Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Żaka dobrze wiedzieć z tą maścią! ale powiedz, stosować ją dopiero po ciąży? teraz smaruje się oliwką Eucerin, w zanadrzu mam krem z pharmaceris ale skoro mówisz że ta maść dobra to też kupie. u mnie to cholerstwo jest okropne, rozstępy są czerwone jak ogień i swędzą niesamowicie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan mam zapisane w notatkach z SR żeby stosowac po porodzie przez ok 3 miesiące w najgorsze partie rostepów można nałożyc grubszą warstwę cepanu i przykryc gazikiem żeby się powoli wchłaniała. Ja na brzuchu odpukac nie mam ani jednego ale z opowieści wiem że najgorsze może pojawic się dopiero po porodzie, niestety mam na pośladkach i biodrach i zamierzam się nimi ostro zając po porodzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja się boję rozstępów,jeszcze nie mam ale fakt że mogą się pojawić po porodzie tym bardziej ze mam mega brzuch,za to pupa i uda chudziutkie i bez zmian.zapisałam sobie nazwę tej maści i na pewno będę ostro się smarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gadalam z siorką o przecięciu pępowiny... podobno faceci są w szoku, że to jest takie twarde i trzeba dosć mocno ścisnąc zeby przeciąć... a boją się przecinać kawałek ciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje bardzo was przepraszam tyle pytan i byc moze za pozno wam odpowiadam cewnik jak zakładaja troche boli ale chwilke dosłownie ze zdjeciem podobnie znieczulenie w kregoslup najpierw wyginasz sie jak kot a potem dosc mocno uciskaja ci plecki zeby dobrze wybrac miejsce psikaja czyms plecy kilka razy i czujesz lekkie uklcie jak wbijaja igłe taki moze bardziej ucisk i szybko trzeba sie kłasc bo dupsko odrazu dretwieje potem musiałam lezej z 5 godzin i nie ruszac głowa w kierunku brody czyli podnosic głowy i patrzec na wprost zeby potem glowa nie bolała i powoli czujesz ból jak odchodzi znieczulenie a dziwnie jest naprawde jak nie czujesz połowy swojego ciała nawał juz u mnie mniej wiecej opanowany ale dziewczyny na cc konieczny jest laktator i powiem wam avent gówno wart słabo ciagnie wyciagnełam stary lacta plus ten który kupiłam 10 lat temu gdy synka rodziłam i bardzo sie przydaje w szpitalu konieczny jest jesli chodzi o krwawienie sprawdziły mi sie seni lady super takie podpaski dla kobiet na nietrzymanie moczu super sa naprawde super trzymaja maja przylepiec i wsiaka krew sa super i majtki siatkowe tez ale dopiero potem bo wczesniej niestety trzeba chodzic jak kaczka i bez majtek ale podkłady bella dla mnie okropne ale ttakie maja w szpitalach niewiem jesli macie pytania dalej co i jak pytajcie za pół godzinki bede w eterze i odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, akurat jezeli chodzi o wspolzycie to od jakiegos czasu odpuscilismy sobie, wiec nie wiem skąd te uplawy, teraz juz zanikły. Wygladaly tak jak koncówka miesiaczki. Cora sie rusza, wiec o tyle jestem spokojniejsza ale jeszcze 2 godz temu panika, ze pomimo intesnywnego kolysania i naciskania na brzuch byla cisza. co do pomaranczek...uważam ze kazdy powienien wpierw przyjrzeć sie sobie a dopiero pózniej oceniać innych, nikt nie jest idealny, kazdy ma wady,chos jak dla mnie błędy ortograficzne nie sa wada, ludzie cierpia na dysortografie, dyslekcje, jeżeli ktos szuka na siłe zaczepki to niech daje sobie upust swoim przemysleniom gdzie indziej( może trzeba zalożyc forum pt" piszemy Dyktando":). a uwagi typu ze ktos urodzil SLONIA są nie na miejscu, swiadcza tylko i wylacznie maginesie umyslowym tej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie Basik, pochwal sie nam na galerii :) Ja czekam na mężusia i śmigamy razem na spacer! Trochę u nas wieje ale chyba damy rade :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja Oliwka... martwią mnie troche uwagi co do wyglądu, bo do zdjec mamy dostęp tylko my. Czasem sie zastanawiam czy to nie któraś z nas sie tak "zabawia" ... ale to dlatego, że nie rozumiem po co komuś obcemu chciałoby sie śledzić nasze rozmowy... mam nadzieję że sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że dużo dziewczyn nie daje znaku życia. Może tylko nas podczytują, ale z braku czasu nie piszą. Chodzi mi o te, które są w galerii, a dawno ich nie było na forum: karolinka23 kamusia316 kasieńkaa_ 2in1 kajusia99 wiosenka1975 monsoon Może uda mi się którąś przywołać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve nie wydaje mi się, żeby kobieta, która oczekuje na swoje Dzieciątko bawiła się w pisanie tak idiotycznych komentarzy. To są jakieś sfrustrowane, nieszczęśliwe osoby, które tylko w taki sposób mogą wyładować swoją złość na innych. Mam nadzieję, że się nie mylę. Już kiedyś były u nas osoby fałszywe i myślę, że to był jednorazowy incydent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik- czekamy na fotki Dziewczyny Eveeee może miec rację ale nie koniecznie któras która jest teraz na galerii bo przeciez hasło zostalo zmienione a pamiętacie byłe koleżanki???przecież one miały stare hasło i nawet swoje fotki wrzucone i te wpisy nawet by je przypominały chocby czpianie się do ortografii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jordan.pl co do rozstepow, poki sa czerwone to są do zwalczenia, masc cepan znam, natluszczaj skore w miejscach dzie pojawily sie te czerwone, niechciane pekniecia:) masuj, poczytaj w sieci jak radza sobie z tym inne kobiety, ja w gimnazjum mialam z nimi problem, robilam piling(czasem nawet enzymatyczny) potem splukiwalam raz zimna raz ciepla woda, i masowalm skore stara drewniana szczotka do wlosow, potem wcieralm balasam przeciw rozstepom. Teraz jestes w ciazy wiec nie wiem czy piling enzymat na brzuch jest dobry ale taki z kawy albo cukru, bedzie w porzadku:) jezeli chodzi o balsamy na rozstepy w ciazy to ja mam ten Z pharmaceris z kwasem foliowym ktory miedzy innymi, tzn jego brak przyczynia sie do rozstepow. jedz tez wiecej zielonych warzyw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka odezwe sie na gg wieczorkiem- czyżby WIOSENNA MAMA walczyła na porodówce-ze jej nie ma z nami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh... no żeby to próbować rozstrzygnąć to trzebaby zrozumieć "po co to komu" ... a to chyba poza mozliwoscia pojecia dla kogoś normalnego. Czyli jednak trzeba zignorować. "g" należy omijać z daleka. Moja dzidzia ciągle wypycha mi brzuch nogą w tym samym miejscu. tłumaczę jej że tedy nie wyjdzie ale nie chce sie dac przekonać. Ciekawe czy bede miała w tym miejscu bardziej naciągniętą skórę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka, czyli jest nadzieja :) smaruje je kilka razy dziennie ok 6x, masuje dosyć intensywnie i długo oliwką. Peelingi można robić w ciąży ale ja się teraz trochę boje bo to mnie bardzo swędzi i moglabym tylko bardziej skóre podrażnić. pharmaceris mam właśnie ten na istniejące rozstępy to sobie będe smarowała po porodzie. Doszłam też do wniosku że kupie sobie sprzęt do mikrodermabrazji i sama sobie zrobie serie zabiegów AB gdzieś pisała że jej te peelingi bardzo pomogły. Zostały mi 4 dni do terminu wg USG, ciekawe czy do tego czasu urodze :D:D już mi się nudzi siedzenie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie kurier przyniósł mi paczkę z tymi drewnianymi literkami z imieniem Synka. Śliczne są :) czekam na S i będziemy je przyklejać na ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny a co z wiosenną mamą czyżby dziś się nie odzywała do nas????? Dużo z was będzie miało cc fajnie tak mieć ustalony termin idziesz i już. A my sn to czekamy myślimy i czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula ja też będe miec sn ale się nawet cieszę poki co że nie znam ani dnia ani godziny ot taka niespodzianka będzie,a jakbym znała to bym się chyba bardziej stresowała przed nadejściem godziny 0, a może tak myślę bo to jeszcze miesiąc do terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na razie rozstępów brak. Ja od początku stosowałam Mustelę, później Fissan a teraz znowu Mustelę. Faktycznie coś wiosenna mama zamilkła. Może jednak Karola zapragnęła wreszcie wyjść :) Mikołajka zamawiałaś te literki z allegro? :) Też chcę je kupić ale do końca nie mam 100% pewności, że moja córcia to córcia ;) Dlatego wstrzymałam się z zakupem do narodzin. Ja też będę rodziła SN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci że się nawet nie stresuję jeszcze co ma być to będzie każda kobieta to przeszła więc i my damy radę. Wczoraj rozmawiałam z koleżanką rodziła 2 razy. Myślała że wie co ją czeka podczas 2 porodu a tu gucio. Poród był zupełnie ale to zupełnie inny pierwszy wspominała lepiej, WIęc nie wiadomo jaki będzie nasz oby krótki i mało-bolesny;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polaris345
witajcie dziewczyny. Czy może któraś z Was orientuje się czy robią cc w terminie zaplanowanym, gdy kobieta załapie jakieś przeziębienie, czy najpierw skupiają się na wyleczeniu i przesuwają termin o kilka dni. Ja mam mieć, a złapałam katar itp i boję się, o dzidziusia żeby go czymś nie zarazić po porodzie i boję się czy dam radę tyle godzin wyleżeć z zatkanym noskiem. Dziękuję z góry za odp i miłego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie każdy poród jest inny. I wcale nie ma reguły, że kolejne porody są łatwiejsze... Damy radę dziewczynki! :) Najważniejsze to pozytywne nastawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też rodzę Sn i stawiam na pozytywne nastawienie!:)Zaczęłam 37 tydień,ale mam wrażenie, że teraz to brzuch puchnie mi z dnia na dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie Wiosenna mama dzisiaj się nie odzywała, więc całkiem mozliwe, że Karusia zlitowała się nad Mamą i postanowiła się urodzić ;) Agnieszka tak zamówiłam te literki na Allegro. Gin mi powiedział, ze to na 100 % chłopak, więc nie czekałam dłużej. Poza tym mam dowód w postaci fotki z siusiakiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie i tego się trzymajmy że każdy poród jest inny i nie ma co słuchac strasznych opowieści rodziny czy koleżanek bo ja podchodzę do tego tak że pozytywne nastawienie to już połowa sukcesu. a jak jakaś mądra koleżanka mi zaczyna opowiadac straszne historie gdzieś zasłyszane to ja mówię wprost że nie chcę słuchac i tyle, oczywiście że nie ma całkiem bezbolesnych porodów i na ból się nastawiam ale przecież on nie trwa całe życie, poboli i przestanie i bedę o tym myślec. wiosenna mama albo na porodówce albo biega po schodach :)wiosenna mamo halooo???!!!trzymamy kciuki za Ciebie i Karusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Etka dokładnie mam to samo. Dziś zaczęłam 37 tc i z ciekawości zmierzyłam sobie brzuszek i mam już 106 cm, a jeszcze nie tak dawno było 98 cm :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy wiecie może czy to prawda jest, że drugi poród jest łagodniejszy? tak mi mówi lekarz , położna , ale mi się wydaje że to i tak poród i wszystko będzie identyczne. Bardzo się boję!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Ja takze unikam sluchania tych koszmarow z porodowek, naszczescie moje kolezanki i rodzinka w wiekszosci nastawiaja mnie pozytywnie do porodu:)skoro weszlo musi wyjsc:):):) obnazylam moj brzuszek na naszej galerii:):) cos sporo dziewczyn sie nie odzywa, moze faktycznie sa juz po akcji? co do pomaranczy to moja babcia miala takie powiedzenie "nie rusz gowna niech nie smierdzi",moze troche nie eleganckie, ale ten sam poziom co pomaranczy:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×