Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość gość
Co muszę wysłać do OKE jak chcę zdać maturę w maju, a jeszcze mam egzaminy w lutym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku wniosek oraz później opieczętowaną deklarację maturalną. Ale dziś szkoły są zamknięte. A otworzą ją dopiero 4. Czyli 4 dni po terminie. ----------- Ale może twoja OKE może przyjmie tyko samą deklarację maturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Musisz zadzwonić do OKE. Bo np u egzaminowanego to się w taki sposób odbywało, a w moim OKE ja musialam napisac podanie do dyrektora z prosba o wyznaczenie szkoly i wypelnilam deklaracje maturalna i jak mialam wyznaczona szkole to poszlam tam tylko wybrac temat i to wszystko. Nic nie musialam sama wysyłać. Więc w każdym OKE odbywa sie to pewnie troszke inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowanu, ale 4 dni po terminie czego? Przecież deklaracje maturalną żeby wypełnić mamy czas do 7 lutego. A list do OKE może wysłać dziś albo w poniedziałek. Żeby załatwić w naszej szkole jeśli chodzi o maturę to nie musieliśmy koniecznie przed przerwą świąteczną, ale właśnie mieliśmy czas do 7 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No ale przecież można wysłać deklaracje do OKE listem, w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy mozna złozyć deklaracje na mature poprawkowa w sierpniu ?? w maju nie bardzo bede mogła zdawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo bym chciała ale nie dam rady wczesniej ;( co proponujecie mi w takiej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o maturę poprawkową w sierpniu. Można jedynie poprawić jedne przedmiot. Czy to ustny czy pisemny. Czyli ktoś np. nie zdał matematyki a zdał wszystkie inne przedmiot, to może ją poprawić w sierpniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okekraków
Czy wszyscy już dostali odpowiedź od oke w sprawie matury? Ja wysłałam swoją deklarację 3 tygodnie temu i do dzisiaj nie dostałam od nich żadnej odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja dostałam. Ja podanie i deklaracje złożyłam osobiscie w OKE przy odbiorze świadectwa-29 listopada, a 4 grudnia wysłali mi odpowiedź. Zadzwoń do nich-bo w sprawie matury odpowiedź wysyłają listem zwykłym, więc możliwe, że gdzieś zaginął list.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKE Jaworzno, miało następującą procedurę: 1. Wniosek(informujący, że dana osoba chcę zdawać maturę) 2. Przysyłali deklarację maturalną(koloru zielonego) oraz informację gdzie będą przeprowadzane egzaminy. 3. Należało jechać do szkoły i wybrać temat oraz podbić pieczątki szkoły. 4. Odesłać oryginał do OKE. 5. OKE już niczego nie przysyła, należy się ze wszystkimi sprawami zwracać do macierzystej szkoły, którą wskazał dyrektor OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
A w OKE Łódź: 1. Napisać podanie do dyrektora z prośbą o wyznacznie szkoły, w której będziemy pisać maturę oraz wypełnić deklaracje 2. OKE wysłało list z wyznaczona szkola oraz deklaracje, ktora wypelnilam. 3. W szkole wybrać temat i wpisać w deklaracje i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do OKE Jaworzno wysłałem samą deklaracje, tak wyczytałem w regulaminach i tak zrobiłem. Pod koniec tygodnia będę dzwonił jeżeli nic nie przyjdzie Wysyłałem tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostałem własnie list z przydzieloną szkołą. Jednak wystarczyło wysłać samą deklaracje do Jaworzna i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obojętnie, ważne, że jesteśmy dopuszczeni do matury. --------- Dla wszystkich zdających oraz tych, którzy zdali lub planują dopiero przystąpić do egzaminów z okazji świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz spełnienia marzeń o średnim wykształceniu. Dla abiturientów składam życzenia, aby maturę zdali na samych szóstkach oraz dostali się na wymarzone studia, które dadzą im możliwość dalszego rozwoju. Dla wszystkich, dużo zdrowia, bo zdrowie w życiu jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laik
Witam mam 21 lat.Mam do was pytania bo myślę że bedzie tak szybciej niż szukanie po tych 209 stronach.Jest tego dość sporo i byłbym bardzo wdzięczny jakby mi ktoś odpowiedział. 1:Czy znacie jakąś szkołę w Warszawie tego typu byłbym wdzięczny za link albo kontakt do tej szkoły. 2:Jakie są koszty semestrów i egzaminów 3:Czy zapisując się teraz i zdając wszystko będę mógł podejść do matury w Maju 2015 4:W poprzedniej szkole dla dorosłych zaliczyłem rok i miałem zaliczone Fizyke,Chemie i Podstawy Przedsiebiorczości na resztę szkoły i czy będę musiał je zaliczać w tej szkole. 5:Jeśli zapisałbym się teraz to ile miałbym sesji egzaminacyjnych i czy są możliwośc***oprawek przedmiotów 6:Czy mógłbym zaliczać jaki przedmiot chce na przykład wszystkie na najbliższej albo tylko jeden na najbliższej.A jeśli go nie zdam i poprawki to czy mogę następnie na następnej sesji go zaliczać. 7:Jakie przedmioty najciężej zaliczyć a jakie najłatwiej wiem że próg to 15/50 punktów więc nie brzmi to jakoś specjalnie trudno.I czy generalnie to wymaga naprawdę dużo pracy żeby zdać wszystko przed Maturą 2015. 8:Z czego się uczyć i czy dostane jakieś zakresy materiałów z przedmiotów do egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo pytań, ale dobrze. Egzaminy eksternistyczne, są egzaminami zewnętrznymi, nie potrzeba chodzić do szkoły aby móc zdawać egzaminy eksternistyczne. Aby uzyskać świadectwo ukończenia LO(potwierdzające wykształcenie średnie) na podstawie egzaminów eksternistycznych należy zdać 11 obowiązkowych egzaminów. Koszt jednego egzaminu wynosi 171 zł * 11 egzaminów. Istnieje możliwość zwolnienie z opłat za egzaminy. ----------- Każdy zdający ma 6 sesji na zdanie egzaminów, może też wnioskować o kolejne dwie sesje. Jeśli zdasz wszystkie 11 egzaminy, to spokojnie możesz zdawać maturę w maju 2015 roku. ------- Oczywiście nic za dramo, jak się ktoś nie uczy, to nie zda egzaminu. ------------ W kwestia trudności egzaminy, jest to sprawa indywidualna. Wg. statystyk najtrudniej zdać matematykę, fizykę i astronomie oraz chemię. ---- W każdej sesji możesz zdawać tyle egzaminów ile chcesz. Np. w październiku 2014 możesz zdawać wszystkie a możesz też jeden. --------- Jak masz jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tylko 4 jakbyś mógł 4:W poprzedniej szkole dla dorosłych zaliczyłem rok i miałem zaliczone Fizyke,Chemie i Podstawy Przedsiebiorczości na resztę szkoły i czy będę musiał je zaliczać w tej szkole.Praktycznie powinienem mieć te przedmioty zaliczone i przepisane do świadectwa po ukończenia szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i 8 8:Z czego się uczyć i czy dostane jakieś zakresy materiałów z przedmiotów do egzaminu. Zwłaszcza jeśli chodzi o zakres materiału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pytanie 4 myślałem, że już odpowiedziałem. Ale odpowiem jeszcze raz. Są to egzaminy zewnętrzne co znaczy, że nie uznają żadnych zaliczonych przedmiotów w szkołach dla młodzieży czy dorosłych. Nawet jak ktoś zaliczył 2 klasy LO a nie zdał lub porzucił edukację w trzeciej klasie. -------------------- Najwięcej z internetu. Ostatnio do matury kupiłem opracowanie lektur z greg-a. Książka jest niedroga dwadzieścia parę złotych. A liczy ponad 400 stron. I są opracowane wszystkie lektury i wiersze potrzebne na egzaminie z polskiego. Resztę o funkcjach językowych czy co to jest inwersja lub antonim itd. Znajdziesz w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
deklaraje przeciez mozna skladac do 7 lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ostateczną deklaracje do 7 lutego, ale do OKE trzeba złożyć do 31 grudnia deklaracje i dopiero w szkole, którą wyznaczy Ci OKE możesz sobie zmieniać przedmioty do tego 7 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wpisujecie w temacie prezentacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat z listy szkolnych tematów. Która jest dostępna w sekretariacie szkoły. Oraz, który sobie wybierzemy. Ja wybrałem Ojczyzna jako wartość najwyższa. Każda szkoła ma swoje tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilo90
Wie ktoś gdzie w lutym będą się odbywać egzaminy w Poznaniu? Jest tu ktoś w ogóle co zdaje egzamin w sesji zimowej w Poz? ;p Jak wam idzie nauka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bede zdawac w gdansku. ciezko u mnie z fizyka i chemia. mam repetytoria z grega i narazie je czytam. z matmy przerabiam ksiazki z liceum i dobrze mi idzie.obawiam sie t. informacyjnej. nawet nie wiem jak zrobic te przykladowe zadania. mam 2 letnia przerwe w nauce ale troche pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyrektor OKE przed każdą sesją egzaminacyjną podaje ośrodki w których będą się odbywać egzaminy eksternistyczne. Należy sprawdzać na stronie internetowej właściwego OKE. ------------ Jeśli chodzi o Technologię informacyjną, to należy tam zrobić prezentacje np. w PowerPoint. Można ściągną jakąś wersie trial(testową) i się nauczyć obsługi programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No i jeszcze obsługi Excel się nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można poszukać jakąś wersję trial office np. 2007 lub 2010. I ćwiczyć, robić prezentacje, wykresy kołowe, zmiana czcionki koloru czcionki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×