Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

A_B witaj:) co do lezenia na brzuchu, jezeli juz to klade ja w tej pozycji na sobie,na piersi wtedy nie ma protestow i ladnie sie podnosi na raczkach, jezlei poloze ja na sofie badz przewijaku-lament:P kolory fajne- my niestety wynajmujemy mieszkanie, wiec nie ma sensu malowac- zreszta i tak moglibysmy na krem lub biel:/ wiec staram sobie wyglad mieszk urozmaicic zaslonami, obrazami. ZEW zyjesz, jak Kasia? ja wlasnie zjadlam sniadanie, dopije herbate i mam nadzieje ze zdaze wyprasowac ta sterte prania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do mnie dzis przyjeżdża mama. Chcę iść z psiakiem do fryzjera, a tam wolę nie zabierać ze sobą synka. Mama przyjedzie żeby popilnować Kubusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie: czy wasze maluchy ssa cały czas smoczek-tzn czy umią ten smoczek ssać??nie wypada im z bużki?? mój mały chęci ma spore ale chyba nie umie go zassać-i jak mu trzymam bądź położę pieluszkę-to ostro ssie-jak nie to strzela nim na odległość.-próbowałam już chyba wszystkie rodzaje smoczków i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ciągnie aż nieraz ma odduszony ślad smka na buźce:) z innej beczki orientuje się któraś ile czasu zus ma na wypłacenie macierzyńskiego?w zeszłym mcu 25 była kaska na koncie a teraz zaglądam a tam jeszcze nie przysłali?jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) dlugo sie nie odzywalam bo praktycznie nie mam czasu chba ze w nocy jak nina spi hehe ale wtedy to ja odsypiam i uzupelniam sily na caly dzien :) moja corcia ma prawie 4miesiace (skonczy 6lipca) wazy prawie 6kg i jakies pol godziny temu usnela a teraz sie obracam na lozeczko a ona patrzy na mnie:) i sie smieje cala buzka hehe . jesli chodzi o spanie na brzuszku to jej ulubiona pozcja i spi tak cala noc, obracam ja tlko na karmienie w nocy ale jak juz zje to chce dalej na brzuszek i spac, dodam ze od dwuch mies nie karmie jej piersia, bo miala kolke a ja bardzo tracilam na wadze. karmilam ja z poczatku nanem ale jej nie podpasowalo i dawalam jej bebilon comfort i mieszalam je ze zwyklym bebilonem i jak kolka przeszla jakies 2tg temu karmie samym bebilonem. i jest ok. od miesiaca ninka glosno gaworzy, piszczy, krzyczy i sie smieje:) jakie to jest piekne, jak dziecko na widok buzi mamy zaraz sie usmiecha:D sluchajcie nie wiem ale chba zaczna sie u nas zabkowanie hehe ninka strasznie sie slini, grzie swoje raczki, grzechotki, placze czesto a jak jej posmaruje zelem to jest spokoj i lez taka wyluzowana hehe a po chwili jak jej masuje dziaselka- grzie nawet moje palce hehehe:) teraz w piatek jedziemy z moim nazeczonym i nina na mazury na tydzien bo ma urlop. mam nadzieje ze pogoda nam dopisze:) to jak c os to sie odezwe po urlopie bo czeka mnie pakowanie hehe trzymajcie sie mamusie goraca i pogodnie:) buziaczki dla waszych maluszkow od forumowej cioci Pauliny:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaanula83 tzn ze po 6 wogole ci nie spi? czy zasypia znow np o 8? jezeli tak to ja mam taki sam tryb dnia i chyba niewieli mozna na to poradzic, ja leze z Niki w lozku do tej 8 nawet jezeli nie spi, tylko ze ona sobie guga i nic jej sie tam nie dzieje jak sobie przysne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Mamuli, ja również proszę o hasło na adres: margo.kosa@o2.pl. Spędziliśmy z Dominikiem 8 dni w szpitalu :( koszmar totalny... nawet nie mam sił o tym pisać. Poza tym ja Dziewczyny kolejny raz wspomnę Wam o forum prywatnym. Pomyślcie o tym. Na pewno to dobre rozwiązanie. Dobrze, że mam tak wspaniałego Mężczyznę u boku i że jest teraz u nas moja Mama, bo tylko dzięki ich wsparciu i pomocy przetrwałam ten pobyt w szpitalu. Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja także byłabym za-tym bardziej ze od dłuższego czasu nie doszedł nikt nowy-wiec jest stałe to samo grono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikolajka wspolczuje, pobyt w szpitalu z dzieckiem musi byc straszny, mam nadzieje ze opieke Twoj synek mial dobra, bo wiem ze czasem pielgniarki i lekarze potrafia pogorszyc nase odczucia i sa dodatkowym powodem do stresu wsparcie osob najblizszych jest bezcenne, oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka, moja czasem mam kłopot zalapac że to sie inaczej ssie niż cycek i wtedy tez wypluwa na odległosc. Zazwyczaj jak jej podaje smoczek to chwile przytrzymuje póki nie uda sie jej dostosowac technike ssania. Jak juz chwyci to ssie równo, zwłaszcza w nerwach. mamy okragły smoczek silikonowy z canpola - innych nie dala rady ssac. Anka - zus powinien wyplacac zasiłek do konca miesiaca.. ale kto ich zmusi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakos nie dziwi was.....
......ze na sygnal: zmiana hasla w galerii, nagle wrocilo pare mam z czarnymi nikami, ktore baaaardzo dlugo sie nie odzywaly?:) czy to nie przypadek?:)pomyslcie chwile........ czarna owca jest wsrod was;)to jedna z czarnych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka - czy już wszystko ok? Coś poważnego? Z tym odwracaniem głowki na jedną stronę to widzę więcej z nas ma problem. Mnie otropeda zalecił "organizować tak przestrzeń żeby mała odwracała się w mniej lubianą" - czyli tak jak piszecie, zabawki, rozmowy i układanie. Ja na noc blokuję wałkiem z kocyka żeby się nie przekręcała ale i tak umie sobie z tym poradzić. Jak uśnie to przekręcam głowkę A_B - fajnie że wszystko ok u Was. ja staram się kłaść małą przed jedzeniem na brzuszku, czasem chwilę przed kąpielą. Min godzinę po jedzeniu. Na krótko, bo zaraz się złości. Kładę przed nią jakąś zabawkę i sama też ją zabawiam Jeloonka - fajnie że się przeprowadzasz do Warszawy! Trzeba bedzie zrobic spotkanie mamusiek. Agneszka - a Ty kiedy wracasz do wawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie akurat to nie dziwi, to ze czesc mam nie pisze nie oznacza ze nie czyta forum. Czasami zwykly brak czasu przeszkadza w pisaniu, wiem po sobie. Zreszta odpowiedzialy mamy ktore maja juz zalozone galerie a to bylo podstawa wyslania nowego hasla :) Ja dzis znow mialam maraton karmienia. Laura przez to w ciagu dnia zrobila 6 kup! Szczerze nie mialam nawet czasu na obiad (zrobienie i przede wszystkim zjedzenie) bo caly dzien sama. Niedawno przyszedl moj maz z pracy wiec zrobie sobie moze jakas kanapke :) Malowanie pokoju przenosimy na sobote...dam Laurke pod opieke mojej mamie bo mieszka dwa bloki ode mnie (duuuzo mleka bede musiala sciagnac) a sama tez zabiore sie za malowanie, w razie jakby Mała płakała z głodu lub poprostu za cycuchem to do niej pojde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ważne kto, co i jak, ja wywaliłam z galerii cały album i radzę tak pozostałym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka a nawet sobie o Tobie wczoraj pomyślałam...Mam nadzieję, że już wszystko dobrze z Dominisiem. Ja moją w sumie bardzo rzadko kładę na brzusiu...i to też na chwilę bo zaraz jest płacz... Ditta myślę, że w sierpniu będę już na pewno. A na jak długo przyjedziemy to nie mam pojęcia. Ale jestem jak najbardziej za spotkaniem! :) A_B to widzę, że Laura to mały głodomorek ;) Urodziła się też drobinka a jak już ładnie nadrobiła. Moja niunka też już zaczyna powoli się zaokrąglać. A jeszcze dwa tyg temu była taka malutka... Wczoraj praktycznie nie spała mi cały dzień i wyobraźcie sobie, że jak zasnęła o 20:30 tak wstała o 6:30!!! Później 2h zabaw i znowu 2h drzemki! A z tym odwracaniem głowki to u nas jest ten sam problem. Lekarka kazała mi ją kłaść na boczku...a Weronika też za tym nie przepada :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, u nas straszne upały i Mała ciężko je znosi. Często marudzi i już nie mam sił na nic. Wypróbowałam pieluszki dada i jak u nas chyba się nie sprawdzą. Są miękkie i miłe w dotyku, ale Mała odparzyła sobie lekko pupę, mimo, że bardzo często jej zmieniam. Także chyba wrócimy do pampersów, albo huggies (tych jeszcze nie próbowałam). Jakś promocja była ostatnio w biedronce na huggies. Natalia dzisiaj prawie cały dzień na piersi, dostała tylko 2 butle. issaabel, dzięki za info o szczepionkach, muszę zadzwonić do przychodni. mam nadzieję, że poprawi się Twojej dzidzi z tym przekręcaniem główki. jeloonka, powodzenia w przeprowadzce malwiska25, moja ssie smoczki te okrągłe i te ścięte. Na początku ciężko było ją nauczyć, ale robiłam tak jak Evvve. Wypluwała, a ja przytrzymywałam i tak w kółko, aż załapała. Teraz czasem nie zaśnie beż smoka. Mikołajka83, mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej i dobzre, że masz wsparcie w bliskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się narobiło z tą galerią..;/ Ja Wam muszę napiszę, że jedyne co mi się w tym wszystkim zawsze nie podobało to to, że nie wszystkie dziewczyny się ujawniły jak wyglądają...czasami w galerii pojawiały się albo zdjęcia z usg, ubranek, wózków itp. Z drugiej strony wg mnie jak ktoś chce mieć dostęp do galerii i oglądać buźki innych to też powinien się sam pokazać...nie wspomnę już o tych które chciały hasła i miały zamieścić zdjęcia...a w efekcie nie dodały żadnego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B - u nas 6 kup to standard, co więcej jak jest tak ciepło to Basia woła o cyc nawet co 40 min, ani myśli o piciu wody, herbatki czy coś :( Dobrze, że daje się karmić na leżąco to chociaż w kompie można pogrzebać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff.. a ja jestem po kilkugodzinnym maratonie z noszeniem. Mala ryczala non stop i uspokajala sie tylko na rekach w pozycji pionowej w dodatku musialam chodzic bo jak usiadłam to tez był ryk. I tak przez 4 godziny, az w koncu usneła mi na rękach na tyle mocno że moglam usiąsc, potem wybudzila sie na jedzenie i juz teraz śpi sama. Wiem że niektore z was mają tak prawie codziennie ale Maja nigdy tak nie robiła. Wrecz przeciwnie - jak jest zmeczona to na rękach marudzi póki sie jej nie połozy - wtedy zakrywa oczka królikiem albo pielucha i sobie spokojnie zasypia. Możliwe żeby coś ją bolało ale tylko jak leży? Nie zrobiła kupy od dwóch dni ale nie preży sie i puszcza bąki wiec sie za bardzo nie przejmowałam, moze jednak dac czopek? Acha... jak dlugo mam dawać wit K+D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie skonczylam spotkanie z laktatorem:) mikolajka piekny wozek- jaka to marka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve - witaminę D do końca 3 m-ca, K do końca karmienia piersią - tak mi powiedziała pediara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve, witaminki do ukończenia trzeciego miesiąca, chyba, że lekarz zaleci inaczej. A kupa raz na dwa - trzy dni to nic strasznego. Ignacy ostatnio obraził się na wózek i każdy spacer kończy się noszeniem w chuście. W ogóle bardzo lubi noszenie w pionie i jak już lezaczek nie pomaga to trzeba go tak nosić :/ Do tego codziennie przed zaśnięciem ma napady płaczu, pewnie ze zmęczenia. Nie wiem jak temu zaradzić. Nawet czasami już noszenie nie pomaga. Dobrze że to trwa góra godzinę. My na szczepienie jesteśmy umówieni na wtorek, szczepimy 5 w 1 i ciocia pielęgniarka nic nie wspominała że nie ma szczepionki. Jutro znowu czeka mnie noszenie małego w chuście bo muszę załatwić parę spraw na mieście. Któregoś dnia w końcu kręgosłup mi pęknie... Niby chusta wygodna, ale nie codziennie. I tak się cieszę, że młody waży niecałe 5,5 kg (dogonił swoją koleżankę z sali porodowej, a zaczynał z wagą 2200:)) To dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve-> moja Ala też jeszcze nie podnosi główki w sytuacji o której opisywałaś i neurolog powiedziała, że dziecko powinno to umieć z końcem czwartego miesiąca... (przy okazji wizyty w sprawie źrenicy już o tym wcześniej pisałam). za tydzień druga dawka szczepień to zapytam, ale nie wydawało mi się to niepokojące na brzuszku np. podnosi całą klatkę (90stopni). Nam na brzuszek pomaga delicol.... ale martwie się trochę bo zaraz Ala skońćzy 3 miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane:) Na początek podziękowania dla Anki!!!! Bepanthen na ciemieniuchę - rewelacja!!! Fakt, dość tłusty, ale juz po 1 użyciu 50% zeszło. Jutro też zrobię "kurację". :) A_B u nas z leżeniem na brzuszku też różnie. Zazwyczaj po jedzeniu jest około godzinna drzemka, a potem zabawa i właśnie wtedy korzystam z okazji i kładę go na brzuszku. Najbardziej lubi na golaska i na dość twardej powierzchni. Kładę przewijak na łóżko, przykrywam dużym, miękkim ręcznikiem i tak sobie fika. Dużo lepiej wchodzi mu trzymanie główki - zresztą, zamieszczę zdjęcie w galerii niebawem, jak tylko mamuli się upora z mailami. Przypominam mój mahdi@op.pl. Viki - dawno Cię nie było. Już się zaczynałam martwić, ale jakoś tak brakuje mi czasu ostatnio na wszystko i zazwyczaj zapominałam, że miałam wysłać Ci smska. Ehhh... wczoraj chwaliłam synka, że taki grzeczny, a dzisiaj same koncerty. Przy kapieli najgłośniejsze. Znowu zaszalałam na allegro. Mam tam kilka naprawdę ładnych, markowych bluzeczek i ślicznych sukieneczek dla dziewczynek w super stanie. Zerknijcie proszę:) ' http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=497294 Nie wiedziałam, że tak marnie będzie szła sprzedaż. Ludzie pytają się o każdy szczegół. Myślę, że zrobię w końcu z tego paczkę, może szybciej pójdzie. Aaa...zapomniałabym o witaminkach. Ja nie karmię piersią, ale moja lekarka powiedziała, że sama witaminka D powinna być podawana dzieciom do 18 miesiąca. Z Martynka nie pamietam jak było, więc nie mam porównania. Miłej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O a mnie pediatra powiedziała że wit D+K do końca 3go miesiąca a potem tylko D (i tu nie ma ograniczeń do kiedy bo ponoć najnowsze zalecenia to przyjmować codziennie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zaglądnełam na to co napisała mi pediatra na pierwszej wizycie vit.K 2-12 tygodnia, vit.D 3tydzień do 1 roku życia muszę zakupić samą D bo o tym całkiem zapomniałam i daję jej nadal k+D. Nasza młoda ma odruch wymiotny na smoka, lub wypluwa go dalej niż widzi. Kiedyś się tak darła że postanowiłam ją uszczęśliwić smokiem i skończyło się na tym że darła się dalej a smok leżał na jej buzi. Więc na razie daję jej spokój ze smokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×