Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Gratulacje dla Niani i Patryczka...oj namęczyła się bidulka, 51 godzin to baaardzo długo. To ja w tabelce następna wypadam :), ale już czuje, że mnie ktoś wyprzedzi bo u mnie cisza jak makiem zasiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze 51 godzin???!!!! masakra.... gratulacje dla Niani i jej synka za wytrwalosc! no i kolejna sierozpakowala w listopadzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto----wiek---------TP------płeć---miasto lub woj...tydz..waga..termin porodu z usg.. maczek2...34............03.12.2010 ........chłopiec _kasik......26.........05.12.2010 ........chłopiec....zach-pom some........26........... 05.12.2010. ..........? AleksaP........31.........06.12.2010.....chłopiec.....Je rsey pola_30_..................08.12.2010......dziewczynka Kotlinka......25...........08.12.2010......chłopiec..... .....Warszawa Agawa84.....26...........08.12.2010 ..... chłopiec .... Jastrzębie-Zdrój lapia.........25...........09.12.2010..........chłopiec. .........Białystok AgnieszkaW..23.........10.12.2010.........chłopiec...... .Wrocław Gwiazdeczka46..........11.12.2010.... ....chłopiec wiola.sz....32.............11.12.2010 . ......chłopiec....Gdańsk explosive...33............13.12.2010. .. .....chłopiec....Berlin szkocja.....33............13.12.2010..........chłopiec.. ...Gorlice kasia32....................14.12.2010. ..........? bettinka87..23..........15.12.2010.. .......chłopiec..podkarpackie kate1111.................15.12.2010.. ............? mammma80..30..........15.12.2010..... ....chłopiec Amelee ......28 lat ...... 15.12.2010 dziewczynka, Baden-Wrttemberg ewa0505....26............16.12.2010.........chłopiec.... ...Suwałki.....35.....2400 łe rety....26./..16.12.2010...chłopiec.. .Ustrzyki Dolne... 31..2120..8.12... Pasja24....24...16.12.2010...chłopiec....Warszawa....31. ...1700...brak TP Kropka1111 .29..........20.12.2010 .........chłopiec porcupine...31...........20.12.2010.........dziewczynka.. .Górny Śląsk Natalia_1990..20........15.12.2010... ........Dziewczynka.... Wrocław anetaza.......32........24.12.2010..........dziewczynka GoSiAcZeK_85...........24.12.2010.......dziewczynka.....G dynia basienka154...30.......26.12.2010........dziewczynka....W a rszawa Minia85................ ..25.12.2010.........chłopiec evangeline.....25.....27.12.2010...........chłopiec....d olnyśląsk Namanowcach..........31.12.2010........chłopiec ROZPAKOWANE kto-----------------data urodzenia---------płec/imię-------------masa i długośc karo31.............04.11.2010..............Wojtuś....... .........2550 g 49 cm herbata czerwona..09.11.2010...........Kubuś...................3150 g 57 cm Pampusia Niania666..............21.11.2010..........Patryk..................3280g 52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niania- gratulacje, ale 51 h to masakra... naprawde dzielni jestescie!!! Ja zastanawialam sie dzisiaj czy nie pojechac na izbe przyjec, zeby zrobili mi KTG- normalnie mam schizy.. maly sie tak malo rusza :( nie wiem co mam robic... czy czekac do wizyty w czwartek czy co... no ewidentnie rusza sie juz mniej, musze naprawde go pobudzac, zeby dal znac o sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka jak masz jakieś wątpliwości to jedz na IP...w tych sprawach lepiej być nadgorliwym i kilka razy pojechać niepotrzebnie niż później żałować, że się nie zareagowało. Ale skoro maluszek daje o sobie znać...nawet jak to na nim wymuszasz...to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka ja bym na twoim miejscu nie czekala, jesli sie niepokoisz toidz na ktg. Lepiej isc o raz za duzo niz o raz za malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niania: wielkie gratulacje !!! i padam do stóp, bo poród 51godzin wydaje mi się niemożliwy. Chyba bym umarła. Silna kobieta z Ciebie ;] Ja dziś po wizycie, Mały waży 3166 i jest już gotowy do wyjścia. Wszystko ma już dobrze rozwinięte i w ogóle zdrowiuchny jest ;]] także mogę rodzić śmiało w każdej chwili. Tyle że wolałbym żeby poczekał bo ten fryzjer 1grudnia nie może mnie ominąć :D Uaktualniam tabelkę, ponieważ lekarz powiedział, że jak do 6grudnia nic się nie ruszy samo, to będą wywoływać, także dłużej jak do mikołajek nie ponoszę tego rozrabiaki ;] i teraz mnie tak kopie jakby czuł, że o Nim mowa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto----wiek---------TP------płeć---miasto lub woj...tydz..waga..termin porodu z usg.. maczek2...34............03.12.2010 ........chłopiec _kasik......26.........05.12.2010 ........chłopiec....zach-pom some........26........... 05.12.2010. ..........? AleksaP........31.........06.12.2010.....chłopiec.....Je rsey lapia.........25...........06.12.2010..........chłopiec. .........Białystok pola_30_..................08.12.2010......dziewczynka Kotlinka......25...........08.12.2010......chłopiec..... .....Warszawa Agawa84.....26...........08.12.2010 ..... chłopiec .... Jastrzębie-Zdrój AgnieszkaW..23.........10.12.2010.........chłopiec...... .Wrocław Gwiazdeczka46..........11.12.2010.... ....chłopiec wiola.sz....32.............11.12.2010 . ......chłopiec....Gdańsk explosive...33............13.12.2010. .. .....chłopiec....Berlin szkocja.....33............13.12.2010..........chłopiec.. ...Gorlice kasia32....................14.12.2010. ..........? bettinka87..23..........15.12.2010.. .......chłopiec..podkarpackie kate1111.................15.12.2010.. ............? mammma80..30..........15.12.2010..... ....chłopiec Amelee ......28 lat ...... 15.12.2010 dziewczynka, Baden-Wrttemberg ewa0505....26............16.12.2010.........chłopiec.... ...Suwałki.....35.....2400 łe rety....26./..16.12.2010...chłopiec.. .Ustrzyki Dolne... 31..2120..8.12... Pasja24....24...16.12.2010...chłopiec....Warszawa....31. ...1700...brak TP Kropka1111 .29..........20.12.2010 .........chłopiec porcupine...31...........20.12.2010.........dziewczynka.. .Górny Śląsk Natalia_1990..20........15.12.2010... ........Dziewczynka.... Wrocław anetaza.......32........24.12.2010..........dziewczynka GoSiAcZeK_85...........24.12.2010.......dziewczynka.....G dynia basienka154...30.......26.12.2010........dziewczynka....W a rszawa Minia85................ ..25.12.2010.........chłopiec evangeline.....25.....27.12.2010...........chłopiec....d olnyśląsk Namanowcach..........31.12.2010........chłopiec ROZPAKOWANE kto-----------------data urodzenia---------płec/imię-------------masa i długośc karo31.............04.11.2010..............Wojtuś....... .........2550 g 49 cm herbata czerwona..09.11.2010...........Kubuś...................3150 g 57 cm Pampusia Niania666..............21.11.2010..........Patryk........ ..........3280g 52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niania - gratulacje !!! :) Kolejna szczęśliwie rozpakowana mamuśka :) a tak wczoraj pomyślałam o Tobie, że coś cicho siedzisz... lapia - ja Ci z chęcią miejsca w kolejce ustąpię (póki listopad) :) Może będziesz następna? :D Ciekawe jak u amelee po wizycie.... Mnie coś w nocy jakiś dziwny skurcz podbrzusza obudził, bolało, ale też nie na tyle, żeby wstac z łóżka. Jak wstałam po 6 to też przez jakieś pół godziny brzuch i krzyż pobolewał jak na @, ale chyba przeszło sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Ja dzis tez na nogach od 7, nie wiem co jest z tym spaniem u mnie. No ciekawe co u Amelee no i ewa coś sie nie odzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, u mnie spokojnie, miałam na 18 wizyte a wyszlismy po 20ej. Ktg ok mała sie bardzo rusza, troche się podłamałam bo 2 tyg temu ważyła 2800 a wczoraj juz 3500 a jeszcze 3 tyg. ma 52 cm wzrostu nie wiem jak Ona ma mi wyjsc. Chyba jednak będę za tą cesarką tylko strasznie boję sie tego zastrzyku. Tak sobie przed chwilką przeglądałam stare posty niania pisała że się dobrze czuje że chyba przenosi a tu SZOK URODZIŁĄ. Nie wyobrażam sobie 51 godz. rodzic , aż mam gęsią skórke jak to czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to samo powiedzialam lekarzowi , ze ja juz chce tam zostac, dziwnie się czuję wiedząc ze w brzuchu mam tak duże dziecko które juz smiało powinno być na zewnatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja już o 5 rano buszowałam ,potem się położyłam i teraz wstałam ,muszę iść do sklepu a pogoda okropna cały czas leje . Amelee maluch duży,super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelee a czy u Ciebie coś się dzieje,rozwarcie ,szyjka skrócona napisz co Ci lekarz powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelee, nie martw się może mała nie będzie aż tak duża :) Ważne, że zdrowa i silna. Ja jeśli doczekam będę miała USG prawdopodobnie 03.12 i pewnie też szok przeżyję :) Pogoda rzeczywiście paskudna, ja też muszę iśc do sklepu, ale na razie nie mam psychicznej siły wyjśc z domu na ten brzydki deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on sprawdzał dziecko i ukrwienie łozyska, a z szyjką nic. A może to dlatego że za kazdym razem mam u nich ktg robione przed wizytą i z tego wyczytują czy sa jakies skurcze czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzuciłam zdj swojego brzucha :) tak sie cieszylam ze nie mam rozstępów to teraz popatrzcie jakie mi wylazły :/ eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettinka i one tak w jedną noc wychodzą? ja coś czuję ze mnie tez nie ominą, za bardzo napieta skóra jest, smaruje smaruje ale juz po chwili oliwki nie widać. Kurcze dobrze chociaz ze potem zbieleją ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no i zapomnialabym o najważniejszym, NIE MAM paciorkowca, kurde 2 tyg mnie trzymał w niepenosci, myslalam ze skoro nie wysłali to cos znalezli, ale jest oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super :) Jesli chodzi o rozstepy to u mnie sie zaczało od jednego na 1,5cm który sie powiekszył w trakcie 2óch tygodni i teraz mam takie jak na zdj, z drugiej strony brzucha jest tez :/ po zdjęciach widac jak sie powiekszają :( Smaruje ostro kremem ale widze ze to i tak nic nie dalo, zreszta skóra jest ciagle sucha jakbym niczym nie smarowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
Cześć dziewczyny, tak sie cieszę ze kolejna szczęśliwa mamusia:) Niania- gratulację:) amelee nie martw się to ze duzy dzidzius bo to z tych wszystkich wyliczeń niekoniecznie wychodzi tak samo w rzeczywistości. Ja z pierwsza córką jak mnie wymierzyli to mała miała ważyć 4300 a urodziła sie 3810 wiec drobna róznica, poza tym dobrze jak dzidziuś wiekszy nie jest taki malutki i przynajmniej ja sie nie bałam takiego bąbla nosić:) A ze urodzić gorzej to tez nie prawda na porodówce rodziła babeczka chłopczyka ważył 4800 :)) i dała rade w 8 godz, wiec nie ma regóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienka154
Co do rozstepów to są chyba nie uniknione:( podobno wszystko zależy od rozciągliwości skóry ale smarować nigdy nie zaszkodzi. Mi zostały stare po pierwszej ciąży ale juz mam dwa nowe:( ale cóż najwazniejsze by dzidziusiowi było w brzuszku wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, ja ostatnio jakiegoś doła podłapałam. Wogóle nic mi się nie chciało robić. U mnie nadal bez zmian i zaczynam się już tym denerwować. Chociaż wszyscy mi mówią że brzuch to mi już strasznie opadł ale ja tam nic takiego nie zauważyłam. Pasja widzisz jest dokładnie tak jak myślałam, że to po prostu pomyłka sprzętu. Cieszę się bardzo że maluszek rośnie oby tak dalej. :) Agnieszka ja swojemu maluszkowi tez śpiewam i puszczam mu kołysanki. U mnie zawsze się uspokaja jak zaczynam mu fałszować - mam na niego własnie taki sposób jak za bardzo rozrabia ;) Mój mąż z kolei czasem lata za mną i puszcza nam trochę cięższej muzyki (co wg mnie jest darciem ryja) i mówi że mały musi poznać każdy rodzaj muzyki żeby mógł potem sobie wybrać :) Natalia ja też czasem zaczynam świrować bo mój mały zachowuje się tak samo jak twoja. Czasem nic na niego nie działa i potrafi długo nie dawać o sobie znaków życia. Budzę go budzę a tu nic. Potem zresztą nadrabia i to podwójnie. łe rety gratuluję żoneczko :) Wszystkiego dobrego. Niania gratuluję z całego serduszka takiej wytrwałości no i oczywiście Skarba przy sobie. Kotlinka ja też mam takie bóle trwające po pół do 2 godzin. Przeważnie wieczorem. I nie wiem czy to normalne czy nie. Coś jakby skurcze ale żeby tak długo trwały. Boję się że nie poznam czy to już. Bettinka ja też się cieszyłam że nie mam rozstępów ale chyba wczoraj jeden mi wylazł - to kara że się nie smarowałam. Co prawda na razie jest malutki ok. 0,5 cm ale pewnie nie zdążę się obejrzeć jak będzie wielgachny. I pewnie jeszcze kolegów przyprowadzi do towarzystwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie 100 procentowa racje, niania klopsa nie urodziala, a jednak w meczarniach, więc chyba pora przestać patrzec na wagę, tylko się cieszyć że zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się smaruję od początku ciąży i d... Dwa/trzy dni temu M. mnie uświadomił, że pojawiają się rozstępy na brzuchu, więc chyba rzeczywiście większe prawdopodobieństwo, że nas dopadną niż, że nas pominą. :( Bettinka - ładny okrągły brzuszek.... i jeszcze tak najgorzej z tymi rozstępami nie jest :) Mam podobne na bokach - akurat ich nie smarowałam... ewa - to też pewnie trochę zasługa tej pogody, że humor Ci nie dopisuje. No i dochodzi to drażniące oczekiwanie... czy to już, czy blisko, kiedy zacząc działac i jechac do szpitala... Ja też czasami się denerwuję, że za późno się zorientuję, że to już poród albo, że w ogóle tego nie poznam... że jeśli przydarzy się w ciągu dnia to nie będę wiedziała czy już po M. dzwonic czy jeszcze nie... Jak to jest dziewczyny (może głupie pytanie) - czy pierworódkom zawsze na kilka dni/ kilkanaście godzin przed porodem odchodzi ten czop? Czy zdarza się, że może odejśc już na porodówce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotlinka mi czop odszedł rano gdzieś o 5-6 rano ,w szpitalu a u urodziłam o 14 ,wcześniej nawet żadnych oznak zbliżającego się porodu nie miałam,chodzi mi o gęstość śluzu i jego zmiennego koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! U mnie kolejny pochmurny dzień. Wysłałam synka z babcią na spacer i mam chwilę dla siebie. Właśnie wczoraj przysłali mi próbkę pampersów. Na lovelę się już nie załapałam. Gratulacje dla świeżo upieczonych mamuś. łe rety- wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia Jeżeli chodzi o rozstępy to ja nowych jeszcze nie mam, ale mam masę po poprzedniej ciąży.Co mam to moje. ;) Kotlinka - a mnie czop nie odszedł wcześniej, tylko od razu odeszły mi wody. Później rodziłam przez 14 godzin bo prawie nie miałam rozwarcia i trzeba było go "wypracować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam to czop może odejść dopiero na porodówce, a czasami jest tak, że odejdzie i się nawet nie zauważy, bo na przykład stanie się to pod czas siusiania... Ja właśnie wróciłam z pobrania krwi oczywiście się musiałam podenerwować, bo przyszłam zapytałam grzecznie kto ostatni no i czekałam na swoją kolej (godzinę czasu) ... W końcu wychodzi Pani po której ja miałam wejść i wyobraźcie sobie, że jedna dewota wstrętna zaczęła się ze mną wykłócać, że ona była przede mną, a ja jej mówię, że była Pani po mnie, jeszcze jak przyszła to jej mówiłam, że ja ostatnia więc ona po mnie będzie, a ta do mnie, że ona już tu czeka godzinę i starszym trzeba ustępować... normalnie szok zaliczyłam tak jak ja bym nie czekała tylko się wpychała... A jeszcze żeby jakaś chora była czy coś a ona okaz zdrowia... normalnie Ci ludzie to mnie załamują czasami!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nadal jesteśmy w domu :D Noc była spokojna, skurcze na dobre ustąpiły późnym wieczorem po prysznicu i doszłam do wniosku, że jak się pojawią następnym razem to szybciej pójdę wziąć ciepły prysznic albo się rozkręcą albo przejdą. Od wczorajszych skurczy czuje też cały czas taki nacisk na biodra i w dół, pewnie Mały gdzieś się znowu niżej wkręca. A rozstepów to ja mam już całą gromadkę :o Przestałam się nimi przejmować, bo chyba bym zwariowała, całą ciąże się smarowałam i smaruje nadal i mam wrażenie, że to nie ma najmniejszego wpływu... amelee - dziwne, że Twój lekarz nie sprawdził szyjki, na ktg widać skurcze ale tego czy szyjka jest skrócona czy bez zmian to nie zobaczą, kiedy masz następną wizytę? A wagą się nie przejmuj, bardzo często usg zawyża wagę, z resztą moja lekarka mówiła mi już na ostatniej wizycie, że im bliżej końca tym coraz ciężej podać prawidłową wagę dziecka, bo główka schodzi niżej i trudno zmierzyć ją prawidłowo. Kotlinka - na szkole rodzenia położna nam mówiła, że czop może odejść na dwa tygodnie przed porodem ale równie dobrze i w czasie samego porodu już na porodówce :o Więc jak to zwykle bywa z objawami porodu, mogą być albo może ich nie być i bądź tu kobieto mądra przed porodem :o Pozostaje mi tylko wierzyć w to co nam powiedziała, że każda kobieta ma intuicje i jak zacznie się poród to będziemy wiedziały, że to już naprawdę TO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×