Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Gość aśkaaaa
co do położnej to przychodzi ta od lekarza rodzinnego czy ze szpitala? od 21 tyg ? jak nawet moja rodzinna nie wie ktory mam tydzień ciąży? trzeba gdzies się meldować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Piątkowe ważenie i mierzenie: + 7,1 kg i 94 cm w brzuszku. W sumie, to trochę się zmartwiłam, bo od 2 tygodni mam te 94 cm. Czy to jest normalne, że brzuszek tak powoli rosnie? Już mam jakieś schizy :( chciałabym, żeby był kwiecień... Odebrałam wyniki glukozy i wyszło mi po 2 godzinach 82 mg/dL Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o spanie, to zamierzam kłaść Synka od początku do łóżeczka. Wolałabym nie uczyć go spania razem z nami, bo po pierwsze wątpię żebym się wówczas wysypiała, a po drugie oboje z S strasznie się kręcimy podczas snu i nie chciałabym zrobić małemu krzywdy. Łóżeczko będzie stało zaraz przy naszym łóżku. Dzisiaj jedziemy zrobić rundę po sklepach. Mam nadzieję, że przynajmniej wybierzemy wózek i mebelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się skraca szyjka więc dziś idę do szpitala zrobić wyniki i jak będzie źle to po prostu będę leżała w szpitalu do rozwiązania ale to już mój najgorszy scenariusz wolała bym w domu bo chce rodzić w Niemczech ale najważniejsze jest dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Pijawa - co to za opcja z tą położną? Nic mi o tym nie wiadomo. Czy to zamiast wizyt lekarskich czy dodatkowo? Ja chodzę co 4 tygodnie do lekarza, powinnam też dodatkowo chodzić do położnej?? Mikołajka - u mnie też brzuch stoi w miejscu, a nawet zmalał! Może to kwestia o jakiej porze dnia robiłam ostatni pomiar? (np. po solidnym obiedzie...) U mnie dzisiaj +6 kg, 90 cm, 28 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calvadoss - jak to zdiagnozowałaś? Byłaś u lekarza? Trzymaj się Kochana i szybkiego powrotu do domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj byłam u lekarza a ja bym nie domyśliła choć podbrzusze mnie boli promieniująco do kręgosłupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvadoss - najważniejsze że w porę zareagowałaś. Trzymaj się dzielnie, dużo zdrowia i spokoju dla Ciebie i małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak to jest po porodzie. Czy dziecko od razu jest myte? Chyba nie... W co się okrywa takiego maluszka w pierwszych chwilach po porodzie? Ręcznik? Pieluchę? (a potem się ją wyrzuca?) Na liście rzeczy do szpitala jest zazwyczaj 1 ręcznik dla dziecka, 5 pieluch tetrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w przychodni gdzie ginekolog przyjmuje na kasę chorych po prostu położne same na podstawie rejestru kart ciężarnych kontaktują się z kobietami. Nie wiem jak to jest jest gdy chodzi się do prywatnego lekarza. Najlepiej zapytać swojego ginekologa. W poprzedniej ciąży tego u mnie nie było, dopiero położna była 2 razy po porodzie ale dane moje miała wtedy ze szpitala. Jeśli chodzi o kąpiel i ubranka po porodzie to u mnie wyglądało to tak, że dzidziuś był myty każdego dnia rano przez położne, ja o nidgdy nie myłam, a pierwsze 2 dni zawijany był w kocyk i pieluszki szpitalne. Dopiero trzeciego dnia poproszono mnie o ubrana i kazano dziecko ubierać. Do tej chwili wszystko robiły położne może dlatego że byłam po cesarce i nie mogłam wstawać. Zeszpitala wyszłam po 5 dobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka - Tobie przynajmniej nie zmalał :)) Dziewczyny wcześniej pisały (chyba Monsoon) że pomimo tego że optycznie brzuch większy to pomiar tego nie wykazuje. Więc nie martwmy się na zapas, to pewnie też kwestia wielkości żołądka i innych narządów, może też ilości wód płodowych, które są na bieżąco filtrowane i uzupełniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pijawa, tak mi się zdawało, że gdzieś już sie spotkałyśmy ;) mój synek też ma 2,5 roku :) jeśli szukasz wózka głębokiego, to polecam Ci ROAN MARITA - mam taki (dodatkowy u dziadków) tylko starszy model, aktualnie po piątce dzieci i w doskonałym stanie. można ze spokojnym sumieniem szukać używanego: http://allegro.pl/listing.php/search?string=roan&category=82613 może nawet taniej kupić używane ze spacerówką (i nie używać) - np: http://allegro.pl/roan-marita-jak-nowy-gwarancja-l-i1397869701.html o tej położnej też pierwsze słyszę. ale u mnie nie ma nawet gina na kasę... może dlatego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny :) Piątkowe pomiary: 28tc, brzuszek 94 cm, waga 8,5 kg na plusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Położna z nfztu sie należy, mozna samemu wybrać. Nie wiem czy zakres uslug jest wszedzie taki sam, ale chyba powinna byc edukacja przedporodowa (albo szkola rodzenia), wizyty po porodzie i wizyty po operacjach ginekologicznych. ja mam szkole rodzenia w ramach nfztu wiec sila rzeczy moją połozną środowiskową musi być ta sama osoba, która prowadzi zajęcia. Jak sie nie korzysta z refundowanej szkoly rodzenia to sie powinno miec prawo do konsultacji z położną. Oczywiscie jeśli w okolicy nie ma żadnej położnej która ma kontrakt z NFZ to nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Dzisiejsze pomiary w 29tc i 2dc to 97cm brzuszek i 9kg do przodu od początku . Dziewczyny czy Wy tez macie takie dziwaczne sny co noc ???? Przed ciążą rzadko coś mi się śniło a teraz mam po 2-3 sny każdej nocy i bardzo dziwaczne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a! to w piątek się mierzymy? widocznie do tej pory omijałam piątki, bo nie zauważyłam :D u mnie 25tc, 7kg, 87cm w pasie dziewczyny, strasznie mi się spodobał ten pomysł z hamakiem - przypominam sobie, że jak zwiedzałam Chatę Kawuloka w Istebnej (jakby ktoś miał okazję - polecam, rewelacja!) - tam właśnie był pokazany hamaczek dla najmłodszego dziecka, polegał on na tym, że z patyczków ułożonych w X był zrobiony stelaż, a na tym za cztery rogi uwiązany kawał materiału. Podobało mi się bardzo! Ja po starszym synku mam chustę (dostałam w prezencie) - ale praktycznie nieużywaną, bo mam kłopoty z kręgosłupem (jestem po 2 operacjach) i jak tylko mogę, nie noszę dzieci. Parę razy na wycieczkach się przydała, ale tak, to leży. No i wysznupałam w necie info, że da się właśnie z chusty uwiązać hamaczek. Super!!! jeszcze nie wiem, w jaki sposób, ale jak się da, to będę próbowała. Będę miała 2w1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) No właśnie ciekawe co z Martką :/ Poza tym wiele mamusiek też się nie odzywa. Mój brzusio też stoi w miejscu. 89 cm, +6 kg, 27 tydzień. Ja mierzę zawsze na czczo. Po jedzeniu na pewno miałabym większy. Już przed ciążą miałam ten problem, że po jedzeniu strasznie "wysadzało" mi brzuch... Rany dziewczyny ja nie mogę w nocy spać. Zasypiam ok 5 :( jakaś tragedia. Później śpię do 11/12. Jeżeli chodzi o sny to wczoraj miałam całkiem przyjemny sen. Śnił mi się śliczny dzidziuś, chłopiec! Wszystko wskazywało na to, że to moje maleństwo. Może jednak będziemy mieli syncia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta, a jeśli chodzi o mycie, to u mnie było tak, że Synka tylko wytarli i ubrali w ciuszki szpitalne i zawinęli w szpitalny rożek. następnego dnia rano pielęgniarki wzięły do kąpieli i poprosiły o moje ubranka. także zależy od szpitala; rodziłam na Łubinowej w Katowicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Jestem tu nowa, więc sie przedstawię:) 24 lata, pierwsze dziecko, termin na 23 kwietnia br Lublin Plus 4 kg do wagi sprzed ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agneszka - wcale! po co? to źle robi na psychikę ;) jak masz załamkę, sięgasz po butlę i... no. herbatek nie trzeba, bo jak dziecko jest tylko spragnione, a nie głodne - to ssie krótko; na początku leci wodnisty pokarm, a dopiero później "mięcho" - konkrety. Jedynie jak chcesz gdzieś wyskoczyć i zostawic dziecko i odciągnięty pokarm - to ze dwie buteleczki będą oki. polecam te z tommee tippee, rzeczywiście ssie się je jak pierś, więc nie psują techniki ssania dzieciaczka znalazłam coś o tych hamakach wiązanych z chusty http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=30719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właściwie do końca miałam tylko 2 butelki. karmiłam do 9miesiąca, butlę ciągnął do ok. 15miesiąca, a potem już tylko kubeczki i bidon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam kupić dwie butelki. Potem się zobaczy. Z synkiem nie musiałam dokupować więcej. Tylko od jakiegoś 5 m-ca dawałam soczki wodę czy inne płyny z kupka niekapka aventu. Szybko się nauczył i wcale butelki nie potrzebował. Dodam,że butelek używałam tylko na początku jak miałam nawał pokarmu a młody jeszcze nie potrafił ssać piersi - czyli na 3 dzień po porodzie, a potem tylko w chwili jak brałam antybiotyk i nie mogłam karmić swoim mlekiem. Tak wystarczała nam tylko pierś bo nie było potrzeby dopajania dziecka na piersi a dodam że rodziłam w połowie lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieci się szybko przyzwyczajaja do pojadania z butelki, bo pokarm jest słodszy niż ten od mamy i nie trzeba wkładac az tyle wysiłku w ssanie. Lepiej nastawić się na karmienie piersią, aczkolwiek butelke MOŻNA kupic. Swoja droga wszystko to psychika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziś 8,5 kg do przodu i 94cm (po śniadaniu, 27tc). Widzę że u mnie tak samo brzuszek stoi w miejscu od ok 2-3tygodni na wysokosci pepka ale powiekszyl sie wzdluż. Bardzo dobry sposob mierzenia maja w Wlk. Brytanii - trzeba mierzyć od kości łonowej do dna macicy (czyli tam gdzie sięga nam najwyżej :) ). Oczywiscie mierzymy wzdluż. W centymetrach powinno wyjść dokładnie tyle ktory mamy tydzień (+-2cm). Ja też mam mam głupie sny a wręcz takie koszmarki ale to pewnie przez to ze zaczynam juz myslec o porodzie i o tym czy ze wszystkim zdąże :) A co do spania - wieczorem jestem tak strasznie zmęczona ze oczy same mi sie zamykaja wiec wczoraj poszlam spac kolo 23 a dzis wstalam o 12. Aha...czy Wy też macie takie dziwne ciągniecie w dole brzucha - ja mam wrażenie że mi dziecko zaraz "wypadnie" przez skóre brzucha (tam gdzie zaczyna mi brzuch odstawać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Hanio :) Właśnie o ten odciągnięty pokarm mi chodzi gdybym musiała zostawić maluszka. A jeśli chodzi o te butelki tommee tippee to te antykolkowe? Witam nową koleżankę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zamierzam karmic piersią z tym jak już pisalam wczesniej tak po ok 2 tyg. wracam do pracy (z tym ze moja praca to doslownie 2-3 godz. nie w każdy dzień) wiec mam 2 butelki małe i 2 duże (zestaw) oczywiscie do tego kupie laktator aby nie karmic mieszanką tylko wlasnym mlekiem. Chcę też kupić woreczki na mleko do zamrażania tak na wszelki wypadek gdybym nie karmila dlugo (zamrozone mleko może stac nawet 6miesiecy). U mnie w szpitalu było tak: synka urodzilam rano, położne ubrały go w ciuszki szpitalne (najwazniejsze ze nie scieraly z niego mazi plodowej). Na drugi dzien rano byla pierwsza kąpiel (pod kranem w umywalce z niezbyt cieplą woda) i zalozenie ciuszków "moich". Moje pieluszki byly wykorzystane dopiero na drugi dzien, tak to byly Pampersy ze szpitala. Nie wiem jak teraz bedzie u mnie bo rodze w innym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×