budze sie w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewuszki:-) Troszkę mnie nie było a się rozpisałyście,że ho ho W weekend nie miałam nawet chwilki żeby do Was zajrzeć.Miałam "troszkę" sprzątania.Mąż przyjechał z delegacji i moja mama w odwiedziny z zza granicy,więc trzeba było jakieś ciacho upiec:-) Powiem Wam,że wyszło pyszne Byłam dziś na wizycie u gina.Wyniki mam bardzo dobre,dwa kilo więcej na plusie.Lekarz dokonał pomiaru wagi maluszka.Około 1600-1800 waży dzidzia.W następnym tygodniu idę na usg,także będę wszystko wiedziała dokładnie. W środę jedziemy do szpitala.Synek będzie miał operację przepukliny,więc zostaniemy tam parę dni.Dziewczyny tak się tym martwię,ciągle o tym myślę.Nie wiem jak dam sobie radę gdy mi zabiorą Julka pod nóż...już słyszę Jego płacz.Nie wiem ja to jestem chyba jakaś panikara albo wszystkie mamy już tak mają. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto--------wiek-----------TP------------------płeć----- - ------miasto lub woj...tydz..waga ..termin porodu z usg.. Pampusia...26............02.12.2010.. ......chłopiec ... ok. Lublina maczek2...34............03.12.2010 ........chłopiec _kasik......26.........05.12.2010 ........chłopiec....zach-pom some........26........... 05.12.2010. ..........? herbataczerwona....26..06.12.2010 .....chłopiec .... ok.Bełchatowa pola_30_..................08.12.2010......dziewczynka karo31......31...........09.12.2010.........chłopiec lapia.........25...........09.12.2010..........chłopiec. .........Białystok AgnieszkaW..23.........10.12.2010.........chłopiec...... .Wrocław Gwiazdeczka46..........11.12.2010.... ....chłopiec wiola.sz....32.............11.12.2010 . ......chłopiec....Gdańsk explosive...33............13.12.2010. .. .....chłopiec....Berlin szkocja.....33............13.12.2010..........chłopiec.. ...Gorlice kasia32....................14.12.2010. ..........? bettinka87..23..........15.12.2010.. .......chłopiec..podkarpackie kate1111.................15.12.2010.. ............? mammma80..30..........15.12.2010..... ....chłopiec Amelee ......28 lat ...... 15.12.2010 dziewczynka, Baden-Wrttemberg ewa0505....26............16.12.2010.........chłopiec łe rety....26./..16.12.2010...chłopiec.. .Ustrzyki Dolne... 31..2120..8.12... Pasja24....24...16.12.2010...chłopiec....Warszawa....31. ...1700...brak TP Kropka1111 .29..........20.12.2010 .........chłopiec Natalia_1990..20........22.12.2010... ........? anetaza.......32........24.12.2010.......dziewczynka GoSiAcZeK_85...........24.12.2010.......dziewczynka.....G dynia basienka154...30.......26.12.2010.......dziewczynka....Wa rszawa Minia85................ ..25.12.2010 . .......chłopiec evangeline.......25.......27.12.2010.........?......dolnośląskie Namanowcach..........31.12.2010........ chlopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim,witam nowe mamy!Pozdrawiam wszystkie chore i źle czujące sie! Z ciekawości zmierzyłam i ja swój brzuch i mam 105 cm takze Bettinka gonie Cie,gonie :-) Ja sie czuje dobrze,chociaz już odliczam czas do końca,często mysle o porodzie i wogóle jak to będzie w czwórke...Wiola-na porodówce chyba sie nie spotkamy jednak bo chyba zdecyduje sie rodzić na Klinicznej...taki mam mały mentlik w głowie w związku z tym póki co ale raczej ten kierunek.... Mi sie imie Borys pozytywnie kojarzy- z Borysem Szycem...Moj synio tez bedzie mial twarde imie jak coniektórzy mowia-Artur,ale mnie tam sie podoba,POZDRAWIAMY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelee
Witajcie brzucholki, ja juz po sniadanku i kawusi gotowa do serfowania w sieci. Widze ze co niektóre aktywne są popoludniami, :( ja niestety wczoraj nie dałam rady tylka z kanapy podniesc dopiero jak mąż wrócił to i siły wróciły, Chyba zwyczajnie nie lubie samotności. Nie zazdroszczę Wam Dziewczyny, operacje dzieci, lezenie w szpitalach, zle samopoczucia, jedyne co moge to trzymac kciuki ze wszystko się uda. Najbardziej jednak mysle o tym synku Julku ktory bedzzie mial niebawem operacje, sama mam pryjaciólkę ktorej syn wymagał skalpela i pobytow w szpitalu i wiem jak ona to prezywała. Nie da sie opisać cierpienia matki. Pamietaj ze jestesmy z Tobą , pisz , pisz i jescze raz pisz jak Ci smutno, zawsze to troche pomaga :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×