Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

kołyska super ale pościel mam dla leny i nie zdała rezultatu farbowała i od kwasu mlekowego zostawały jasne plamy dla tego tą pościel nie radze wcale a kołyska idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, co do odbijania dzieci po karmieniu, to ja (karmiąc piersią i butelka) odbijałam dziecko-zwłaszcza na początku. Poza tym w pierwszych miesiącach wygodniej było mi karmić dziecko na siedząco i najlepiej na fotelu, gdzie mogłam oprzeć ręce o boki fotela. Dopiero jak Mały był większy, to wygodniej było mi go karmić na leżąco i nie widziałam potrzeby odbijania. Jak widać każdy ma inne doświadczenia i wiele rzeczy wychodzi w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! Właśnie przed chwila zrobiłam mega zamówienie u sprzedawcy którego któraś z Was podawała r_p77, porównałam u 3 innych i u tego wyszlo najtaniej zamówiłam kurierem bo było tego dużo więc czekam i też dam znac jak z jakością. Zamówiłam proszki biały jeleń moja mam tez w tym prała i było ok, a położna w szkole rodzenia też go polecała. Dziś wybieram się po zakupy do Auchan może też coś wypatrze ze śpioszków. Smoczki i butelki kupiłam z Tommee Tippee, mam nadzieje że zdadzą egzamin;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kołyska ładna, tylko faktycznie posciel bezpieczniej kupic w sklepie, a ta coneco tez mi się podoba tylko w sklepie widziałam w promocji tę samą za 279zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym "odbijanie" podzieliła między dzieci ulewające i nieulewające, niekoniecznie karmione piersią czy butelką. Mój synek bardzo ładnie ssał od samego początku, nawet w szpitalu się dziwili, że ma takie ssanie... A jak ulewał, to fontanny leciały. Jak odbił, to znacznie mniejsze. Gdybym go w nocy nie potrzymała do odbicia, to bym miała pościel do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zamówiłam u tego sprzedawcy plus wysyłka kurierem :) A co do pościeli to kupiłam taką różową w Misiaki malej do przedszkola tzn wymiary jak do łóżeczka ale taki wzór i piorę ją i nic się nie dzieje, nie farbuje, nie odbarwia się. Tyle ze w Kauflandzie kupowałam wiec może ta pościel jest innej firmy a wzór ma taki sam- tego nie wiem. Ale jestem z niej zadowolona. Ok zamówiłam już wszystko co mi się wydaje że mi było potrzebne. Wczoraj kupiłam pieluszki, szare mydło (nie było białego jelenia tylko jego podróbka o wdzięcznej nazwie- biały wielbłąd :D:D:D) i jakieś tam pierdółki dla mnie do szpitala. W sumie jeszcze mi zostało tylko odebrać laktator i leżaczek od koleżanki i mam wszystko. Jestem zadowolona :) I bardzo bardzo dziękuję za opinie co do proszku bo moje smyki niestety są mega alergiczne i boję się że maluch też taki będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Wiosenna mamo wg mnie kolorek pościeli będzie pasował do tej kołyski. Mam pytanko odnośnie tej podusi-klin. Używałaś jej może? Bo zastanawiam się nad jej kupnem. Ditta cudna ta kołyska Coneco. Ciekawe jak się na żywo prezentuje. Chyba w przyszłym tygodniu też zacznę coś zamawiać na allegro bo na razie jestem w lesie ;) W weekend chcemy wybrać się na zakupy w poszukiwaniu wózka i mebelków. Dzisiaj mam wizytę u lekarza. Odezwę się później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie nie używałam, ale znajoma używała i sobie chwaliła. Też zastanawiam się nad jej zakupem. Ale to już chyba po porodzie bo na razie postanowiłam kupić tylko to co miałam i mi się sprawdzało poprzednim razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Byłam dzisiaj zrobić wyniki na krew i mocz no i w końcu trzeba było zmierzyć się z glukozą. Tyle się wcześniej naczytałam, że takie straszne, że fuj itp, a jak dla mnie to nie było źle. Wcisnęłam sobie cytrynkę i nawet mi smakowało... ale to chyba przez, że ja jestem "słodkożerna" i takie "trunki" nie robia na mnie wrażenia :P po 16 będę miała wyniki i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. A_B ciuszki dla Córci prześliczne! Ja oglądałam pieluchy tetrowe 70x80, ale jeszcze nie zamawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któras z was uzywała moze pieluszek BABYDREAM z rossmanna? byłam dzis wracajac z maluchem od pedodonty-i powiem ze zdziwiła mnie cena-42szt za 14zł...ciekawe czy warto sobie nimi wogule tyłek zawracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie. Dostałam żelazo. Za 2 tygodnie mam mieć usg. Ciekawe czy potwierdzi się dziewczynka. My zaczęliśmy się zastanawiać nad tym: http://allegro.pl/nowy-kojec-lozeczko-graco-betsey-wibracje-dzwiek-i1399542508.html Na początku dzidzia będzie mogła spać w sypialni na podwieszanym łóżeczku dla noworodka a później będzie można wykorzystać go jako kojec, łóżeczko turystyczne. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka bardzo fajne to łóżeczko i ma to co kiedyś pisałam - podnoszone dno dla niemowlaka wiec masz dwa w jednym najpierw łóżeczko a potem kojec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) _agneszka_ co do łóżeczka turystycznego to ja właśnie kupiłam takie moze nie identyczne ale stwierdziliśmy że to bedzie funkcjonalniejsze bezpieczniejsze bo nie ma ryzyka uderzenia jak przy szczebelkach i praktyczniejsze a dla maleństwa dokupiliśmy kokosowo-gryczany materac i na początek bedzie podwieszane a po czasie można opuścić i dziecko może spać w nim do nawet 3 lat ja kupiłam z odsuwanym bokiem więc samo sobie bedzie mogło wchodzić i wychodzić jak bedzie starsze:) Powiem szczerze że moja siostra taki miała i sprawdził sie :))) Wczoraj byłam na pierwszych zajęciach w szkole rodzenia :))) Rewelacja jestem bardzo zadowolona bo wiele rzeczy można było się dowiedzieć!!! Np. jak zachować sie w sytuacji zagrożenia lub jak interpretować pewne objawy a co najwazniejsze jak oddychać i jak ćwiczyć aby pomóc sobie i dzieciątku podczas porodu :) super sprawa te SR polecam dla dziewczyn które nie mają pojęcia o tym wszystkim i rodzą pierwszy raz!!!A poza tym trafiłam na bardzo fajną położną która to prowadzi super super super sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska używałam pieluch babydream, bardzo fajne - ale używałam już ich później, nie dla noworodka. używałam najpierw bella happy, później te z rossmana, a na końcu z Lidla. wszystkie się sprawdziły, fajne są! teraz się nastawiam na kosmetyki właśnie babydream (są świetne!), pieluchy początkowo pampers, a potem babydream albo te z lidla. nie byłam zadowolona właściwie tylko z pieluch tescowych i biedronkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agneszka_ - śliczne to łóżeczko, ale nie wydaje Ci się troszkę małe, tzn dł. 95 cm, to chyba troszkę krótkie, tym bardziej, ze to pewnie rozmiar zewnętrzny, więc pewnie jeszcze z 5 cm odejdzie. Wiadomo a początek wystarczy, ale jak patrzeć tak bardziej przyszłościowo to może być troszkę małe, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie też zdecydowałam na turystyczne, kupiłam to http://allegro.pl/lozeczko-kojec-11x-gratis-model-na-usa-z-kolyska-i1394369270.html jest stosunkowo tanie a ma też budkę, wejscie boczne, podwieszane dno... nie ma wibracji ale za to kółka mozna zamienic na płozy do bujania. jeśli dziecko ma spac w łózeczku turystycznym to trzeba dokupic materacyk porzadny a one sa zwykle w standardowych wymiarach, dobrze wziąc to pod uwage przy wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w nocy dziecka nie odbijalam. Karmienie na lezaco wyglada tak, że lezysz na boku z reka zwinieta pod glowa lub okalajaca dziecko, a dziecko jest jakby pod pacha. Dziecko lezy na boczku, wiec w razie ulewania nie zachlysnie się, najwyzej zmoczy przescieradlo. Ja dodatkowo podkladalam dziecku maly jasiek z tylu, żeby się nie obracal na plecki. Kolejne karmienie to zmiana stron, ja przekladalam dziecko nad soba, jednoczesnie przekrecajac się na drugi bok. Noworodek spal mi zawiniety w kokonik. Dopiero jak robil kupke to wstawalismy się przewijac. Starsze dziecko już umie się samo ukladac na boczku. Przestaje też robic kupke w nocy, wiec przestalismy się przewijac. Spanie na boku ma to dodatkowa zalete, że nie odksztalca się glowka, bo male nie lezy w jednej pozycji na pleckach, ale caly czas na jednym, to na drugim boczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka my myślimy o tym łóżeczku jako dodatkowym zamiast np kosza mojżesza czy małej kołyski. Maluszek będzie miał swoje normalne łóżeczko w pokoiku. To wykorzystalibyśmy w pierwszych miesiącach do spania a później na wyjazdach. Akurat ten model wkleiłam jako przykładowy. Są też inne dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, kochane zaczynam powoli sporzadzac liste:) lozeczko takie najprostsze www.allegro.pl/lozeczko-szuflada-3-kolory-materac-z-gryka-i1386493953.html co do psocieli zastanawiam sie czy nie kupic uniwersalnego ochraniacza ktory pasowalby do kazdej poscieli, a posciel tez podoba mi sie taka najprostsza, bez zadnych falbanek, udziwnien np. www.allegro.pl/ochraniacz-120x60-haftowane-aplikacje-darland-i1388983709.html, kolor bezowy podgrzewacz kupie z SNOW BEAR, i laktator tez z tej firmy ale reczny, ewentualnie elektryczny kupie jezeli bedzie taka potrzeba, tutaj w norwegii elektryczny z Avent kosztuje 1300 koron czylli 650 zl wiec nie dziwcie sie mi ze kupuje w Polsce, wozeki tez nie sa tanie, oj nie sa... lozeczka rowniez. przystepne ceny dotycza tylko ubranek ale nie chce za bardzo kupowac w sieciowkach, teraz jade do Polski i w moich okolicach szyja dzieciece ubranka, dobrej jakosci wiec zaopatrze sie w ich hurtowni:) i tu moje pytanie co kupilyscie i w jakich ilosciach, bo co czytam na necie to co inne podaja informacje a wole poradzic sie Was. napewno zaopatrze sie tez w specjalny kosz na pampersy, bo wiem ze w domach gdzie sprzatam a sa male dzieci i tego kosza nie ma to jest zapachowa masakra:( podgrzewacz tez kupie bo przeczytalam ze mikrofala sie do tego nie nadaje bo mleko traci wtedy na wartosci, co do kosmetykow pielegnacyjnych chyba zdec sie na bambino:) sudokrem faktycznie fantastyczna rzecz, sama uzywam na pryszcze:) pampersy kupie tutaj:) taniej niz w Polsce:) bagaz mam 32 kilowy + 10 podercznego wiec na ubranka kosmetyki i inne rzeczy mam sporo miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, zainspirowałyście mnie tymi łóżeczkami turystycznymi, super pomysł! chyba też się zdecyduję na takie zamiast kołyski - bo faktycznie przyda sie i na potem, więc nie będzie to wydaek tylko na 4 miesiące, zwłaszcza, że i tak w przyszłości na pewno przyjdzie konieczność zakupu łóżeczka turystycznego! Muszę tylko poszukać jakiegoś wąskiego, żeby mi się zmieściło. Co do pieluch z rossmana - koleżanka mówiła mi że dla noworodka nie poleca, bo są trochę sztywne, ale dla starszego dziecka jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja wczoraj byłam u lekarza i na szczęście jest wszystko w porządku. Bałam się ze względu na stawiający sie brzuch. Dziś mam urodziny i się tyle słodkiego najadłam że szok. Ja się też zastanawiam nad łóżeczkiem turystycznym tylko chciałabym go sobie dokładnie zobaczyc na żywo. Czyli mówicie że trzeba dokupic do niego dobry materac. A do jakiego wieku dziecko może spac w takim łóżeczku? Wogóle to mam dylemat z tym spaniem bo mamy małą sypialnię. Myślicie że dziecko może spac na początku w wózku czy nie bardzo? Oprócz 3 body nie mam kompletnie nic trzeba sie zabrac za zakupy chociaz do konca kwietnia sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kathrina - może spać, czemu nie, tylko dobrze żeby wózek miał przestronną gondolę. w łóżeczku dziecko może spać do ok 3 roku życia. Mój synek śpi co prawda od mniej więcej roku w dużym łózku, bo on straszny wierciuszek jest, ale na wyjazdy ciągle jeszcze zabieramy łóżeczko turystyczne i bez problemu się mieści (teraz ma 2,5roku). a materacyk lepiej dokupić, bo ten składany nie jest taki dobry, jak gryczano-kokosowy. na wyjazdy oki, ale na co dzień lepiej tradycyjny włożyć. polecam łóżeczko baby dream - jestem z niego zadowolona, tym bardziej że ma świetny przewijak, bardzo porządny i wygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś wciąż nam się Martka nie odzywa... Miejmy nadzieję że wszystko u niej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie wózka. Faktycznie odpuszczę go sobie. A może poradzicie jaki kupić wózek głęboki. Nie chcę 2 w 1 bo mam 2 spacerówki po synku. Przy nim miałam x-ksladera xa ale jak dla mnie za mała gondola bo 70 cm więc sprzedałam. Co do spania to ja zamierzam mieć dziecko w koszu mojżesza (chcę kupić używany bo są w idealnych stanach). Mam drewniane łożeczko z szufladą, które stoi u mojej mamy gdyby młody miał u niej nocować. Zamierzam dokupić turystyczne bo przydaje się na wyjazdy no i chcę też je używać w dzień do spania i po 4 miesiącu jak kosz będzie już mały. Jeśli chodzi o spanie z dzieckiem to u nas synek spał od pierwszego dnia sam. Nie było płaczu czy lamentu. Około 2 miesiąca życia próbował przez 2-3 dni wymusić noszenie na rękach. Wtedy przystawiałam go do piersi następnie po karmieniu mocno przytulałam i konsekwentnie odkładałam. Czasem wystarczyło że w łóżeczku wzięłam go po prostu za rączkę lub głaskałam. Poza tym że spał sam był bardzo często całowany przytulany itp co nie znaczy że był ciągle noszony na rękach. Ma teraz 2,5 roku. Jest bardzo ciepłym dzieckiem, które czuję i wie że jest kochane a czułości dostaje od nas tyle ile sobie zażyczy. Śpi nadal sam. Zamierzam teraz również po karmieniu odkładać maluszka do jego łóżeczka. Wg mnie ma inny komfort snu i ja się wysypiam. Mąż ma dalej tylko mnie w łóżku. I tak nam jest najlepiej. A mam pytanie czy któraś z was ma za sobą wizytę położnej. Ja byłam wczoraj po raz pierwszy i mam się z nią spotykać 2 razy w miesiącu do porodu i 2 miesiące po. Podobno teraz tak ma być z ciężarnymi od 21 tc. że tak sobie życzy NFZ Dziś piątek to podaję wymiary. 27 tc 5,5 kg od początku ciąży i 91 cm na wysokości pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×