Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Powiem Wam dziewczyny, że mnie strasznie denerwuja te wulgarne wpisy wtraceniowe. Jeśli pisze to jakis frustrat to tylko swiadczy o nim. Jeśli jakas matka to szkoda dzieci, ktore wychowuje lub bedzie wychowywac. Że też ludzie nie maja nic do roboty, tylko wylewac swoje zale na forum, dzieci zostawione same sobie a matka traci czas przy komputerze. Jakze smutna musi być taka ezgystencja pelna niepewnosci siebie, kiedy poczujesz się lepiej, jak tylko kogos zbluzgasz. Jak smutne musi być wlasne zycie, skoro tak bardzo interesujesz się cudzym i chcesz je uprzykrzyc. Wystarczy samo Oilatum do kapieli. Krem linomag, linoderm lub podobne. Sudokrem tylko na odparzona już pupe, chociaż przy czestym zmienianiu i myciu moze się wcale nie przydac. Polecam też mycie pupy woda, np nasaczonymi woda platkami kosmetycznymi, a nie chysteczkami. I taniej i bardziej ekologicznie i mniej chemii zostaje na pupce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po usg. Miało być również w 3D ale mój przekorny synek nie chciał się pokazać i nic z tego. Może następnym razem. Chociaż czas ucieka. Mam problem z zalogowaniem się na g-maila zmieniłyście hasło. Jak tak to prześlijcie mi na maila dr_queen@O2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ostatnio mało się odzywam, bo właściwie nic u mnie się nie dzieje. Nie przeżywam, jak większość wózków i łóżeczek, bo wszystko to już mam. Pamiętam, jak prawie 2 lata temu też kompletowałam wyprawkę. Po złożeniu łóżeczka i założeniu pościeli byłam w siódmym niebie i mogłam na to patrzeć godzinami:) Teraz jest trochę inaczej, a poza tym niedługo po porodzie będziemy się przeprowadzać, więc o tym teraz barzdziej myślę. Cieszę się, że u większości raczej dobre wieści. Do pupy i kąpieli używałam produktów Hippa. Też słyszałam, że Emolium i Sudokrem to raczej już przy problemach ze skórą. Ja zużyłam 2 opakowania proszku dla dzieci i następnie przeszłam na normalny proszek. Na początku ubranka są zwykle brudne tylko z mleka i te proszki sobie z tym radzą. Jeżeli były większe zabrudzenia z kupki, od razu namaczałam ubranko i zmywałam wodą. Po wprowadzeniu jedzenia typu warzywa częściej pojawiały się plamy. Wtedy dawałam Vanisha i do prania, ewentualnie z podwójnym płukaniem. U mnie dzisiaj piękne słonko, jak Ula wstanie wybierzemy się na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pupę tak jak zew, myłam wacikami z przegotowaną wodą. Chusteczek nawilżanych używałam tylko podczas wyjść i wyjazdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki! Ja już po zajęciach w szkole rodzenia! Było bardzo sympatycznie. Zwiedziłam porodówkę :) Jak się okazuje ubranek dla maluszka nawet nie muszę brać bo szpital ma swoje. Musimy mieć ze sobą tylko pampersy. To samo tyczy się koszul dla mnie...Mogę mieć ze 2 swoje , które wykorzystam już po porodzie..Porody rodzinne są, położne wręcz namawiają aby ojciec był przy porodzie...i wcale nie musi uczęszczać do szkoły rodzenia :) Ditta wózek, kołyska i łóżeczko super!!! :) A kołyska i mi by pasowała do sypialni ;) Aż się nie mogę doczekać zdjęć z naszymi maluszkami w tych wszystkich wózkach, łóżeczkach itp... OnaIskierka ja też od pewnego czasu mam taką wydzielinę. Ale nic mnie nie swędzi, nie piecze itd. Pytałam o to lekarkę mówiła, że tak może być. W ostatnim tyg zauważyłam, że jest jej jakby trochę mniej...Też używam Lactacyd. Jelonka ja robię tak, że namaczam w odplamiaczu, płuczę pod wodą i wrzucam do prania... Piorę na razie z podwójnym płukaniem w proszku lovela + płyn lovela...Do kolorów mam mleczko do prania też z Loveli. Strasznie mi się podoba ich delikatniutki zapach :) Później pewnie przejdę na normalne proszki. Kosmetyków jeszcze nie mam. Ale na pewno kupię oilatum. Moja siara jak się pojawiła raz w 26 tyg tak do tej pory jej nie ma ;) Poza tym jak już ogłosiliśmy, że raczej będzie córcia to zaczęło nam przybywać ubranek i innych dodatków. Do porodu 2 miesiące a my już mamy 8 kocyków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie to bardzo mi się nie spieszy do porodu, bo wiem co mnie czeka z dwójką:), ale jak zaczęłam oglądać zdjęcia Uli zaraz po urodzeniu zatęskniłam za takim maleństwem. Oby Agatka była łagodniejsza dla mamusi i tyle nie płakała :) Przesyłam do galerii zdjęcia Uli zaraz po urodzeniu i mojego aktualnego brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dodałam moje smyki w wersji młodszej :) Mnie się chyba pozapominały nieprzespane noce i takie tam :P I bardzo bym chciała już Karusie po tej stronie brzucha. A do wycierania pupy to jednak używałam chusteczek nawilżanych. Szybko i wygodnie było. Zresztą do dziś ich używam, tzn maluchy używają po skorzystaniu z toalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! dawno sie nie odzywałam, ale ciagle jestem zabiegana. zamówiłam juz przez internet wózek wiklinowy i wózek. termin mam na 2 kwietnia i po woli wszystko kompletuje. w przyszlym tyg mam zamiar prac ubranka i pieluszki dla dzidzisuia. kupilam prosze dzidzius, sprawdzil sie przy coerczce. dziewczyny jakiej firmy kupujecie pampersy? z corka uzwyalam tylko pampersa . teraz troche szkoda mi kasy przeszlo 50 zl a wiem ze te z biedronki sa prawie tak samo dobre tyle ze polowe tansze. co do oilatum tez sobie odpuszczam ,kupilam juz plyn HIPP i sposobal mi sie pomysl z ta parafina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, moj dzisiejszy dzien nie nalezy do udanych:( mialm wypadek samochodwy rano, zderzylam sie ze smieciarka:((((( dzieki bogu ja i dziecko jestesmy cali:) ale powiem Wam to co mialam przed oczami to nie zycze nikomu nie dodalam jeszcze zdjec do galerii bo mam problem z telefonem, z przeslaniem zdjec na kompa:) kochane mam pytanie jak zamawialyscie lozeczka np z szuflada to czy pudlo mialo duze wymiary?pamietacie? do do baldachimow tez im mowie nie:) jakos mnie nie urzekaja ,ale wiadomo kazda z nas lubi co innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka86 - u mnie caly czas stoi w kartonie jeszcze łóżeczko z szufladą i wydaje mi się, że karton przez to nie przybrał znacząco na rozmiarze - jest wymiarów ok. 130x70x15 cm :) (łóżeczko w standardowym rozmiarze 120x60)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines_85 kochana dziekuje ci bardzo, pytalam poniewaz byz moze znajomy przytarga mi takie lozeczko z Polski co dla mnie byloby swietnym rozwiazaniem, tutaj lozeczko bez materacyka i calych tych kompletow poscieli to koszt 400 zl a na allegro za 560 zl juz mam full komplet:) a skoro on jedzie i tak tutaj do nas wiec czemu bym tego nie mial zabrac:) wozeczek moze tez przytarga. dzisiaj moje malenstwo mnie rozsmieszylo, u sasiada wyl pies i ta z kazdym jeknieciem zwierzaka kopala:) heheheh, musze im poiwedziec ze jak chce to moge zajac sie psem jak ich nie ma chocby na 2 godziny bo szkoda mi psiny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka dobrze, że nic Ci się nie stało! Ja dziś byłam na zakupach, wytargalam pranie na balkon i chyba mnie ciut zawialo, bo gardło daje się we znaki:/ Przygotowałam ciuszki do prania, są już przy pralce, więc jak wyschną nasze rzeczy zabieram się za pranie rzeczy synka. Strasznie tego dużo! Niezły ten pomysł z parafiną, może też się skuszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuli-śliczny brzusio-i maleńka cudowna!!!ahhhhh piękna dziewczynka wiosenna mamo-malutki słodki a siostrzyczka malutkiego urocza-ajj jak ja bym chciała tę córeczkę... aż z tych wspomnień dodałam kilka fotek ja jutro rano idę na wizytę-a że wcześniej musze zawieść maluchy do mamy- rano nie dam rady zajrzeć,trzymajcie za mnie kciuki-będę dyskutować w bardzo słusznej sprawie hihi starszemu synkowi i męzowi znów zapuchły oczy-zapalenie spojówek w obu -ja w jednym-wyglądamy jak stadko Reksiów-a raczej ja jak Reksio a oni jak wampiry. oliwka uważaj na siebie-na pewno wszystko ok???byłaś u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje kochane wsztsko w porzadku, dzieki bogu auto nie obrozcilo sie bokie bo takto walnelabym lewym bokiem a takto poszla przednia lewa lampa, troche maski i lusterko, poza tym jechalam bardzo wolno nie wiecej niz 30 km na godzine, ale on tez jechal okolo 20 km/h wiec to razem daje ok 50km/h. troche mnie to stresu kosztowalo ale nic poza tym. ile macie komplecikow poscieli? zastanawiam sie ile dokupic i czy za kazdym razem z ochraniaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka dziękuje bardzo :) Wiosenna mamo, a jaka jest różnica wieku między Marysią, a bratem? Ja się trochę boję, jak Ula zareaguje na siostrę. Jak się urodzi będzie miała 2 lata. Oliwka dobrze, że Tobie i dziecku nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nai - widzę że w sumie masz 5 postów z tymi dzisiejszymi. I przepraszam że tak napiszę ale niestety nie kojarzę Cię. Kiedy pisałaś u nas ostatnio?? Ja dziś miałam cały dzień zabiegany. Jutro mam szkołę rodzenia - możliwe że będzie zwiedzanie porodówki. Jutro też wieczorkiem robię sobie włoski bo pomimo tego że ostatnio robiłam sobie balejaż przed świetami w grudniu już mam bardzo duże odrosty, w czwartek jade do Wawy na rzęski więc na sobotnią sesję zdjęciową będę gotowa :) oliwka - współczuje dzisiejszych doznań, dobrze że wszystko ok. Co do pościeli, ja nie mam nawet jednego kompletu (tzn kupiła mi teściowa ale i tak narazie nie bede używać zresztą nawet nie widziałam jeszcze jak wygląda), na początek bede używać śpiworka do spania i mam 2 nowe kocyki małe i 2 kocyki po Kacperku. malwiśka - 3mam kciuki ! mamuli - mi osobiscie też nie spieszy sie do porodu...teraz mogę jeszcze odpoczywać :) Brzuszek śliczny a córeczka cud miód :) agnieszka - też mam Lovelę (proszek i płyn do płukania) ale mi jakoś ten zapach nie podchodzi, przyzwyczaiłam się do mocnych zapachów np. płynu Lenora itp. Ale wiadomo, im więcej zapachu tym więcej "chemii" Jak skończy mi się proszek będę prać ciuszki w zwykłym proszku ale Sensitive Ja też mam zamiar używać tylko chusteczek nawilżanych, poprostu będzie mi wygodniej. Sudecrem u Kacpra nigdy mnie nie zawiódł więc chyba też na nim poprzestane. Na szczęście nie jest jak za komuny i jest taki wybór kosmetyków dla dzieci że spokojnie każda mama może wybrać coś dla siebie tzn dziecka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka powodzenia na wizycie. Oby wszystko ułożyło się po Twojej myśli. Miałam 2 komplety pościeli i dwa ochraniacze. Według mnie konieczne są co najmniej 2 prześcieradła i 2 ochraniacze. Kołderki i poduszki, jak już wcześniej pisałam w ogóle nie używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za miłe słowa o maluchach. Ja nie mogę się nadziwić ze już są tacy duzi. A jeszcze pokazuje przed chwilą mężowi fotkę w galerii naszego synka a on mówi "fajne a czyje to dziecko?" :D:D:D No twoje kretynie :D:D:D:D:D Mamuli między maluchami jest 17 miesięcy różnicy i na początek córka olewała brata z góry na dół. Bała się go dotknąć i nie wiedziała co to takiego jest i czy jej nie ugryzie :) Teraz sa super kompanami do zabawy. Oczywiście gryzą się nieraz i popychają i super zabawa kończy sie wielką awanturą, ale zaraz się godzą i jest super. Mały nawet przez sen siostrę dziś w nocy wołał :) I ogólnie są bardzo z sobą związani. W sumie jakby nie patrzeć to sa z sobą 24 na dobę i są dla siebie jedynymi towarzyszami zabaw. A zazdrość objawia się tak ze jak tule jedno to drugie od razu biegnie i się wciska na kolana. Ciekawe jak będzie kiedy pojawi się trzecie. A co do pościeli to ja mam jeden zestaw i myslę ze starczy. Przynajmniej na początek bo i tak zamierzam uzywac rożka i kocyków. Jak będę potrzebować to wtedy coś dokupię na razie uważam że nie ma sensu. Prześcieradła mam dwa i mysle ze wystarczy a jak nie wystarczy to mam jeszcze jakieś do łóżeczka po maluchach. Będa trochę za duże ale się podwinie i jako awaryjne się nadadzą. Ochraniacze tez mam do łóżeczka ale one mi sie nie brudziły tak szybko nigdy. Oliwka szczęście ze z wami wszystko dobrze! Malwiśka może będzie córcia, a co pokazuje USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwa usg na dziewczynkę-kolejne-chłopiec-ostatnie-,,hmm...nie no ja bym stwierdził ze to dziewczynka''-a co jutro pokarze maluszek??niewiem-ale juz sie na chłopca nastawiłam -mniejszy woła Atan(NATANIEL) mamuli a Twoja gwiazdeczka kiedy kończy 2 latka??bo u mnie też tak będzie-Fabianek w marcu ma 2 - a termin mam dokładnie na miesiac po jego urodzinkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula urodziny ma 11 maja. Teraz przechodzi chyba bunt dwulatka, bo wszystko jest na nie i tak, jak ona chce. Mam nadzieję, że jak pojawi się rodzeństwo i będzie się z nim mogła pobawić trochę się ode mnie odklei, bo na razie prawie wszystko musi robić z mamą :) A_B dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska tak jak pisałam ci wcześniej byłam wczoraj u lekarza ,powiedziałam ze nie chce normalnie rodzić ,cała ciąże ma leżącą ,nie mogę chodzić do szkoły rodzenia itd ,pani dr powiedziła ze sie zastanowi i ze mamy dużo czasu jeszcze...nie opierdzieliła mnie ani nic rozmowa była spokojna nie powiedziłą nie więc mam nadzieje ze jak pojde 21 lutego to będzie już coś konkretniejszego...u mnie w szpitalu zieczulenie jest za darmo...poza tym jestem jakas poddenerwowana ciągle nie wiem czemu... interesuje mi jeszcze jak z tym ortopedą napiszcie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie kochane nowe hasła do galerii podaje maila aga123098@o2.pl poogladam was i sama też coś wrzuce ,ale dopiero jutro dziś idę zaraz spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Witam! :) Dziewczyny czy wy tez tak macie ze Jak lezycie w nocy w lozku na boku i dzidzia sie rusza akurat jest tez z tej samej strony na ktorej lezycie to sie perzewracacie na drugo strone? Ja np zadko spie na Lewym boku bo moj Maly przewaznie tam siedzi i boje sie ze Jak lezac na lewym boku to moge go uciskac :/ i na dodatek wydaje mi sie ze tam ma glowke.na plecach mi sie zle dpi bo jakos wtedy zle mi sie oddycha :|. .pozdrawiam was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny śliczne są wszystkie Wasze fotki podpowiedzcie mi jak dodać zdjęcia chciałabym też dodac :) z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A B czyta Was regularnie tylko rzadko sie odyzwaym. na pocztaku balam sie zapeszyc, w ciazy to roznie moze byc. niedawno moja kolezanka poronila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nai to popisz troszkę z nami (taką mamy zasadę na forum) a wtedy mogę przesłać hasło. Niestety nie jest to forum prywatne więc każdy może tu zaglądać a jedyną naszą prywatną stroną jest nasza galeria więc nie możemy rozdawać hasła osobom których nie znamy dobrze. Chyba to rozumiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super nowe fotki, takie słodziachy te Wasze maleństwa. Wiosenna mamo - tekst Twojego męża - mistrzostwo świata!!! anulaaa - zerknij kilka stron wstecz na moje wpisy, jest instrukcja wrzucania do galerii Oliwka - stresujące wydarzenia, ale dobrze że wszystko ok!! nai... - taka jest przyjęta zasada na forum, że hasło do galerii udostępniamy tym mamom które aktywnie piszą z nami. Ta zasada została zaakceptowana jakiś czas temu przez dziewczyny, które udostępniają swoje zdjęcia w galerii. Magd11 - ja mam czasem takie samo odczucie, ale śpię na boku, na plecach nie leżę w ogóle bo nie jest to zdrowe w tak zaawansowanej ciąży. Ja podkładam poduszkę pod brzuch malwiska - czekamy na newsy po wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko może wy mi pomożecie? Mam do wyboru 2 rodzaje łóżeczek albo całe w szczebelkach albo szczebelki po bokach i płyta z tyłu i przodu. Bardziej podoba mi się to z płytą, ale niektórzy z mojej rodzinki twierdzą,że te płyty zasłonią świat dziecku. Już nie wiem na co mam się zdecydować?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×