Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Myszka 1234
Śmiejcie się;D Liczyłam z 10x na różnych kalkulatorach tą kwotę;DDDD To ważne!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
ja sie boje o Polski a zwlaszcza o wypracowanie bo skladam niefonetycznie zdania, co mozna z reszt zauwazyc :) Czytacie lektury czy raczej opracowania ? I czy wszytskie czy tylko te najwazniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Policzyłaś dobrze! Zabuszko- ja o pl się w ogóle nie boję;). Lektury czytam wszystkie bo uwielbiam książki i traktuje to ja relaks, większość już mam za sobą... Ale jeśli miałabym wam zwrócić uwagę na jakieś książki to warto przeczytać chłopów, wesele, quo vadis, potop, Pan Tadeusz, trochę utworów Kochanowskiego, coś z okresu II wś- np. Inny świat, król Edyp, Makbet, Świętoszek, Zbrodnia i Kara. Co prawda są to książki długie, więc jeśli brak wam czasu to spróbujcie szczegółowych streszczeń. Najważniejsze jest ogólne przesłanie- czyli coś na czym zawsze uda się zbudować wypracowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Ja jestem bardziej scislym umyslem stad studiuje teraz ksiegowosc :) Ale czytanie obowiazkowych lektur to dla mnie meka. Musze poznajdywac dobre streszczenia i opracowania zeby wlasnie zalapc ten glowny sens i przeslanie. A wtedy to mozna nasciemniac w czym moge powiedziec ze jestem mistrzynia czyli wyciaganie sensu w czyms gdzie go nie ma :D Ale lista jest pokaźna egzaminy pozaliczalam blok zdany wiec teraz mam wolne do 10 stycznia co oznacza oswajanie sie z Polska literatura z zakresu liceum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada12345
Hej Ja też podchodzę do egzaminów eksternistycznych w lutym. Chcę zdawać mature w maju i muszę w pon wysłać deklaracje maturalną. Mam pytanie skąd mam wziąć tematy maturalne z polskiego, szukałam w necie i na każdej stronie są inne tematy, z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
nie wypełniasz tego, jesli zdasz, to ci oke wskaze szkole i wtedy wpiszesz sobie tematy z tamtej szkoly co ci wskaze, tak wiec wysylasz te deklaracje bez tematow z polskiego. Ja mam za to inne pytanie, czy w tescie z informatyki, w tej czesci zamknietej mozna kozystac z szukania odpowewiedzi w internecie?:D tak tylko sie pytam xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
U mnie weekend minął pod znakiem fizyki. Uczę się rozwiązywania zadań;-) Raz rozumnego, drugim razem mniej;-) Jak przerobię fizykę, testy sprawdzające, to wyznacznikiem wiedzy będzie rozwiązanie arkuszu udostępnionego przez oke. Następnie brnąć zamierzam przez arkusze fiz podstawowej. Od stycznia matma, przeplatana fizyką;-) Zostaje jeszcze polski(lektury), kupiłam streszczenie, opracowanie lektur i epok, coś mi to rozjaśni;-) Zamierzam wymienione powyżej lektury przeczytać. Zbrodnia i Kara, Ludzie bezdomni, Werter to już przeczytane, marzy mi się temat pośród tych trzech. A tematy maturalne nie są jednakowe dla wszystkich? Zapytam w oke, może jutro będę w Waw.. Jakieś choróbsko mnie dopadło;( Nie poddaję się jednak na razie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość razdwatrzy123
tematy maturalne z jezyka polskiego są w kazdej szkole inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
To jeszcze ci trochę lektur zostało;]. Ja też zaraz zaczynam matematykę, chociaż patrzę na to jak na zło konieczne. Na szczęście z lektur zostało mi do przeczytania (według listy z informatora) Eliza Orzeszkowa - Nad Niemnem; Stefan Żeromski - Ludzie bezdomni Maria Dąbrowska - Noce i dnie Zofia Nałkowska - Granica; Sławomir Mrożek - Tango; Zofia Kossak-Szczucka - Pożoga; Witold Gombrowicz - Ferdydurke; Ryszard Kapuściński Cesarz Jan Paweł II - Pamięć i tożsamość kardynał Stefan Wyszyński - Zapiski więzienne; 123 - ciekawe jak z tą informatyką jest, ale jakoś powątpiewam, żeby można było korzystać z internetu, zbyt pięknie by było. Myszko- zdrowiej;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Ludzie bezdomni są świetni;) Super lektura. Czytałam i inne, tylko 2 lata temu;-) Zbieram się do chłopów, przedwiośnia, nad Niemnem też przydałoby się. I opracowania. Tyle wystarczy;-) Muszę sobie średniowieczne lektury przypomnieć. Och, ta matma. Dzięki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Ludzi bezdomnych właśnie zaczynam. Dotychczas podobało mi się większość, nie lubię tylko Lorda Jima i procesu. A znalazłaś jakieś dobre opracowania lektur? Tak ogólnie to z czego się uczyliście na egzamin z tech.inf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Opracowanie wyd.Greg, Pietrzak, Rychlicki, Marzec. Całkiem ok;-) Byłam w oke z deklaracjami, tematu prezentacji maturalnej faktycznie się nie podaje. Wreszcie wszystko załatwione;-) Z TI nic się nie uczę, przed egzaminem pewnie przejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
No to pozostaje ci już tylko czekać na egzamin;]. Też korzystam z tych z grega. A kiedy przeprowadzka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
I uczenie się;-) To prawie koniec grudnia! Nie wiem;-) Ostatecznie jakiś hotel. Zobaczymy;-) Z Grega są całkiem treściwe te opracowania. Ty masz mnóstwo czasu jeszcze do egzaminów, będziesz świetnie przygotowana;-) Mam zamiar jeszcze wzory wypracowań kupić;-) I wiedza się poszerzy, i może coś się przyda;) Wypracowanie musi mieć min dwie strony? Podaniowe? Kiedy nie zaliczają wypracowania w ogóle? Masz jakieś porady? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrz89
Podchodze do egzaminow w pazdzierniku 2010, myslice ze da sie pogodzic opanowanie takiej ilosci materialu z jakas pracą(niezbyt ciezka) ? Bo nie jestem pewien jak sie do tego zabrac, czy lepiej zrezygnowac z zatrudnienia na jakis czas i sie uczyc czy da rade pogodzic te dwie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Ja pracuję, łączę te dwie rzeczy. Nie wyobrażam sobie nie pracować. Nie umiałabym się wtedy do nauki zmotywować;-) Pracę mam lekką, chociaż może tylko mi się tak wydaje? Ostatnio mam wiele wolnego czasu w pracy i mam nadzieję, że do lutego tak będzie;-) Ciężko poświęcać każdą wolną chwilę na naukę pracując od rana do nocy. Jednak mi praca daje power;-)) Ucz się w wolnej chwili, a 3 miesiące przed egzaminami usiądź solidnie do nauki? Nie każdy ma takie jak ja szczęście z pracą. Żal mi z niej odchodzić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Rozwiazywał moze ktos z Was ten probny egzamin eksternistyczny z 2007 z technologii informacyjnej ? Chodzi mi o ten co jest na stronie OKE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Nawet do niego jeszcze nie zajrzałam, mam zamiar na początku lutego;-) Pisali tu, że jest łatwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
A ja nie wiem jak zrobic 1 zadanie :P Tam jest tyle liczb w notatniku i trzeba znaleźć najwieksze a ich jest chyba z 200 co innego gdyby to bylo w arkuszu kalkulacyjnym to wtedy sie ustawia od najwiekszego do najmniejszego a w notatniku nie ma przeciez zadnych "filtrow" zeby liczby ustawic np. w odpowiedniej kolejnosci . I ciekawa jestem czy to mozna sobie przeniesc do excela czy specjalnie jest w notatniku a tam jest jakas funkcja o ktorej nie mam pojecia ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Zapewne do excela wkleić i tam sortować. Ręcznie nie da rady znaleźć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Myszko ja bym wzorów wypracowań nie kupowała, mnóstwo ich na internecie. Co do porad... to trzeba pamiętać o tym by na wypracowanie zostawić dosyć dużo czasu. Wiele osób najpierw piszę sobie ołówkiem plan wypracowania i zapisuje ile na co miejsca przeznaczyć. Ważne jest zachowanie proporcji poszczególnych części i oczywiście akapity (głupota, ale wiele osób zapomina). Dobrze jest podać 3 argumenty, żeby nie tracić niepotrzebnie punktów. Niestety nie wiem ile minimum trzeba napisać... Na maturze jest to ponad połowa wyznaczonego miejsca. Z tego co wiem nie zalicza się wypracowania nie na temat. zabuszko- ja rozwiązywałam i też mam z 1 problem, jeśli nie można do excela. Ale chyba można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Książeczka z tymi wypracowaniami kosztuje 10zł max. A nie zawsze mam możliwość czytania bezpośrednio z komputera, nie lubię nawet. I wiadomo,że treść ok. Czytam Chłopów;-) Cel na dziś to 100 stron, jutro to samo, a w święta matma i fiz. I chyba znalazłam mieszkanie na weekendy lutego. Nie chcę się przenosić już teraz, bo boję się braku czasu na naukę. Z drugiej strony od marca liczę na nową pracę, bo ta firma się sypie;P i chcę czegoś nowego!;-) Myślałam o pracy w salonie np. Orange. Mam ochotę na sprzedaż bezpośrednią;-) Najpierw jednak średnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Ja właśnie czytam noce i dnie, poza tym robię zadania z matematyki. Co do pracy z klientami to zależy od osoby, moja mama kiedyś pracowała w salonie ery i trzeba mieć dużo cierpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Oj łatwo nie będzie,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Praktyka czyni mistrza. Jak tam minęły Wam święta?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Kurcze ja mam z matmy takie tyły ze nie wiem czy dam rade A po swietach moj brzuch woła o chwile urlopu :) Ale od dzisiaj juz jestem na detoxie :P Podziwiam was za systematycznosc ja jestem okropnym leniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Ja tez mam problemy z mobilizacją do matematyki. Czytanie to dla mnie przyjemność, więc do tego nie muszę się zmuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszka 1234
Właśnie mnie nie cechuje systematyczność. Matematyka matematyką, ale fizyka;/// Morduję te dwa przedmioty, a w kolejce historia i chemia czeka. Także, ciężko. Cieszę się, że wszystko piszę, może większość uda się zaliczyć;P Ostatnio odpuściłam sobie, do tego w pracy pracowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Mi jeszcze zostało 5 lektur z listy do przeczytania i doszłam z bólem do połowy książki z 1 klasy z matmy. W międzyczasie angielski,jakoś idzie, chociaż te święta i zbliżający się sylwester rozleniwiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesiiii
Tak mnie naszło jedno pytanie. Czy za egzamin maturalny także się płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×