Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

a czy patrzyliście, czy te pytania w jakiejś częsci pokrywają sie z pytaniami z poprzednich lat? Dzięki za arkusze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Kochani, pokrywają się.. jak dobrze opanujecie zadania to na pewno zdacie:) W wielu sa zmienione tylko dane.. Acz nigdy nic nie wiadomo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za info :) a skad braliście odpowiedzi na te pytania? czy są w necie jakies materialy zamieszczone czy trzeba szukac w książkach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dobrze to nie ma:) Troszkę tu na forum porónywalismy odp...ale najlepiej samemu się postarać o rozwiązanie ich juz po przerobieniu materiału:) Daja naprawdę bardzo wiele... i przed samym egzaminem przerobić..dla przypomnienia... Jak czegoś nie wiecie to piszcze tu z fiz i mat służę pomocą, chemii ewentualnie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedzi do chemii: 1.numer grupy-17, numer okresu-3 2. liczba powłok-3 liczba walencyjnych- 7 3. A= 17+18=35 Z=17 4. Argon 5. magnez, sód, wapń 6 i 7 Ic3, IIa2 niespolaryzowane to było czyste, nie?:D 8. caO, K2O 9. zmieniła barwę z pomarańczowej na czerwoną 10. egzotermiczna 11. P4O10+6 H2O= 4 H3PO4 12. II 13. siarczek A= 1,00g B= 2,00g 14. A=4:1 B= 2:1 15. CuS 16.katalizatora 17. 2 H2O2> 2H2O + O2 2mol----------22,4dm3 0,5mol----------xdm3 2x= 11.2 x= 5,6 dm3 18. Cu>CuSO4 utlenienie H2SO4> SO2 redukcja b) miedz 19. Cm= n/V więc n= Cm*V n= 0,1 mol/dm3 * o,5 dm3 n=0.05mol 20. H2SO4 21. H2SO4+ 2NaOH> Na2SO4+ 2H2O 22. Na2SO4 Na2SO4+BaCl2>BaSO4+ 2NaCl 23. srednio twarda 24. A2 B1 C3 25. A 26. P F 27. Nie wiem, ja bym obstawiała SMOŁA WĘGLOWA. Gaz ziemny to głowni metal więc stawiam na smołę.. 28. etyn , propan, but-1-en 29. CH4+Br2>... .... > CH3CH2Cl 30. II 31. ...>CH3CHO+Cu+H2O ...>CH3COOH+2Ag ...> CH3COONa+ H2O 32. C 33. B 34. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JaaaaD
To moj email calkiemincognito@o2.pl poprosze tez. ja sie bardzo boje matmy,chemii,fizyki.. reszte bede kuc..oby,ja ostatnio uczylam sie 2 lata temu a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam... Ja zrezygnowałam z LO w listopadzie i od tego czasu przygotowuje się do egzaminów/matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
Ja tez prosilabym o arkusze pannajabuszkowa@onet.pl Dziekuje serdecznie :) A jak z Polskim i z lekturami, trzeba je dokladnie opanowac czy wystarcza opracowania i streszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam. Co do lektur ja jeszcze nie pisałam, ale pamiętam co wszyscy mówili po egzaminach... Przy wypracowaniu trzeba znać lektury, nie ma tekstu na podstawie którego się pisze jak na maturze, są też pytania o lektury, więc lepiej znać. Streszczenia są dobre, ale te bardzo szczegółowe. Te najważniejsze lektury lepiej przeczytać...chłopi, pan tadeusz, dziady, Potop, Quo vadis, ludzie bezdomni, król edyp, świetoszek, może zbrodnia i kara... Po prostu przejrzyjcie listę lektur i przeczytajcie te z których wydaje się wam, że można napisać najwięcej wypracowań, w których jest najwięcej motywów... Podpowiem, że w potopie, quo vadis jest mnóstwo tego... Można z nich napisać, o miłości do ojczyzny, bohaterstwie, miłości, przemianie, zdradzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajla
proszę o te arkusze: gajlapl@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te arkusze chyba też są dostępne na OKE ? czy macie jeszcze jakieś inne ? no ja sie nie uczylam jakies 10 lat :( mam nadzieje że dam radę. Najgorsze dla mnie to jest zdobywanie materiałów do nauki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 lat to dużo czasu, musisz porządnie się postarać, dużo nadrobić... Radzę ciężko pracować. Co do materiałów polecam stronę chomikuj.pl można większość repetytorii/podręczników ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że wszystkiego nauczyć sie nie zdąże dlatego pytałam czy te pytania coroku są podobne :D żeby sobie troche ułatwic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
dziekuje Ci slicznie Sesii :) a czy orientujecie sie moze czy na matmie są wzory ? czy wszytsko trzeba wbic sobie do glowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na matmie i fizyce są wzory i można mieć kalkulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zz666
do kiedy trzeba sie zgolosic do oke na egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 31 lipca zgłoszenie. Potem do 31 sierpnia opłacenie, ale lepiej szybciej bo oni bardzo wolno odpisują;/. Mają 14 dni roboczych na to od momentu otrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasamotna123
Wiecie może czy jeśli jestem bezrobotna i mieszkam sama to będę zwolniona z opłat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwe. Musisz złożyć zaświadczenie z urzędu pracy i zaznaczyć że prowadzisz samodzielne gospodarstwo... Ale lepiej się pośpiesz, czas ucieka a oni wolno odpowiadają... Ja będę wiedziała czy mnie zwolnią w ostatnim tygodniu lipca, to napiszę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
Heeellp !! Moze mi ktos to rozjasnic ? Oblicz ile gramow NaOH znajduje sie w 200cm3 roztworu o stezeniu 0,5 mol * dm-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
Heeellp !! Moze mi ktos to rozjasnic ? Oblicz ile gramow NaOH znajduje sie w 200cm3 roztworu o stezeniu 0,5 mol * dm-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
Heeellp !! Moze mi ktos to rozjasnic ? Oblicz ile gramow NaOH znajduje sie w 200cm3 roztworu o stezeniu 0,5 mol * dm-3 (do potegi minus trzeciej ) Ciekawe jak z tymi oplatami ja nawet nie mam chyba szansy sie starac jak narazie mieszkam za granica, a mozna stwierdzic ze jestem bezrobotna i po przyjeździe do Polski bede mieszkala sama rowniez, takze ciezki ze mnie przypadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
przepraszam za spam ale zżerlało mi poprzednie posty w połowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie zwolnień z opłat za egzaminy.Przeczytałem ten temat i na stronie 77 jest wypowiedz sessi i jeszcze kilka wypowiedzi odnośnie zwolnień cytuje:sesiii Co do zwolnienia z opłat trzeba zarejestrować się jako bezrobotny i wtedy dostaniesz... Bo po skończeniu 18 roku życia jest się uznawanym za samodzielnie gospodarującego nawet jeśli mieszka się z rodzicami(tak mi mówiła kobieta z oke). Według mnie to jest nieprawda, ponieważ ja dzwoniłem już do wielu OKE i wszyscy dokładnie mówią, że za osobę samotnie gospodarująca rozumie się osobę, która samotnie się utrzymuje tzn. płaci sama rachunki za prąd, wodę, gaz itd itp.. Po złożenie tego wniosku o zwolnieniu z opłaty za egzaminy przychodzi następnie kontrola tj. wywiad środowiskowy z prokuratorem z nakazem rewizji, strażą miejską lub policją i jeszcze chyba jakiś urzędnik i wtedy oni proszą, aby przedstawić im: rachunki różne dokumenty, które świadczą że samotnie się utrzymujesz i prowadzisz gospodarstwo. Jeśli ktoś przykładowo skłamie to można iść nawet do wiezienia za składanie fałszywych zeznań lub kara grzywny . I właśnie od tego roku zaostrzyli te kontrole, ponieważ wiele ludzi oszukiwało i zwalniało się z opłat, kontrole były tylko wybiórcze. Samemu zależy mi na zwolnieniu z opłat ponieważ mam nieciekawa sytuacje(zrezygnowałem ze szkoły z wielu problemów), ale niestety nie da się bo mieszkam z rodzicami, a dochód na członka rodziny przekracza 702 zł i nie jestem osobą samodzielnie gospodarującą - i to nie zależy czy jestem bezrobotny czy nie, bo to są dwie różne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to też się wydaje nieprawdziwe, ale dokładnie taką informację dwa razy podało mi oke gdańskie, twierdząc, że u każdego oke jest inaczej. Trudno powiedzieć w co powinno się wierzyć ;/. Co do samotnie gospodarujących owa kobieta twierdziła, że gospodarstwo prowadzi tylko małżeństwo. Ale kto wie czy ma racje, czy tylko jej się tak wydawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym ja mam w miesiącu parę rachunków na siebie. Nie 100% rzeczy płace ze swojego konta, ale co miesiąc parę rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×