Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

widzę, że z tym spaniem to większość ma problem, ja też, to pewnie przez to że musimy zrezygnować ze swoich ulubionych pozycji, brzuszek rośnie, zaczyna przeszkadzać, do tego wycieczki do toalety, i jak tu się wyspać? z jednej strony dobrze, bo nasz organizm już się przyzwyczaja do częstego wstawania w nocy do bobaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki!!! Ja tam ze snem nie ma problemów. Jak wieczorem przyłożę głowę do poduchy, tak mogę spać do rana, chyba, że wstanę do toalety na chwilę, albo mała mnie obudzi. Ale nie wybija mnie to ze snu. Zasypiam od razu i śpię do rana. My słuchamy dużo muzyki poważnej. Puszczam ją córce od urodzenia i widzę, że bardzo to lubi. Zwłaszcza upodobała sobie arie operowe :) Myślę, że i mały na tym skorzysta, bo może co nieco już do niego dochodzi :) A córcia w ogóle jakaś umuzykalniona, uwielbia tańczyć, robi to tak, że boki zrywamy :D Zdrówka dla wszystkich chorowitków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Odwiedziłam naszą galerię - super nowe fotki! Etka - dzięki za info w sprawie prostownicy, poszukam Remingtona (mam suszarkę i jest świetna). No i zagłosowałam w sondzie - trudny wybór, 3 z moich typowanych imion wybrałaś. Daj koniecznie znać jaki wyszedł wynik :) aaaaanula - te lasterki to nie na wszystkich działają, możesz kupić jeszcze maść np. zovrax albo vratrizolin. Gratulacje z okazji ślubu! Anitka - od łykania na pusty żołądek dziecku nie powinno się pogorszyć. Ogólnie spróbuj coś zjeść żeby mieć siły Martka - jak tam u Was sytuacja zdrowotna? Mam nadzieję że już trochę lepiej. Dużo zdrówka też dla pozostałych chorowitków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaanula83 gratulujęi życzę wzystkiego dobrego i żeby opryszczka szybko znikła.U mnie najskuteczniej zwalcza ją Zovirax. Dziewczyny super zdjęcia!Zarówno Wasze jak i dzieciaczków! Ja od początku ciąży miałam ochotę na wzystko co pikantne i będzie chłopczyk.Teraz trochę ograniczam przyrawy, bo są podobno niezdrowe w ciąży. Mausi86 wózeczek wygląda fajnie.Z tego co widzę ma sporą gonolkę i jest estetycznie wykonany.Ja też planuje kupić podobny, tylko zależy mi jeszcze na tym by wszystkie koła były duże, bo lubię spacerować po różnym terenie. Co do usg to lekarz po 12 tygodniu maleństwo ogląda przez brzuch ale jeśli chce sprawdzić dokładnie szyjkę macicy to bada też przez pochwę.Ja mam kontrolowaną szyjkę systematycznie,więc praktycznie za każdym razem mam oba rodzaje usg.Mi to odpowiada, bo wiem że mam długą i zamkniętą szyjkę.To ważne i jestem dzięki temu spokojniejsza. Na zgagę pomaga mi mocna herbata, tylko taka dobrej jakości "fusiasta". U mnie też różnie ze snem.Na początku ciąży spałam jak suseł a teraz też budzę się nieraz o 4 czy 5 nad ranem i juz ciężko mi zasnąć ale co tam.Damy radę:)! Fajny pomysł ze słuchaniem muzyki:).My od jakiegoś czasu czytamy bajeczki:). Rozpisałam się nieźle ale wczoraj jakoś nie miałam energii na pisanie i trochę tematów ię nazbierało:). Życzę zdrówka dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, zdjęcia świetne. Jeloonka, super te w liściach. uwielbiam takie sesje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was, ja tez spie jak zabita, chyba ze niezasne wczesnie niz moj facet zacznie chrapac, wtedy mam troche ciezko:) w nocy wstaje przewznie tylko raz do sikania, znajoma mi mowi ze ile razy w nocy wstaje do sikanie tyle razy bede wstawac do dziecka...przynajmniej ona tak miala:) ale wszystko sie okaze:) jezeli chodzi o zgage nigdy w zyciu jej nie mialam i teraz tez to odczucie jest mi obce:) martwie sie jedynie swoim apetytem, ktory zanikl jezeli jem sniadanie to pozniej dopiero o tej porze teraz chce mi sie jesc ale potrafie zjesc tylko chrupkie pieczywo do tego parowki i koniec. nie wiem moze zaczne jesc witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja problem z częstym wstawaniem w nocy miałam przez jakieś 2 tyg. w 5 miesiącu (teraz już leci 6-ty) i powiem Wam, że rekordem było 6x... masakra, myślałam że takie atrakcje są zarezerwowane dla III trymestru! Teraz budze się przeważnie o 4, 5 nad ranem, zrobie siku i śpie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po :) Było pysznie! Potwierdziła się córeczka, więc już oficjalnie do tabelki można mnie wpisać :) Mała całe badanie (ponad 30 minut) miała rączkę i nózię przy buzi, nasz mały sportowiec :) Wcisnęła się w bok i nie chciała dać się obfotografować (śmiejemy się, że po Babci) :) Jest duża, waży już 730 g, więc wagowo jest o tydzień do przodu, zdrowa, rozwija się prawidłowo, więc kamień z serca :) Wielka ulga, i i dziś usnę z uśmiechem na twarzy ogRomnym! i już teraz oficjalnie, pozdrowienia od matki Polki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja zobiłam sobie spagetti.Mniam.Mniam:). Przyznam, że na apetyt nie mogę narzekać. Kilka dni temu oglądałam w hurtowni wózek Mikado Milano i naprawdę spodobał mi się.Spora gondolka, pompowne koła, elastyczne zawieszenie i lekko go prowadzić:).Wygląda tak: http://allegro.pl/wozek-mikado-milano-wysylka-gratis-sklep-smile-i1326437044.html Może ma lub miała któraś z Was taki model i mogłaby się wypowiedzieć na temat jego funkcjonalności i wytrzymałości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie sprawdziłam wyniki. Wychodzi na to, że wszystko ok. Glukoza przed obciążeniem 78 a po 2 h 116 mg/dl. Ja do toalety wstaję raz albo wcale ;) Nikolina to super! :D Gratuluję córeczki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina,gratuluję córeczki! Gratuluję też córeczek i synków wszystkim z Was, którym na bieżąco nie pogratulowałam! Nasze forum rozija się w takim tempie że czasami nie nadążam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy kolejną córcię! Gratulacje!! W tym tygodniu jeszcze kilka usg, może chłopaki trochę nadgonią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny :) cieszę się dziś baaardzooo, że jest wszystko jest ok, że już grudzień, że jestem na tym forumie i że wszystko układa się pomyślnie :) Teraz czas popisać do firm, które sprzedają nasz upatrzony wózek i akcesoria, zobaczymy na jakie rabaty możemy liczyć :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina a który ci tydzien leci bo mi 22 i tez dzis bylam na połówkowym usg. Tyle że moje maleństwo waży 415 g- zgodnie z wykresami które dostałam i tym co mówił lekarz, jest to waga idealna.... ale różnica z twoją spora. Buzi tez nie zobaczylam za bardzo, bo dzidzia jednym polikiem wtulala sie w łożysko a drugi zasłaniała ręką. nie pomogło przewracanie sie na boki a jak doktor ja troche podrażnił aparatem to tylko skończyło się tym , że wyrżneła mnie łokciem w brzuch... mam to na płycie, kiedys jej pokaze jaka była. Oczywiscie usg potwierdziło córeczkę... ale ja nigdy nie widzialam sie w roli mamy synka wiec nie bylo wyjscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Anka1976 podaje poniżej moje gg 2321475 bardzo proszę odezwij się jak możesz to dość [ilne bo ja fatalnie sie czuje po tej diecie a jak brzuch mi urósł przez 4 dni to szok hehe dziekuje z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wagi
moja dzidzia w 22 tygodniu wazyła 590 g i lekarz mi powiedział że waga idealna tak więc różnie to jest -pewnie sa jakieś wahania normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikolina i Evve gratuluje córeczek. Mnie też w ciąży dopada zgaga. Biorę najczęściej miętową gumę do żucia, a jak nie pomaga to Rennie. W przeciwieństwie do I trymestru na apetyt teraz nie narzekam. Ciekawa jestem ile przytyłam. Ciągle nie kupiłam baterii do wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja dzidzia w 22 tc ważyła 430g, i lekarz powiedział że ok. to jest waga szacunkowa, granica błędu to nawet 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dzieczyny ale sie zestresowałam troche jak piszecie o tej wadze maluchów , ja jak miałam usg w 21 tyg to moja mała wazyła 388 g to chyba malutko, niewiem lekarz nic nie mówił, jutro ide na wizyte to sie zapytam bo troszke sie boje jak piszecie ze ponad 500 gram waza, jak z synkiem miałam usg w 20 tygodniu to wazył tez 500g a teraz w 21 tygodniu i 388g , wszyscy mowia ze dziewczynki sa drobniejsze moze dlatego , ale stresa złapałam po waszych wpisach, pozdrawiam:) i zycze miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie już w toku jest 24 tydzień, w czwartek zaczynamy 25 więc stąd ta różnica w wadze naszych Maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki! Wasze dzieciaczki ważą ok :) poniżej wygrzebałam taki przelicznik wagi: Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży. 9-10 tydzień - 5 g 11-12 tydzień - 12 g 13-14 tydzień - 25 g 15-16 tydzień - 80 g 17-18 tydzień - 150 g 19-20 tydzień - 260 g 21-22 tydzień - 350 g 23-24 tydzień - 540 g 25-26 tydzień - 900 g 27-28 tydzień - 1100 g 29-30 tydzień - 1360 g 31-32 tydzień - 1800 g 33-34 tydzień - 2250 g 35-36 tydzień - 2750 g 37-38 tydzień - 3100 g 39-40 tydzień - 3600 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ci jeloonka troche sie uspokoiłam po tym wykresie , dzieki bardzo, spokojnej nocki ... bo u mnie teraz to na odwrót zasnac nie moge a jak zasne to ciezko jest mi rano wstac bo wtedy mogłabym spac i spac :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babeczki, weźcie pod uwagę, że każdy dzieciaczek rośnie w swoim rytmie i tak naprawdę od ok 20 tyg te wszystkie schematy przestają aż tak mocno obowiązywać. Każdy dzieciaczek ma swoje tempo i proporcje, wiec jak nawet są jakieś odstępstwa od powyższego schematu to i tak nic nie znaczy, więc nie martwcie się proszę o wagę. A wczorajszego późnego wieczora wybraliśmy się na "Zaplątanych", naszemu brzuchowi chyba przypadli do gustu, bardzo śpiewająca bajka, a malutka ciągle się przewracała w brzuszku. Chociaż ona chyba ogólnie lubi kino, może przeszło jej to w genach. Póki co zaciągam brzuch dwa razy w tygodniu do kina, potem już tylu okazji pewnie nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka23 mój w 20t2d ważył 350 gramów, też zastanawiałam się czy to nie za mało, ale w opisie waga widnieje jako NORMAL.nie wiem co się dzieje z moim małymm, od 2 dni mało się rusza :(:(:( jakiś bardzo leniwy.wiem że serducho bije bo słucham,ale zdecydowanie mniej kopie niż wcześniej.tak teraz delikatnie się przewali parę razy i wydaje się że większość doby przesypia,martwi mnie to , że jednak za mało się rusza.. PORADŹCIE MI COŚ :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIEŃKAA__ to może głośną muzyką przekonaj Bobo do ruchu? U mnie właśnie tak było, jak Mała była według mnie mało ruchliwa, to chwila głośnej muzyki i już mi dawała odczuć, że wysokie tony niekoniecznie Jej się podobają. A może po prostu sama dużo się ruszasz i nie zauważyłaś jak Bobo szaleje w Tobie? Często w tym zabieganiu pewne rzeczy nam umykają, a ruchy w naszym przedziale ciążowym są raz wyraźniejsze, raz mniej wyraźne... Z pewnością jest wszystko w porządku, daj znać jak będzie progres, 3mam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin pracuję, to wiadomo-raz siedzę raz łażę,czasem się poschylam.zauważyłam,że Mały niecierpliwi się jak się schylam,lub siedzę zgarbiona więc chyba go gniotę.wyraźnie zaczyna pływać jak coś zjem, no i jak położę się już do spania.czasem gdzieś kopnie, przepłynie, ale być może jest na tyle mały jeszcze, że nie czuję go wyraźnie tymbardziej że jestem dość sporawą kobietą.albo moje dziecko reaguje snem na złą pogodę:D mam nadzieję,że jak jeszcze urośnie to i ja mocniej go poczuję. fajna aplikacja :P http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasie?kaa&year=2011&month=4&day=11&babycount=1%22%20type=%22application/x-shockwave-flash%22%20wmode=%22transparent%22%20width=%22120%22%20height=%22180%22%3E%3C/embed%3E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Evvvve gratuluję córeczki! :) Jeżeli chodzi o wagę to zgadzam się jeloonką. KASIEŃKAA__ najważniejsze, że serduszko bije. A maluszek musi sobie widocznie troszkę pospać :) Zresztą będąc w ruchu na pewno mniej go czujesz... Mój maluch od dwóch dni bardziej szaleje w ciągu dnia. W nocy praktycznie go nie czuję. Wcześniej był bardziej aktywny w nocy. A wczoraj po tej glukozie to już dostał takiego przypływu energii, że chyba w ciągu dnia w ogóle nie spał ;) Ale spróbuj z tą muzyką, tak jak pisze Nikolina. Na mojego np. bardzo działają słodycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten wózeczek Mikado Milano całkiem fajny, coś czuję że to jeden z najtrudniejszych wyborów, sama nie wiem czy sie zdecydować na skrętne przednie koła czy na wszystkie stałe, słyszałam dużo różnych opinii co do ruchów dzidziusia to ja mnie więcej czuję trzy razy dziennie takie "sesje", rano, tak koło południa i wieczorem, myślę że póki co to wszystko w porządku. a mój mąż stwierdził: wreszcie się rusza to łatwiej uwierzyć że tam jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×