Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wyschnieta

suche oczy- jakie krople?

Polecane posty

Gość jesienna_nimfa
mnie ratują tylko świetliki;d zwłaszcza w okresie sesji były przydatne, głupio byłoby się pokazać na egzaminie z takimi czerwonym, zmęczonymi oczami - a tak wystarczyło kilka kropleke i można było iść zdawać;d;d;d dużo w waptece można znaleźć, zamawiam hurtowo ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankja
ja używam ocutears, ale oprócz tego biorę też suplement lutax amd. miałam problemy z widzeniem tablicy na uczelni, przez co musiałam siadać praktycznie w pierwszych ławkach, a że tak powiem nie jest to moje ulubione miejsce xD ale zaczęłam brać ten lutax, oczy nie były tak zmęczone i widziałam wszystko poprawnie, a nie rozmazane. a na suchość to ocutears, używam już od dłuższego czasu i nie zamieniłabym tych kropli na inne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majunia88
ja na oczy używam lutax amd plus (kapsułki, suplement diety z luteiną) i nie mam problemu ze wzrokiem, także polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka8896
ja używam kropli ocutears. są to krople japońskiej formy santen, są bez konserwantów, od otwarcia można je używać przez 6 miesięcy, ogólnie to wszystko na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka70
Ja biorę od jakiegoś czasu tabletki VitrumVision, nie mam już problemów z "suchym okiem", a witaminy E i C w duzych dawkach chronią oko na przyszłość przed zewnętrznymi czynnikami :) Piszę o tych witaminkach bo mało kto wie, że to one mają największy wpływ na budowę oka a nie luteina ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillli
ale luteina też przecież ma wpływ. i jeszcze podobno jakaś zeaksantyna. każdego po trochu by trzeba. myślę że żeby te składniki wprowadzić do naszej diety w 'naturalny' sposób to wcale nie tak łatwo. ja biorę suplement lutax amd plus. zawiera wszystko co potrzebne na oczy, zresztą można bez problemu znaleźć ulotkę tego leku w necie to nie będę się tu rozpisywać na temat jego składu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Systane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina_000a
co to za systane? pierwsze o nich slyszę. chociaż ja używam też chyba nie bardzo znanego leku. nazywa się ocutears, są to oczywiście krople. chociaż też z drugiej strony jak czytam fora to jednak są wypowiedzi o tym leku... no tak czy siak, ja do stosuję najczęściej podczas jazdy samochodem i po basenie, wtedy mam suche oko, bo tak na co dzień to powiem Wam że nawet nie, szczęściara ze mnie że przy kompie mnie takie coś nie łapie :D ale tak jak mówię, jak już mnie dopadnie suchość oczu to ocutears i jest cacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oftagel, Hyabak - są też inne, ale koniecznie muszą być bez konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja z kolei uzywam blink intensive tears, farmaceuta polecił mi właśnie na suche oczy, ale w aptece były dośc drogie, na c-you.pl kupiłam taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosixiksiks
moja babcia zaczęła nosić okulary w wieku 50 lat, moja mama już przed 40, nie chcę za chwilę też nosić okularów, a żyjemy w czasach, że nasz wzrok jest silniej narażony w porównaniu do kiedyś... dlatego wspieram moje oczy suplementem Lutax AMD Plus. polecam, jeśli ktoś szuka czegoś na oczy to ten preparat jest całkiem dobry ;) ale to jako suplement, ja kropli nie lubię, więc zażywam tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcikus
jeśli chodzi o krople to ja używam lakroftu i mi to wystarcza. zastanawiam się nad suplementacją oczu... ale jeszcze nic nie wypróbowałam, natomiast krople to jak najbardziej mogę polecić lakroft ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kryśmiś
ja używam ocutears i są bardzo ok, mnie pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziazsuchymokiem
ocutears są całkiem ok. moja mama ich używa już długi, długi czas. ja niedawno zaczęłam mieć problem z suchym okiem, no a z racji tego że takie a nie inne krople były w domu, tych właśnie użyłam. i przyznaję, że przyniosły ulgę. polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewewelina
dobrze że ktoś tu wspomniał o suplementacji. oprócz kropli warto zainwestować w witaminy dla oczu. oczywiście to wszystko zależy od tego w czym tkwi problem z naszym wzrokiem. ale na przemęczenie gorąco polecam Lutax AMD plus. naprawdę całkiem dobry preparat. bogaty w wiele witamin które korzystnie wpływają na nasz wzrok, warto się zainteresować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milennkka
kropli na rynku farmaceutycznym jest bardzo wiele. nie wszystkie są złe, ale też nie wszystkie są dobre. ja wypróbowałam ocutears i mnie ten preparat spasował. mogę go polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mmilena
powiem Wam że warto spróbować suplementacji. ja nie lubię kropli, dlatego stosowałam tabletki z odpowiednimi witaminami. luteina, borówka, takie tam, o tym można poczytać. o ile zażywa się regularnie to widać efekty. jak z każdym suplementem - nie można zapominać o regularnym zażywaniu. ja stosowałam konkretnie lutax amd plus i dobrze to wspominam. mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenon z o2
Zapłaciliście za reklamę? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już sobie zapisałem w telefonie nazwy kropli tu podanych, na pewno ich nie kupię gdybym kiedyś potrzebował.:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila_aaa
czemu nie? a ja właśnie stosuję ten cationorm i jest super - u mnie się super sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Racja przesycone tekstami przedstawiciela sante. Lepiej posłuchać zaufanych znajomych niż tych tekstów pseudoreklamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaaa 222222
Ja używam krople nawilżające do oczu (sztuczne łzy) firmy "Zuma" kosztują ok23zł. Są one gęstsze niż zwykłe krople nawilżające jak np. "lacrimal" . Według mnie bardzo dobrze się sprawdzają w przypadku suchego oka. Także polecam .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiakrysia
zwolennikiem kropli jest moja mama, natomiast u mnie dużo lepiej sprawdzają się tabletki. używam właśnie tego lutaxu. reklama czy nie reklama, nieistotne, na mnie się tam sprawdza i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agacia_0067
mnie okulista polecił bardzo dobre krople. szukałam takich, które można stosować na soczewki, jako że noszę soczewki i jest to dla mnie wygodne, żeby krople używać na nie, a nie że najpierw muszę wyciągnąć soczewki. takimi kroplami są krople-emulsja cationorm. jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. emulsja ta sprawdza się naprawdę super, nie mam problemu z suchym okiem, a jednocześnie stosowanie tych kropli jest dla mnie bardzo wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podkradacz
moja mama używa kropli cationorm z polecenia okulisty. mnie suche oko sporadycznie dopada, ale jeśli się tak zdarzy to podkradam krople mojej mamie. a są bardzo skuteczne w działaniu, super nawilżają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata_renata
ja na noc stosuję okłady z herbaty i to polepsza moją jakość snu, jako że oczy odpoczywają i się regenerują. jednak przy długich godzinach w ciągu dnia przed komputerem, muszę uciekać się do takich rozwiązań jak krople. naturalne sposoby niewiele dają, a krople przynoszą natychmiastową ulgę. stosuję ostatnio silnie nawilżające krople - cationorm. jestem z nich bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulciaxx67
mnie dużo dają okłady z herbaty. stosuję je na noc. wtedy też jakoś snu jest dużo lepsza :) po krople sięgam sporadycznie, czasem tylko przy komputerze. jeśli już zajdzie potrzeba użycia kropli, zawsze jest to emulsja cationorm. naprawdę silnie nawilża, więc nie muszę jej uzywać 10 razy dziennie, wystarczy raz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o tabletki z luteiną, polecam jedzenie sałaty, która z natury zawiera luteinę. Natomiast jeżeli chodzi o krople, to najlepsze są te bez konserwantów, gdyż na dłuższą metę konserwant może uczulać. Osobiście polecam biolan gel oraz starazolin hydrobalance. Na noc koniecznie maść np. vit-a-pos - też bez konserwantów. Nocne nawilżanie jest bardzo ważne przy suchych oczach, dlatego maść lub żel na noc jest konieczny. Tak jak nawilżamy na noc buzię kremem, tak i nawilżmy oczy. Więcej możecie poczytać na stronie przeznaczonej dla osób z tą dolegliwością: http://sucheoczyinfo.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje Ci pójść do lekarza, mój chłopak miał cały czas problem z suchymi oczami po głębszych badaniach u okulisty okazało się, że ma jaskrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maggiexxx
Możemy poprosić okulistę o zrobienie Testu Schirmera do określenia poziomu łez, lub Czas przerwania filmu łzowego - celem diagnozy zespołu suchego oka. Więcej jest napisane w dziale co u okulisty na http://dryxeye.blogspot.com/2014/06/co-u-okulisty.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×