Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

ja już po wizycie :) zeźliłam się strasznie, bo dwa babiszony wryły mi się w kolejkę.. :/ no tak, MŁODA TO POCZEKA eh... brak słów :/ może i jestem młoda ale jestem w 7 mies. ciąży i mam swoje prawa! kolejka to kolejka, a nie...:/ no ale po wizycie ok, za 3 tyg. usg, a ja sie muszę tylko wyleczyć z infekcji i luzik :) Następną wizytę mam na 31 stycznia, a wtedy jeszcze mam do psychologa i drugiego gin., który mi będzie robił cesarkę... ciekawe jak ja się wyrobie? aha i mam pytanie :) co jest lepsze - łóżeczko drewniane, czy kojec? Bo pasowałoby powoli o tym pomyśleć już... Na topicu mam marcowo-kwietniowych już dwie marcówki urodziły - jedna pod koniec grudnia, druga 9 stycznia, także lepiej na wszelki wypadek pokupować te meble i sprzęciorek, żeby później nie było suprajsuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdzie taki topic
wklej link jeśli możesz bo chętnie bym poczytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki ale na mysl by mi nie przeszło by mój maluch-w marcu 2 latka będzie miał --musiał robic sobie sniadanie-no moze wziasc parówkę do łapki ale robic kanapki z serem bądz pasztetem-troche moim zdaniem przesada...za mały jest na to-co innego mój 6latek-to i mi zrobi czasem kanapki ale to juz 4 lata wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Melduję ze żyję, ale jestem wymęczona już tą ciążą. Niby nic się nie dzieję i bardzo dobrze ale czas chyba stanął w miejscu a tylko brzuch rośnie. Niech się ten styczeń "rusza" i szybko kończy. Co do pytania o łóżeczko to u mnie sprawdziło się takie turystyczne lepiej niż drewniane bo w drewnianym się obijali mi o szczebelki. Dla maluszka to obojętne jakie ale dla takiego co już sam wstaje przy łóżeczku to chyba lepiej turystyczne bo jak mi kilka razy zaryli w drewniane to piękne siniaki były na buzi. Ja się zdecydowałam na kołyskę na pierwsze pól roku a potem kupie turystyczne. Co do samodzielności 2 latka to mój synal ma 2 lata i kilka miesiecy i też sobie umie sam śniadanie zrobić. Maluchy mają swoja szafkę ze swoimi sztućcami z ikea plastikowymi (polecam bo są super) i są tam też takie noże którymi sobie krzywdy nie zrobią i codziennie rano smarują z zapałem tosty masłem. Wszystko chcą kroić, obierać, mieszać. Kuchnia to ich ukochane miejsce zabaw. No ale u nas wszystko pod kontrolą dorosłych bo nigdy nie wiadomo co im strzeli do główek a zwykle noże mam w szufladach do których jak by chcieli to by mogli się dobrać więc do kuchni schodzą jak im pozwalam i wtedy kontroluje czy za długo tam nie są, albo jak ja idę lub mąż. Samym bez pozwolenia im nie wolno. Dziewczyny jeśli jesteście na etapie wyprawek to są teraz wielkie przeceny np w mothercare. Wszystko jest sporo poobniżane bo nawet o 70% tak samo w innych sklepach więc warto się wybrać. W C&A 2-pak body kosztuje 10 zł. 28 stycznia mam USG więc odliczam dni. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej...nie możecie spać w nocy a ja dzis wstałam przed 11 :) Jestem strasznym śpiochem. Ta moja znajoma (od cukrzycy ciężarnych) była dziś u mniei mówi że ona też miała termin na kwiecień a urodziła w styczniu !!! To był chyba jej 30 tydzień. Troche mnie to przeraziło. Mam nadzieje że moja Mała posiedzi do kwietnia... Calvadoss jestem w szoku że twoja córcia umie zrobić sama śniadanie. Mój syn ma 6,5 l a codziennie rano to my mu robimy śniadanie, podajemy a on tylko to ma zjeść. Pewnie sam umie ale poprostu tak jest dla nas szybciej. Mam odruch aby mu non stop pomagać, nawet w zerówce zakładam mu buty zeby On sie nie schylał, zakładam czapkę aby była równiutko ehh chyba muszę się zmienić :) Limonkowa ja - tak naprawdę to co Ty wolisz. Jesli kojec (łóżeczko turystyczne) to wybierz takie gdzie są 2 poziomy aby Ci było wygodniej wyjmować Maleństwo w pierwszych miesiącach. Ja będę mieć na początek kosz mojżesza - sama bym nie kupowała ale dostanę od siosrty, potem łóżeczko drewniane, łóżeczko turystyczne też mam (jeszcze po Kacprze) ale ma tylko jeden poziom więc ono się przyda za ok 1,5 - 2lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena ma swoje też naczynia dla dzieci a że jest jedna nikt głupiego nic nie pokarze to nie martwię się a po za tym teściowa ma zawsze wszystko na oku he a co do odpowiedzialności zależy od rodziców mojej koleżanki rodzice do16roku nie pozwalali zbliżać do kuchenki i jak poszła na stancje przeklinała rodziców że znajomi śmieją się z niej że nawet herbaty nie potrafi sobie zrobić a teraz wspaniała pani domu jakie ciasta piecze pewnie gdyby zaczęła wcześniej uczyć sztuki gotowania teraz wszystko łatwiej by jej przychodziło ja w wieku 13lat umiałam obiad ugotować i byłam na tyle samodzielna że mogła bym sama zostać w domu a teraz żadna praca domowa nie sprawia mi trudności czy problemu bo to coś normalnego a nie przymus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limonkowa-ja - na tym topiku też się udzielam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B każdy jest kowalem swojego losu:) NIkt nie może ci powiedzieć że źle robisz no chyba że syn ci coś wypomni a to miłość której mamy ogrom i chęć aby wszystko było idealnie ale te nasze pociechy powinny się usamodzielniać a nie że my mamy do póki sił starczy będziemy im gotowac prać i sprzatać bo dzieci w pewnym wieku będą musiały odlecieć z gniazda! ja myślę sobie jak przeginam no tak teraz wyręczam a jak lena pozna chłopaka męża i co ja będę im usługiwać napewno nie w tedy powinnam mieć czas dla siebie na ta drugą dojrzałą młodość z mężem:P wiecie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calvados ale Lena ma 2 lata! Jeszcze ma czas nauczyć się wszystkiego :P Wydaje mi się, ze jeszcze za wcześnie, żeby myśleć o tym, ze pozna chłopaka/ męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B jaki masz tam nick? :D bo ja mam inny niż tu :P hmm no ja jestem osobiście za drewnianym łóżeczkiem.. nie wiem czemu, ale jakoś bardziej mnie przekonuje, tylko wiadomo... chce jak najlepiej dla dziecka. Bo jeśli ma się poobijać o te szczebelki to chyba jednak będzie to turystyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do fotelika to też pewnie kupię bazę w takim razie.Montowanie na przednim siedzeniu odpada u nas ze względu na poduszkę powietrzną a z tyłu wpinanie fotelika za każdym razem faktycznie jest niewygodne. Popieram z tym aby dzieci się wcześnie usamodzielniały- ciekawe czy nasz synek będzie do tego chętny:)? Martka coś się nie odzywa.Może jednak poszła do szpitala na konsultację i ją zostawili na obserwacji? Ostatnio nie widzę też gawi a wcześniej dość często pisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o łóżeczka my zamierzamy kupić drewniane, z tym że z ochraniaczami oczywiście. Pewnie zależy to od dziecka,ale i córcia i synek siostry korzystali z typowego drewnianego łóżeczka i nie obijali się o szczebelki jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem za drewnianym przecież można wsadzic poźniej ochraniacze, doświadczenia nie mam ale wydaje mi się że dziecko jak ma się obic to przecież może obic się wszędzie nie koniecznie w łóżeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
jakie kupujecie koszule do porodu ? normalne tylko że w większym rozmiarze czy typowo ciążowe na brzuszek? potrzebuję linka do takich koszul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JerzyAndrzej
Piękne, radosne zdjęcie na pamiątkę dla Przyszłej Mamy. 3 bezpłatne zdjęcia w styczniowej ofercie. Teraz „z brzuszkiem i jeśli zechcesz również po urodzeniu Twojego małego Skarbeczka. Fotograf na emeryturze. Fotki ulepszam komputerowo posiadanym najnowszym programem do edycji Photoshop. Wyretuszuję bezpłatnie. Poprawię wygląd, cerę i dodam ładną opaleniznę. Wybielam zęby. Chętnie też zrobię fotki według pomysłu przyszłej Mamy. Poprawiam też stare fotografie. Dojadę bezpłatnie na terenie Szczecina i bliskiej okolicy. Na imię mam Jerzy. Dla zainteresowanych prześlę miniatury zdjęć. Udzielę informacji, e-mail: rezolutek@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba jaga ,,,
biedne dziecko-matka z dupa spi i dziecko głodne samo sobie kanapki robi-naje sie pewnie czego popadnie-masła pasztetu-wstyd!!!masz racje ze jestes wyrodna matka!!wes najlepiej noworodka naucz to sie sam przewinie i zrobi sobie mleko-nie bendziesz musiała wstawac-boze co za matka...po co dziewczyno dzieci robisz jak niechce ci sie przy nich byc-bo samodzienosc-aa guzik samodzielnosc dziecka-to lenistwo matki!! ledwo od ziemi odrosłas bo masz 21 lat wiec 19 jak zaciązyłas skoro twoja mała bedzie miala 2 lata-do tego nic niemam-bo znam młodsze matki-ale ty juz planujesz jak bedzie miała chłopaka--puknij sie w ceber-dziecko drogie-twoja córka ma 2 lata -jest malenka i powinnas sie nia zajmowac a nie patrzec nascie lat w przod!!!!!!masakra jakas,..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niby są ochraniacze, ale u mnie nie zdawały egzaminu bo mali jakoś się wciskali pod nie. A później to już w ogóle ich ochraniacze denerwowały bo nic przez nie nie widzieli i specjalnie wsadzali pod nie głowę. No ale co kto lubi. Ja mogę tylko pisać na swoim przykładzie i koleżanek które również wymieniły tradycyjne łóżeczka na turystyczne z tych samych powodów. A jeśli chodzi o koszulę to myślę, ze wystarczą zwykłe bo przecież to są koszule po porodowe i brzucha już takiego się nie będzie miało. No jeszcze zależy co kto lubi bo ja zawsze lubię mieć koszulę ciut większa. Nie uznaje takich dopasowanych do ciała więc i do szpitala biorę normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi dzis przyszed wózek-i w koncu juz na powaznie do mnie dotarło ze TTTOOO juz nie długo!!! i juz nie moge sie doczekac mojego najmniejszego skarbeczka!!jak My wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do baba jaga ,,,
a ty lepiej zainwestuj w słownik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limonkowa ja - spojrz na pierwszej stronie forum mój termin z kwietnia (17) oraz imię Laura :) A Ty kiedy masz termin?? To też zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka jaki wózek wybrałaś bo ja w temacie wózków już się pogubiłam która z Was jaki chciała :) Tyle nazw tu padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki chyba są trochę bardziej samodzielne, ale nie ma reguly. Wg mnie każde dziecko jest inne. Znam przypadek rodzeństwa, gdzie starsze było bardzo niesamodzielne a to młodsze - prawie tak jak Lena, wszystko samo chciało robić i koniec! Więc też nie ma co generalizować... No właśnie, Martka się nie odzywa. Może też podjadę do Mothercare, skoro takie przeceny to warto skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B 9 kwietnia, córeczka Amelia :) Dziewczyny a od kiedy do kiedy są te promocje w mothercare? Bo wybieramy się z Tż do Krk pod koniec miesiąca i chciałabym na to trafić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiśka fajny się wydaje. Ten zielony z brązem jest śliczny. lubię takie zestawy kolorów :D a ten twój zaraz sobie zobaczę na stronce :) limonkowa nie wiem do kiedy bo nie zapytałam. Ja byłam wczoraj w Galerii Krakowskiej. W Bonarce jest jeszcze mothercare z tego co wiem bo nie wiem czy w Kazimierz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bozia znów ten lumpik tutaj :/ wiosenna mnie interesuje Galeria Krk tylko i wyłącznie bo za każdym razem jak jestem w Krakowie, muszę tam zajrzeć :) No to jeszcze C&A pasuje odwiedzić... a H&M są jeszcze te promocje? fajnie by było, wszystko za jednym zamachem obejrzeć.. a nóż by się coś fajnego znalazło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby są, ale powiem Ci że mnie osobiście te ich promocje nie przekonują. Mieli kilka ciuszków po niższych cenach i nie były jakieś zachwycające, a reszta przecen to jakieś "słabe" jakby ich nie było. Największe wrażenie robi mothercare bo tam zawsze jest dosyć drogo (przynajmniej dla mnie) a wczoraj ceny były całkiem przyzwoite. No i bardzo mi się te ubranka podobają :) Prze slodkie są. Limonkowa a skąd Ty jesteś? Często bywasz w Krk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×