Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
*Naprawdę ciężko mi w to uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gość [z dołu poprzedniej strony] Sprawdzoną pracę można obejrzeć w siedzibie OKE, należy tylko złożyć stosowny wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zdałem nareszcie ! :) Już nie pamiętam kiedy byłem tak szczęśliwy :) Miałem tylko Fizykę do poprawki którą oblałem w październiku i tylko ona trzymała mnie przed wykształceniem średnim. Dzisiaj dostałem wynik z Jaworzna razem ze świadectwem :) Dzięki wszystkim za pomoc w nauce i materiały z których coś nie coś podłapałem. Wszystkim co zdali serdecznie gratuluję a tym co nie zdali trzymam kciuki- w następnej sesji na pewno się uda :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Dzisiaj przyszly wyniki :) Geografia 4, WOS 4, Podstawy Przedsiebiorczosci 5, Informatyka 5, Angielski 6 :) W sumie to same latwiejsze przedmioty ale zaluje, ze nie zdawalem wiecej w tej sesji ;) Reszta jesienia i mam nadzieje, ze tez zdam i bede to mial za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako absolwent egzaminów eksternistycznych ostatecznie dzisiaj otrzymałem świadectwo ukończenia szkoły w związku z tym zakończyłem swoją przygodę z egzaminami eksternistycznymi. Będę wybierał się na jakieś studium zawodowe ale to jeszcze nie teraz :) Od dzisiaj służę wszelką pomocą dotyczącą egzaminów eksternistycznych także jak macie jakieś pytania to pytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiaj odebrałam świadectwo i dopiero teraz dotarło do mnie, że już mam to średnie, które ciągnęło się za mną i uniemożliwiało zrobienia kroku dalej :) gratuluję tym co zaliczyli ostatnią sesję i tym co zdali już wszystko :) no i całej reszcie powodzenia w sesji jesiennej, jest teraz dużo czasu i nie ma co się łamać wystarczy przysiąść i z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mojej strony też wszystkim gratuluj****ardzo dobre wyniki macie;) Ja też dzisiaj odebrałem świadectwo i jestem bardzo szczęśliwy. Zdawałem w dwóch sesjach. Takie dostałem oceny: Angielski 6 Matematyka 5 Polski 4 WOS 4 Biologia 3 Chemia 3 Fizyka 2 TI 5 PP 4 Geografia 5 Historia 4 Generalnie egzaminy są trudne, ale bez przesady, wystarczy poświęcić kilka tygodni żeby do wszystkiego się przygotować. Teraz za miesiąc matura. Piszę rozszerzony ANG i Geografie, no i oczywiście obowiązkowe. Potem chce iść na Akademie Morską do Szczecina lub Gdyni. Wszystkim którzy są jeszcze przed egzaminami chciałbym powiedzieć, że warto, da się i straszniej to na początku wygląda niż w rzeczywistości jest. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowany, dla Ciebie, ode mnie też wielkie podziękowania. Bardzo dużo Ci zawdzięczam, twoje posty motywowały i kierowały. Dzięki ;) Sidu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla niektórych z nas ekstremy są już tylko historią. Teraz jest Matura 2014 i to jest teraz ważne. Pierwszy egzamin już za troszkę ponad miesiąc. Myślę, że możemy w tym wątku wymieniać się opiniami w sprawie matury. Jak wszystko pójdzie dobrze, to 22 maja będzie koniec mojej przygody z egzaminami organizowanymi przez OKE. Tak swoją drogą, to jak ułożyliście dzieła literackie w bibliografii alfabetycznie czy chronologiczne. Ja chronologicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla takich co się im noga powinęła w liceum i byli z nauką na bieżąco to takie liceum w trybie eksternistycznym to pikuś ale trzeba się troszkę pouczyć. Ja za wielki wyczyn uważam swoje uzyskanie świadectwa LO ponieważ zdałem to w wieku 33 lat. Od szkoły zawodowej minęło 15 lat a ja w ciągu dwóch sesji zdałem 11 przedmiotów które wymaga się w 3 letnim LO także dla mnie to nie lada wyczyn i mogę być idealnym przykładem dla ludzi w moim i podobnym wieku że jak się chce to można :) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak dokladnie ja tez mialem przerwe 8 lat od szkoły zawodowej a jezyk 12 lat temu i da sie ludzie da sie!! oczywiscie zalezy tez na jakiej trudnosci arkusz sie trafi ale trzeba sie pouczyc mi sie niestety podwinela noga na fizyce i musze do pazdziernika przebolec ale poza tym jest ok polecam wszystkim szkoda czasu na liceum przy internecie nauczycie sie wszystkiego pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urys31
End Ekstern mozesz do mnie napisac na maila? urys31@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dałem w takiej kolejności w jakiej będę się o nich wypowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowy mam do ciebie kilka pytań odnośnie matury z matematyki rozszerzonej - czy ta matematyka Kiełbasy to są tylko zbiory zadań czy może jest też tam wytłumaczone jak te zadania rozwiązywać? - co mógłbyś powiedzieć o tej matematyce, czy jest łatwa trudna? Oczywiście wiem że na początku może wydawać sie trudna ale po jakimś czasie jak sie rozwiązuje te zadania to wydaje sie ona coraz łatwiejsza. Dlatego tak z perspektywy czasu jak już sie dłuższy czas uczysz to co mógłbyś o niej powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy w tym roku zdajesz maturę z matematyki rozszerzonej czy w przyszłym? W przyszłym będzie trudniejsza. Książki Andrzeja Kiełbasy są fajne pod warunkiem, że znasz dobrze matematykę i służą ci do szybkiego znajdowania zadań maturalnych. Po za tym książki A. Kiełbasy są do podstawy programowej od 2010 - 2014. Ale teraz sedno sprawy, zadania rozwiązuje się podobnie jak te na maturze podstawowej. Na przykład zależności do ciągu geometrycznego czy arytmetycznego są takie same. Tylko, że na maturze podstawowej masz liczby a tym litery. Czasami z liczbami. Funkcję kwadratową rozwiązujesz podobnie, ale masz dużo więcej liczenie i tak np. liczysz deltę z funkcji kwadratowej i wychodzi ci równanie kwadratowe. Wzory Viete'a nie spotykane na poziomie podstawowym, ale nie są trudne. Rozwiązywanie zadań z wartością bezwzględną, na podstawie to banał, |x+2|>4 a na poziomie rozszerzonym jest dużo trudniejsza, takie przykładowe zadanie |2x-5|-|x+4|<-2-2x, trzeba obliczyć z jakim znakami opuszczamy dana wartość bezwzględna, jest fajna prosta metoda. Można jeszcze napisać o metodzie Hornera oraz o wielomianach, praktycznie na każdym egzaminie są i można zdobyć dużo punktów. Ogólnie rzecz biorąc jest trudniej, ale bez przesady. Wszystkiego da się nauczyć zaczynając od podstaw. Ja przygotowuję się do wybranych działów matematyki oraz liczę, że jak dobrze pójdzie to zdobędę 15-25p. Musiał bym poświęcić tylko na samą matematykę rozszerzoną jeszcze z pół roku aby dojść do 35p. Ale jak przechodzisz z matematyki rozszerzonej na podstawową, to podstawowa wydaje się dużo łatwiejsza, oraz łatwiej ci rozwiązywać zadania. Matma rozszerzona uczy logicznego myślenia oraz radzenia sobie z innymi sytuacjami niż schematyczne na poziomie podstawowym. I już cię delta nie załamuje jak wychodzi 48.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma to jak zadawać sobie pytania jako gość i odpowiadać na nie jako egzaminowany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hehe faktycznie ta sama osoba zadala pytanie i zobie na nie odpowiedziala:) Egzaminowany zaloz drugie forum o maturze tam dasz popis , na tym forum chcemy czytac o egzaminach eksternistycznych i przygotawaniach do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do postu gościa z dnia 1.04.2014 uznałem to za żart prima aprilis-owy, ale dziś muszę na te inwektywy pod moim adresem odpowiedzieć. Nigdy nie nie zadawałem sobie nigdy pytań jako gość a później na nie odpowiadałem. Może inni tak robili, ale nie ja. Według mnie egzaminy eksternistyczne prowadzą w sposób naturalny do matury, Jako do kolejnego etapu edukacyjnego, czyli do podjęcia edukacji na uczelni wyższej. Tak swoją drogą wykształcenie średnie, za dużo dziś nie daje. Ale ktoś inny może ma inne zdanie. Aha, jeśli chodzi o egzaminy eksternistyczne, to najbliższa sesja już w październiku bieżącego roku(jak by ktoś nie wiedział 2014).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ale taki niezwykly
egzaminowany oczywiście że masz rację wiekszosc z nas pewnie jak juz dostanie swiadectwo na pewno bedzie chcialo wiecej czyli matury:) bardzo przydatne informacje podajesz ale fakt przydaloby sie cos dla przejrzystosci bo ja mam zamiar w przyszlym roku podejsc ale nie wyobrazam sobie dzien poswiecic tu na forum i "grzebac" po wszystkich stronach za potrzebnymi informacjami do matury (ale to w moim interesie i jak bede musiala bede grzebac:) ukłony dla Ciebie za poświecony nam czas:) to jest bezcenne pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Soczi22
Witam, mam do Was pytanie! Zapłaciłam za testy ale się nie stawiłam, co teraz? Czy dane przedmioty mam możliwość zdać w innym terminie, czy kompletnie przepadło? Czy ewentualnie odzyskam pieniądze? W końcu nie są to małe sumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Egzaminowany średnie wykształcenie bez matury daj***ardzo dużo bo po pierwsze masz Średnie Ogólnokształcące i byle debil nie może mieć takie wykształcenia jeśli się nie przyłoży do nauki a po drugie takie wykształcenie jest przepustką do tego żeby pójść dalej np na Policealne Studium Zawodowe gdzie można zdobyć zawód technika specjalisty a to już coś w większości przypadków lepsza opcja od studiów. Matura maturą to swoją drogą, oczywiście jeśli ktoś wiąże plany ze studiami to matura jest podstawą bo bez tego na studia nie przyjmują ale jeśli komus zależy tylko na średnim albo żeby iść do policealnej szkoły to matura jest dla niego zbędna. Egzaminowany a mam do Ciebie pytanie, z tego co wiem jesteś młody i robiłeś egzaminy eksternistyczne. To znaczy że noga Ci się w liceum powinęła czy jak to u Ciebie wyglądało ? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa do Pani Soczi: Kasa przepada nie odzyskasz jej, egzamin tak samo, musisz zapisać się na sesję jesienną czyli październik. Nigdy nie rozumiałem ludzi którzy płacą za egzamin 160zł i się na niego nie stawiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przepadła, to bym nie był taki pewien. Z tego co się orientowałem można wnioskować o zwrot pieniędzy lub aby przeszły na następną sesję. Ale czytałem o tym dość dawno temu i z tego co pamiętam należy taki wniosek czymś uzasadnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdałam wszystkie egzaminy i otrzymałam świadectwo. Czy jest możliwość otrzymania wszystkich swoich arkuszy egzaminacyjnych żeby zobaczyć jak zostały one ocenione ? Jeśli tak to jak to wygląda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem tu nowa, zamierzam spróbować podejść do egzaminu w jesiennej sesji, ale może ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy trudno uzyskać zwolnienie z opłat bądź częściowe zwolnienie? Może ktoś korzystał z tej opcji? Bardzo chciałabym spróbować zdać wszystko za jednym podejściem, ale raczej nie będę w stanie zapłacić tyle na raz. Czytałam już jakie są wymagania i jeśli chodzi o dochód netto to się nie zaliczam, może ktoś wie czy jest jakaś alternatywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość wglądu do prac egzaminacyjnych, należy złożyć wniosek o wgląd. Wyznaczą ci termin, w którym można sprawdzić swoje prace, z tego co się orientuje egzaminy sprawdza się w obecności pracownika OKE(aby czegoś tam nie pozmieniać). Jak jesteś zarejestrowana w UP to jest łatwo uzyskać zwolnienie z opłat za egzaminy eksternistyczne w całości. Tak jeszcze swoją drogą egzaminy maturalne to też egzaminy eksternistyczne. Dlaczego, słowo "eksternistyczne" znaczy zewnętrzne a egzaminy maturalne też są egzaminami zewnętrznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam was :) Kto może się pochwalić w tym roku przystąpieniem do matury? Jak wam idą przygotowania? Matura już za cztery równe tygodnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×