Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

A_B - moja znajoma robiła tylko po obciążeniu badanie, więc chyba nie ma reguły. Ja miałam pobieraną krew na czczo (morfologia + glukoza) a potem obciążenie glukozą 50 i po 1h ponowne pobranie. Za to moja znajoma wypiła w domu glukozę i poszła prosto na badanie po obciążeniu (tak właśnie też po 1h) Byłam wczoraj przelotem w sklepie dziecięcym - o matko, można dostać oczopląsu! Bez listy nie ma się co tam wybierać, przynajmniej jeśli któraś ma taką naturę jak ja że kupuje wszystko "oczami" :) Agneszka - widziałam wczoraj ten wózek na żywo! Ale w sumie nie przyglądałam mu się zbytnio gdyż w ogóle nie kojarzyłam tej firmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam wczoraj na tej glukozie da się przeżyć ale to chyba słodsze od miodu:)Dziewczynki,ale czego nie robi się dla Naszych kochanych maleństw??Na zakupach jeszcze nie byłam wszystko kupię po Nowym roku.wraz z nowym vatem:(Jak narazie to obmyślam imię dla Naszego szczęścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek! A mnie glukoza czeka dopiero w 32 tygodniu, ale 75 g. Pytałam lekarza, czemu tak późno, to powiedział, że skoro w tamtej ciąży było wszystko ok, to nie ma się co śpieszyć. Ale w sumie w tamtej ciąży tez robiłam jakoś po 30 tygodniu tą glukozę,więc nie wiem. Widocznie każdy lekarz wysyła według siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calvadoss powiem Ci ze super ten wózeczek podoba mi się bardzo ,nie orientujesz się czy jest opcja gondolki plus spacerówka ale bez fotelika? Fotelik właśnie dzis dostałam;) ale wóżeczek śliczny i cena przystępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) może zadam idiotyczne pytanie - ale czy którejś z Was wytwarza się już pokarm (tzw. siara)? Bolą Was bardziej piersi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines_85 ja mam siare od jakiegos miesiaca. W poprzedniej ciazy tez tak dostalam. A piersi od poczatku ciązy mnie non stop bolą (ale tylko jak dotykam)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta a w jakim sklepie widziałaś ten wózeczek? Z tego co czytałam to dla Navingtona produkty opracowała firma Deltim. A propos wózków to wpadł Ci w ogóle jakiś w oko? :) aaaaaaanula83 oby taka pogoda się sprawdziła :) Ines mi się jeszcze nic nie wytwarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To był Świat Dziecka w Al. Krakowskiej, tam gdzie Meble Agata. Wózek żaden mi nie wpadł w oko, szukałam któregoś z tych co już wstępnie przeszły selekcję jak oglądałam wózki w internecie, ale takich tam nie było. W ogóle mały wybór był tam wózków, takie mam wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
wiecie co mam zmartwienie bo właśnie kąpiąc się włożyłam tam palec wskazujący ,no i cały wszedł i dopiero poczułam główkę szyjki macicy .to jest 18 tydzień.nie za wcześnie się ona skraca mi?kurczę zawsze coś musi być nie tak u mnie. wizyta dopiero w połowie stycznia więc zostaje mi się zamartwianie nad tym. ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! czytma Was juz od jakiegos czasu,ale dopiero odwazylam sie napisac. jestem w 27 tyg ciąży, termin mam na 1 kwietnia. w domku mam juz 4 letnią córeczke. w poniedzialek bylam na usg 4d i diwedzielismy sie ze bedziemy miec synka:) była to dla nas niespodzianka, poniewaz moj gin twierdzil ze bedzie dziewczynka. moja dzidzia wazy obecnie 1kg! czuje sie ok, chcoc meczy mnie zgaga, znacie jakies sposobny na zgage? pije mleko, jem banany itp...słabo pomaga. moze któras kupila juz laktator, zastanwaima sie nad kupnem Tomme Tipy elektr lub medela mini electric? moze ktoras uzywala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nai...--ja dzis dostałam paczkę która zamówiłam z laktatorem Tommy Tip i powiem ci ze niewiem jak to bedzie działało-to laktator manualny ale jakis taki niemrawy-moze mi sie tylko wydaje ale siła ssania jakas taka mała-miałam kiedys z Chicoo z pompką i tamten mocniej ssał--do kompletu była buteleczka-2 pojemniki na mleko, pudełko do sterylizacjii-powiem ze chyba zakupie wiecej bo nawet na herbatke czy na mleko modyfikowane to super sprawa-wkładasz w srodek butelki zakrecasz i po kłopocie-nic nie wyleci-mówie oczywiscie o tych pojemniczkach na mleko http://allegro.pl/tommee-tippee-laktator-reczny-pojemniki-na-pokarm-i1357251839.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj nai , witamy cie gorąco, i gratulujemy synka , co do laktatorów to ja osobiscie jeszcze nie zastanawiałam sie nad tym, aaaaanula 83 jakby taka pogoda sie sprawdziła to by było super , Ines _85 co do siary mi osobiscie sie nie wytwarza, ale moja kolezanka jest dwa tygodnie krocej w ciazy i jej juz leci siara pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nai na zgagę mi pomaga jeszcze mleko ale chyba dłużej na nim nie pociągnę bo jakoś coraz częściej mnie dopada mój lekarz powiedział żebym zakupiła sobie renni. Na Nowy 2011 Rok życzę Wam drogie Ciężarówki szczęśliwego rozwiązania w kwietniu i pociechy z nowo narodzonych dzidziusiów i sobie też :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie o dziwo na zgage najbardziej pomagały ogórki kiszone własnej roboty - i ten "sok" ze słoika... Sama się sobie dziwię, bo kiedyś krzywiłam się, gdy widziałam, jak ktoś to pił. Ale jak miałam straszną zgagę, to organizm "domagał" się ogórków kiszonych (gdy już mleko nie pomagało) :) ostatnie czasy na szczęście zgaga mnie nie dopada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B - co do siary i bolesnych piersi - ja też mam od pczątku ciąży bardzo wrażliwe piersi (w sumie po tym poznałam, że to chyba jednak ciążą :)) - ale teraz to jest inny ból - taki jakby mnie ktoś od czasu do czasu prądem raził, tak strasznie kłuje od środka... na razie tylko jedna pierś i w niej zauważyłam siarę - ale myślę, że niedługo i druga nadrobi zaległości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wreszcie i ja mam koniec pracy i do końca ciąży będę już na zwolnieniu. Dziś piątek więc podaję wymiary. 25 t.c. brzuszek 87cm a waga 5,5 kg do przodu od początku roku. Sylwestra spędzam przed telewizorem. Życzę wszystkim kwietniówkom wszystkiego dobrego w roku 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki! Witam nową koleżankę :) Gratuluję syneczka! Mi na zgagę pomagają tylko migdały. A wypróbowałam już wiele sposobów! Jak czuję, że zgaga nadchodzi zaraz przegryzam kilka migdałków i jak ręką odjął. Nad laktatorem jeszcze się nie zastanawiałam.. Dzięki Ditta! w takim potwierdza się, że te wózki znajdę w świecie dziecka :) U mnie dzisiaj 25 tydz. Brzusio- 87 cm. Waga + 5kg od początku ciąży. My Sylwka też raczej spędzamy w domku z rodzinką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam piątkowo, Z porannego pomiaru wychodzi 92 cm w najszerszym miejscu, a dziś mamy 25+5. I jak by już nie było okazji życzę Wam wszystkiego najlepszego i najzdrowszego w Nowym Roku, szczęśliwego kwietnia i sukcesów - życiowych, wychowawczych i zawodowych, a także ....(tu proszę sobie wstawić indywidualne życzenie)......aby spełniło się jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten ostatni dzień Starego Roku! My Sylwestra spędzamy w domu :/ Nie mam z kim małej zostawić. Już drugi Sylwester przed tv, ale co tam. Mam wrażenie, że mój synek obrócił się główką w dól, dziś nad ranem jak się przebudziłam, poczułam serię kopniaków prosto w żebra, nie sądzę, żeby to były rączki :) Ciekawe, czy tak już zostanie. Umówiłam się na USG na 10 stycznia, już się nie mogę doczekać. Moje pomiary to 87 cm w brzuchu na czczo (po obżarciu 88-89), a waga na plusie zaraz po wstaniu z łóżka 6 kg na plusie. Jak jestem w ciuchach i po obiedzie to wychodzi prawie 8 kg :P A wy ja się mierzycie i ważycie, na czczo? A tak w ogóle to ja nie wiem, bo obwód brzucha od dawna mi pokazuje te 87 cm, a brzuch zdecydowanie urósł przez ostatnie dwa tygodnie, co widac gołym okiem. Nie rozumiem tego, mierzę zawsze w tym samym miejscu i tym samym centymetrem. Jakiś magiczny ten centymetr chyba, bo piłkę mam z przodu naprawdę już pokaźną. Laseczki życzę Wam wszystkim i sobie, żeby nadchodzący Rok był dla nas szczęśliwy, żeby na świat przyszły same zdrowe dzieciaczki, porody odbyły się bez komplikacji, a macierzyństwo przyniosło nam wiele wspaniałych chwil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dzisiaj u mnie 27 tc i 2 dni a brzuszek 94cm . Co do wagi nie wiem bo nie mam możliwości się zważyć ale ostatnio jak się ważyłam było od początku ciąży 6,5 kg do przodu:) Kwietnióweczki życzę Wam wszystkim w Nowym Roku 2011 spełnienia marzeń szczęśliwego rozwiązania i pociechy z maluszków aby uśmiech na naszych twarzach przez cały rok się malował :D Udanego Sylwestra:))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Mój brzusio 99 cm. My wybieramy się do znajomych. Idziemy z małą, zresztą dzieci będzie więcej, więc przynajmniej moja mała kobietka będzie miała prawdziwą sylwestrową kreację...bo mama to w nic eleganckiego raczej się nie zmieści. Moje lenistwo doprowadziło mnie do tego, że nawet sałatki na imprezę zamówiłam...ostatnio brak mi energii. Troszkę posprzątam w domu i muszę się położyć. Co do zgagi to odrobinę odpuściła i sporadycznie mnie dopada. W poprzedniej ciąży okrutnie się męczyłam i absolutnie nic mi nie pomagało. Przy takich dolegliwościach ważne jest, aby porcje jakie jemy nie były za duże i raczej nie należy pozwalać sobie na leżenie bezpośrednio po posiłku. Kwietnióweczki życzę Wam w Nowym Roku samych wspaniałości, uśmiechu w każdym dniu, mnóstwa miłości i zdrówka dla Was i waszych dzieciaczków!!!! buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mój brzuch - 92 cm waga + 6 kg Życzę Wam spokojnego Sylwestra oraz pomyślności w Nowym Roku! Niech się spełniają wszystkie marzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Mała jest non stop odwrócona główką w dól, tak pokazywało zawsze usg a kopniaki najczesciej czuje w okolicy pępka. Zgaga mnie męczy strasznie, wystarczy ze sie czegoś napiję a teraz ciągle chce mi się gazowanego (przed ciążą nic takiego nie piłam bo nieprzepadałam). Mi na zgage pomaga Rennie, wystarczy jedna tabletka (do ssania-smak owocowy :) ) i ulga niesamowita. Sylwester bedzie u mnie w domu ale przychodza tylko moi rodzice, nawet nie miałabym ochoty na większe wyjście. Zreszta ja najbarzdiej lubie spedzac sylwestra w domku :) Oczywiście Wszystkim życzę Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja tylko na sekunde:) Zyczę nam wszystkim "lekkich"już ostatnich miesięcy i wspanialego rozwiązania:)A ponadto wiele radości i dużo szczęścia w nadchodzącym roku 2011:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój brzuch ma 89 cm, a waga + 4 kg (pomiary rannne). Odnośnie laktatora mam Aventu. Wydaje mi się, że ciężko jest teraz określić, czy i jak często będziemy go używać. Z mojego byłam bardzo zadowolona, ale kupiłam go dopiero po porodzie. Bardzo często go używałam. Miałam na początku dużo pokarmu, który musiałam zciągać, a poza tym chciałam mieć możliwość wyjścia z domu bez dziecka na dłużej niż 2 godziny i wtedy tatuś albo babcia mogli karmić dziecko z butelki:) Jeżeli ktoś już kupuje polecam kupić dobry. Nikolina ja używałam chusty, ale bardzo krótko, bo okazało się, że moja córeczka miała problemy z bioderkami. Nie mam więc dużego doświadczenia, ale myślę, że jest to fajna sprawa. Dużo zależy od wprawy którą trzeba nabyć, a na początku nie jest to łatwe. Ja mam chustę Nati, ale nie wiem ile ona teraz kosztuje. Dla starszych dzieci, które już siedzą fajne są nosidełka ergonomiczne. Nie trzeba tyle zawiązywać. Siary już też trochę mam. Olcia myślę, że samemu to trudno jest sobie zmierzyć szyjkę. Lekarz na pewno zrobi to lepiej:) Nai witaj. Na zgagę stosuję miętową gumę do żucia albo Rennie. Życzę wszystkim wszystkie dobrego w 2011 roku, jak najmniej dolegliwości ciążowych i dużo radości z dzieciaczków, które za kilka miesięcy będą już z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie :-) Z piątkowych pomiarów wyszło mi: 92 cm w brzuszku, waga +7 :-) Sylwester w domku z Mężem, a jutro "obskoczymy" Rodziców i rodzeństwo :-) A Wam wszystkim - z okazji nadchodzącego Nowego Roku spełnienia najskrytszych marzeń, pomyślnych rozwiązań (w tym także, albo głównie kwietniowych), samych radości z macierzyństwa oraz ogromu niekończącej się miłości w życiu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×