Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Wcześnie wstajesz, albo późno chodzisz spać. --------- Ja pisałem jak ja musiałem to wypełnić. Coś na pewno każą ci wypełnić. Musisz wybrać temat prezentacji maturalnej. --------- Ja na razie męczę się już trzeci dzień z tą prezentacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Wcześnie wstaje :) No okej, ja we wtorek albo srode pojade do tej szkoły i zobaczymy co mi powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. z czego sie uczycie / uczyliscie do egzaminu z historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
internet czy podreczniki z liceum starcza? material jest obszerny w wymaganiach . na ostatnich egzaminach bylo duzo zadan z datami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja korzystałam z każdego przedmiotu tylko z repetytorium GREG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Znalazłam listę tematów maturalnych. I sama nie wiem co mam wybrać ehh.. Za dużo tego do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Albo jednak mam. Pierwszy temat z listy chyba najbardziej mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. czy juz gdzies podali terminy egzaminow? w Gdansku jeszcze nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, mądry człowiek z Ciebie to spytam się o Twoja opinie. Myślisz, że logistyka to dobry wybór kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula2611
Witam:) będę się zapisywać teraz na egzaminy i mam kilka pytań:) moge sobie wybrać dowolne przedmioty do zdawania?chciałam zdawać historie,wos,pp i informatyke:) powie mi ktoś jak wygląda taki egzamin?test jest wielokrotnego wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Paula2611 w październiku będziesz zdawać czy w lutym? . Tak, mozesz wybrać przedmioty. Na zdanie wszystkich przedmiotów masz 6 sesji. Po zdaniu wszystkich przedmiotów otrzymujesz świadectwo. . Co do egzaminów to warto poczytać to forum, dużo było pisane. Pierwsze wrażeniach po każdym z egzaminów, zadania które zapamiętali niektorzy. Egzamin generalnie jest na podobnej zasadzie co matura. Masz pytania zamknięte, ale także otwarte. Na stronie CKE masz informatory, w którch masz zawarty przykładowy arkusz egzaminacyjny. Natomiast Technologia Informacyjna jest egzaminem zdawanym przy komputerze, na którym masz do wykonania zadania, które są w poleceniach arkuszu egzaminacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Wiolaaaa9393 Dziękuje. Co do logistyki, to niedawno, bo w październiku poszedł na nią kuzyn. Są dwie możliwe ścieżki kształcenia. Jedna, to licencjat + magisterka a druga to inżynier + magisterka. ------------- W czwartek lub w piątek idę zanieść CV w sprawie pracy jako informatyk pisanie stron. Może też będzie rozmowa o pracę. Skoro od połowy października nikogo nie znaleźli, to może się uda. Chociaż nie najlepszy jestem z Javy. I to może być moja pięta Achillesowa. Więc jak jak będę wybierał kierunek, to tylko informatyka. Nic innego mnie nie interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja na licencjat wybieram się. Tylko zastanawia mnie czy po takim kierunku znajdę prace. . To trzymam kciuki żeby udało się z pracą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ktos pytal o terminy sesji luty 2014. Ja nie pisze egzaminów, ale na moim OKE juz są. - 7 lutego godzina 15 - jezyk obcy - 8 lutego godzina 9 - technologia informacyjna - 9 lutego godzina 9 - WOS - 9 lutego godzina 12:30 - Chemia - 14 lutego godzina 15 - Biologia - 15 lutego godzina 9 - Matematyka - 15 lutego godzina 12:30 - Historia - 16 lutego godzina 9- Geografia - 16 lutego godzina 12:30 - PP - 21 lutego godzina 15 - Fizyka - 22 lutego godzina 9 - J. Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezły harmonogram. A raczej tragiczny. Matematyka i historia jednego dnia. Jeszcze jednego dnia wos i chemia. Zawsze było osobno, chemia i matematyka. Jeśli o mnie chodzi, to z matematyki jestem dobry, więc mi by to problemu nie sprawiło. Chemia, to nie była trudna. Ale taka dawka egzaminów jednego dnia. Dobrze, że chociaż fizyka na końcu. Ale ja już egzaminów eksternistycznych nie zdaję, wszystkie zdane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiola93 z jakiego oke?? mam pytanie w lutym zdaje egzaminy to mogę jeszcze złozyć wniosek o mature do oke ?? ale w lutym jeszcze zaliczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja też juz zdałam, ale znalazłam harmonogram więc napisałam tutaj dla zainteresowanych. . . Ja jestem OKE Łódź, ale mi juz matura została tylko i później studia. . . I jeśli chodzi o złożenie wniosku o maturę- to tak, możesz. Nawet jeśli piszesz jeszcze egzaminy w lutym. A po prostu jeśli nie zdasz egzaminów to matury w tym roku nie będziesz pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Wiolaaaa9393 Nie lepiej iść na studia inżynierskie, z reguły(nie każde) trwają 7 semestrów, czyli tylko semestr dłużej a masz dyplom. Oraz tytuł zawodowy inżynier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, ale u mnie wchodzą w gre tylko studia zaoczne. Bo będę musiała pracować. Bo moje studia wiążą się z przeprowadzka do innego miasta. Bo moje miasto nie jest miastem, gdzie są uczelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też będę musiał dojeżdżać do innego miasta. Tylko, że po licencjackich nie masz żadnego tytułu przed nazwiskiem. A jak pół roku dłużej będziesz się uczyć będziesz miała dyplom. Będzie się czym okazać. Oraz przed nazwiskiem inż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiolaaaa9393 a co ze stypendium? ja sama jeszcze nie wiem jak to wygląda, ale z tego co czytałam to na niektórych uczelniach można nawet dostać więcej niż 1000 zł bo dostajesz stypendium socjalne jak jesteś w trudnej sytuacji materialnej i do tego jeszcze jakieś dodatkowe jeśli np mieszkasz w akademiku czy gdzieś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Nie dowiadywałam się co ze stypendium, ale w moim przypadku na pewno nie wchodzą w gre studia dzienne. . . A co do tego, że nie ma żadnego tytułu przed nazwiskiem.. To tak naprawdę czy ten tytuł jest czy go nie ma to tak samo ciężko o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No normalnie ubaw miałam w szkole, w której bede pisac mature.. Pani z sekretariatu jak zobaczyla moje swiadectwo to biegala i wszystkim nauczycielom pokazywala, bo "pierwszy raz widzę swiadectwo przez OKE". Trafilam na strasznie nieogarnieta szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrałaś temat z polskiego? Na szczęście w mojej szkole, którą mi wyznaczyli odbywały się egzaminy eksternistyczne. Na jutro jestem omówiony z polonistką ws. sprawdzenia bibliografii i konspektu oraz jakiś rad do prezentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No u mnie nie ma opcji zeby ktos cos mi sprawdzał. A temat wybralam "przedstaw literackie wizerunki ukochanej w romantyzmie oraz innej wybranej epoce". . . No ja akurat egzaminy pisałam w budynku OKE. No i do szkoły, do której jestem przydzielona na mature to sekretarka pierwsze slyszala o takich egzaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na wszelki wypadek, to idź nawet prywatnie do jakieś polonistki, niech ci sprawdzi bibliografię(ona jest obowiązkowa). --- A jeśli chodzi o pracę, to część 2 w poniedziałek. Ogólnie nie jest źle. Kazali mi w Photoshopie zrobić layout troszkę się grzebałem i zostało na tym, że w domu do poniedziałku mam zrobić. Photoshop mam już trial (na 30 dni), więc dobrze będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No to trzymam kciuki za Twoją prace :) . . A ja dziś biorę się za moja prace maturalną. Z bibliografią jakos sobie poradzę. Tylko w sumie nie wiem jak długa ma być ta praca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Tą bibliografię trzeba dostarczyc wczesniej czy w czasie matury dajemy komisji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibliografię składamy do 7 kwietnia. Jak nie złożysz bibliografii, to komisja nie podejmie z tobą rozmowy. A, że za wygłoszenie prezentacji można zdobyć max. 5 punktów a żeby zdać egzamin należy co najmniej uzyskać 6 punktów. To sobie odpowiedz sobie z jakim rezultatem zakończysz egzamin. Konspekt możemy później. ----------- Moja prezentacja ma 1300 wyrazów. I jak sobie włączyłem stoper wczoraj, to samo czytanie z kartki zajęło mi ok. 15 minut. Także raczej 1000 - 1500 wyrazów, to jest maksimum. Chyba, że mówisz bardzo szybko, ale wtedy komisja może cię nie zrozumieć. ---------- Ps. Ja napisałem 1300 wyrazów, ale niektóre z nich, to są. wstęp, temat prezentacji itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×