Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość zabuszka
a do jakiej szkoly poprzednio uczeszczałas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Tak. Jeśli chodzi o biologię to powtarzam sobie tylko wymogi minimum. Z pp tylko terminy, czytam podręcznik. Geografię przesortuję. Z polaka terminy gramatyczne, literackie wypisałam, kupię streszczenie lektur, dużo przeczytałam, powtórzę najważniejsze rzeczy, zagadnienia, o epokach poszczególnych. Wos też aby zajrzę. Niemca zaliczę na pewno. Matmy uczę się ze zbiorkiem A.Kiłebasy, i coraz lepiej jest. Fizykę trzeba gruntownie, jeszcze nie wgryzłam się, kupię zbiorek z zadaniami maturalnymi, może dam radę..... Ale zostawiam na styczeń już..Szkoda, że nigdy nic z fizy nie kapowałam, nauczyciele denni. I chemia... Trochę teorii i zadania praktyczne, to akurat będzie ok;-) A hista, mam nadzieje, że uzbiera się 15p;-), byłam na rozszerzonej... . Chodziłam 1,5 roku w kratkę do lo, chorowałam dużo wtedy... Czemu ekstern? Bo lubię i umiem uczyć się sama, pracuję, chcę mieć maturę chociaż;-) Jestem optymistką, cieszę się na myśl o egzaminach;-) I martwię, że nie dostałam odpowiedzi z oke jeszcze a złożyłam 22 listopada, ledwo trafiając do oke waw;/ może przez pogodę;/ I będzie dobrze;-) I mam super pracę, która pozwala mi się uczyć;-) I jeszcze mi płacą;-) Trzeba się przyłożyć;-) Trochę wysiłku należy włożyć w naukę, jednak WARTO! Pozdrawiam, owocnego badania zagadnień fizycznych;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
I takie małe pytanie niewinne jeszcze. Czy te tablice matematyczne dostępne na oke do matur i egzaminów, to będą identyczne dla nas?! Tam wszystko tak dokładnie opisali, ponad 15 stron. Czytelnie, przejrzyste. Czy na pewno takie? Bo ciężko mi w to uwierzyć. Czemu fizycznych tak nie opisują;/////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
Tak te tablice sa dostepne i o tyle dobrze bo mozna duzo z nich napisac... ja wczesniej uczeszczalam do szkoly zawodowej ale tam mialam swiadectwa z czerwonym paskiem... co prawda na egzaminie z biologii to pamietalam duzo rzeczy jeszcze ze szkoly podstawowej i nawet na 4 zaliczylam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Myszko a czym zajmujesz sie na codzien bo ja aktualnie zamieszkuje poza granicami kraju i boje sie ze po pworocie ciezko bedzie z praca bo chociaz tutaj jestem w szkole wyzszej to jednak nie mam zadnych polskich kwalifikacji i boje sie ze dla osoby z wyksztalceniem Polskim podstawowym bedzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
To świetnie z tymi tablicami, tam jest mnóstwo pomocnych wzorów, trudno mi uwierzyć, że będą. czyli rozwiązując zadania zerkacie tam? Podobne opisy są u Kiełbasy, czyli coś w tym jest. To czemu fizyki tak ładnie nie opisali? Jestem recepcjonistką/pracownikiem biurowym/kelnerką/sprzątaczką w jednym;-) Pół roku na stażu i tak zostałam już po, chciałabym do lutego pracować. Może do matury. Ze średnim uderzam dalej, nie chcę stać w miejscu;-) Z maturą i zaocznymi studiami to już hoho;D Marzenia;-) Jak ktoś chce, to prace znajdzie;-) Trochę uporu i wiary w siebie! Ps. Wreszcie piątek i wolny weekend(popprzedni pracujący) ;-) Ok, dziś przedsiębiorczość parę zadań z matematyki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
Z fizyki sama zobaczysz, ze nie zawsze wiesz co podstawic do danego zadania bo te zadania sa naprawde z kosmosu. Choc dzieki tym tablicom mozna uzyskac kilka punktow bo moze akurat udac sie znalezc odpowiedni wzor...PRzedsiebiorczosci nie masz co tak sie uczyc bo latwa jest... ja bez uczenia zaliczylam na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Wiem, że łatwa. Raptem drugi dzień przeglądam;-) Ciekawa, w ramach relaksu;))) Po wypoczynku weekendowym wtedy to nawet mi matma wchodzi, dziś nie liczę na wiele;-) Eh, no tak.. Ty coś wiesz o trudnościach tej fizyki. Może polecisz jakąś książkę? Testy maturalne?! Jakim 'cudem' zdałaś to, dzięki czemu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
moze skoro sie tak rozpisaliscie, powiesz mi czy matma,chemia,fizyka trudna jest do zaliczenia? tz. na jakim poziomie są te zadania, bo ja ucze sie tego z poziomu matury podstawowej, czy są łatwiejsze? bo jesli chodzi o poziom to bazuje na tym ich informatorze i probnym egzaminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
Matma, Fizyka i chemia sa na poziomie matury o poziomie podstawowym- moze dla jednych latwe dla innych nie! zalezy jeszcze jaki czas temu chodziliscie do szkoly bo jesli chodziliscie do LO t powinniscie to zaliczyc od razu... bo juz mieliscie z tym doczynienia. Ja uczylam sie fizyki glownie w necie oraz z ksiazki do Liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ja ci myszka polecam matury na poziomie podstawowym z poprzednich lat z poszczegolnych przemiotow do sciagniecia z internetu są, wraz z odpowiedziami. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ja chodzilem do LO rok temu, z tym ze tylko do pierwszej klasy, ale np z chemi mialem dobre oceny, a z matmy i fizyki nie koniecznie, no ale teraz sie z tego podciagnolem, glownie z matmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
a pamietasz moze (tak ogólnie) z czego mialas pytania np. z bilogi,geografi,polskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
ojj nie pamietam... ale nie byly chyba tak straszne bo zaliczylam za pierwszym razem. Biologia byla bardzo prosta WOS i przedsiebiorczosc a i informatyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
a moze jestes mi w stanie powiedziec jak wygladala praca z polskiego, mozna bylo sobie wybrac jedenz dwoch tematow jak na maturze czy byl dany jeden temat, jesli tak to jaki? albo chociaz z jaka lekturą związany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Tylko jeden raczej - niestety. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Podejrzane, że nie ma publikacji ubiegłorocznych egzaminów! Może one są tak do siebie podobne, że nie chcą ich publikować, albo właśnie ta fizyka ma taki kosmiczny poziom, że wiele osób nie zdaje i płacą za poprawki;P Dostaliście odp z oke o dopuszczeniu wasdo EEkster?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
Ja tak. Bo ja wiem :D, przeciez wszyscy piszą że zdają to dlaczego mial by być kosmiczy poziom z fizyki, hahaha no tez tak nad tym sie zastanawialem, ze moze robią te same egzaminy co rok i dlatego nie ma publikacji, a to ile osob przystąpi, ile porpawek itp to ich to tam nie powinno obchodzic, bo przeciez oni mają stałe pensje, a nie ze wzgledu na to ile osob napisze, wiec im to powinno zwiasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
a czy jest w ogole taka mozliwosc zeby nie zostac dopuszczonym do egzaminow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Tylko im więcej osób pisze tym większy musi być dozór, ilość osób sprawdzających;-) Zdają jedni inni nie. Myślę, że problem tkwi w tym, że wiedza jaka do tego egz z fiz jest potrzebna, nie jest przekazywana ani w gimnazjach, ani lo czy technikach.. Fizyka jest dosłownie ignorowana, okrajana, ocenia się referaty...Nam tak łatwo nie przejdzie;( Nie tylko wiedza ale i szczęście potrzebne;/ Takie same to nie, może baardzo podobne;D Dlatego może koleżanka podpowie co z fizy na pewno będzie? Jaki typ zadań, czego się spodziewać.. W końcu 3x pisałaś;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Pewnie nie ma. Jednak zawsze mogą zaginąć papiery czy coś;/ Wolałabym rozliczyć się ze wszystkiego i czekać tylko na luty i terminy egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
Tak, 3 razy pisalam i za kazdym razem te zadania bardziej mnie przerazayly bo nawet te od 1do 10 nie byly latwe a reszta to zadania ktore trzeba bylo rozwiazac duzo z predkosci typu stala grawitacji , jaka bedzie masa jakiegos ciala w kosmosie lub orbity, predkosc itp. wahadlo matematyczne bylo na kazdym egzaminie. Co do polskiego to nie bylo mozliwosci wyboru tematu ostatnie zadanie to wlasnie napisanie wypracowania na podany tam temat z tego co pamietam ale ja juz tego nie pisalam. Najgorsze to jest to, ze moze zabraknac 1pkt i trzeba pol roku czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
no jak tak sie wgłebiam i dłużej zastanawiam to jednak z fizyką moge mieć problem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
Niestety nie jest tam tak latwo... czesto widzialam tam te same twarze a wiec odosobniona w tym nie jestem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Moze to glupie pyttanie ale ubieracie sie normalnie ? Czy raczej bardziej zobowiązująco jak na mature ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
ja mysle ze kto kolwiek by tam nie byl to trzeba wykazac jakis szacunek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
Stroj dowolny ale oczywiscie nie w dresach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Nie mowie tu o skrajnosciach :P Tylko czy przychodzic jak stroz w Boze Ciało ?:P Czy raczej stroj codzienny ? Jak ludzie sie zazwyczaj okazuja ? Pod krawatem z biala koszulą ? a laski w czarnych kieckach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamajeczka
malo kto przychodzi ubrany elegancko jak na mature... wiekszosc normalnie choc to pojecie wzgledne;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Oh;/ Mam nadzieję, że coś zakumam z tej fizyki;-) I, że ze zdaniem w 2 lata się wyrobię;-) Muszę kupić podręcznik, bo nie mam. Zbiorek i na koniec zadania maturalne. Boszzzzz, ja i nauka fizyki... haha dobre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×