Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość ekzaminy2013
ludzie jak mozna być tak leniwym i nie potrafić zajżec na strone cke lub oke celem sprawdzenia podstawowych informacji na temat egzaminów tylko stale zadawać te same pytania? jak będziecie mieli takie podejście to nic nie zdacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ekzaminy2013 W sumie racja, ludzie nie sprawdzają u źródła tylko tutaj, i czasem otrzymują nieprawdziwe lub niepełne informacje(np. egzaminowany11111 pare postów wyżej zapomniał napomnieć, że czas na składnie papierów na sesję w lutym już minął(wniosek o dopuszczenie) i że trzeba czekać do sesji w październiku 2013). Mało tego, zadając w kółko te same, infantylne pytania, na których odpowiedź znajdą w sekundę na stronie swej OKE czy na stronie CKE, czy też na poprzednich stronach tego tematu, pytający sprawiają, że temat zbytnio się rozrasta, ciężko jest ogarnąć sto kilkadziesiąt stron, a wielokrotnie na wcześniejszych stronach można trafić na bardzo pożyteczne posty. Osobiście przestałem już odpowiadać na pytania, w stylu "do kiedy mogę coś złożyć?", czy "jak dostanę więcej jak 15 pkt to zdałem?" - wszystko zostało już napisane tutaj. Jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć - w pierwszej kolejności przejrzyj stronę swojej OKE lub/i CKE. Gdy nie znajdziesz odpowiedzi na trapiący cię problem przejrzyj strony tego tematu. Kiedy i to nie pomoże, dopiero wtedy formułuj swoje pytanie. Takim podejściem sprawisz, że ten temat nie będzie odstraszał ogromem treści, często niepotrzebnych, gdyż powtarzalnych. Ale po co ja to piszę, zapewne niedługo mój apel zostanie przysypany pytaniami co, gdzie i do kiedy, a odpowiedzi są przecież wielokrotnie wcześniej podane w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany11111
Do: "Przemuś" Parę postów wyżej napisałem na sesje jesienną. W 2013 roku są dwie sesje, zimowa(w której ja teraz będę zdawał 7 egzaminów) oraz jesienna w październiku. Więc z tego, co napisałem wynika, że najbliższą sesją, na którą można się zgłaszać jest sesja jesienna - październikowa 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekzaminy2013
wkrótce powstanie strona internetowa poświęcona w całości wyłącznie egzaminom eksternistycznym. Bedą na niej szczegółowe informatory, porady linki do darmowych kursów oraz pomocy zarówno tych z CKE jak i z zewnetrznych źródeł listy podreczników polecanych prz uzytkowników, forum dyskusyjne i wiele więcej... wkrótce podam więcej informacji. pozdrawiam i wesołych świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, chciałam się upewnić czy na egzaminiez fizyki na pewno dostajemy te karty wzorów, które są podane na stronie? Lepiej zapytać ;) oraz czy egzamin polega wyłącznie na liczeniu zadań czy jest też kilka logicznych pytanek opartych na teorii? .. wesołych świąt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ek2013
są te karty tak samo na macie i chemii... z teorią juz gorzej nie ma rzeczy typu podaj definicje czegoś a przynajmniej nie było w październiku, bardziej cos w stylu "znając definicje czegoś oblicz coś"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ek2013
przysłali Wam juz cos? ja póki co czekam ale widziałem że sa już terminy na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbzzyyyyyyyczek
witam was zdaje wszystko w lutym powiedzcie a co ze zdjeciem na swiadectwo? nigdzie o tym nie pisze a przeciez byc musi i co ze swiadectwem z gimnazjum odsylaja czy mam sobie je odebrac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbzzyyyyyyyczek
dziekuje bardzo za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
łohoho ja mam nadzieje juz więcej nie patrzec na moje świadectwo z 8letniej SP :) już się napatrzałem przez te wszystkie lata i styknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystepujacaaaaaaaaaaaaaaa
a moja kuzynka ma normalne zdjecie na swiadectwie z oke z krakowa to jak to w koncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż... ode mnie wzięli delreracje, ksero.. cóż, myślę, że najlepiej stąd nie czerpać informacji, tylko zadzwonić do tego oke, ja też tam jeszcze wpadam z dowodem wpłaty. Tak bezpieczniej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka-warecka
Słuchajcie jakie wgzaminy sa najtrudniejsze? jak sie je pisze to ta komisja bardzo obserwuje? da rade moze jakos sciagnac od kogos?:) Jak angielski ustny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@agnieszka-warecka - nie ma egzaminów ustnych, poczytaj sobie o nich na stronie. Nie, nie da się od nikogo ściągnąć, a nawet jeśli sie da, to jest ryzyko jak w szkole, tyle że tutaj urywają wszystkim egzaminy. Mam nadzieje, że z tym pomysłem nie jesteś z Poznania, bo chce dojść do matury. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammmstsy85
Nie ma żadnego ściągania, odwracania się, porozumiewania się i jest całkowity zakaz wnoszenia telefonów komórkowych na sale egzaminacyjne. Komisje są bardzo surowe, mają nakaz przestrzegania norm egzaminacyjnych i surowo się tego trzymają. Miałem przypadek że na egzaminie w Żywcu rok temu sesja zimowa ludzie ze sobą gadali, porozumiewali się w sali a jednemu kolesiowi zadzwonił telefon bo nie oddał go przed wejściem na salę i nie ulali nas bo w komisji było dwóch fajnych egzaminatorów i chwała im za to, natomiast nie byłem za tym bo było to bardzo irytujące jak wszyscy ze sobą gadali i mieli w nosie wymogi które są narzucone. Natomiast jak byłem teraz w październiku na egzaminie w Bielsku-Białej to na WOSie było nas 80 ludzi + 6 Pań w komisji które miały ogarnąć całą salę. Oczywiście każdy oddawał telefon przed wejściem na sale gdzie telefon był foliowany i wkładany do pudełka. Otwieramy arkusze i piszemy a tu po 5 min w jednej z kurtek dzwoni telefon, w tym momencie wszystkim kazali odłożyć długopisy i zamknąć arkusze oraz wstać osobie której telefon dzwoni. Panie z komisji były bardzo mocno wkurzone a 80 ludu na sali jeszcze bardziej. Oczywiście osoba której zadzwonił telefon się nie przyznała a ludzie zaczęli błagać żeby nie przerywali nam tego egzaminu. Babka poszła do dyrektora zapytać i na szczęście dyrektor zgodził się żebyśmy dalej pisali ten egzamin ale jeśli sytuacja się powtórzy to mają nam już egzamin przerwać. Wyobraźcie sobie jak wszyscy pisali z zaciśniętym pasem w nerwach egzamin skupiając się na pytaniach i jednocześnie modląc żeby ten telefon nie zadzwonił drugi raz. I teraz tak, ludzie naprawdę odwalają niezłą wiochę. Jeszcze nigdy nie spotkałem się żeby egzaminy były jakoś źle prowadzone. Panie lub Panowie z komisji zawsze profesjonalnie do wszystkiego podchodzą, wszystko jasno i super tłumaczą, nie ma mowy na żadną chałę z ich strony a ludzie no cóż, dorośli a zachowują się czasem jak banda żałosnych gówniarzy bez szacunku dla innych którzy chcą na sali spokojnie napisać a czasem "przetrwać" egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastalem jolke?
a skladal juz ktos moze do innego wojewodztwa papiery? sa juz gdzies do sciagniecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 Spoko koko euro spoko. Zgodnie z 21 paragrafem rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie egzaminów eksternistycznych bla, bla itd.: "W przypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych przez zdającego lub jeżeli zdający zakłóca prawidłowy przebieg egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych w sposób utrudniający pracę pozostałym zdającym przewodniczący zespołu nadzorującego przerywa i unieważnia egzamin eksternistyczny z danych zajęć edukacyjnych tego zdającego. Informację o przerwaniu i unieważnieniu egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych zamieszcza się w protokole przebiegu egzaminu eksternistycznego z danych zajęć edukacyjnych, o którym mowa w 29 ust. 1, oraz w indywidualnym protokole egzaminów eksternistycznych tego zdającego." Z kolei, mój brat niedawny maturzysta, z tej przyczyny dobrze obeznany w przepisach maturalnych(które nie odbiegają zbytnio od tych na naszych egzaminach) twierdzi, że egzamin unieważnia się wszystkim jeżeli ktoś zostanie przyłapany na ściąganiu. Niby powyższy cytat mówi co innego, no ale znając życie nigdy nie wiadomo co wymyślą te nasze OKE. :P @agnieszka-warecka W naszym kraju jest aż nadto osób ze średnim i wyższym wykształceniem, można powiedzieć że jest deficyt sprzątaczek, kucharek, itd.(ogólnie rzecz mówiąc - zawodów fizycznych, niewymagających wykształcenia średniego i wyższego). Tak więc droga Agnieszko, jeżeli przychodzisz na egzamin z chęcią ściągania to polecam nie zasilać pierwszej, przesyconej grupy. ;) Przepraszam za obcesowy ton, no ale dla mnie ściąganie w poziomie wyższym niż gimnazjum oznacza tylko tyle, że dana osoba nie dorosła jeszcze do dorosłości. @ammmstsy85 Cóż za komunistyczne podejście odwaliła twoja OKE, z tym zagrożeniem przerwaniem egzaminu wszystkim. Jak dla mnie, skoro osoba której telefon zadzwonił jest na tyle egoistyczna i niehonorowa to Panie powinny namierzyć z której kurtki dzwoni telefon. Być może nie mają prawa przeszukiwać, ale mogłyby po wibracjach i narastającym hałasie namierzyć kurtkę z której telefon dzwonił - i tak, po złożeniu pracy egzaminacyjnej Panie uwaliłyby tę osobę, która bierze tę felerną kurtkę. Osobiście wolałbym by mogły przeszukać kurtki, jest to lepsze niż stosowanie odpowiedzialności zbiorowej rodem z NKWD. Osobiście w lutym kończę przygodę z egzaminami eksternistycznymi, przedmioty zostały łatwe, matematyka wykuta na 3 lub 4, więc chciałbym w tym roku pisać maturę i iść na studia. Nie wyobrażam sobie niespełnienia tych planów przez jakiegoś - jakąś niemądrą osobę, która zapomniała oddać czy też wyłączyć telefon. Brat mówił, że w przypadku matury, gdy komuś zadzwoni telefon to unieważniają wszystkim na sali egzamin, po czym organizują go znów w jakimś najbliższym terminie, zatem na maturze teoretycznie nie ma problemu. Kto wie jak jest z naszymi egzaminami, być może jest tak jak z maturą, jednak egzaminy eksternistycznie to organizacyjnie nieco bardziej zawiła sprawa od matur i może być tak że przez czyjąś nieopatrzność będę 170 zł w plecy, do tego cały rok w plecy. Osobiście nie zabieram ze sobą telefonu w dniu egzaminu, tak jest najlepiej, jakoś przeżyję bez niego te 3-5 godzin, naprawdę można to wytrzymać ;P. Tak nawiasem, polecam poczytać(zaznaczam, że cała impreza działa się w tym samym liceum, w którym my(mam tu na myśli osoby z Poznania i pow. poznańskiego) piszemy egzaminy eksternistyczne :D): http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36030,11713942,Przed_matura_zostawil_telefon_w_depozycie__Ktos_go.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
Przemuś no nie wyobrazam sobie sytuacji że przez jakiegos trepa któremu zadzwoni telefon miałbym czekac rok na mature... Nie wiem czy byłoby to zgodne z jakimkolwiek prawem bo każdy odpowiada za siebie... A z innej beczki.. troche nie podoba mi sie sposób przydzielania przez OKE szkół w których mamy zdawać matury... Trafiła mi się szkoła do której swego czasu ucześzczałem. Rozstałem sie z ta szkołą w sposób, delikatnie mówiąc "bardzo ekspresyjny" i troche mam teraz obawy że z uwagi na dawne dni ktos będzie chciał mi podłożyc świnię tym bardziej że kadra się nie zmieniła od tego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
a jeszcze apropo tych telefonów... nie wszędzie sa depozyty na egzaminach... ogólnie sprawa wygląda tak że jak najbardziej mozna miec telefon przy sobie - grunt żeby dla swojego dobra mieć go wyłączony... nikt przeciez was nie będzie przeszukiwał ani tez kazał pod karą za składanie fałszywych zeznań poświadczać na pismie że nie macie telefonu przy sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@arcyer Nie wiem jak jest w twoim OKE, ale u mnie można było przy składaniu deklaracji złożyć pisemną prośbę o przydzielenie szkoły na terenie zaproponowanego miasta. Nie wiem czy można było poprosić o konkretną szkołę. Teoretycznie OKE kieruje do szkoły najbliższej miejscu zamieszkania, no ale tu w temacie można poczytać przypadki, że OKE kierowało do szkoły odległej o 100 czy 200 km od miejsca zamieszkania. Jeśli chodzi o podkładanie świni, to ja bym się niczego nie obawiał - wszak to egzamin zewnętrzny, twoi dawni nauczyciele nie będą sprawdzać twojej pracy. Organizuje go OKE i wszystko ma być tip top bez względu na dawne czasy. Co do telefonów, faktycznie czasami nie bywają organizowane depozyty. Jednak lepiej go nie brać w ogóle moim zdaniem, zawsze wyłączony może wypaść na podłogę, i za to też można polecieć. Może zadzwonić budzik(no, jak egzamin jest o godzinie 15 to raczej nie, no ale nigdy nic nie wiadomo :P). Swego czasu na egzaminie z historii pamiętam, że już w sali Panie z OKE poprosiły tych co mieli telefony przy sobie, by je wyłączyli, i o zgrozo - nagle kilkanaście osób zaczęło się gramolić i sięgać do kieszeni - krótko rzecz ujmując, gdyby nie kolejna prośba Pań, pisaliby z włączonymi komórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania192021
26. W przypadku niesamodzielnej pracy, wniesienia lub korzystania z urządzeń telekomunikacyjnych lub zakłócania przebiegu egzaminu przewodniczący zespołu nadzorującego przerywa egzamin DANEJ OSOBIE, uniewaznia jej egzamin i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przebiegu egzaminu No tak ze w razie czego nie skarzcie na innych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertasdf
Zdaję ścisłe przedmioty w lutym - patrząc na przykładowe arkusze, geografię muszę tylko odświeżyć, matematyka, fizyka, chemia i biologia muszą być niestety wykute. ktoś mógłby podrzucić jakieś dobre linki/tytuły książek (mam tylko repetytoria GREGa), tak żebym była w stanie zaliczyć i nie uczyła się zbędnego materiału? Nie martwię się o czas, bo mogę poświęcić na naukę 24/7, więc z tym nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@qwertasdf Co do matematyki: (wg. przydatności, wedle mnie od najlepszej w dół): www.megamatma.pl www.matemaks.pl www.youtube.com/user/MrCiupi www.matematyka.pisz.pl + do tego komplet podręczników licealnych wydawnictwa 'sens', vademecum wydawnictwa 'Operon' a także kila książek z zadaniami do matury których tytułów ci nie podam, gdyż nie chce mi się wstawać z ciepłego łóżeczka. :P Ogólnie powyższy komplet sprawia, że matematykę wchłaniam lekko niczym jakiś WOS, można rzec, że obrabiam ją jak Reksio szynkę. :D Do reszty linków nie mam, gdyż uczyłem się z różnorakich książek, podręczników czy materiałów kserowanych. Z tego co widzę, to żaden przedmiot nie jest tak dobrze dostępny do nauki w internecie jak matematyka, z tej przyczyny do reszty przedmiotów przygotowywałem się raczej z form papierowych. Nieco ponad miesiąc to jak dla mnie trochę za mało czasu na zdobycie piątek, ale na ponad niedostateczne powinno wystarczyć jeżeli już coś jarzysz + jak wspomniałaś masz czas '24/7(tylko przeznacz jakąś chwilę na sen itd. ;p)' na naukę. Repozytoria 'GREG' to bardzo dobry towar, świetnie nadają się do egzaminów eksternistycznych, no i oczywiście do matury. Wg. mnie powinnaś skupić się szczególnie na fizyce - jest to niesamowicie wredna jędza, że się tak wyrażę. Tylko z niej będę miał dwójkę na świadectwie ze średnią powyżej 4,0(jeżeli ostatnie przedmioty: j. pol., j. ang. i mat. zrobię na 3 lub 4, co nie będzie raczej trudne). Biologię, chemię czy geografię można łatwo ogarnąć. Fizyka wg. mnie wymaga nieco więcej przyłożenia, nawet od teoretycznie gorszej matematyki - w tej ostatniej wystarczy wiedzieć, co z czym się je, z samych pytań zamkniętych można wyłowić dwójkę do tego karta wzorów jest bardzo pomocna. Na fizyce zadań zamkniętych jest mniej, karta wzorów niby jest, ale mnie na egzaminie przydała się może w 2 lub 3 zadaniach; do tego trzeba wykazać się dość rozległą wiedzą. Tak to osobiście widzę. :) Żeby nie uczyć się niepotrzebnych rzeczy, ucz się pod wykaz wymaganych zagadnień wypisanych w informatorze każdego egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania192021
Matematyka - matematyka.pisz.pl wg mnie bezkonkurencyjna:] Biologia i chemia- podręczniki do gimnazjum Operonu. O fizyce nic Ci nie napiszę, podchodzę do tego przedmiotu dopiero w sesji zimowej. Noo i duuuużo ściąg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos tutaj pytal o zdawanie w innym wojewodztwie tez mam taki zamiar do jaworzna napisalam maila jak to wyglada i czy moge ewentualnie wybrac miejsce egzaminow (bo jaworzno ma ich kilka) dostalam bardzo milego maila ze obejmuja zasiegiem slask i zebym zlozyla u siebie ..:/ i co ja mam im tam tlumaczyc ze we wrzesniu 2012 im ustawa weszla ze MOGE ZDAWAC GDZIE CHCE? masakra ! ktos probowal moze skladac w innym oke niz swoje? co prawda duzo jeszcze czasu do skladania dokumentow moze sie dokształcą do lipca ale juz nerwy mam..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos tutaj pytal o zdawanie w innym wojewodztwie tez mam taki zamiar do jaworzna napisalam maila jak to wyglada i czy moge ewentualnie wybrac miejsce egzaminow (bo jaworzno ma ich kilka) dostalam bardzo milego maila ze obejmuja zasiegiem slask i zebym zlozyla u siebie ..:/ i co ja mam im tam tlumaczyc ze we wrzesniu 2012 im ustawa weszla ze MOGE ZDAWAC GDZIE CHCE? masakra ! ktos probowal moze skladac w innym oke niz swoje? co prawda duzo jeszcze czasu do skladania dokumentow moze sie dokształcą do lipca ale juz nerwy mam..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany131313131313
To zmień zameldowanie, i wtedy złóż wniosek do OKE wg. nowego miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chodzi o to zameldowanie ""Od 1 września 2012 r. to Ty decydujesz, w której z ośmiu okręgowych komisji będziesz przystępował do egzaminów, i w tej złożysz wniosek wraz ze stosownymi dokumentami." chodzi o to ze jak zwykle wszedl jakis przepis a oni nic nie wiedzą..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×