Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Kiraaa89
A ja mam pytanie odnośnie matematyki i fizyki ,których najbardziej się obawiam i które, mam zamiar zdawać w sesji zimowej -czy ktoś pisał i jak mu poszło,czy udało się zdać za pierwszym razem? Pozdrawiam i do zobaczenia, na egzamach;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@alabamaaligator Ujmę to tak - trudność to pojęcie bardzo względne, mianowicie jeżeli się solidnie nauczysz to każdy egzamin będzie dla ciebie łatwiutki. Natomiast jeżeli słabo się przygotujesz, to każdy 'łatwy' w poprzednim, hipotetycznym założeniu egzamin będzie dla ciebie mega trudny, zatem nie można z góry stwierdzić czy egzaminy są trudne czy też lekkostrawne. ;)) Korzystałem i korzystam z kompletu vademecum wydawnictwa Operon, polecam. @Kiraaa89 Matematyka 63 ndst 15 dop 3 dst 1 db 0 bdb 0 cel Fizyka i astronomia 75 ndst 23 dop 6 dst 0 db 0 bdb 0 cel Dane z pliku którego link podaję poniżej, polecam poczytać. :P http://www.oke.poznan.pl/files/cms/227/raport_eksternistyczny_112.pdf Polecam wziąć się ostro za naukę, ale spokojnie, sam piszę fizykę w październiku, i wiem po przygotowaniach, że ten przedmiot naprawdę nie gryzie, jest do ogarnięcia i nawet może być ciekawy(astronomia). Z matematyką może być trochę gorzej, ponieważ trzeba na jeden egzamin przyswoić masę pojęć, działań itd., lecz naprawdę wysztko jest do zrobienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiraaa89
No właśnie widziałam już jakiś czas wcześniej ,że z matmy i fizyki wykłada się najwięcej osób i nie budzi to zbytnio mojego optymizmu :O Wszystkiego na pewno, można się nauczyć ,ale jeśli ktoś ma spore zaległości ,a do tego po prostu tych przedmiotów nie rozumie ,to na pewno samemu, jest ciężko to ogarnąć,statystyki mówią tu same za siebie.Będę czekać na info jak Ci poszło,powodzenia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdałam wszystko za 1 razem;p. Nawet żadnej 2 nie miałam, więc to zależy od Was i tego co teraz umiecie. Ale zdawały ze mną osoby, które po 5 razy zawalały fizyke/matme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie Sesiii, wszystko zależy od nas, od tego co wiemy na dany przedmiot przed uczeniem się, przykładowo, ja, po przerobieniu tydzień przed egzaminem całego, trzyletniego materiału z chemii zdałem owy egzamin na mocną trójkę, a to tylko dlatego, że dużo pamietałem z poprzednich szkół. Co do powtarzalności, to znam gościa co do fizyki podchodził 7 razy, czyli szybko licząć zainwestował tylko w ten przedmiot już ponad 1 000 złotych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiraaa89
Przemuś-a ile z chemii na egzamie było typowo teorii ,a ile zadań?I jak to było punktowane?Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz ,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście większość to była teoria, na szczęście mało było poleceń wypisania równania czy też jakiegoś obliczenia czegoś(polecam ogarnąć stężenie molowe). Spora ilość pytań polegała na podkreśleniu czegoś z podanych możliwości, lub wybraniu czegoś z ABCD, zatem jak coś nam świta to już mamy z górki. Warto nauczyć się dokładnie tablicy Menelejewa(czy jak mu tam, z całym szacunkiem :D), dlaczego dany pierwiastek zdajduje się akurat po tej stronie, na tej pozycji i obok takiego, a nie innego pierwiastka. Do tego oczywiście podstawy, tj. liczba masowa, atomowa, neurtrony, elektrony, protony, konfuguracje elektronowe itp.. Co do punktowania, to pamiętam, że było na szczęście różnie, "na szczęscie" dlatego, że nie tylko zadania z obliczeniami były punktowane na więcej niż jeden punkt, i tak, jak dobrze wpisało się jakieś pojęcia z proponowanych to za np. 3 do wpisania, były 3 punkty a nie jeden za całość. :) Naprawdę chemii nie ma się co obawiać, trzeba do niej podejść na luzie, ale nie takim kompletnie rozluzowanym, i z odrobiną wiedzy powinno być minimum dopuszczająco. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja pisałam chemie to zadań trochę było. Z moli można było z 15 pkt dostać, zapamiętałam to bo nie chciało mi się ich uczyć;p a potem się denerwowałam jak zdam. Ale dużo jest ustawiania równań, teorii także. O i u mnie dużo nazywania węglowodorów było etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać, różnie może być, jednak mimo wszystko nie mogą wyjść poza ramy wymagań egzaminacyjnych określonych w inforamtorze na temat chemii. @Kiraaa89 Na stronie nr 115 tego tematu, opisałem dość dokładnie w kilku postach przebieg mojego egzaminu z chemii, jak chcesz to poczytaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiraaa89
Jeśli chodzi o matematykę to znalazłam kanał,na yt , gdzie jest omówiony dosyć jasno i klarownie:) cały materiał z LO + omówienie egzemplarzy maturalnych-> http://www.youtube.com/user/MrCiupi może komuś się przyda, pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierownik1234567
Hej! Jestem tu nowy. Mam zamiar podejść do egzaminów w nadchodzącej sesji. Mam pytanie - jakim listem trzeba wysłać dokumenty do oke? Na pewno wyślę priorytetem, ale czy poleconym czy zwykłym? Jak Wy je wysyłacie? Nie chcę aby z jakiegoś powodu nie odebrali moich dokumentów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiraaa89
Ja zawsze wysyłam zwykłym i nigdy się nie zawieruszył.Jeśli chodzi Ci o sesje w październiku i chcesz pierwszy raz podejść do egzaminów, to już trochę za późno o ile się nie mylę- do 31 lipca ,trzeba było złożyć dokumenty.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wszystko dostarczam osobiście, bo mam kilka km do siedziby OKE, lecz gdybym miał wysyłać, to naturalnie wysłałbym poleconym, koszt 2,2 zł(różnica ceny listu zwykłego i poleconego) to chyba symboliczny wydatek, dzięki któremu spałbym spokojniej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamaaligator
Cześć! Do 31 muszę dostarczyć dowód wpłaty za egzaminy. Oczywiście zrobię to jednak wpierw planuję zapisać się w Urzędzie Pracy i ubiegać się o zwolnienie z opłat. Stąd też moje pytanie, czy jeżeli uda mi się jutro załatwić zaświadczenie z UP i złożę je w OKE to zwolnią mnie z tych opłat? Zastanawiam się gdyż de facto mam tylko 9 dni i obawiam się sytuacji w której złożę zaświadczenie powiedzmy jutro, a OKE się o tym nie ogarnie i co? Czy w takim wypadku, jeżeli odmówią mi zwolnienia będę mógł zapłacić później? Boję się, że mi odmówią, a ja wtedy do 31 nie zapłacę. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, mam nadzieję, że wyraziłem się jasno. Pozdrawiam i POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
alabamaaligator: Niestety, musisz doliczyć jeszcze czas rejestracji w UP... w moim wypadku rozpatrzenie podania trwało ok. 2 tygodni. Może u Ciebie załatwią to szybciej, ale od ręki na pewno nie dadzą Ci zaświadczenia. Obawiam się że możesz nie zdążyć. Późniejsza dopłata też nie wchodzi w grę. Wiem, bo sam chciałem później dopłacać, chociaż myślałem że będę miał za free - zdawałem 11 przedmiotów i zwolnili mnie tylko z 50% opłaty. Jeżeli zależy Ci na maturze możesz jeszcze podejść do sesji zimowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco111111111111111111
Mnie zwolnili z całości. Ale zaświadczenie i wniosek przesłałem w maju. A o zwolnienie z opłat można ubiegać się do 15 sierpnia(chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Procent zwolnienia zależy od ilości domowników i ich dochodów, im większy jest budżet domowy tym mniejsza ulga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alabamaaligator
Serwus! Więc tak, byłem dziś w UP i bardzo szybko wszystko załatwiłem. Zaświadczenie dostałem od ręki zaraz po zarejestrowaniu. Następnie udałem się od OKE i złożyłem podanie załączając odręcznie napisane oświadczenie o samodzielnym gospodarowaniu oraz zaświadczenie z UP. Pani z OKE powiedziała, że wszsytko jest prima sort i sprawa powinna być rozpatrzona na moją korzyść. Zapytałem się jeszcze o te moje wątpliwości i wyszło na to, że nawet jeżeli nie zostanę zwolniony z opłat to będę mógł dopłacić później. Tak więc całkiem klawo wyszło! Mam tylko nadzieję, że w praniu nic się nie rypnie. Pozdrawiam i POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto
Pozostaje życzyć tyle samo szczęścia na egzaminach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowiciusz
Witam wszystkich zdających i ty którzy są już po. Mam pytanie bd zdawał pierwszy raz polski, historię oraz angielski. Mogę się od was dowiedzieć czego można się spodziewać na testach z podanych przedmiotów? I jeszcze jedno pytanie czy testy mogą się powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Po pierwsze - nie pisz "bd", osobiście rzygam już tymi skrótami, pisz "będę" i nie kalecz naszego pięknego języka, zapewniam, że klawiatura ci się nie rozleci od nadmiaru stukania. :) Jeżeli chodzi o meritum, najlepszą odpowiedzią na pytanie "czego można się spodziewać na testach z podanych przedmiotów?" będą odpowiednie do nich informatory zamieszczone na stronach OKE. http://www.oke.poznan.pl/cms,781,informatory_o_egzaminach_eksternistycznych.htm Te z LO są na samym dole, w nich masz wszystko ładnie wypisane, z czego mogą być pytania, dzięki czemu nie musisz uczyć się całego materiału z danego przedmiotu, dzięki temu skupiasz się tylko na tym, co może być na egzaminie. Co do drugiego pytanie, osobiście uważam, że w życiu wszystko może się zdarzyć, niemniej sądzę, że taka sytuacja, jak te same testy po raz drugi, jest bardzo mizernie prawdopodobna. Pozdrawiam i już od dziś nie kalecz polszczyzny, jeżeli chcesz zdać rzeczony język polski. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agraff
Witam! Mam kilka pytan. Wyslalem jako dowod statusu bezrobotnego ksero ksiazeczki bezrobotnego (pup nie chcial wydac jeszcze zaswiadczenia) oraz pismo w ktorym to opisalem. jak myslicie przejdzie? Bo jesli nie przystapie teraz do sesji to zostanie tylko zimowa,w lutym,bo chce przystapic w tym roku do matury. I to rodzi kolejne pytanie Czy jesli zdaje wszystko w lutym (11 przedmiotow) to sobie poradze,jak Wasze doswiadczenia? A jak wyglada sytuacja z deklaracja maturalna (do 31 grudnia?),wysylac ja tak samo,nawet jak bede zdawal dopiero w lutym? Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agraff
NIkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirga- potwierdzenie przelewu i tyle. agraff- powinno przejść, ale pewności nigdy nie ma. Czy sobie poradzisz musisz spytać sam siebie, ja dałam radę na dobre oceny(średnia 4,22). Zależy jak dawno się uczyłeś, jak Ci wtedy szło etc. No i od tego co poza nauka będziesz robił. Deklaracje musisz wysłać do 31 grudnia bo Cię nie dopuszczą inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiraaa89
sesiii -WOW tylko pogratulować takich wyników!!!:) a jak Twoje studia?:) Ja jeszcze cały czas zastanawiam się jaki kierunek ,wybrać ,ale humanistyczne chyba sobie odpuszczę ,bo i tak wiadomo jak u Nas potem to z pracą wygląda...Standardowo,pozdrawiam wszystkich kujących!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W październiku zaczynam dzienne studia na Uniwersytecie Warszawskim- socjologię. Ja się o pracę nie boje, jeśli nie zdobędę u nas to gdzieś wyjadę. Najważniejsze jest posiadanie doświadczenia i dodatkowe kwalifikacje jeśli chodzi o humanistyczne studia. Dzięki za gratulacje;p i życzę powodzenia tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość we4gtey5eyh
Proszę kogoś o napisanie jakie były mniej więcej pytania w ostatniej sesji egzaminacyjnej z Biologi ? Właśnie uczę się bo przystępuję w tej sesji do egzaminu , proszę bardzo o odpowiedzi.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Hmmm, było o komórkach, np. trzeba było rozopznać po obrazku czy komórka jest roślinna czy zwierzęca(była zwierzęca, lecz ja oczywiście napisałem że jest roślinna), było o narządach, w tym wypadku o uchu, o funkcjach układów człowieka, dokładnie gdzie co jest trawione i gdzie jest formowana "kupka" , o hormonach, o DNA, o dziedziczeniu, o chorobach, w tym przypadku o miażdzycy, dokładnie o sposobach jej przeciwdziałaniu(łatwe), i jeszcze o kilku innych sprawach, ale nie przypominam ich sobie teraz. Tak więc musisz wykuć hormony, wszystko o DNA, narządy i układy ludzkie oraz zasady dziedziczenia - to chyba jest na każdym egzaminie." Cytat mojego posta z lutego br. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×