Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
juz dawno jest na srtonie oke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, materiały dla maturzystów nadają się do przygotowywania do egzaminów eksternistycznych. --------- Książka Opracowania lektur i wierszy wg. mnie przydała by się do nauki na egzaminy eksternistyczne. -------- Harmonogram jest od połowy grudnia. --------- Co do nowych materiałów, to jestem obecnie zakręcony do matury. Jak chcesz jakiś wskazówek na szybko, to postaram Ci dać jakieś wskazówki tutaj. A sesja zaczyna się już za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati_nati_
egzaminowany jesli chodzi o wskazowki to bardzo prosze jak najwiecej :),bo do liceum to chodzilam 8 lat temu wiec mam duzo do nadrobienia,mysle ze na poczatek zakupie ksiazki i bede wkuwac,mam na szczescie jeszcze troche czasu,bo do egzaminow planuje podejsc dopiero w pazdzierniku 2014,ale jesli mozecie cos polecic z czego najlepiej sie nauczyc to prosze bardzo,najbardziej to musze nadrobic matme,fizyke chemie,reszta jakos pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdaje ktoś mature w Krakowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkova tab
Proszę o jakieś wskazówki z czego uczyć się jeśli chodzi o fizykę. Do egzaminu miesiąc i nie wiem za co się zbeac. Może tak: co jest zawsze na taki egzaminie i czego warto wie nauczyć zeb napisać na dopuszczająca ocenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może, co było na ostatnim egzaminie: Oblicz okres sprężyny. Prąd indukcyjny(gdzie jest wykorzystywany). Oblicz energię potencjalną. Warto też się nauczyć kinetycznej. Oblicz czas spadania. Przypominam, że przyciąganie ziemskie wynosi w przybliżeniu 10m/s2. A wysokość wynosiła 20m. Więc czas wynosi:??? Co to jest dyfrakcja oraz interferencja. Jak obliczać protony i neutrony? Np. pytanie: W naszym układzie słonecznym Gwiazdą jest??? Prawo coulomba. Okres z wzoru T=1/f itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak oceniacie poziom angielskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na co warto zwrocic uwagę z angielskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc ,słuchajcie kochani ,powiecie mi z czego się uczyliscie na egzaminy z technologi inform.nigdy nie robiłam prezentacji czy jak to sie zwie:(,moze you tube ?tam jakis Filmik znalazłam, Z kąd mieliscie power point,to się zakupuje ,czy sciąga,czy na tej wersji testowej normalnie naucze sie tej prezentacji?A np Wos to uczyliście sie z repetytorium ?myslicie ze samo repetytorium starczy? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno oceniać poziom angielskiego, jak dla mnie jest niższy niż na arkuszach maturalnych. Ale to jest moja opinia. Na egzaminie nie ma rozumienia ze słuchu, na egzaminie jest czytanie ze zrozumieniem oraz tworzenie tekstu. ------------ Jeśli ktoś nie zna słówek i nie zrozumie co jest napisane, to nie zaznaczy prawidłowej odpowiedzi. ------------ Ja mam cały pakiet office 2007 dla studentów. Pewnie jest jakaś wersja testowa w internecie. Przydatne programy to: Office, Excel i Power Point.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej wszystkim... Czy na kolejną sesję powinnam tez wysyłać świadectwo, ksero dowodu, itd. czy tylko deklarację przedmiotów? Bo wysłałam tylko deklarację i nie mam żadnej odpowiedzi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Mam jeszcze jedno pytanie: Wyslalem liste przedmiotow na sesje zimowa i potwierdzenie wplaty do OKE przed swietami - czy dostane jeszcze od nich jakas odpowiedz czy po prostu ide na egzaminy w lutym? Jak to wyglada teraz z indeksem? Kiedys jak zdawalem to mialem indeks i potem wpisywali do niego oceny z egzaminow a jak jest teraz? Dostane jakis indeks / musze kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej,ja składałam przed swietami i normalnie mi odpisali w grudniu,dokładnie w wigilie dostałam list ,zadzwon tam i zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiecie co ja to chyba zrezygnuje ze zdawania egzaminu teraz z tech info,nigdzie nie moge sciagnac tej wersji trial power point na prezentacje a bez tego małe szanse ze zdam ,z ksiazki sie nie naucze ,do d**y ,ma ktos jakis pomysł co z takim fantem zrobic ,chyba faktycznie zrezygnowac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze to trzeba skaldac cos innego oprócz tej deklaracji przedmiotów, jeśli zdaje egzaminy po raz kolejny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deklarację przedmiotową na sesje zimową luty składamy do 31. grudnia do tego też terminu wnosimy opłaty za egzaminy lub składamy wniosek o zwolnienie z opłata. --------- Office 2010 można pobrać w wersji trial(testowej do 30 otworzeń programy z tego co pamiętam) ze strony Microsoftu. Lub kupić koszt ok. 220 zł. --------- OKE przyjmuje deklarację i nic nie odsyła,. Jedynie jak ktoś składa wniosek o zwolnienie z opłat, to listem poleconym informują o decyzji. Czy dana osoba została zwolniona z opłat. ---------- Świadectwo i ksero dowody wysyłamy tylko raz. Nie ma obowiązku wysyłać świadectwa przed każdą sesją, w szczególności, że świadectwo wysyłamy w oryginale. A oryginał mamy tylko jeden. Co do dowody, to w przypadku wymiany na nowy mam taki obowiązek. Ale jak ktoś nie zmieniał dowodu, to nie ma takiego obiwązku wysyłać po raz drugi. ------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy egzaminy eksternistyczne są tylko w formie pisemnej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na forum :) Udzielam się tutaj po raz pierwszy. W lutych planuję zdać wszystkie egzaminy w jednej sesji, aby zdawać maturę w maju 2014. Posiadam materiały z fizyki, które na pewno przydadzą wam się w nauce. Cały potrzebny materiał do egzaminu z fizyki w 69 stronach A4 (jeden temat - jedna strona) Dziś się do nich zabieram, więc pomyślałam, że chętnie się nimi podzieje. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, wyślę mu materiały e-mailem. Życzę wszystkim powodzenia! Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak egzaminy eksternistyczne są tylko w formie pisemnej. ---------- @ razytrzy Złożyłaś deklarację maturalną do 31 grudnia 2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Dzieki za odpowiedz a jak jest z tym indeksem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolaxd
ja chetnie skorzystam z twoich materiałów mój email : karo-kaczmarek@o2.pl , też zdaję egzaminy w lutym , będziemy mogły wymieniać się spostrzeżeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma na ich stronie juz bezpłatnej wersji do pobrania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Hej ''razytrzy'' z chęcią skorzystam z tych materiałów jakie masz z fizyki.Mój email to justa22352@interia.pl. Jeśli potrzebujesz materiały do nauki z innych przedmiotów to też mogę ci udostępnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Jeśli ktoś potrzebuje materiałów do nauki to proszę pisać.Mam wszystko zeskanowane na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@karolacxd Wysłałam Ci wszystkie materiały, powinnaś dostać 3 e-maile. @justa2235 Nie ma problemu, prześlę Ci materiały. Byłabym wdzięczna gdybyś wysłała mi materiały z chemii. Mój e-mail - razytrzy3333@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@justa2235 Materiały powinny być już na Twoim e-mailu(zmieściłam wszystko w jednej wiadomości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ''razytrzy'' z chęcią skorzystałabym z tych materiałów jakie masz z fizyki.Mój email to monikamp@interia.eu.Będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Dziękuję ci razytrzy za materiały do nauki.Niestety nie mam nic z chemii.Mam materiały z biologii,geografii,j.angielski,j.polski,matematyki,podstaw przedsiębiorczości,TI,historii i wossu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o matematykę, to powinno się ją uczyć efektywnie. Przeczytanie teorii i rozwiązanie kilkudziesięciu zadań z książki wg. schematu to za mało. Należy również nauczyć się wykorzystywać materiały pomocnicze na egzaminie, które są dostępne. Czyli wzory oraz kalkulator. Na przykład wzory skróconego mnożenia są dostępne na egzaminie, wiec nie trzeba się ich uczyć na pamięć. Ale warto rozwiązać sobie kilka zadań z ich wykorzystaniem. Przykład drugi, wzór na deltę, też jest dostępny. Następnie funkcja linowa kiedy jest prostopadła a kiedy równoległa. Wielomiany, są dwie metody grupowania wyrazów oraz metoda bardziej na "zgadywanie". Ta druga metoda jest bardziej potrzebna do matury. Ciąg arytmetyczny i geometryczny. Kila prostych zależności i można rozwiązać każde zadanie. Do tego geometria, średnia arytmetyczna oraz prawdopodobieństwo i można liczyć nawet na 25 punktów z matematyki rozwiązują ja nie dłużej niż godzinę. Wtedy egzamin jest szybki łatwy i przyjmy. Jak był dla mnie. A 32 punkty wpadły i mam na świadectwie dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×