Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Ostatnia wiadomość jest moja, zapomniałam się zalogować. Wybaczcie za chaos w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wiersze i lektury to wystarczy. Szczególnie zwróć uwagę na epoki literackie. Na ostatnim egzaminie można było zdobyć sporo punktów(ok. 6). Należy poćwiczyć pisanie wypracowań. Ogólnie egzaminy wyglądały następująco. Jest albo pytanie i cztery odpowiedzi lub pytanie z wolnym miejscem i należy wstawić odpowiedź A, B lub C. Albo zredagować tekst. Oczywiście jest bardzo dużo czytania aby zdać ten egzamin i wiedza z lektur się bardzo przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eman
Też prosiłbym o materiały z fizyki. Mój mail thanshiron@gmail.com Z góry dziękuje Znalazłem stronę z dość dobrze zrobionymi notatkami z Historii, dla zainteresowanych http://tomaszewska.com.pl/historia.notatki.lo.html Większość jest bardziej w formie podsumowania danej lekcji ale myślę, że wielu osobą może się to przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justa2235 ,jesli mogłabys mi wysłać materiały ,z TI, WOS ,PP ,byłabym bardzo wdzieczna za pomoc,moja poczta xena545@interia.pl.jeszcze Ktos miał materiały z fizyki ,to tez poproszę jeśli można, pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj "razytrzy" jesli bylaby mozliwosc wyslania mi notatek z fizyki to bd bardzo wdzieczny i z gory dziekuje :) daniec51@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno mam pytanko co do harmonogramu przeprowadzania egzaminów w lutym?? bo na oke i cke nie umiem znalesc jak sa to tylko z wczesniejszej sesji czy ktos cos wie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Witam czy ma ktoś jakieś materiały z chemii na komputerze i może przesłać na email ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również proszę o materiały z fizyki jeśli można, z góry bardzo dziękuję. patmart1@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Razytrzy. podeślesz materiały z fizyki? też w lutym podchodze do wszystkich egzaminów i z fizyką najgorzej. mój e-mail : martik13@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam materiały z fizyki każdemu, kto mnie o to poprosił, życzę wszystkim powodzenia. Ja skończyłam trzeci dział, czekam mnie teraz "Ruch drgający 4.1" Do równi pochyłej, nie ukrywam, nie przykładałam się praktycznie w ogóle ^^ Chciałabym jeszcze prosić każdego kto posiada jakieś notatki z chemii, o przesłanie ich na mój e-mail (razytrzy3333@gmail.com) Nie mam pojęcia jak zabrać się za chemie, na pewno nie jest to mój ulubiony przedmiot... @egzaminowany A co z nauka o języku? To opracowanie również wystarczy? @Eman Już trafiłam kiedyś na ta stronę, z wosu też znajdziecie tam notatki, specjalnie przygotowane dla egzaminu eksternistycznego. Myślicie, że notatki z historii, z tej strony wystarczą na egzamin? @justa2235 Dziękuje Ci za notatki z geografii i biologii, że tak powiem, mają ręce i nogi :) Dlatego prosiłabym Cie, abyś przesłała mi notatki z pozostałych przedmiotów, naprawdę chętnie się z nich pouczę. Bardzo proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eman
@razytrzy Myślę, że na jakieś 20 pkt powinno wystarczyć. Problem może być z wypracowaniem ponieważ może być wymagane dokładniejsze opisanie postępowań jakiegoś władcy czy opisania jakiejś wojny gdzie wiedza o kilku faktach to za mało. @justa2235 Mogę prosić o notatki z Polskiego, Historii i Matematyki? Mój mail to thanshiron @gmail.com Wysłałem moje notatki z Chemii osobą które o nie prosiły. Tylko ostrzegam, że są one niekompletne (nie ma dużej części materiału, z tego co pamiętam to nie ruszałem chemii organicznej) i były robione na szybko przed egzaminem który pisałem w poprzedniej sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eman
Mam jeszcze pytanie odnośnie notatek z Fizyki, można wiedzieć na podstawie jakiej książki były pisane? Chciałbym uzupełnić wiedzę z notatek tą z jakiejś książki i mam problem w tym jaką zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To opracowanie jest fajne, ale nie załatwia wszystkich spraw związanych z językiem polskim. Oczywiście nie są tam omówione wszystkie lektury i wiersze. Naucz się też o gwarze, dialekcie, funkcji impresywnej, ekspresywnej, synonim, antonim, związek frazeologiczny, inwersja, o stylach itd. Ogólnie to co masz w wymaganiach egzaminacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również proszę o przesłanie materiału z fizyki na kas@onet.pl będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również proszę o przesłanie materiałó z fizyki, biologii, historii, polskiego, matematyki, wosu i TI na kas@onet.pl będę bardzo wdzięczna :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć, jeśli macie jakieś notatki z fizyki chemii j. polskiego biologii to proszę o przesłanie kogcik@gmail.com z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okekraków
Właśnie skontaktowałam się z oke Kraków, jeżeli ktoś czeka tak jak ja na odpowiedź w sprawie matury to informuję że adresy szkół w których będzie można przystąpic do matury,będą wysyłane pod koniec przyszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika0077
@justa2235 Hej, moje 'notatki' z chemii niestety mam tylko w zeszycie. Więc ewentualnie byłabym w stanie się z nimi rozstać. Jest możliwość, że przesłałabyś notatki z biologii, geografii, wosu i pp na email iluvcoconut94@gmail.com ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! Właśnie myślę nad zdaniem egzamin eksternistycznego i mam w związku z tym parę pytań. Są pewnie głupie, ale szperam i szperam i sama się w tym wszystkim już po prostu gubię. 1.Jedyne co trzeba zrobić to złożyć wniosek do CKE? Nauka jest tylko i wyłącznie w moim interesie i nie muszę się zapisywać do żadnego liceum eksternistycznego? 2. Jeśli nie zdam któregoś przedmiotu to mszę czekać pół roku czy mogę mieś poprawkę szybciej? 3.To raczej pytanie do CKE ale może ktoś zna odpowiedź. Jestem z 1996 roku i jestem po tych reformach, gdzie przedmioty typu fizyka, chemia, biologia trwają tylko rok w liceum i są okrojone. Jeśli zdałam je w 1 klasie co mogę udowodnić świadectwem to czy muszę je powtórnie zdawać? Jeśli tak to według reformy w wersji okrojonej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek składamy do OKE czyli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. A nie do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W każdym roku kalendarzowym są dwie sesje jesienna i zimowa. Sesja zimowa jest w lutym a sesja jesienna w październiku. Czyli od sesji zimowej do jesiennej jest siedem miesięcy a od sesji jesiennej do zimowej jest trzy miesiące. Egzaminy eksternistyczne są egzaminami zewnętrznymi i nic Ci nie uznają/zaliczą. Aby zdawać egzaminy eksternistyczne trzeba mieć ukończone 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siema może ktoś napisać co było na poprzednim egzaminie z fizyki jakie zadania otwarte itp,, dzięki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadania otwarte na egzaminie z fizyki i astronomii - sesja jesienna 2013: Oblicz energię kinetyczna szyszki spadającej z drzewa. Wysokość drzewa 20m. Oblicz czas spadania szyszki). Po upływie jednej sekundy jaką pokona odległość? Izotop Radu 224/88 Ile ma protonów ile neutronów? Oblicz okres drgań sprężyny. Zadanie z prądem elektrycznym tutaj warto się pouczyć mikro amperów. A zadanie było o obliczenie prawdopodobnie praca prądu W=U*I*t. I tutaj było ważne przeliczenie mikro amperów na ampery. Topnienie lodu. Wykres zależności od temperatury topnienia lodu temperatura czas(nie pamiętam już dokładnie). Zadanie, co to jest dyfrakcja i interferencja, zadanie na uzupełnienie rubryki z podanymi kilkoma odpowiedziami do wyboru. Ale było napisane interferencja. A w odpowiedzi należało napisać zjawisko: interferencji. W których ośrodkach światło ma największą prędkość. Z tych zadań, które opisałem można było zdobyć ok. 30p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Ma ktoś jakiś "złoty środek" na zdanie egzaminu z Angielskiego? Jakie zadania najczęściej występują na egzaminie z tego przedmiotu? Jakoś nie umiem zabrać się za naukę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeden "złoty środek" znajomość słówek. Jak nie przeczytasz teksu i go nie zrozumiesz, to nie zabaniaczysz prawidłowych odpowiedzi oraz nie uzyskasz wymaganej ilośc**punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość id0
cześć zdawał ktos w bytomiu ti jeśli tak to z jakiego roku jest tam ms office p.point i inne programy na których się zdaje lub na programy z jakiego roku najlepiej się przygotować bo nie mam pojęcia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Bytomiu na ostatniej sesji miałem wersje pakietu office z 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość id0
dzięki kolego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justa2235
Przepraszam wszystkich za zwłokę.Już wysyłam do wszystkich osób co chciały moje notatki.Brak internetu przyczynił się do opóźnienia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
justa2235 dziękuję Ci bardzo :) Mogłabyś napisać jakie miałaś oceny z tych przedmiotów? Będę wdzięczna jeszcze za notatki z chemii, jak ktoś ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×