Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

a co do imion ładnie nie to co ładne ale co się komuś podoba-i mam gdzies czy imię mojej córki podoba jakieś pomarańczce.mało tego na 2 mała będzie miała Jadwiga i mam gdzieś co na to inni.będzie je nosiła po mojej mamie,która zmarła 2 lata temi i pewnie inni będą się śmiać ale jej opowiem jaką cudowną kobietą była jej babcia i może coś po niej odziedziczy dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie "stare" i "nowe" kwietniowki! Ja dalej jestem przeziebiona, doszedł do tego katar, więc bardzo się mecze. Dziś chociaż przespalam prawie całą noc, choć i tak czuję się maksymalnie niewyspana:( Właśnie zamówiłam sobie krem na rozstepy pharmaceris. Do tej pory używam oliwki w zelu na noc i sporadycznie kremu z rossmana. Ja też mam laktator reczny tomee i dokupie ze dwie butelki też tej firmy tak na wszelki wypadek. Dziś przychodza znajomi i muszę to jakoś scierpieć, bo mam do nich interes:) Niedługo przyjadą rodzice z pierogami :D Milego dnia i pozytywnego myślenia życzę wszystkim chorym i tym leżącym przez inne dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :). Co do tabelki pomiarowej to sie nie wpisze,bo nie posiadam metra w domu ;),i jakoś nigdy nie przywiązywałam uwagi do tego ile przytyłam w ciąży :P,dowiem sie jak będzie okazja. Ja chyba narazie nie kupie butelek do karmienia,bo zamierzam poprzestać na piersi... zreszta patrzcie uważnie na opakowanie żeby butelki mialy napis BPA FREE czyli wolne od tej toksycznej substancjii.Zauwarzyłam,ze TT i niektóre z AVENTU sa własnie bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Ja mialam fajną noc :) magnez chyba pomaga bo nic mi się nie działo, zadnych skurczów, twardnień nic. Słodki sen :) Super. Racja ze mam już nieduzo do "donoszenia" bo w sumie 3 tyg i 5 dni. Wiecie co? Jak wy piszecie ze wasze dzidzie miały 1800 w 30 tyg a moja z początkiem 33 miała 1900 niecałe to chyba moja jest okruszek. Choć z drugiej strony to po 1 USG do konca wiarygodne nie jest, a po 2 to moja córcia się ledwo 3 kg urodziła wiec może ta niunia też będzie taka drobniejsza. Piszecie o rozstępach. Szczerze to nie jest mój ulubiony temat :P Bo mój brzuch to ogólnie jeden wielki rozstęp. Nie wiem ile tego mi się zrobiło w tej ciąży, a ile zostało z poprzednich. Nie wnikam, nie liczę bo bym się nie doliczyła i nie używam smarowideł bo to nie ma sensu. Pogodzilam się z nimi już 4 lata temu i akceptuje je bo nic innego mi nie zostało no chyba ze przeszczep skóry na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to wielkością brzucha was teraz powalę hahaha A ja "rosnę" systematycznie od kilku tygodni i trochę już się uzbierało. kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........29............................7........ ... ................90 Anitka75...........29............................15..... ....................103 aaaaaaanula83....31............................10,5...... .................100 awa666............28.............................9....... ....................102 ditta...............29..............................6.... ........................92 hanio.k............27+3............................7,5... .....................88 iissaabel..........30...............................13... ... ....................... jeloonka..........29+5.........................9,5....... .. ............... 95 mamuli.............27............................6,5..... .. .....................92 Martka77..........30+6........................10,5....... ................105 Mikołajka83......................................7,5.... ....................96 mojmaluszek.....28...............................9....... ..................110 pijawa2............28+5...........................7...... ....................93 A_B.................28+6...........................8..... .....................92 calvadoss.........27...........................15..... ......................... Viki_58a..........28............................10....... . .....................95 MagdaK29........26+6.........................10.......... .................95 lolita1980........28.............................11.... ....................112 żaka_86.........27+6..........................9,5.......... .................95 limonkowa........29+4..........................4,1....... ....................84 mausi86...........26.............................8....... ......................102 wiosenna mama...32...........................1,7 kg.......................116 A jeśli chodzi o tabelkę to gdzieś tam kilkanaście stron wstecz a może kilkadziesiąt jest tabelka w której wpisywałyśmy dane o sobie i naszych dzieciaczkach i nikomu się jej nie chce odkopać :D Więc została zapomniana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was wszystkie:):) a wy kupujecie laktator teraz czy czekacie????????????bo ja sie ciągle zastanawiam wiem ze zawsze można kupic potem ale na allegro sa o polowe tańsze i tak mnie ta oszczędność kusi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupie teraz bo się umówiłam z koleżanka że od niej odkupie a ona na pewno chce jak najszybciej pieniądze wiec nie będę czekać w nieskończoność. Aga kurier dostarcza przesyłkę w ciągu 2 dni roboczych wiec na prawdę niepotrzebnie się stresujesz laktatorem. Będzie Ci potrzebny to sobie zamówisz na allegro i na drugi dzień albo dwa dni później będziesz miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiosenna mamo ze masz racje ale to moja pierwsza ciąża i chyba świruje:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie smoczki polecacie? bo są takie "klasyczne" ścięte nieco, są też takie okrągłe. jest jakaś zasada które kiedy się stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam która pisała z Was że ma cholestaze (nie chce mi się szukać) bo mam kilka pytań - ogólnie powiem tak -WSZYSTKO mnie swędzi, w nocy musiałam się budzić i drapać drapać i jeszcze raz się drapać. Nawet mnie swędzą uszy w środku, nie mówiąc o plecach, twarzy, rękach, dekolcie, brzuchu, dłoniach itp. Przeczytałam na ulotce antybiotyku który biorę że może spowodować reakcję organizmu że ta choroba się pojawi :/ Ja teraz używam kremu przeciwko rozstępom Pharmaceris, wcześniej Mustela ale niestety nie mieli w aptece więc wzielam ten co teraz uzywam. Z poprzedniej ciąży rozstępy są praktycznie niewidoczne (cienkie białe linie, po kilku zabiegach zmniejszających widoczność :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta tyle jest nowinek, że nie jestem na bieżąco. Martynka do 6 m-ca nie przepadała za smoczkiem, tzn lubiła z nim zasypiać, ale średnio radziła sobie z utrzymaniem go w buzi:) Tak samo mieliśmy problem ze smoczkami do butelek. Nie karmiłam piersią, a smoczki silikonowe nie przypadły jej do gustu. Kupiliśmy wtedy butelki NUKa ze smoczkami lateksowymi, dużo bardziej miękkimi. Dopiero po ok 4-5 m-cach przeszliśmy z na silikonowe. Do szpitala nawet nie zabierałam smoczka. Pewnie w każdym szpitalu jest inaczej, ale u mnie niemile widziane były smoczki, laktatory i butelki. Bynajmniej nie chodzi tu o to, że nie należy tego używać, ale problem był ze sterylizacją. Położne mówiły, że zdarzało się, że mamy podawały maluchom ściągnięte mleko w źle wysterylizowanych butelkach, dzieciaczki miały biegunkę, odwadniały się. Moja dzidzia była dokarmiana sztucznie z maleńkiego kubeczka (jednorazowego, jak do podawania lekarstw). Nie wiem, jak to wygląda teraz...w końcu troszkę czasu już minęło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabelka dla przypomnienia
K..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolinka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1.c/ Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3. s/Nataniel bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1.. (?)córeczka(?) A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....c/ Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...c/ Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1 ... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86.............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1.... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2 mojsynek.............25......Wieluń..............25.04.. ....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Hej Różyczka_ :) Mnie dzisiaj trochę pobolewał rano brzuch. Wzięłam Mg, trochę poleżałam i na razie przeszło.. Wiosenna mamo dzięki za link z licealnymi ciążami. Chyba się wciągnęłam ;) Ditta ja mam na razie takie: http://allegro.pl/tommee-tippee-smoczki-usp-pure-2szt-0-3-m-cy-i1396348966.html ten miałam w komplecie startowym I dokupiłam jeszcze te: http://allegro.pl/smoczki-lateksowe-ortodontyczne-tommee-tippee-i1423074516.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie kobitki!!! Weszłam na chwilkę bo spieszę sie na urodziny tesciowej. Calvadoss o Zaspie myślę tylko i wyłącznie ze względu na ryzyko wczesniejszym porodem jesli uda mi się donosic to wybiorę Wejherowo, a masz może jakieś zdanie na temat Wejherowa właśnie?? Jelonka a Ty byłaś dziś na tym szkoleniu w Poznaniu??Jeśli tak to podaj jakieś informacje czy warto itp. bo w Gdańsku jest 11.02 i nie wiem czy jest sens, bo do szkoły rodzenia chodzę i tam wiele informacji zdobywam. Ja na roztepy używam wszystkiego dosłownie wszystkiego(Fissan, oliwka w żelu, mleczka z zaji)po 3x dziennie bo jak raz zapomnę to moja skóra wygląda ja skorupa taka jest sucha.No ale narazie odpukac pomaga:)Ale ponoc najgorzej roztepy dopiero po porodzie wychodzą więc jeszcze czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie kupiłam kilka ale tak bez zastanowienia i nie wiem czy dobre będą. Bo 3 mam okrągłe wypukłe (chodzi o tą część do buzi) a jeden ścięty, i nie wiem czy w ogóle takie pomieszanie będzie dobre... w szkole rodzenia właśnie odradzali na początek wszystkie smoczki, butelki itp bo ponoć zaburzają odruch ssania u dzieci i potem nie chcę piersi. Jak dokarmiać to też zalecali kubeczkiem lub łyżeczką, tylko kto to potrafi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laktator kupuje się moim zdaniem (co jest poparte doswiadczeniem) po to, żeby przy karmieniu piersia odciagac mleko na czas koniecznego wyjscia z domu bez dziecka. Przez pierwsze 2 miesiace nie zakladam, żeby matka chciala wychodzic z domu na dluzej niż pol godzinki, najwyzej godzine, wiec kupno laktatora mozna odlozyc na pozniej, jak bedzie wiadomo, czy się karmi piersia i jest potrzebny, czy nie. Laktator nie ma sluzyc do pobudzenia laktacji, od tego jest dziecko, ktore podczas ssania pobudza piersi do odpowiedniej produkcji mleka. Laktator to nie jest maszynka, ktora spowoduje, że bedziecie karmic piersia, jeśli nie bedzie zwylkego przystawiania dziecka. Moim zdaniem trzeba po prostu jak najczesciej przykladac na poczatku dziecko, na pewno zawsze jak się tego domaga, a w przerwach odpoczywac. Karmienie na poczatku jest bolesne, bola piersi podczas zasysania, bola zmasakrowane sutki, na samym poczataku boli sciagajaca się macica. Nie widze powodu, by oprocz karmienia piersia dziecka, jeszcze od samego poczatku meczyc piersi laktatorem. Odciaganie laktatorem też boli, mnie bolalo nawet bardziej niż ssanie dziecka. Moim zdaniem reczne odciaganie tak na wszelki wypadek żeby pobudzic laktacje moze raczej spowodowac niepotrzebne cierpienia i zniechecic matke w ogole do karmienia piersia. Bo kiedy te piersi maja się goic, jak beda caly czas masakrowane to przez dziecko to przez laktator. Nie rozumiem zupelnie wymogu poloznych do obowiazkowego posiadania laktatora w szpitalu, swiadczy to raczej o ich niskiej wiedzy o laktacji i o tym, że absolutnie nie portafia matek wspierac w prawidlowej nauce karmienia. Nic dziwnego że tylko kilka procent kobiet w Polsce karmi wylacznie piersia, jeśli nawet lekarze i polozne nie wiedza jak to się robi :-( moim zdaniem w szpitalu laktator przydac się moze wylacznie w wyjatkowych, rzadkich wypadkach, nie wiem nawet jakich, o, moze jak dziecko jest w inkubatorze i jest bardzo slabe. Jeśli ktos nie jest pewnien czy chcę karmic piersia dluzej, to nie ma co wydawac kasy na laktator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram zew. i dodatkowa uwaga - teraz raczej nie wiecie, jakie bedziecie mialy "ciśnienie" w sutkach ;) chodzi o to, ze jesli ktos ma mocne zaworki, to laktator reczny moze okazac sie za slaby. Niektore kobiety zas trayskaja pokarmem na odległość, karmia z jednek piersi - leci z obu (i to nie tylko podczas nawału, bo wtedy to chyba kazda kobeita tak ma, ale przez caly okres karmienia). Wtedy z kolei laktator elektryczny jest zbednym wydatkiem, Ja kupilam laktator jak Synek mial okolo pol roczku i musialam przysiedziec na studiach w weekend. smoczki - zalezy od dziecka; jedne lubią taki, drugie - inny, a niektóre nie toleruja smoczka zupelnie. Wiem, ze czesto zdarza się po smoczkach z "aventu" ze dzieci gryzą w czasie karmienia. ja najbardziej lubilam z nuka (choc moj synek nauczyl się smoczka dopiero w wieku ok 5 miesiecy). teraz kupilam jeden z tommee tippee, taki ze ścięta koncowka. zobaczymy. ktoś pisal o butelkach TT, ze nie ma na nich informacji o zawartości tej takiej szkodliwej substancji... z tego co wiem, TT byla jedna z pierwszych firm, ktora wycofala ta substancje z produkcji. już jak kupowalam butelki 3 lata temu, byla na nich taka informacja. teraz mam smoczek nowy i tez jest napisane, ze nie zawiera... rozstępy - po pierwszej ciąży znalazlam je dopiero po porodzie, troszke wokół pepka i koło blizny po operacji wyrostka. jeden na piersi widzialam juz w ciąży. teraz mi sie tylko powiększaja te, ktore byly :( ale rzeczywiscie jak zbledna, to ich tak bardzo nie widac. jakkolwiek - szkoda, ze w ogóle są :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio, byłam dziś na warsztatach dla przyszłych i obecnych mam dotyczących pielęgnacji malucha. Powiem Wam, ze było ok. Trochę się bałam nagabywania i demagogii, bo organizatorem była firma kosmetyczna, ale było bardzo ok. Najpierw spotkanie z dermatologiem i pitu pitu o potówkach, AZS i innych skórnych dziwactwach, potem spotkanie z fizjoterapeutką. Ta druga część bardzo przydatna. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że nieumiejętne zakładanie pieluszki jednorazowej i dobór ubranka ma tak ogromny wpływ na stan bioderek malucha i postawę jego ciałka w dalszym życiu. Na koniec oczywiście foteczki, upomineczki i gadżety. Ogólnie myślę, ze warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio.k niewiem z kąd masz takie a nie inne info np,ze po smoczkach z aventu dzieci gryzą podczas karmienia?>?moje maluchy tylko takie ssały a nie gryzły- wiec moim zdaniem niema nic do rzeczy jaka firma smoka w buzi-a raczej z checi sprawdzania siły i reakcjii mamy na małe podgryzienie przez oseska!chociarzby synek mojej kuzynki-smoka NIGDY nie ssał a gryzie jak szalony -niema reguły! co do laktatora moim zdaniem sa juz tak łagodne i delikatne ze nie MASAKRUJĄ sutków-a mnie uratowały-gdy po nawale mlecznym mój maluch miał w szpitalu kroplówki-i nie miałam jak go karmic-okazał sie zbawienny!nawet podczas kiedy w domu poranił mi sutki ze nie było mowy o normalnym karmieniu-tylko dzieki odciaganiu wszystko przebiegło naturalnym rytmem-i przede wszystkim przynosił ulge bo nic nie bolało odciaganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny! Ja w końcu wczoraj wyszłam ze szpitala, po 14-dniowym pobycie. Od ponad tygodnia mam założony pessar. Trochę dziwnie się złożyło, bo poszłam na "sprawdzające i uspokajające mnie" badania z bólem brzucha w sobotę, więc zbadali i zostawili na obserwację (oczywiście pod kroplówką), a w środę, gdy odłączyli mnie w końcu od kroplówki i ponownie zbadali, to wielka panika, bo skróciła mi się strasznie szyjka (od soboty?) i na gwałt trzeba zakładać krążek. A potem jeszcze ponad tydzień leżenia na tabletkach i obserwacji. W końcu wypuścili mnie do domu, mam brać dalej fenoterol i chodzić regularnie na wizyty do swojego gin. Może od niego dowiem się coś więcej, jak mam funkcjonować, kiedy się krążek ściąga itd - bo w szpitalu za bardzo wylewni z informacjami nie byli :) Ale nareszcie w domku! Całymi dniami leżeć, ale co w domku, to w domku :) mausi86 - pisałaś o wóżku z tako - moja szwagierka ma taki od 1,5 roku i jest zadowolona. Myśmy się zdecydowali na taki, ale model warrior - to nowsza wersja po prostu i ma trochę inny stelaż :) Duzo osob pisze, ze ma niewygodny kosz - faktyczniem, zwlaszcza w spacerowce trudno cos do niego wlozyc. Natomiast w naszym modelu (nie wiem jak w jumper x, co teraz produkuja) jest pewne ulepszenie - sa takie zameczki, ktore sie odpina i mozna spokojnie zakupy wlozyc :) Ale jest to nowosc od kilku miesiecy, wiec musisz sprawdzic, czy w Twoim modelu jest to dostepne :) Ale wozki ogolnie sa super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuje się do tabelki - dzisiaj, bo wczoraj juz nie mialam sily :) kto________ukończony tc_______kg na plusie_________w pasie agneszka..........29............................7........ ... ................90 Anitka75...........29............................15..... ....................103 aaaaaaanula83....31............................10,5...... .................100 awa666............28.............................9....... ....................102 ditta...............29..............................6.... ........................92 hanio.k............27+3............................7,5... .....................88 iissaabel..........30...............................13... ... ....................... jeloonka..........29+5.........................9,5....... .. ............... 95 mamuli.............27............................6,5..... .. .....................92 Martka77..........30+6........................10,5....... ................105 Mikołajka83......................................7,5.... ....................96 mojmaluszek.....28...............................9....... ..................110 pijawa2............28+5...........................7...... ....................93 A_B.................28+6...........................8..... .....................92 calvadoss.........27...........................15..... ......................... Viki_58a..........28............................10....... . .....................95 MagdaK29........26+6.........................10.......... .................95 lolita1980........28.............................11.... ....................112 żaka_86.........27+6..........................9,5.......... .................95 limonkowa........29+4..........................4,1....... ....................84 mausi86...........26.............................8....... ......................102 wiosenna mama...32...........................1,7 kg.......................116 Ines_85..........30.............................8,5 kg........................96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem przeszczęśliwa, bo jak się okazało, po 2 tygodniach w szpitalu nic nie przytyłam :) (a bałam się, że będzie conajmniej 5kg na plusie - bo obiady ze szpitala, jeśli były jadalne, do tego mega porcja obiadu teściowej - bo ciężarna musi się odżywiać, duże ilości owoców i różnych "przekąsek" z nudów hihi) :) Za to brzuszek ładnie urósł o 4 cm przez te 2 tygodnie - jak sama pielęgniarka (położna?) zauważyła, dużo podniósł mi się do góry przez ten krążęk - już nie mam tak opadniętego :) śmieję się z Mężem, że Dziecko jest obrażone, że nie może mi teraz główką tak po szyjce skakać, to wali teraz w żebra bez opamiętania hihi :) Ale niech się rusza i kopie, w co tylko zechce - przynajmniej daje mi znak, że jest tam w środku i ma się dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska - po prostu, kilka kolezanek mialo takie doświadczenie. jesli gryzą takie kilkumiesięczne, to prawdopodobnie jest to próba wlasnych sil; w tym przypadku to byly kilkutygodniowe szkrabki. Nie mówie, ze to jest regula - akurat tak sie zdarzyło. smoczki zostaly zmienione i problem się skonczyl - mysle że moze kwestia miekkości mogla mieć znacznie. Nie wiem. Po prostu sie zdarzalo i już. Znam też przypadki że dzieci nie mialy problemu ze ssaniem piersi używajac tych smoczkow. Nie ma reguly; zawsze mozna zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nie wiedziałam że sposób założenia pieluchy może być niewłaściwy! Też wczoraj z mężem zastanawialiśmy się czy podczas kąpieli myje się dziecku uszka i główkę, a jesli tak to czy codziennie? Niby takie głupoty, no ale skąd pierworodka ma to wiedzieć? Żałuję, że nie chodzę do SR, ale dosyć, że nie mogę przez skurcze, to jeszcze i tak jestem chora. Więc dobrze z drugiej strony że się nie zapisałam bo straciłabym tylko kasę. Szkoda, że u mnie w Częstochowie nie ma takich warsztatów:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa, ja lubiłam myć glowkę codziennie, dziecko sie przyzwyczaja i nie ma później problemow z myciem glowki. a uszka też - i w srodku i za, ze wzgledu na to, ze jak synus ulewal, zbieral sie tam pokarm. w uszkach mniej, ale i tak wolalam przeplukac. nie trzeba się o uszki bac, one sa tak genialnie skonstruowane, ze sa zabezpieczone przed woda i wiatrem w srodku, jesli sie ich nie chroni od poczatku, nie ma problemu z uszami pozniej. u nas ani czapeczki nie bylo, ani nie dbalismy o to, zeby przypadkiem jakiegos przeciągu nie bylo. a synus zdrow jak rybka. nigdy nie chorowal na uszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1.c/ Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.......19........Jordanów......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka.........26.........Poznań..........10.04.... .1.....córeczka...(?) brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...synek Mikołaj wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Ines_85...............25......Śląsk..............12.04. .....1.... (?) Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3. s/Nataniel bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1.. (?)córeczka(?) A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....c/ Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów.........18.04...... 1... Maja Thelly ............... 26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...c/ Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1 ... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86.............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1.... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2 mojsynek.............25......Wieluń..............25.04.. ....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki w sobotnie popołudnie ;) Dopisałam do tabelki imię synka -tatuś nieugięty i chyba tak zostanie,chociaż ja wolałabym inne,nasz synek będzie miał na imię Mikołaj ;) Pomalutki w naszym mieszkaniu robi się ciasno,już od jakiegoś czasu stoi wózek a dziś nagoniłam męża żeby skręcił łóżeczko,chciałam zobaczyc czy żadnego z elementów nie brakuje,poniewaz kupilismy przez allegro,ale jest w porzadku jest śliczne. Słyszałam takie zabobony ze nie powinno się przygotowywać łóżeczka bo to tak jakby przyspiesza przyjście maluszka na świat,nie wierzę w takie głupoty Miłego wieczoru dziewczynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa666 - poszperaj w necie, a może się okazać, że coś jest. Zerknij może na portale dla mam, tam najszybciej znajdziesz info. Warto skorzystać, bo bardzo często są bezpłatne, więc nic do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04.....1 ....córeczka Ala nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26....... Wilhelmshaven ... 02.04.....1.....S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1.c/ Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon.........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin.............04.04.....1 Martka77..........32.......Wrocław.........04.04.....2.....s ynek paula8122.........29......Warszawa........04.04.....1 ....syn Michałek Różyczka_........30......W-M................04.04.....1 ...syn K_inka_............30.......Poznań...........04.04.....2 Jordan.pl..........24.......Poznań...........04.04.....1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka nikolina82.........28........Warszawa......06.04.....1.... .. córka Pola Hawa2000.........36.......niemcy...........07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.....1 .chyba córeczka karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 .. córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC.....09.04.....,1...... CHYBA SYN mamusia22........22......W-Śl...............09.04......1 ...SYNUŚ Michaś limonkowa ja.....19........Jordanów.......09.04......1...córeczka mama_kwietniowka..39..W-w..............10.04......1 aprils mother11...28.......Lublin...........10.04.....1 (2 aniolki)SYNEK _iwia_82...........28......Turek.............10.04.... .1 jeloonka............26.........Poznań........10.04.... .1.....córeczka(?) brestova...........26......I-bie..............11.04..... 1 monis24............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85...........25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75...........35......podkarpackie...12.04.....1 ...synek Mikołaj wiolonczela........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980..........30......Łódź..............12.04.....1 ... Szymon Ines_85............25......Śląsk..............12.04.....1.... (?) Malwiśka...........25......Polanów..........13.04.....3. s/Nataniel bebetka77 ........32......Zabrze...........14.04.....1 wiosenka1975.....35......Edinburgh.......14.04.....2.. ..córeczka sabiba..............28.......Łódź.............15.04. ...1 2in1.................27......szczecin........15.04.....1 _agneszka_........28......W-wa............16.04....1.. (?)córeczka(?) A_B..................26......Kielce............17.04....2 .....c/ Laura justys1818.........21......Żywiec..........15-20.04..1 ......córeczka Evvvve..............29......Mikołów..........18.04...... 1... Maja Thelly ...............26 ...... Lub. ...........20.04..... 2 .... synek karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ... Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...c/ Zosia Mikołajka83.........27......Szczecin..........22.04..... 1... synek Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1.... synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1... chłopczyk moni25...............25.......Bydgoszcz.......22.04...... 1...córeczka Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 palulinaa.............24.......Kielce............24.04... ....2..Córeczka calvadoss............21......Tczew............25.04..... 2 Córeczka Julka Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 Justa608...........25.........Wrocław........26.04.....1 ... Marysia mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 ... córeczka iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 mausi86.............24......Śląsk..............26.04. .....1 Paulina/Bartek hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 ..... synek Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ...........29.04.....1.... córeczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ...1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05..... .2 mojsynek.............25......Wieluń..............25.04.. ....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×