Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Ja 3mam kciuki za dużo kinematyki, dynamiki, wahadeł różnego rodzaju:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanko.. w związku z tym że przystępuję po raz pierwszy do egz eksternistycznych teraz i mam w październiku między innymi egz z historii chciałem spytać jak szczegółowe są pytania na tym teście.. bo nie zaprzeczę że historia to moja totalna zmora.. nie trawie tego przedmiotu od kąd pamiętam dlatego nauka idzie mi jak krew z nosa... czy są jakieś szczególne tematy nad którymi warto dłużej posiedzieć z historii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przejrzyj informator. Pytania są raczej szczegółowe dosyć. Ale łatwe raczej... Dużo pkt można zdobyć na wypracowaniu więc lepiej coś wiedzieć. Ostatnio był temat o II RP. Polecam Ci przeczytać jakieś repetytorium z historii, nauczyć się paru stron dat( zawsze się przydadzą)... Ja też będę pisać w październiku, ale pisze na podstawie tego co pisali w lutym i informatora;). Dla mnie historia to łatwizna, no ale ja planuje maturę rozszerzoną z niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel,. poprzednio był temat "historia nauczycielką życia" coś w tym stylu przynajmniej... Było dużo o konradzie Wallenrodzie. Streszczenia lepiej przeczytać bo są pytania o lektury plus przy wypracowaniu nie ma fragmentów tekstów jak na maturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Hej na własną rękę sie uczycie? Czy jesteście zapisani do jakiejś szkoły??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama;]. I chyba większość tak samo. Ale Luva była na kursach. Ucz się tak jak Ci pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
A jak dajecie rade? Ja mam 22 lata i zaczynam nauke po takiej długiej przerwie;( jak to jest z egzaminami? Egzaminy zdajecie w szkole w której Wam wygodnie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ogóle nie miałam przerwy w nauce. Rzuciłam LO i w tym samym momencie zaczęłam przygotowania do egzaminów...(mam 18 lat). Egzaminy zdaje się w szkole wyznaczonej przez oke. Maturę też. Np. ja mieszkam we Włocławku a egzaminy mam w Bydgoszczy, ale np. ludzie z okolic Gdańska podobno mają także w Bydgoszczy TI a resztę w Gdańsku... Kiedy chcesz podejść do egzaminów? W lutym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Chciałabym w lutym. Jestem ze śląska i nie wiem gdzie na śląsku zdaje sie egzaminy. Należę do OKE z Jaworzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna93
Najbardziej boje sie fizyki i chemii... reszta po pestka, jestem gotowa na 4/5. Jednak z tych dwóch przedmiotów modle się o dwa ;) Z matmy o 3 :D dla poprawki. Do osób które już zdawały.. jak się ubrać na ten egzamin? wizytowo czy raczej luźno? Czy każdy zdaje w swoim województwie? jestem z Podkarpacia i byłam przekonana ze zdaje w Krakowie a tu patrze w informacje ze jednak Rzeszów. I trzeba wszystko przerezerwować ;) W ogóle jak się czujecie? na siłach? A i jeszcze jedno, jak osoba zda to kiedy są wyniki i odbiór świadectwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Kto zaczyna nauke samodzielną? Zapraszam natkowal@gmail.com pouczmy się razem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna- Ja też się fizyki boje. Co do ubrania to podobno raczej luźno. Raczej każdy w swoim woj zdaje. Czuje się całkiem, zestresowana, no ale trzeba dać radę. Liczę, że po fizyce i innych będziecie wchodzić i pisać jakie wyniki wam wyszły. Porównamy sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej słuchajcie w lutym 2012 mam zamiar zdawać egzaminy eksternistyczne i mam do Was takie pytanie. Po gimnazjum chodziłam normalnie do Liceum Ogólnokształcącego. Zdałam pierwszą klasę, drugiej niestety nie zdałam z kilku przedmiotów. Później z nauki zrezygnowałam na dwa lata, ale teraz gdy się dowiedziałam że można podejść do egzaminów eksternistycznych podejmę wyzwanie na dwa razy. :) Słuchajcie moje pytanie jest takie: niektóre przedmioty w drugiej klasie LO się "kończyły", to znaczy nie miało ich już być w trzeciej maturalnej klasie. I załóżmy że takimi przedmiotami w mojej szkole były podstawy przedsiębiorczości i geografia - czy więc muszę z nich zdawać egzaminy, czy mogę wykazać na świadectwie, że mam je zaliczone? Skoro nie było ich już w trzeciej klasie i ocena ta z drugiej klasy lądowała na świadectwie ukończenia Liceum? Gdzie mam to zgłosić, że mam to zdane? Czy w ogóle tak mogę? Proszę o info jeżeli ktoś coś wiem, ważne to dla mnie :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łahaga
Nie zaliczają przedmiotów wcześniej zdanych trzeba wszystko pisać eksternistycznie, aby uzyskać takie świadectwo z OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila220932323
Boje się tej fizyki jak cholera, a stronie cke jest tylko przykład z 2007roku. Macie jakieś inne arkusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
natkowal@gmail.com Ja też chcę jakieś arkusze:) A pozatym jeśli ktoś zaczyna naukę niech pisze do mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam;]. Ja mam nadzieję, że nauka pewnych przedmiotów już dla mnie się zakończy na zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila220932323
Jak to mamy wolną niedziele? a nie ma tech.inf ? proszę o te arkusze ;) gajlapl@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łahaga
tech. inf. jest 23 października :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
Ja najbardziej chyba sie boje tech inf od matmy i fizyki...:/ Zdawaliście już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W 1 tyg mamy tylko fizyke, pl i wos. Inf jest w ostatnim tygodniu tym razem. noella- czemu się boisz? W tamtej sesji był tylko arkusz, prezentacja + word ( jakieś zaznaczanie tekstu, tło). Z tego 13/14 pkt za prezentacje a starczy 15 by zdać;]. Zaraz Ci prześle arkusz Kamilo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel... z tego co patrze na te arkusze + na relacje z lutego to myślę, że przy szczęściu starczy. Ruch jest zwykle za 5-6 pkt jakieś zadanie, coś z wykresem, dylatacja czasu/pęd fotonu bywa a to jest całkiem łatwe moim zdaniem. Coś z dynamiki i zwykle chyba coś z gazem doskonałym... Grunt to staraj się rozwiązać wszystko co się da, chociażby wpisuj wzory które powinny być i np. przekształć, czasem w zadaniach za 3/4 pkt można dostać za to 1 pkt. Ech jeszcze parę dni i trochę poziom stresu zejdzie;].Po egzaminach porównamy wyniki;p zapamiętujcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noelle27
dla mnie TI to czarna magia:D Ale myślę, że nie będzie źle:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszkowa
a ja mam pytanko czy ktos z Was ma może dodatkowe arkusze z fizyki, polskiego wosu i inf ? oprocz tych z informatora jesli tak to bede wdzieczna pannajabuszkowa@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. z czego sie uczycie na egzaminy eksternistyczne - ze v streszczeń z grega czy macie notatki od licealistów?nie wiem od czego zaczać. Bardzo byłabym wdzieczna za wszelka pomoc - wlodarW@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×