Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ja musze brac witaminy bo wyniki krwi mam na dolnej granicy normy .. jest mi po nich niedobrze ale nie mam wyboru, odstawilam tylko żelazo bo po nim to bezprzerwy wymiotowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z witamin biorę Femibion i Tardyferon co drugi dzień na zmianę, do tego Fenoterol i MgB6 i do tego dziś lekarz przepisał mi uwaga zastrzyki zamiast tej odżywki którą bralam. Zastrzyki mają zwiększyć masę małego, bo odbiega od normy o półtora tygodnia. Zastrzyki nazywają się Clexane, mam je robić w brzuch raz dziennie. Trochę się załamałam, że takie rzeczy mnie spotykają:( Szyjka zamknięta, znowu się skróciła i ma 20,6 mm. Teraz według lekarza jestem w 31. tygodniu i mam wytrzymać do połowy marca, mam leżeć. Nawet na zwolnieniu mam 1, czyli leżące. Po połowie marca podobno nic mi nie powie jak będę chciała chodzić na zakupy po galeriach hehe:) Dobrze, że mam już wózek i łóżeczko (tylko że w drodze). Ale się rozpisalam, sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines_85 nie martw sie moze ja Ci nakresle jej historie otoz to jest jej drugie dziecko, z pierwszym pozno wykryto jej cukrzyce ciazowa i dziecko wazylo 4500g, teraz na poczatku tej ciazy zaczela sie leczyc, mozna nawet powiedziec ze szcuplala ale potem zaczela miec problemy, dostala dawke insuliny 3 razy dziennie. Poza tym ona ma 180 cm wzrosu moj kuzyn 185 wiec sa wysocy i baaardzo dobrze zbudowani wiec genetyka tez tutaj doszla:) nie martw sie, sa wyjatki od regul. jej dosyc pozno zdiagnozowano tez ta tarczyce chorowala od 17 roku zycia a dowiedzial sie ze ma z tym problem 3 lata temu:) glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa - a jaką twój maluszek ma wagę?? Byłam dziś w SR i oglądaliśmy salę do porodów rodzinnych. Fajna, ładna, nowa, z prysznicem. Ale ogarnęła mnie panika jak sobie pomyślałam że kolejnym razem trafię tam z bólami i będę rodzić.... tak panicznie boję się tego porodu tzn. bólu i że mnie porozrywa. Aż mi się ręce trzęsą jak sobie o tym pomyśle. Wogóle ostatnio chodzę jakaś strasznie zestresowana i poddenerwowana... ale dzisiejszy dzień od rana mam okropny. Cały żołądek mi się wywraca do góry nogami, nie wiem czemu (jakbym dostawała ataku paniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja już wczoraj zakończyłam szkołę rodzenia i bardzo jestem zadowolona fajnie było i mój mąż mógł wczoraj popisać się przewijaniem kąpaniem i ubieraniem laleczki :D wesoło było :D Mój mały ułożył się już główką w dół i od tego czasu jego ruchy są bardziej bolesne i widoczne dla oka innych, a dodatkowo ucisk na pęcherz :/ u mnie od wczoraj 33tc :) coraz bliżej do terminów rozpakowania Nas dziewczyny :) :) :) Wczoraj powiedziałam położnej w SR o obawach i strachu przed porodem i uspokoiła mnie że to normalne bo hormony dają znać o sobie i że przejdzie!!! MagdaK29 śliczne ciuszki a sukieneczki są boskie :D powiem szczerze że chciałam od zawsze chłopca ale jak chodzę po sklepach to oczy mi więcej wodzą za dziewczęcymi rzeczami hi hi. Co do witamin to ja biorę feminatal N od pon-pt a na weekend magnez i wapno Satural tak zalecił gin a najlepiej przez weekend nie brać nic żeby odpocząć od tej chemii ale mój junior ważył na 32tc+5dc 1800 g więc prawidłowo. awa666 głowa do góry bedzie dobrze oszczedzaj sie tylko i dużo leż. Wytrzymaj luty krótki juz prawie połowa minęła i kilka dni marca i bedzie dobrze. Acha i pytanko co polecacie na katar bo mnie chwyta i wolałabym coś w sprayu psiukane do nosa????????? Miłego dnia dziewczyny Wam życzę oszczędzajcie się jak najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszsytkie kwietnóweczki i nie tylko :) pamięta mnie ktoś tu jeszcze :) dziewczyny pomóżcie, odebrałam wyniki badań i okazało się,że mam glukoze w moczu, lekarz zlecił mi badanie poziomu glukozy na czczo, badanie ogólne moczu i morfologię, miąła może któraśtaki problem??nie wiem co o tym myśleć :( obciążenie glukozą wyszło ok, a robiłam jakoś w 24 tygodniu A_B ja też zaczynam sie stresować porodem, staram się jak najmniej o tym myśleć, ale to silniejsze budze sie w nocy i myśłę :( u małej na szczęście wszsytko dobrze :) ciągle fika i kopiewe wtorek byliśmy na usg i mała jest ułożona główką w dół i waży 1651g miłego dnia życzę każdej mamuśce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jastina
Witajcie mamuśki, ja mam termin na 18 kwietnia, to moja pierwsza ciąża i coraz częściej zaczynam myśleć o porodzie, który zbliża się nieuchronnie. Szczerze mówiąc jestem nim przerażona. Wyprawka dla Oleńki już gotowa, teraz muszę pomyśleć o swojej :) Łóżeczko przyjeżdża za miesiąc, już nie mogę się doczekać kiedy oblekę tę maleńką kołderkę i położę córunię spać. Nigdy nie myślałam, że ciąża to takie fantastyczne przeżycie (no może oprócz dolegliwości :)) Pozdrowienia dla wszystkich wiosennych mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebe1234
hej dziewczyny ja rowniez mam termin na kwiecien i tak sie zastanawiam czy macie juz rozlozone lozeczka i ubrane w te ochraniacze i posciel? Bo korci mnie juz zeby ustawic lozeczko a nie wiem czy jest sens bo w sumie jeszcze troche czasu do kwietnia jest.... pozdrawiam wszystkie kwietniowki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny uważajcie na siebie leżcie dużo i odpoczywajcie:) Ja ostatnio wędrówka do wc 3 razy w nocy mały daje takie arie w nocy,że szok:)czuje kopniaczki pod żebrami:)16-tego mam usg i sama jestem ciekawa ile waży Nasz maluszek.Mam nadzieje,że wszystko ok. A tak poza tym to jak to jest z Usg 4D??słyszałam,że pije się jakiś płyn czy to prawda?? Pozdrawiam i miłego dnia życze,a co do rozkładania pościeli to Mi się wydaje za szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziołszki!:) Aaaanula, dzięki za wsparcie! AB, mały waży 1400, chyba w normie jak na 31. tydzień, ale kości ma mniejsze niż powinien. Pytałam, czy to nie lepiej jak mały będzie nie za duży, bo będzie mi łatwiej urodzić, ale lekarz chce żeby osiągnął wagę 3 kilo. Ja przynajmniej na razie nie myślę o porodzie, pewnie zacznę się bać jak się zacznie. Dziś pół nocy nie przespalam, do tego jak już smacznie spalam, to obudził mnie kominiarz:/ A jeszcze do tego znowu czuję, że będę przeziebiona:( Na katar w psikaczu można Acatar, z tego co kojarzę. Zaraz w Dzień dobry tvn będzie o urzadzaniu pokoiku dla dzieciaczka. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa to dobrze,że lekarz przepisał Ci clexane,jest to heparyna która zapobiega krzepnięcu krwi rozrzedzając ją,wiec wiecej tlenu twój maluszek bedzie otrzymywał:)Czesto dostaja ja kobiety po poronieniach i musza przyjmowac cala ciaże,wiec ty masz tylko kilka tygodni kłucia:) Dzisiaj rano troszke spanikowalam bo po wstaniu z łóżka, śniadaniu maluch nie dawal znac zupelnie o sobie.Ja juz chyba nienormalna sie staję,nie wiem czy w kazda godzine powinnam czuc malucha.Gdzies przeczytalam ze powinno byc 6 ruchow na godzine,ale dzieci przeciez takze spia.Juz sama nie wiem...Na szczescie Matuś dał znac,wiec kamien z serca. Co do porodu to ja takze zaczynam przezywac i boje sie tego bólu,wkórzona jestem ze u mnie nie mozna liczyc na zzo.Normalnie sredniowiecze,skoro mozna kobiecie ulzyc to dlaczego to jest niedostepne... Z jednej strony boje sie porodu ale z drugiej staje sie coraz bardziej niecierpliwa:(Jeszcze dokladnie 2 miesiace,bo termin mam na 10. Pozdrawiam was i zycze spokoju:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! :) Jestem jakos dzisiaj bez zycia - ostatnie dni jakos jestem strasznie ospala, "leniwa", ale dzisiaj to juz jest mistrzostwo swiata - a tym bardziej, jak popatrze przez okno na ta cudowna pogode i sloneczko, a ja mam zakaz wybywania z domu, to mnie wiekszy dol lapie :( Wkurza mnie balagan, brudne okna - ale przeciez nie moge sie za to zabrac... a najchetniej wzielabym sie za wiosenne porzadki - lacznie z zawartoscia szafek. I taka bezsilnosc i bezradnosc mnie dobija :( Mam jeszcze pytanie - czy majac zalozony pessar jest mozliwosc, zeby szyjka jeszcze sie skrocila albo robilo sie rozwarcie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa heparyna drobnocząsteczkowa podawana jest aby zapobiec agregacji płytek krwi w organizmie matki, a co za tym idzie zapobiec tworzeniu się zakrzepów, heparyna nie przechodzi przez łożysko. Ja biorę fraxi praktycznie od początku ciąży, w tej chwili już nie robię sobie w brzuch bo mam opory idę po biodrach hihihihih. Ale nie bardzo wiem jak ma to wpłynąć na masę urodzeniową dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) U mnie dziś początek 31 tc. Jeszcze tylko kilka tygodni i nasze Maleństwa będą z nami. Już nie mogę się doczekać :) Leżące dziewczyny trzymajcie się i wypoczywajcie, bo Dzieciaczki teraz najważniejsze! Ja czekam na wynik i mam nadzieję, że już pozbyłam się tego paciorkowca. Nie chcę kolejny raz brać antybiotyków. Wczoraj zrobiłam gigantyczne zakupy na allegro, bo czas leci, a mi jeszcze tyle rzeczy brakowało. No i teraz czekam na paczki. Jeszcze tylko kołyska, karuzela do łóżeczka i huśtawka i dla mnie koszule noce i chyba już wszystko będę miała. W przyszłym tygodniu mój S będzie malował naszą sypialnię i dopiero po tym będę prała ciuszki, żeby wszytko włożyc juz do mebli Synka. Miłego dnia Kwietnióweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja też w nienajlepszej formie, dopadł mnie katar. Dzisiaj wizyta u gin na 18:30 Jak będzie wszystko dobrze to wyciągam męża na pizze bo dzisiaj światowy dzień pizzy. Troche kalorii hihi Dziewczyny ja nie myśle o porodzie co ma być to będzie. Odwrotu i tak nie ma. To moje pierwsze maleństwo wyczekiwane od 5 lat. Także niech sie dzieje co chce bylebyśmy oboje przeszli cało ten poród. Ja biore witaminki prenatal classic i DHA no i magnez. Takie zalecenia a wyniki też mam dobre, więc to chyba zależy od lekarza. Dam znać co i jak po lekarzu. Trzymajcie kciuki. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki! My dzisiaj przespałyśmy całą noc! Nawet nie wstawałam do wc! Dzięki Martka :) A ja Wam muszę napisać, że po wizycie na porodówce bardziej się uspokoiłam.. optymistycznie podchodzę do tematu i póki co aż tak bardzo się nie stresuję... Ja łóżeczko mam rozłożone a w nim materacyk jeszcze w folii. I tak na razie zostawiam. Po co ma stać i się kurzyć. A właśnie! Czy któraś z Was ma taką dużą piłkę do ćwiczeń? Ja chcę sobie taką zakupić. Bo od wielu znajomych słyszę, że jest bardzo pomocna. Położna w szkole rodzenia też ją bardzo polecała...przydaje się przed i po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jednak nadzieję, że to klucie przyniesie zamierzony skutek. Na ulotce piszą, że w ciąży brać tylko jak naprawdę trzeba, a na różnych forach czytałam,że często to dziewczyny biorą po poronieniach. Zaczynam od wtorku, bo wtedy skończy mi się Polocard i Medargin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Nowym i Naszym Kochanym Zapisanym Kwietniówkom i Marcówkom oczywiście też! Nam noc minęła średnio, 4 czy 5 razy wstawanie nie należy do przyjemniejszych.. Ale pospałyśmy do 10ej, także ogólnie nieźle :):) Moje, tzn mojej Małej łóżeczko też rozłożone, i na szczęście, bo jednak zapach swój ma, i wolę aby teraz wywietrzało wszystko. Piłka ćwiczeń fajowa sprawa, ale z uwagi na bardzo małe mieszkanie nie ma szans na ulokowanie jej gdziekolwiek. Cieszę się bardzo, że każda sala porodowa na Inflanckiej jest wyposażona w taką piłę, a to naprawdę rozluźnia i pomaga (tak mówiły)! Niecałe 7 tygodni zostało.. Bosssko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iness może stać się wszystko taj jak lekarstwo albo pomaga albo wstrzymuje a czasem wcale nie pomaga zależy od kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Magda, swietna stronka :) Myslalam, ze zaraz urodze z tego smiechu, jak czytalam, ze jednej na zastoj pokarmu polecili odkurzacz (bo laktator juz nie pomagal) :P MASAKRA!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calvadoss - pytam, bo moj gin nie jest zbytnio chetny do zagladania mi "tam"... Mi to oczywiscie ogolnie odpowiada, tez wole brzuch wystawic do USG a nie nogi rozdladac... ale jednak chce miec pewnosc, ze nic sie tam nie dzieje i nie postepuje - nawet z zalozonym pessarem. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) Wszystkie zdjęcia wózków, ubranek i łóżeczek śliczne :) Aprils mother11 co do butelek to nam w szkole rodzenia położna polecała butelki firmy Medela. Warto zobaczyć:::: http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/products/breastmilk-feeding/calma-feeding-device.html Byłam wczoraj na usg. Tydzień 32+2dn i Mała ma ok 1800 g. Tylko nie odwróciła się jeszcze, siedzi główką do góry. A ja chciałabym rodzić SN. Co do witamin to ja je biorę od początku z małą przerwą w 4 i 5 mc-u. Dodatkowo Magnezin 500 i Pro-Uro, bo zdiagnozowano mi zastój w nerce. Czy któraś z Was miała może zapalenie dziąsła w ciąży? Mnie makabrycznie boli dziąsło w miejscu gdzie kiedyś była 8-ka, widać tam pęknięcie, więc pewnie coś się dostało i zrobił sie z tego stan zapalny. dodatkowo dziś jak wstałam czuje ból w szyi dokładnie pod tym dziąsłem. Myślicie, że wystarczy wizyta w aptece czy powinnam się tym bardziej niepokoić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisać, że lekarz zbadał mi też szyjkę macicy i nie skróciła się. A skurcze mam dalej po kilka dziennie i to od miesiąca. Mam dalej prowadzić bardzo oszczędny tryb życia. Widocznie taka natura... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenny ja miałam to samo 2 tygodnie temu (i mam tak co pół roku mniej więcej jak mi ósemka rośnie powoli). Zalecenie lekarza: 1) dobrze oczyścić miejsce w okolicy bolącego dziąsła - przepłukać płynem do płukania ust/zębów 2) następnie wziąć strzykawkę i przepłukać to miejsce wodą utlenioną 3) następnie przepłukać szałwią 4) na końcu zastosować DentoSept A (bierzesz preparat na patyczek do uszu i dotykasz dziąsło - będziesz miała wrażenie jakby ci je trochę poraziło) I tak 3 x dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kwietnióweczki!!! Tak Was czasem podczytuję, bo ja mam termin na koniec kwietnia lub początek maja, w dodatku troche problemów z utrzymaniem ciąży, ogólnie jestem leżąca i łykam fenoterol. Do Jenny - ja miałam zapalenie dziąsła i nawet wybrałam się do stomatologa, bo z bólu już nie mogłam wytrzymać, też właśnie przez 8mkę.... ale lekarz mnie uspokoił, kazał kupić strzykawkę i igłę w aptece plus sól fizjologiczną i kieszonkę dziąsła (bo mnie akurat tam się zaczął stan zapalny) wtryskiwać sól fizjologiczną i płukać duużo plus myć zęby nawet jak boli kilka razy dziennie po każdym posiłku, po dwóch dnia przeszło :-) powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia ! Ja mam już dawno skompletowaną wyprawkę, łóżeczko rozłożone stoi a materacyk w folii :-) W sumie to nie żałuję bo teraz i tak na zakupy chodzić za bardzo nie mogę..... Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zrobiła mi się kreska na brzuchu i to po całości! A myślałam, że mnie ominie. Na szczęście mało widoczna. No cóż pozostaje mi tylko chodzić z "pękniętym" brzuchem :) Miłego popołudnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×