Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Normar
Kojarzy ktos co było na wosie w ubiegłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arcyer
WOS łatwiutki...grunt żebys znał rozwinięcia skrutów typu WIG, NATO, NAFTA itp i znał trochę strukturę administracyjną Polski... wypracowanie było na temat równości. z innych zadań to ogólnie bardzo oczywiste rzeczy dla kogos kto ogląda czasem wiadomości. reasumując to chyba jedyny przedmiot z którego nie ucząc sie można zdobyć bite 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, koniec powtarzania, czas spać. :D Pamiętajcie o kompozycji trójdzielnej, o akapitach, niby nic a cenne punkty nie przepadają. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madprze
I jak tam po WOSie? :) teraz 2 godziny czekania na polski ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wrażenia z polskiego? :) Jak dla mnie był na tyle cudowny i logiczny (wszystko wynikało z tekstu), że można było sobie migusiem popłynąć ;d Jak dla mnie najprzyjemniejszy egzamin. Posiedziałam bardzo krótko, stwierdziłam, że z I części mam ze spokojem więcej punktów niż mi potrzeba do satysfakcji i olałam wypracowanie. I tak później nie wysyłałabym o wgląd do pracy, rozeszłoby się, więc wypracowaniami będę przejmować się na maturce (o ile matma nie pokrzyżuje planów - odpukać). Tak właściwie to większość lektur, które pasowałyby mi do tego wypracowania raczej na końcu lub w którymś momencie tępiło wiarę, więc już nie kombinowałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawydajcie
Ja pisałem w bydgoszczy wos moim zdaniem prosty, polski ciut trudniejszy ale w zasadzie wszystko co potrzebne było na arkuszu Fizyki trochę sie boje, matmy też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno był to łątwiejszy test od tego z 2007 roku ze strony OKE. Więcej zadań zamknietych i prawda i fałszw nawet była :D Ale nie nastawiam się na zdanie..z moją wiedzą i przygotowaniem nie ma się co czarować :D Ale może szczęście dopisze... Kto pomoże przypomnieć pytania ? 1.Jak nazywają się te przypiski pod tekstem Bogurodzicy? Ja napisałem,że to archaizmy ,ale pewnie źle. 2.Jaką tekstem jest Bogurodzica ? Zaznaczyłem ,że religijnym. Teraz pytania do tych co już zdawali polaka.Zapomniałem się w tym pytaniu i zakreśliłem prawie w kółko odpowiedz. Potem się poprawiłem i podkreśliłem.Tylko ,że zła odp ma być zakreślona w kółko (żadnej innejw tym pytaniu nie zaznaczyłem).Wiec spytałem się babki z komisji i powiedziała mi ,że mam podkreślić całą odp. Jak myśliscie uznają mi? 3.Kto był pośrednikiem w kontaktach miedzy ludkami a Panem Bogiem? Ja napisałem Maryja i Jezus ,ale pewnie źle :D 4.Zadanie z prawdą czy fałsz. Zaznaczyłem P ,F ,P (Fałsz to na to pytanie o tego Jana ,czy jest autorem Bogurodzicy) 5.Czy istnieje takie przyslowie jak Strach się bać?:D Dopiero w domu sobie pomysłałem ,że pewnie nie :D Trzeba było napisać przysłowie lub związek fraz. ze słowem strach i je wyjaśnić. 6.Przykłady zdań ze słowem "działa" .Napisałem coś w tym stylu: Działa szwedzkie były skierowane na twierdzę. Drugie zdanie w stylu. Telewizor nie działa xD Ale to pewnie mam źle. 7.Jakim tekstem był Potop ? Zaznaczyłem ,że historyczny. 8.No i ostatnie pytanie to Adaptacja. Z góry dzięki za wasze odp. i pytania z egzaminu z Polaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanko o wos: Czy odpowiedzi w zadaniach zamknietych z Wosu trzeba było podkreślać czy brać w kółko literkę? Ja brałem w kółko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałem dziś wos i polaka. Egzaminy dużo łatwiejsze od gimnazjalnego, w ogóle robione pod półgłówków. Mimo, że nie przeczytałem żadnej lektury i z polaka miałem zawsze 2/3, 32p z gimnazjalnego stwierdzam, że trzeba być kompletnym idiotą by nie zdobyć tych 15p z 35 (nie licze wypracowania). Zadania zamknięte do Bogurodzicy i Potopu bardzo łatwe, a otwarte logiczne i bardzo proste. W ogóle po co czytać te lektury jak wszystko było podane na tacy? Obawiam się teraz jedynie matmy, ale jak bedzie taki poziom jak ten dzisiaj to może z wiedza z gimnazjum zaliczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanka mi się przypomniały : 1) Jak nazywa się pierwsza zwrotka Bogurodzicy (chyba nie zwrotka tylko co innego xD ) -Apostrofa? To było w zamkniętych.na drugiej stronie 2)Czy połączenie rzeczownika Bogurodzica to rzeczownik-rzeczownik? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek skreśliłeś to kółko? Co Ci dokładnie kazała zrobić? Bo ja kretynka nie przeczytałam dokładnie instrukcji i wszędzie mam i podkreślenie i kółko. Kiedyś na czymś tak robiłam i nie wiem, trója była czy coś, nie pamiętam co to za przedmiot, chyba WOS, to 4 miałam. Ktoś jeszcze robił podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ołłł jea :D - tyle tytułem wstępu. :P Egzamin lekkostrawny, lektura omawiana trafiła się elegancko - na żadną inną nie poświęciłem tyle czasu co na tę, poza audiobookiem obejrzałem film, poczytałem charakterystyki, opisy postaci historycznych w Wikipedii czy opis potopu szwedzkiego. Tak więc pytania z miejscem akcji(Częstochowa), z kurnikiem(pejoratywne określenie klasztoru), osobą biorącą udział(A. Kmicic) czy czasem wydarzeń(wiek siedemnasty) nie były żadnym problemem. Na "dwa teksty literackie z kanonu lektur" wybrałem nie kombinując wiele: Bogurodzicę oraz Potop. :D Strzeliłem płomienne wypracowanie na 80% miejsca, mam nadzieję że nie przesadziłem z patetycznością, ponieważ przy pisaniu wypracowań zaleca się używanie języka jak najbardziej potocznego. Liczę na mocną czwórkę lub kto wie, może piątą piątkę na świadectwie. :) Wiem, że na pewno mam źle wybrany ideał średniowiecza którego nie widać w Bogurodzicy - zaznaczyłem hierarchiczność, a chodziło o świadomość marności świata doczesnego. @placek922 1. Też postawiłem na archaizmy. 2. Tak samo, mamy dobrze. 3. Też tak postawiłem, jednak po sprawdzeniu w necie okazuje się, że mamy źle - chodziło o Maryję i Jana Chrzciciela - -1 pkt :D 4. Tak samo, mamy dobrze. 5. Skopiowałem z tekstu Potopu 'zabobonny strach', patrząc na definicję związku frazeologicznego, powinno być OK. 6. Zrobiłem podobnie, pierwsze: Działa szwedzkie były większe od polskich.; drugie: W czasie potopu szwedzkiego na Jasnej Górze działa się rzecz niecodzienna. 7. Tak samo, mamy dobrze. 8. Tak samo, mamy dobrze. Inne pytania - wyjaśnialiśmy znaczenie bodajże pieśni ojczystej, napisałem że łączy naród, jest pisana w języku narodowym. W kolejnym pytaniu mieliśmy podać znany nam przykład pieśni ojczystej(być może inaczej to się nazywało w egzaminie, ale sens był taki sami), napisałem Rota. Na koniec zaznaczę, że jednak było kilka pytań dotyczących środków stylistycznych(np. że Bogurodzica rozpoczyna się apostrofą), o archaizmach(tedy i wszędy to archaizmy), o zdaniu złożonym, tak więc wypadało jednak znać też i tę stronę naszego pięknego języka. Co do nowego posta, też postawiłem na rzeczownik-rzeczownik(Bogurodzica - Matko Boga). @ambiwalentna_93 Mieliśmy wyłącznie podkreślać, ale myślę że nie będą ci tego anulować, uważam że nie powinnaś się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t54iu7t
Ponawiam pytanie, z czego najlepiej przygotować się na Historię ? Egzamin za tydzień a ja nie wiem od czego zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie - mieliśmy podać, podczas której epoki powstał 'Potop', zaznaczyłem że podczas Młodej Polski, niestety 'Potop' powstał u schyłku pozytywizmu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kolego za odp ! @ambiwalentna_93 Powiedziała ,że mam całą odp czyli B) religijny podkreślić wyraźnie .Tyle tylko wspomniała. Nic o kółko nie mówiła. A ktoś pamięta jak to było na wosie z zamkniętymi ? Trzeba było podkreślać czy zaznaczać w kółko? Co do tego pytania zamkniętego o typ zdania to wybrałem zdanie wielokrotnie złożone. W pytaniu o "tedy i wszędy " zaznaczyłem dia coś tam xD Przemek ,tam nie była pytania o epokę ,w której powstał potop tylko o wiek i jest to XVII wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście z samych otwartych obliczyłam, że można było zgarnąć ok 20 pkt, więc może mi się w razie czego udać... chociaż sami mówili kiedyś, że działają na korzyść zdającego w OKE, jutro zadzwonię jeszcze. W razie czego 15pkt z otwartych się uda myślę... Odpowiedzi równieź mam tak jak Wy. Przemuś- "6. Zrobiłem podobnie, pierwsze: Działa szwedzkie były większe od polskich.; drugie: W czasie potopu szwedzkiego na Jasnej Górze działa się rzecz niecodzienna." - zaznaczyli, że "działa" mają być rzeczownikiem.. Ja napisałam strach ma wielkie oczy, najprostsze.;p Też zrobiłam Maryję i Syna Bożego, no cóż. Co napisaliście w Bogurodzica-Dziewica? Bo ja sobie jak zwykle tworzyłam;p Co my tam jeszcze mamy... wiek napisałam XVI bo ZNÓW pomieszałam, że rok 1600 w górę to nie to;D kto tam w końcu walczył? Kmicic czy Wołodyjowski? Zrobiłam Wołodyjowskiego. Płonące miasto to Quo Vadis, si? Jak Długosz oczywiście nie był autorem. Epoka to pozytywizm. Całą reszte zamkniętych mam jak wyżej. Mazurek Dąbrowskiego może być? :P Co o tej pieśni napisaliście dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek922- jak chcesz, możemy podliczyć ten Twój polski, nieco dzisiaj panikowałeś ;D GG: 6353353, będzie szybciej. Ja pytania pamiętam, teraz tylko rozkminiam czy w razie czego na pewno przejdę na otwartych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś powiedz mi na której stronie pisałeś o biologi? bo pamiętam że już pytałam sie i podałeś str ale nie mogę jej znaleźć..z góry dziękuję:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 Co do Quo Vadis, oczywiście si. Co do Bogurodzicy Dziewicy to też improwizowałem na gorąco, napisałem mniej więcej: "Maryja poczęła Jezusa Chrystusa w skutek ingerencji Ducha Świętego, a nie w sposób konwencjonalny" - zaszalałem, ale może przejdzie. :D @placek922 Były na pewno 2 pytanie, jedno o to w jakim wieku toczyła się akcja Potopu, a drugie o to podczas jakiej epoki Henryk napisał Potop. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"@wirga Proszę uprzejmie, podam ci także inne strony, gdzie coś wspominali o biologii. 113-114 sesja zimowa 2012. 95 sesja jesienna 2011 19 sesja zimowa 2011"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ambiwalentna_93 Problem w tym ,że nie posiadam gadu gadu już od 2-3 lat :) Jedynie Fejsbuk .Imie znasz ,nazwisko dodaj do Twojego "mandra" . Tylko nie pisz tu moich danych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości: czy ktoś napsał inne znaczenie rzeczownika działa, niż działa które strzelają w bitwie? Zaintrygowało mnie to pytanie, a w googlach jak na razie znalazłam tylko czasowniki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko: mieliśmy określić czym jest potopowe 'morze ognia', podkreśliłem przenośnie, na 99,99999999999999999% słusznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie, ja zdezaktywowałam fejsa na ten czas :d cholera, próbuję sobie zliczyć punkty z otwartych w razie czego... ale już mi się plączą :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albertoskskaksa
kuwa jak przed matma idzie nauka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ambiwalentna_93 Nie było mnie przy kompie .Szukam ,ale profilu rzeczywiscie nie ma xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom, fejs rozprasza i irytuje :D Ale rozgryzłam już Twoje imię . Uuh, niech już minie noc, chcę tam zadzwonić Jak można i zaznaczać i podkreślać odpowiedzi >.> o jak co, ale sadziłam, że to fizyką będę się martwić, a teraz czas na stres przed matmą! No ale jak Tobie powiedziała, że masz podkreślić i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A będziesz dzwonić w sprawie jakiej dokładnie? Mogłabyś przy okazji spytać o ten WOS? Bo nie wiem czy było trzeba podkreślać odp w zamkniętych czy zaznaczać kółkiem literkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.megamatma.pl http://www.matemaks.pl http://www.youtube.com/user/MrCiupi http://www.matematyka.pisz.pl Do matematyki polecam powyższy zestaw, dzięki niemu matematykę mam solidnie wykutą. Poza matematyką pozostał mi jeszcze j. angielski, z nim mam drobne zaległości, ale 12 dni to bardzo dużo czasu by speak'ować i write'ować na tę choćby dwójkę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×