Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Wiolaaaa9393
Jakby ktoś potrzebował repetytorium, to ja mam z wszystkich przedmiotów z wydawnictwa GREG. Tylko z nich korzystałam i zdałam wszystkie przedmioty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
MAM ŚWIADECTWO!!! Hura! Udało mi się :) Jestem mega, mega szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak konkretnie, to jakie świadectwo? Z tego, co jest mi widome, to świadectwa komisie rozsyłały pod koniec listopada początkiem grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Sporo czasu tu nie zaglądałem na forum, i to był błąd, bo przez ten czas w ogólnie nie myślałem o egzaminach, a jak się tu siedzi i wszystko czyta na bieżąco, to mam wrażenie, że mimo wszystko człowiek jakoś wie, że się przygotowuję bo się dzieli swoimi sposobami na naukę itd. Mi się chyba niestety nie uda, jeszcze nic się nie uczyłem z 11 przedmiotów i niestety... raczej mi się nie uda przez miesiąc ogarnąć tych wszystkich przedmiotów? Dodam, że obecnie po zaprzestaniu chodzenia do szkoły, stanąłem gdzieś na materiale z zakresu 2 klasy LO, gdzieś na samym początku, ale i tak wszystko od nowa muszę sobie przypomnieć. Czy ktoś mógłby się obiektywnie wypowiedzieć czy mam szansę przez ten miesiąc przygotować się do egzaminów aby je zdać? i w maju zdążyć przygotować się do matury i ją zdać z takim wynikiem aby dostać się na studia? Wiem, że trochę dziwne pytanie ponieważ swoje możliwości znam tylko ja, ale pytam ponieważ większość z was wie ile poświęciła czasu na naukę i nie chcę sobie robić nie potrzebnie nadziei. W razie czego napiszę nową maturę w 2015. @Egzaminowany - jakoś wydaję mi się, że jesteś tu dobrze obeznany ze wszystkim więc spytam Ciebie. Jeżeli wysłałem wniosek o dopuszczenie do sesji zimowej, ale nie wysyłałem jeszcze listy przedmiotów, to muszę im wysyłać informacje o rezygnacji? jeśli tak to do kiedy? I czy wiesz może , że związku z nową maturą w 2015 zmieni się również forma egzaminów eksternistycznych ? Czy nowa podstawa programowa wejdzie, a co za tym idzie każdy przedmiot będzie w formie rozszerzonej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@Wiolaaaa9393 W sumie mi by się bardzo przydały takie repetytoria. Mam trochę pomocy, gazet, a zwłaszcza podręczników, ale przydałoby się też coś co miałoby taką podsumowaną wiedzę, bez zbędnych rzeczy. Ważna rzecz czy one są z zakresu liceum? I co za nie chcesz ? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Oldschool_street tak, są z zakresu liceum. Jak jesteś zainteresowany to odezwij sie do mnie na maila bytheway0@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałeś wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych. I nie jest nigdzie napisane, że musisz zdawać egzaminy w lutym. W takim przypadku możesz zdawać w październiku, składasz tylko deklarację np. na początku stycznia na sesję w październiku(jesienną) . Oczywiście w takim przypadku matura będzie najwcześniej w maju 2015 roku , czyli nowa zreformowana matura. ---------- Teraz już nie pamiętam, ale na stronie jakieś komisji czytałem, że nowa podstawa programowa dla egzaminów eksternistycznych wchodzi od 2016 roku. Co do matury, to ma być obowiązkowy dodatkowy przedmiot z poziomu rozszerzonego. Ale raczej będzie do wyboru jakiś z dostępnych. Zmienione też będzie forma egzaminy ustnego z polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Rozumiem, tylko jak wysyłałem deklarację to musiałem zaznaczyć na niej , że chcę zadawać w sesji zimowej i wpisać rok zdawania, więc oby na pewno nie trzeba wysyłać tej rezygnacji? ;d A ile czasu wam zajmowała nauka do egzaminów eksternistycznych? Uważacie , że miesiąc czasu to stanowczo za mało aby się do nich w miarę dobrze przygotować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
Wiolaaaaa9393 Pisałem do Ciebie na skrzynkę pocztową, ale pokazuję się komunikat zwrotny jakby ona w ogóle nie istniała, na pewno podałaś poprawny adres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Oldschool_street teraz spojrzałam, że po bytheway wyglada jak literka o a to jest cyferka 0 Wiec albo ja się pomyliłam, albo forum tak zmienia wygląd tej cyferki. Więc jeśli coś to przepraszam za błąd! . . bytheway0(tu jest zero)@o(a tu jest literka o)2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych, to jedno a drugie to deklaracja przedmiotowa. Trzeci dokument, to deklaracja maturalna. -- Tam zaznaczasz od której sesji chcesz zacząć zdawać egzaminy eksternistyczne. Jak nie złożysz deklaracji przedmiotowej do 31 grudnia 2013 roku, to nie przystąpisz do sesji zimowej. Jak nie złożysz też deklaracji maturalnej do 31 grudnia 2013 roku, to nawet jak zdasz egzaminy eksternistyczne(wszystkie), to i tak do matury nie przystąpisz. ---------- Warunkiem złożenia deklaracji maturalnej jest zadeklarowanie wszystkich albo reszty(pozostałych egzaminów) do zdania w sesji zimowej. ------ W przypadku jak chcesz ubiegać się o zwolnienie z opłat za egzaminy eksternistyczne, to razem z deklaracją przedmiotową składasz też wniosek o zwolnienie z opłat za egzaminy eksternistyczne. -------- Co do pytania, czy miesiąc do nauki to dużo czy mało, nie wypowiadam się. Jest to sprawa indywidualna. Jednie zdający zakończyli edukację na poziomie gimnazjum lub ośmioletniej szkoły podstawowej i przez kilka kilkanaście lat nie mieli stycznością ze szkołą. A inni zakończyli eksudację na 2 klasie LO i mają rok lub dwa lata przerwy. I wystarczy im tylko sobie materiał przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, mam pytanko prywatne. Znasz się dość dobrze na Excelu? Bo potrzebuje malutkiej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam program Excel, więc się znam na poziomie średnio zaawansowany. Jakiś profesjonalnych wykresów tam nie robiłem, bo nie potrzebowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w Nowym Roku:) Wiecie może czy na tablicach na egzaminie z matmy są wzory skróconego mnożenia? Została mi tylko matematyka do zadnia a cienki ze mnie Bolek jeśli o nią chodzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak myslicie przyjmą mi deklaracje maturalną wysłaną w Sylwka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
@egzaminowany Ehh... no wiem wiem, ale bądź co bądź to wysyłali mi pismo, że mnie dopuścili, więc wolałem, się upewnić czy aby na pewno teraz im nie muszę wysłać tej rezygnacji, ale skoro tak mówisz to okej. U mnie na oke to dogrzebać się do tych ważnych informacji odnośnie egzaminu to masakra, trzeba się wczytywać w nie wiadomo ile stron, a często jest to napisane tak, że jak miewam małe problemy z czytaniem ze zrozumieniem, tak w jakichś zasadach, terminach i tym wszystkim mam ogromny problem ze zrozumieniem tego wszystkiego. Ale już mi to na razie nie potrzebne bo jednak nie wysłałem deklaracji... mam nadzieję, że nie popełniłem błędu odsuwając to na następny termin, i decydując się pisać maturę w nowej podstawie.. Ale jak to mówią do 3 razy sztuka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslicie, ze deklaracja zostanie przyjeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oldschool_street
jak wysłałeś 31 grudnia , to zostanie przyjęta. O ile wysłałeś listem poleconym. Bo jak zwykłym to stempel mógł zostać podbity po nowym roku, a wtedy może być różnie. Ja sam miałem wysyłać w Sylwestra, ale się jednak rozmyśliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
Egzaminowany: Tak konkretnie to świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego - ja dostałam swoje w Wigilię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Witam, egzaminowany w lutym są sesje, a ja nadal czekam na jakieś materiały na Twojej stronie?:) boje się historii na nią licze najbardziej :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati_nati_
Hej!Czy mozecie mi powiedziec czy repetytorium maturzysty nadaje sie na nauke do egzaminu eksternistycznego,czy musi pisac liceum,chce zamowic przez internet,ale wychodza tylko dla maturzystow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinius33
nati_nati matura to powtórka z liceum, tak jak egzaminy eksternistyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati_nati_
no w sumie tak tylko ksiazki sie roznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati_nati_
A ty z czego sie przygotowywalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati_nati_
A ty z czego sie przygotowywalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati_nati_
Z jakich ksiazek najlepiej sie przygotowac do eksternistycznych?Jakies konkretne tytuly,wydawnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja praktycznie od podstaw uczyłam się ze starych książek Operona, miałam np. do polskiego wiele repetytoriów, ale najbardziej pomocny był internet. Matematyki teraz uczę się z You Tube ( tak się jej bałam a szczerze jest to całkiem przyjemny przedmiot, jeśli ktoś potrafi dokładnie go wytłumaczyć):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy będzie harmonogram egzaminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×