Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

super A_B -fajnie że będziesz miała takiego bobaska u siebie-tez bym chciała takiego ponosic-potarmosić a jak płacze -oddac mamusi-hihi :-) ja kupiłam te komplety z mysla ze pod spod cos załoze i tak będę robić-cóż-mój szkrab i moje prawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubranka
szkoda że moje sugestie są odbierane jako atak!? no cóż chciałam doradzić malwiśka25- ja wcale nie mówię że te ubranka Ci się nie przydadza ale wydaje mi się że cięzko Ci bedzie ubrac koszulkę a na to body (będzie się podwijać) wierz mi ja miałam kiedyś podobny problem który rozwiązal sie z chwilą narodzin dzieciatka wiadomo zrobisz jak zechcesz, ale łatwiej ubiera się dziecko - body -spiochy kaftanik (żeby było cieplej i łatwiej zdjąć ewentualnie) i wtedy będzie samo body ;) ok juz się nie wtrącam nie mam czasu na biezące dyskusje , dzisiaj wyjatkowo mam lekki luzik ale też rodzę w kwietniu razem z Wami :) oby do kwietnia, powodzenia dla wszystkich oczekujących mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki! Strasznie się rozpisałyście :) Ja dopiero teraz znalazłam chwilę żeby usiąść na kompie. Mój mąż dzisiaj zmontował mebelki dla niuni. Wózek też już stoi złożony. Normalnie nie mogę się napatrzyć :) Wyprałam wczoraj część ubranek. Stwierdziłam, że chyba mamy ich za dużo ;) Teraz pozostaje mi prasowanie ale na razie nie czuję się na siłach żeby stać przy desce. Trochę brzusio daje się we znaki i staram się więcej odpoczywać... Muszę zamówić jeszcze jakiś materacyk do łóżeczka, wanienkę ze stelażem i przewijak. Viki biustonosz kupiłam w H&m. A ten z Alles też dostałam. Piękny jest :) Patrząc na wagi Waszych maluchów to stwierdzam, że moja niuńka jest wyjątkowo duża ;) Aż się boję co będzie za 2 miesiące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubranka wydaje mi się że nie o Ciebie dziewczynom chodziło, bo Twoja wypowiedź jest konstruktywna i przydatna, ale o kogoś innego kto jak widać ma problemy ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja wstałam na leki więc od razu coś skrobnę skoro już/jeszcze nie śpię. Basik - u mnie lepiej jak leżę, jak tylko zaczynam chociaż trochę kręcić się po domu to brzuch się stawia, więc na razie wyjścia nie mam i większość dnia spędzam w łóżku. Rety, po tygodniu to już naprawdę ciężko mi znaleźć wygodną pozycję... Kołyskę składamy jutro. Zapomniałam Wam napisać że okazało się że jeden element jest uszkodzony ale sprzedawca od razu wysłał kolejną paczkę tylko z tym elementem więc naprawdę spoko! Mam nadzieję że jutro skręcimy i będzie super. Wiosenna mamo - czy ten ochraniacz z kompletu pościeli można prać? Pamiętam że Ty swojego nie prałaś, ale ja bym wolała uprać, zastanawiam się tylko czy nic mu nie będzie... Agneszka - z nieba mi spadłaś z tymi biustonoszami, bo ja właśnie mam teraz wszystkie z H&M i się zastanawiam jak się ma rozmar bielizny z H&M do tej z Alles? Tak jak wspominałam te co kupiłam na allegro trochę odstają, chyba są ciut za duże. Ja mam USG w sobotę, ciekawe jak duża jest moja córa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie, polecam http://www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ ja właśnie się zastanawiam o ile większy zakupić a alles są w takich rozmiarach jak mnie interesują i są na fiszbinach, teraz kupiłam taki miękki i się wsciekam bo piersi w takich stanikach wyglądają strasznie. A te z alles są śliczne ja chyba się skuszę na tego sprzedawcę ponieważ można zwrócić i wymienić i to mnie cieszy bo niestety dobór odpowiedniego to nie lada sztuka. polecam dla znających swój rozmiar na po ciąży i po karmieniu stronę www.brastop.com śliczne wzory, świetnie się zachowują po praniu i są wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie-ja już zaliczyłam poranna wizytę w przychodni zdrowia-bo mój maluszek w nocy dostał strasznego kaszlu-ale osłuchowo czysty więc ulżyło mi-teraz tylko wspomagające syropki na kaszel-ajj niech ta zima się kończy i wszystkie paskudztwa wraz z nią.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, my dzisiaj zaczynamy 31 tydzien, :-) Planuje dzisiaj z moja siostra pojezdzic po sklepavh, chce wybrac jakis fajny kolor. Farby do pokoju. Zakompleksione panie z orange, dajcie na luz, jest wiele ciekawszych rzeczy do robienia niz zatruwanie komus zycia. Znajdzcie inna pasje. Spokojnej niedzieli kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam instrukcję korzystania z galerii (Mamuli - skopiowałam Twój wcześniejszy wpis w tym zakresie) jak się zalogujesz to u góry musisz kliknąć "Prześlij", następnie "Utwórz nowy album", wybierasz zdjęcia i przesyłasz. Najlepiej zrób swój album jako prywatny. Po zalogowaniu po lewej stronie u góry można kliknąć Gmail i tam jest skrzynka pocztowa. Wyprawka dla dziecka i lista do szpitala są zapisane jako Poczta, a dane kontaktowe w Kontaktach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiska - ale mialaś poranek... uważaj żebyś czegoś nie złapała od synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry:) kochane jak mam dodac zdjecie do galerii? aha tak wogole jak pisalam wczesnie to mialam miec w Polsce usg 3D, niestety mala ulozyla sie na samym dole macicy i tak tez miala obrocona glowke, cale wody plodowe wypchala do gory wiec zrobilam normalne usg. Powiem Wam ze jestem bardzo zadowolona, lekarz wszystko sprawdzil i wszystko okei:) ale mialm ogromnego stracha, bo tyle sie nasluchalam o chorych serduszkach ze chyba nawet nie oddychalam podczas tego usg:( Cora wazyla wtedy 1009 gram a bylam wtedy w 27 tyg i 4dc. i teraz tak: lekarz powiedzial ze cora wyprzedza norme o 4 dni czyli jezeli bedzie dalej rosla w takim tempie to bedzie wazyla 3700g, natomiast norweska polozna mierzyla mi brzuch i jej wyszlo 3300g. Powiem Wam ze bardziej wierze w usg ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dodam jeszcze ze wedlug usg polowkowego ustalono terami na 29 kwietnia, natomiast ten lekarz w polsce powiedzial ze 4 maja( wedlug cyklu) wiec moze tez te dziwne kalkulacje odnosnie wagi mojego skarba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - zerknij na mój wpis wyżej :) chyba pisałyśmy w tym samym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta7--mówią że złego diabli nie biorą hiihi-a tak serio to mnie już z 2 mce męczy przeziębienie-leci z nosa i w ogóle-niema co się dziwić starszak przynosi z zerówki wirusy-poza tym tyle tego w powietrzu-ostatnio przerabialiśmy zapalenie spojówek u obojga chłopców-dobrze że jeszcze tylko nadchodzący tydzień i starszy będzie miał ferie-w końcu odpoczniemy-i od tego ciągłego wstawania o 6 i od szkolnych zarazków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka-jednak złego diabli biorą, bo mnie rozłożyło i zalegam w wyrku.. dziś na szczęście z lapkiem, więc Was podczytuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ditta dziekuje:) obiadek sie gotuje:) dziewczyny jescze jedno pytanie, otoz moja mala daje mi w kosc rano, w poludnie spi (zero aktywnosci), a szaleje poznym wieczorem i w srodku nocy:) zneca sie nad matka normalnie, czy wy z tym cos robicie, tzn slyszalm ze skoro teraz ma taki tryb dnia to po urodzinach tez:P i zastanawiam sie czy nie zaczac jej jakos budzic w ciagu dnia zeby w nocy spala, wiadomo ze nie cala noc, bo to niemozliwe ale przynajmniej wtedy kiedy chce w koncu usnac a tu sie nie da bo malenstwo trenuje boks:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ditta napiszę tak. Ja ogólnie mam mały biust. Ten biustonosz kupiłam z serii h&m mama, z odpinanymi miseczkami do karmienia rozmiar 80B bo taki akurat był najmniejszy. Może i jest ciut luźniejszy w miseczkach ale to nie przeszkadza bo miseczki są fajnie usztywniane. A jak mi biust jeszcze urośnie to będzie w sam raz. Z kolei biustonosz z Alles kupiłam w rozmiarze 75B. Miseczka jest na mnie odrobinkę luźniejsza ale jeśli wezmę pod uwagę, że biust się zwiększy to powinno być ok. No chyba, że mi się bardzo powiększą to będzie problem ale raczej w to wątpię ;)Tak jak pisałam biustonosz jest piękny i na większym biuście będzie na pewno ładnie wyglądał. Ja we wszystkich nieusztywnianych i tak zawsze będę czuła się płasko ;) Lolita moja niunia w 29,3 tyg ważyła 1620g i lekarka stwierdziła, że raczej jest spora... Zauważyłam też, że strasznie zaczynam przybierać w ostatnich dniach na wadze... Oliwka to dobrze, że z malutką wszystko dobrze :) Nikolina dużo zdrówka!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrze dziewczyny na te biustonosze z Alles ...coz moge powiedziec piekne:) obecnie mam rozmiar 75 E triumph ciekawa jestem jak maja sie rozmiar z Alles do triumpha...hmmm i faktycznie w niektorych tych miekkich biustonoszach do karmienia piersi wygladaja jak stozki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka - dzięki. Ja mam jeden z H&M Mama na fiszbinie ale miękki 80 D, ale wcale nie jest jakiś ogromny, zwłaszcza jeśli chodzi o obwód. Potem kupowałam takie zwykłe w H&M usztywniane (ja też takie najbardziej lubię) 75 D. Ten Alles wezmę 75 C lub 75 D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agneszka_ - dzięki wielkie, mam nadzieję, że domowe sposoby zadziałają i prędko opuszczę sypialnię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka podobno usg może się mylić w wadze dziecka o 500g . Pamiętam jak z Kacprem pod koniec ciąży wg usg np. kośc udowa miała się urodzić wcześniej niż. np. brzuszek :) Wiadomo że to wszystko ma swój margines błędu :) Ja zaraz idę na obiad do mamy - pewnie siostra z mężem i dzieciakami już dojeżdża do Kielc (niestety najbliższe lotnisko jest w Krakowie więc zawsze musi ktoś po nich/nas jechać, tym razem padło na mojego tatę). Malwiska to ile ten Twój starszy ma lat bo już sama nie pamiętam :) U mnie ferie dokładnie w bołowie :) Onalskierka - u mnie 31 tydzien zaczął się wczoraj. Oliwka - to jakie pory czuwania i spania ma dziecko w brzuchu zależy w dużej mierze od Twojej aktywności. Kiedy chodzisz, ruszasz się dziecko odczuwa to jako kołysanie i usypia, jeśli położysz się dziecko często się budzi i zaczyna szaleć. Po urodzeniu dziecko po pewnym czasie normuje swoje pory spania, jedzenia, czuwania i nie mają one zbyt dużo związku z tym co robiło w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B dziekuje za informacje:) no tak faktycznie moze byc, bo dziecko zaczyna szalec jak zalegne:) my juz po obiadku, czas sie polozyc:) jutro czeka mnie gonitwa po urzedach, ehhh tak sei zastanawiam jak dlugo bede jeszcze dala pracowac.....zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka, dzięki za odpowiedź.Zajrzę w takim razie do h&m jak już się ruszę któregoś dnia na zakupy.A te biustonosze z Alles faktycznie wyglądają super ale są w chyba dostępne tylko i wyłącznie przez internet? Oliwka na siłę to chyba nie budź córeczki:). Choć możesz np. podczas dnia położyć się na plecach albo na boku i pooddychać trochę przeponą.W szkole rodzenia robimy takie ćwiczenie: dwa głębokie wdechy (tak aby brzuszek maksymalnie powiększał się i opadał:) ), kilka płytszych i znów dwa głębokie i tak kilka serii.Mojego synka zawsze to budzi i naogól prowokuje do intensywnych podskoków:).A dodatkowo to ćwiczenie dodtlenia maluszka i jest przydatne w pierwszej fazie porodu, także warto sobie je robić.A może akurat uda się też spowodować, że córcia pośpi więcej w nocy choć chyba nie ma reguły:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viki - ja znalazłam sklep w Warszawie z biustonoszami Alles. Ale jednak ryzykuję i zamawiam przez internet, jak trafię z rozmiarem to domówię drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w środę wizytę-pewnie zapytam ile maluszek waży i czy coś tam widać-ta niepewność mnie zjada-chciałabym także zapytać na temat cc-tylko jak zacząć takową rozmowę??jakoś nie przychodzi mi to do głowy-boję się że mnie opier** i w ogóle-jak to lekarz ze mam fanaberie-a jak mam mu wytłumaczyć ze mój paniczny lęk mnie obezwładnia??nie mogę normalnie myśleć na temat ze niedługo będzie z nami maluszek-bo NAJPIERW poród-tylko jak wytłumaczyć komuś kto o porodzie z technicznego punktu widzenia nic nie wie-swój lęk o dziecko, o siebie??bo co wie lekarz?? no zna formułki cały przebieg ale NIGDY nie dane mu tego doświadczyć było i będzie porodu na własnej skórze--tylko ciekawe dlaczego żony lekarzy w 80% rodzą właśnie poprzez cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska ja idę jutro prywatnie do swojej lekarki i mam zamiar zapytać o to wprost...też panicznie boję sie bólu związanego z porodem i nawet przez myśl nie chce mi przejść ,że mogłabym urodzić sn...jak mnie opierdoli to mnie opierdoli mam to gdzieś ,wole sie spytać niż żyć w błogiej nieświadomości do 21 lutego bo wtedy mam wizyte agneszka ja miałam usg w piątek i u mnie według om 29+5 dni i mały waży 1705 gram czyli też mogę spodziewać się mały spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiska - wg mnie zrób tak jak radzi Lolita - prosto z mostu, masz za sobą 2 porody więc masz prawo do takich odczuć a nie innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja córcia dzisiaj jest tak aktywna jak nigdy.. Faktycznie oddychanie przeponą na moją małą też działa. Jak czuję, że zbyt długo się nie 'odzywa' wtedy robię kilka wdechów i malutka od razu zaczyna się ruszać. Lolita to też jest spory :) Znajoma urodziła w 32 tyg i dziecko ważyło ok 1900g. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. A np moja kuzynka urodziła się w 33 tyg i ważyła 2500g :) We wtorek udaję się do szkoły rodzenia. Aż jestem bardzo ciekawa jak tam będzie... Malwiska ja jestem tego samego zdania co Ditta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×