Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Ahh z tego wszystkiego sama sobie pukać zaczełam w brzucho, ale moja córcia odpowiada , ale nakreciłam się hahahaha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, ja po pracy po zakupach, kupilam obrazy do sypialni i takie tam inne roznosci:) wiosenna mamo bravo, widac ze ktos wyladowuje swoje frustracje tam gdzie nie trzeba. powiem tak jestem padnieta ale odbijam sobie teraz to kawa i truskawkami:) krupnik sie podgrzewa...mniam:))) Brzuch mi dzisiaj strasznie sterczy, jakby urosl dwukrotnie:) mala szaleje od rana jak nigdy. co do diety laktecyjnej nie jestem zorientowana, musze jeszcze poczytac, ale tez mysle ze stopniowe wprowadzanie kolejnych produktow jest racjonalne. malymi kroczkami ale byleby do przodu:)) na dzisiaj mam zamiar dobic sie robieniem porzadkow i prasowaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jak cie zostawia w szpitalu to dlatego że bedą widziec taką potrzebę - jak uznają ze jest ok od razu po ktg to cie wypuszczą. a skoro lekarze podejma taka decyzje to tylko dla dobra dziecka. Świetnie rozumiem że jak sie ma inne dzieci to jest niełatwo o taką decyzję .. ale stres moze wykonczyć, chyba ze zadzwonisz do lekarza i on cie na usg weźmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Jak wasze samopoczucie? Piękną pogodę mamy 🌼 Ja wróciłam właśnie z KTG i od lekarza :) wszystko ok rozwarcia nie ma szyjka już przygotowuje się więc tylko czekać do terminu został mi tydzień 30.03.2011 więc ostatnia prosta :) Następne KTG mam w dniu terminu i mam przyjechać juz z torbą :D może gin coś zadziała !!! Dzisiaj ćwiczyłam z położną ze szkoły rodzenia parcie i podobno nieźle mi szło więc więc już w miarę jestem przyszykowana na godzinę zero ;D no i zwiedzaliśmy oddział i porodówkę !!! Ava666 dalej milczy chyba jednak została w szpitalu trzymamy kciuki awa !!! Daj znać jak najszybciej !!! Wiosenna mamo nie zawracaj sobie głowy pomarańczowymi i nie odpisuj bo szkoda tylko twojego cennego czasu na tego typu dyskusje !!! Jak by ktoś na nie zwracał uwagę tuuuuuuu!!! aprils mother11 bardzo dobrze zrobiłaś z tym usg jak inny spojrzy i zbada nie zaszkodzi !!! malwiśka zjedz coś słodkiego pooddychaj przeponą zrób kilka przysiadów a jak to nie pomoże potrząchaj brzuchem mocniej to powinno pomóc jak nie to jedź na KTG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poród bedziesz miec
Maliwiska niedobrze jak robisz z syna ,,cycusia,, bo potem wyrosnie z niego maminsynek i niedojda .Przemysl to,facet to facet nie dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poród bedziesz miec--widac ze dzieci nie masz albo jestes wyrodna matką bo ja nie potrafie zostawić malucha u kogoś by płakał pół nocy-skoro ze mna obcuje to chyba jasne ze jest do MNIE przyzwyczajony--jade na to ktg za 30 min -mam nadzieje ze wrucę! trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamuśki:) wiosenna mamo rozumiem twoje obawy-końcówka ciąży męcząca i strach coraz większy tu dziewczyny sypią się w 37 i 38 tyg a tu u ciebie nic...nie wiem co ci poradzić bo jedyne co możesz zrobić to czekac i miec nadzieję że ruszy się znienacka i raz dwa będzie po wszystkim. mi te pomarańczowe wpisy coś bardzo przypominają nasze byłe koleżanki z innego forum...te religijne wtrącenia,to o kółku wzajemnej adoracji też już było-i to najeżdzanie na malwiśkę też skądś znam.najlepiej ignorować. a ja dziś po wizycie u gina-młoda rośnie jak na drożdzach-3838 już ma.jeezu jaki pulpet.i chyba ubranka na 56 się nie przydadza... ale najważniejsze jest to że znam już datę urodzin mojej córci i okazuje sie ze 28 marca w poniedziałek!razem z tatusiem będą mieli swoje święto:):);)tak się cieszę:)jestem umówiona z lekarzem -rano w poniedziałek stawiam sie w szpitalu a cc koło 14 mi zrobią.byle wytrzymać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys już na ten temat pisalam. Nic nie zastapi czlowiekowi milosci i ciepla, ktore otrzymal w dziecinstwie. Już nikt nigdy! Wychowanie dzieci to unikatowa szansa, by dac im dziedzictwo milosci, ktore zbuduje poczucie wlasnej wartosci na cale dorosle zycie. Dlatego kazdy cycus mamusi jest takim szczesliwym dzieckiem. Przeraza mnie wychowywanie wg stereotypow: chlopcow na twardzieli, a dziewczynek na slodkie kwiatuszki. Kazde dziecko zasluguje na taka sama ilosc uczuc, przytulania i caluskow. Jacy wspaniali mezczyzni moga wyrosnac z chlopcow, ktorzy sa obdarzani przez matki miloscia i cieplem. Tak, znam przyklady jak milosc matczyna zaowocowala dobrem w doroslym zyciu. Jeśli chlopcu brak tego ciepla, bo matka chcę z niego zrobic twardziela, to pozniej w zyciu doroslym moze odczuwac już zawsze tego skutki, on i jego przyszla rodzina. Szkoda, że nie wszyscy to rozumieja, a jeszcze maja pretensje do innych, że ktos bardzo kocha swojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany pomarańczki znowu w akcji...najlepiej je olać....i nie przejmować się...wiosenno mamo nie zwracaj na nie uwagi i tyle.... u mnie tez po troszku dziś cisza mały mniej aktywny ale pewnie w nocy nadrobi... trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki! Nikolina dużo zdrówka! Nie daj się wstrętnemu choróbsku! Muszę Wam napisać, że moja niunia ostatnio praktycznie przesypia całą noc. Za to w ciągu dnia jest bardzo aktywna. Jest tak ułożona, że cały czas ją czuję... przez co od pępka w dól mam brzuch twardy jak kamień. Fajnie, że poruszyłyście temat dotyczący diety podczas karmienia. Każda informacja się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki jestem od wczoraj w domku niewiem od czego zaczac nie czytałam wszystkiego ale jak wiosenna moma urrodziła? moze ktoras juz urodziła martka awa a_b INNE KOBIETKI? u mnie w piatek o 21 zaczeły odchodzic wody płodowe pojechałam do szpitala rodzic bo niestety z prywatna klinika nie wyszło ale to inna historia kolejne straszne przezycie ale dobrze sie skonczyło wszystko potem opowiem tam dali mi na wywołanie skurczy myslałam ze zaczne lizac sufit miedzy 2 a 5 rano i o 8 wzieli mnie na cesarke w sobote wczesniej załozyli mi cewnik i podali antybiotyk bo po odejsciu wód zawsze podaja.Miałam znieczulenie w kregosłup niesamowite przezycie gdy malutka zobaczyłam naprawde ......potem przewiezli mnie na sale a noworodki godzine sa w inkubatorach taka procedura ale wiadomo nie bardzo do zycia kobieta po porodzie takim czy takim godzine wiec ok i jak mi ja przywiezli to została juz ze mna do konca .Dostała 10 punktów teraznajpierw walczyłam o pokarm a teraz w domu walcze z nawalem pokarmu niewiem co gorsze ale cyce poprostu kamienie i czesc pokarmu musze wyciskac dosłownie do wanny zeby zadnego zastoju nie było . a malutka kochana moja poprostu wrzuce zdjecia postaram sie pytajcie babki to odpowiem co i jak w szpitalu JORDAN pytała czy leci po cc tez oczywiscie ze leci ale kilka dni bardziej a teraz np uzywam zwykłych podpasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik jeszcze raz gratulacje!!!zazdroszcze ci! ponieważ mam w poniedziałek cc-mam 100 pytań do ciebie-czy zakładanie cewnika boli i jak długo trzeba się męczyć z tym ustrojstwem?a jak to jest ze znieczuleniem w kręgosup?no i jak już zejdzie znieczulenie to boli bardzo?i jak już wstaniesz to chodzisz w miarę normalnie?tzn jak szybko doszłaś do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik witaj z powrotem - wklejam aktualna tabelke, żebys widziała kto juz "po drugiej stronie lustra" :) NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię Wiosenna mama 25.....Kraków............23.03......3...........Karolinka Anitka75........35.......Dębica..............29.03....1. ..........Mikołajek aaaaaaanula83..27.....Włodawa..........30.03......1..... ......syn Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja migotka3.......28.......Warszawa.........02.04......1.... ......Jakub Jenny 29 ......29.......Lublin ...............4.04.......1.........Magdalena Jordan.pl......24........Poznań.............4.04.......1 ..........córeczka paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał nikolina82.....29.......Warszawa..........6.04.......1... .........Pola iissaabel.......33.........Radom............07.04......1. ..........Wiktoria aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz jeloonka.......26........Poznań...........10.04.......1. ...raczej córeczka szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Kasieńkaa_...21........Sosnowiec.........11.04......1... ......Aleksander Ines_85.......25............Śląsk...........12.04...... .1..........?..... Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia Malwiska25....25.......K-lin.................13.04...... 3...........Nataniel agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... .......córeczka A_B.............26.........Kielce..............17.04..... .2.............Laura Awa666.......26.........Częstochowa.......17.04.... 1.............Ignacy Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil OnaIskierka..25........Śląsk.................17.04..... ..1 ...........syn Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon Evvvve........29.......Mikołów...............18.04..... .1...........Maja Ems............24.........UK...................20.04..... ..1.............syn karolp.........31........Niemcy.............21.04........ 1............Maja? Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk żaka_86.......25........Gdynia..............24.04....... 1............Maja mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka ROZPAKOWANE NICK...............TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ....Nina mania 487...........01.04/10.03.11.....3150g-54cm....SN........Ksa wery Ditta7................07.04/16.03.11.....2710g-52cm...SN. ..Dziewczynka basik1978...........07.04/19.03.11.....3100g-56cm....CC.. .....Marysia Martka77........... 04.04/21.03.11.....3300g-54 cm....CC........Adaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik1978 mnie też czeka cesarka we wtorek i mam te same pytania co anka 1976 i czy znieczulenie w kręgosłup boli,czy podają coś przedtem?i jak z pokarmem po cesarce w którym dniu miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeszłoroczna.
hej mamusie, gratulacje pociech. Ja rodziłam cc planową i widze że pytacie to pozwole się wtrącić... mnie znieczulenie nie bolało maleńka igiełka w plecy, prawie nie czułam. cewnik też nie bo zakładali już po znieczuleniu. co do pokarmu nie odpowiem, bo nie karmiłam, ale po cc jest nieco później niż po sn, choć sąsiadka z mojej sali też po cc karmiła dość szybko. Powodzenia życzę wszyskim mausiom ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik witaj!!! A jak się ogolnie czujesz fizycznie po cc??malutka daje się wyspac?? Życzę Ci aby nawał pokarmu szybko minął z tego co wiem to podczas karmienia dziecka przez rok czasu nawał powinien wystapic trzy razy więc to może jakieś pocieszenie no i napewno mija po ok. 3 dniach więc życzę powodzenia, abyś się nie załamywała bo to minie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie u gina. Szyjka długa, zamknięta i nic nie zapowiada wcześniejszego porodu. Usg będę miała robione na następnej wizycie (4.04), bo gin powiedział, że musi być ukończony 37 tc, żeby ciążę uznać za donoszoną i wtedy sprawdzi jak Maluszek jest ułożony i zrobi wszystkie pomiary. Basik witajcie w domu 🌻 czekamy na fotki Marysi :) Agnieszka super fotka! Spokojnej nocki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik witaj i jeszcze raz gratuluję. Czekam na zdjęcia córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwiska ale zle
zrozumialas! nie chodzilo mi o to ze masz dziecko zostawic zeby plakalo bo Ciebie nie ma... tylko matki zazwyczaj za bardzo sie z synami zzywaja.. tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baaaasik :):):) już z mami:) Gratuluje żebyłas taka dzielna i szybko do nas wróciłaś! a powiedz jak rana? bardzo boli? bo ja się tego moje że się ruszać nie będe mogła po cc.... Czekam na zdjęcie Pociechy malutkiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka83 - u mnie taka sama sytuacja. Szyjka prawie nic się nie skróciła, zapowiada się terminowo,albo i po...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!! byłam na KTG-zapis prawidłowy nawet 3 razy sie ruszył malutki-aż mi łzy poleciały jak usłyszalam serduszko i słowa połoznej-ŻYJE!! ale odechciało mi sie wszystkiego-jak zobaczyłam te porodówke brrrrrr--potem badanie lekarza-to wziernikowanie badanie ojojjj-szyjka otwarta-przepuszcza palec -na 2 cm długa-ciul wie co dalej-CZEKAC--chciał mnie na oddział połozyć -ale ja wyszłam na własne żadanie-bo skoro jest ok-to po co mam tak kwitnąc?? jestem wykończona tymi nocnymi i dziś skurczami-do tego stres by jechać na to ktg odechciało mi sie porodu--zazdroszcze z całych sił tym dziewczynom co znają termin umówionej cc-szczesciary!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka ciesze sie że wszystko dobrze no i że do domu wróciłaś bo faktycznie byłoby bez sensu tam leżeć... też zazdroszcze tym co są umówione na cięcie, ja musze czekać normalnie do skurczów i bardzo mnie to denerwuje! jak do niedzieli nie urodze to jade do szpitala napastować mojego lekarza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska25 - Czy ty wiesz ze my z tego samego miasta jesteśmy ,(chyba) tak by z tabelki wynikało k-lin? :) fajnie :) i podobne terminy mamy :) bo ja mam na 05.04.2011 Wróciłam właśnie z pracy i czytam co tam sie u was działo malwiska ,widzisz super ze z dzidzią wszystko ok , a myślałam cały wieczór czy byłaś u lekarza i jak sie sprawy maja. Dobrej nocy wam życzę.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nanka30 super-w końcu ktos z moich rejonów-co prawda ja akurat nie dokładnie z K-lina tylko okolica-dlatego ja preferuje szpital w Miastku i tam byłam na ktg oraz tam chcę rodzić..chyba... najchetniej to bym sie wycofała z rodzenia ale juz niema odwrotu-jakoś mi tak strasznie po wczorajszym ktg... wszystko mi się przypomniało-z najdrobniejszymi szczegółami-...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek:) Ja od 6.00 na nogach bo byłam oddac krew, mam nadzieje że to już ostatni raz przed porodem. malwiska to dobrze że z maluszkiem wszystko ok, a o porodZie przestań myślec, myśl tak że zaświadczenie te co posiadasz wystarczy- I TAK BĘDZIE!!! do uslyszenia ja idę obiadek ugotowac a potem do łóżka trochę nockę odespac, wyobraźcie sobie że przez całą ciążę może ze dwa razy pozwoliłam sobię na drzemkę w ciągu dnia, więc muszę to nadrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam brazowe uplawy, dzidzia rano byla ruchliwa, teraz raczej spi, w sobote zaczne 36 tydzien, mam sie niepokoic?, tzn nie chodzi mi o nic zwiazane z porodem ale o mala.....czy to jest normalne zjawisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka ja bym zadzwoniła do lekarza, brązowe tz zabarwiane krwią?Bo nie wiadomo o co chodzi,moze to byc jakaś infekcja, albo szyjka Ci sie skraca i rozwiera, ja mialam takie uplawy właśnie w drugim przypadku,ale lekarzem nie jestem. Masz wątpliwości to konsultuj to z doktorem. Ale spokojnie bo z maleństwem jest napewno wszystko ok.Mnie położna uczulała, że jeżeli pojawi się krew żywo czerowna jak przy miesiączce to wtedy szybko do szpitala. Ja całą noc przespałam, dwa razy na siusiu. nadal pobolewa mnie brzuch jak na miesiączkę,jest stałay nie skurczowy wiec nie wiem o co chodzi, miała ktoras taki objaw?nie jest on silny, raczej taki mulacy. Basik ja ja ci zazdroszcze,ze masz malenstwo przy sobie:)zycze duzo zdrowka dla was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki ból jak na okres od kilku dni dokładnie taki jak opisujesz. Jednak wezmę nospe i przechodzi. Sądzę iż są to przepowiadające.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×