Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

U nas tak leje że świata nie widać Unas jak małą kładziemy na brzuszek to jest protest chyba że mamy pod ręką obrazki od jeloonki, ale ale w długi weekend mój mąż nauczył małą przewracania z plecków na brzuszek(nie robi tego sama ale z pomocą trzeba ją trzymać za rączki- a raczej ona sam się trzyma) i wtedy protestów nie ma bo to super zabawa i tym sposobem nie denerwuje się i całkiem długo leży. Z obrazków uwielbia myszke i Łosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam wszystkie fotki, ależ duże te nasze dzieciaczki, a jakie słodkie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyje, dzięki za pamiec, jestesmy nad morzem, podroz koszmar, mala plakala polowe czasu, nudzilo jej się. A jechalismy 7 godzin bo korek mnie zlapal na autostradzie. Za to tu jest bardzo grzeczna. Pogoda na razie super. Robimy kilometry brzegiem morza wysmarowiani filtrem 50. Hamak do wozka się sprawdza, mala jest w nim w pozycji jak na lezaczku, moze wszystko obserwowac i nie placze tak jak w gondolce. A jak się super taki wozek prowadzi, ma wielkie kola wiec da rade spokojnie isc brzegiem morza. I mozna do niego podpiac hol do roweru. A sa ludzie, ktorzy pchaja taki wozek biegaja maratony. Mozna wiec już powiedziec że mam dziecko prawie w spacerowce. Gondolke też wzielismy, ale jak nie spi to nie da rady jej tam wlozyc na dluzej niż sekunde Jutro idziemy na jagody, bo jest ich duzo w lesie. Mój starszak zasuwa na rowerku bez pedalkow. Aż dziw ile takie dziecko moze zrobic kilometrow na rowerku a pozniej biegnac brzegiem morza. W sumie stanowimy lokalna sensacje - dziwny wozek Chariot (nie ma pary, ktora by go nie skomentowala) i 3 latek na rowerku. No i oczywiscie zajadamy rybki. Moje dziecko też nie akceptuje smoczka w ogole. I też w takie upaly czesciej je. No i znow mam rekord - mala na 3 mce wazy 6500. Startowala z 2940. Ja nie dolacze do galerii na razie - już Was widzialam, Wy mnie, ciekawosc zaspokojona w obie strony, wystarczy, a w chwili obecnej nie ufam czarnej (tj pomaranczowej) owcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka, dzięki za pamięć:)! Przy maleństwie bardzo szybko mija czas. Tak jak pisałam nasz synek jest bardzo aktywny w dzień a nie mamy z M nikogo do pomocy więc cały dzień jestem zajęta dzieckiem a weczorem naogół padam ze zmęczenia lub nadrabian zaległości w praniu, prasowaniu itd. Dopiero wczoraj miałam czas by odpocząć bo M miał wolne a dzisiaj za to synek zrobił mi niespodziankę i w dzień pospał prawie 3 godziny w związku z czym zdążyłąm odpocząć i porobić sporo rzeczy w domu:). A teraz też już sobie słodko śpi, więc mogę zająć się forum. Nasza lekarka też zaleciłą stosowanie witaminy K do 3 miesiąca a D do około roku. Na brzuszku kładziemy synka kilka razy dziennie tak na 5-10 minut. Dłużej nie da się, bo koniecznie chce trzymać główkę w górze bez odpoczynku a jak już nie ma siły to się złości. Tak czy inaczej trening czyni mistrza.Jeszcze tydzień temu wytrzymywał maksymalnie 2 minuty a teraz już znacznie dłużej i to podpierając się łokciami:). Myślałam, że mój Patryczek jest rekordzistą w długości ssania piersi ale Twoja Laura A_B go przebija:). U nas czasem zdarzają się sesje godzinne ale to tak 1-2 razy dziennie a dzisiaj np. max pół godzinki i albo puszczał pierś i spoglądał z uśmiechem na moją twarz albo zaypiał, także rewelacja:). Tak się zastanawiam właśnie z czego wynikają te długie sesje przy piersi? Czy z tego, że mleko wolniej płynie (bo zdarza się to z reguły po południu) czy z potrzeby bliskości albo wyciszenia się? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka, życzę dużo zdrówka dla Twojego synka:)! Jeśli powstanie prywatne forum to chętnie dołączę. W sumie jest nas spora grupka piszących od dawna, więc po co nam te pomarańczowe wpisy. Dobrej nocki dla wszystkich mamuś i dzieciaczków:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Wyniki Diminik ma już dobre, ale będzie trzeba częsciej robić badanie ogólne i posiew moczu. Więcej napiszę, jeśli zdecydujemy się na forum prywatne :) Dzisiaj dopiero byliśmy na usg bioder, bo wczęsniej ciągle coś nam w tym przeszkadzało. Całe szczęście jest ok. Oliwka -> mamy wózek Mutsy Urban Rider. Mój Bączek waży już 5600 g (waga urodzeniowa 3620g), czyli przez 2 miesiące przybrał 2 kg. Nie wiem, ile ma cm, bo nikt Go nie mierzy. Jak się urodził, to miał 59 cm, więc pewnie troszkę urósł :) Miłego dzionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, w związku z tym, że coraz częsciej pada hasło nowego forum. Zostało takowe stworzone. Po pierwsze nikt kto nie jest zalogowany nie może nawet go czytać, po drugie zyskujemy możliwość wysyłania do siebie prywatnych wiadomości ( bo czasem sa problemy, o których nie pisze się na forum, jedynie sygnalizuje, a może ktoś miał podobną przypadłość i poterzbuje szczegółów) Stworzył je mój mąż, póki co jest admistratorem i radzi mi by tak pozostało, bo lepiej jak jest to osoba bezstronna z zewnątrz. W takiej sytuacji nikt nikomu nie zarzuci, że któraś z nas sobie tutaj prowadzi własne rządy :) Forum ma stworzone kategorie główne, więc mamy szanse na porządek, łatwiej będzie coś wykopać i nie trzeba powtarzać po raz kolejny jednego pytania. Zobaczmy jak to się sprawdza, jeśli nam nie podejdzie to wrzuci się wszystko do jednego wora jak tu na kafeterii. Póki co rejestracja jest otwarta, wiec wszystkich zachęcam do logowania i próby zaistnienia na nowym forum. Forum jest dość mocno pozabezpieczane, wiec nawet jak ktoś będzie chciał na nim mieszać to admin z miejsca go namierza, może usunąć, albo trwale zablokować, przez co nie ma opcji, by taki ktoś działam nawet pod innym nikiem. Zachęcam do logowania i do napisania kilku slów o sobie w temacie przedstaw się, proponuję też zostawić stare niki, bedzie nam latwiej :) a tu link :) http://kwietniowki11.phorum.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo wreszcie się doczekałyśmy! Jeloonka - jesteś super, wielkie podziękowania dla męża. Ja jestem za tym żeby zawinąć się z kafe. Wolę mniej użytkowników a zaufanych niż to co jest teraz. Z tego co pamiętam Zew nie za bardzo chciała iść na priv ale jeśli bardzo porosimy to zgodzisz się prawda? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bosko! to wskakujemy na nowe i piszemy, piszemy... jak dziecko nakarmimy :) Jeloonka, podziękowania dla Męża! Na pewno trochę nerwów nam oszczędzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... no i oczywiście jak się wszystkie zorganizujemy, to zmykamy z kafe. Jeloonka mojego Synka nie ma w tabelce ropakowanych. W miarę mozliwości poprosze o aktualizację. 28.04/22.04, 3620g- 59 cm, CC, Dominik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na nowym forum w lelum polelum utworzyłam nowy temat otwartej dyskusji na temat przeprowadzki forum, a wszelkie kwesie zdrowotne, qpkowe, zywieniowe itp postarajmy sie umieszczac tematycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikolajka tam pod czy nad tabelka jest info co trza zrobic, kopiujesz abelke wpisujesz ja w nowym poscie i wysyłasz i albo samo sie aktualizuje, albo zrobi to admin jak wróci z roboty :) nie wiem dokładnie. zako załaraz to zrobie i zobaczymy. spróbujmy już wszystko załatwiac na nowym forum, jak ktos czegos nie wie, czy nie ma to wpisywac to w o lelum polelum :) by już najmniej korzystac z kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum prywatne super ! Już sie zalogowalam :) Co do witaminek u mnie zalecenie pediatry wit. K do skonczenia 3 miesiaca, D do 1 roku. Ale przyznam szczerze ze ja wogole nie daje tych witamin... Moze zaczne dawac D, ale K - zastanawiam sie ile w tym jest zaangazowania firm farmaceutycznych aby mialy zarobek. Moja siostra ktora urodzila 2 dzieci w Wlk. Brytanii nigdy nie miala zalecenia podawania tych witamin (ani przez szpital ani przez lekarzy), jak moj Kacper sie urodzil mowilo sie tylko o wit. D. Ale i tak juz Laura z wit. K wyrosla bo skonczyla 3 miesiace. A jesli chodzi o te maratony karmienia...Laura uwielbia trzymac sobie sutka w buzi...na poczatku wiadomo ze mleko bardzo leci, potem slabiej. A Ona uwielbia ta bliskosc. Smoczka wypluwa, denerwuje ja. Z butelki pila moze z 3 razy i to z wieliim oporem na poczatku, dopiero jak przycisnelam smoczka i zobaczyla ze jest tam mleczko - wypila. Narazie koncze....2 karmienie po przebudzeniu sie zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po wizycie u ortopedy. Wszystko w porządku. Mała dała niezły koncert ;) Ja nie mam teraz czasu zalogować się na nowym forum, ale wieczorem tam zajrzę. mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko i przyjmiecie mnie do siebie, bo mimo, że Was nie znam to bardzo fajnie mi się z Wami rozmawia i dzieli doświadczeniami :) Pozdrawiam i do zobaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B sworzyłam temat witam Kid jak możesz skopiuj tam swoją wypowiedz na ten temat, bo póki co dalej piszemy na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przenioslam temat na forum. Dziewczyny...PRZENOSIMY SIĘ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka super! :) Już się zalogowałam. Później jak będę miała więcej czasu to tam zaglądnę. A tymczasem lecę na zakupy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zew jak bedziesz na nowym forum to czy moglabys podeslac mi lin odnosnie tego hamaku oraz tego trojkolowca ktory masz-jezeli nie bedzie problemu a tak wogole to :P :P :P wrednym pomaranczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jeśli chodzi o witaminki to ja też dostałam zalecenia, żeby K podawać do ukończenia 3m-ca, D natomiast do ukończenia roku. Tak też postępowałam w przypadku starszej córci. iissaabel...nadal walczę z tym zastrzałem na paluszku małego :-( Bepanthen na główkę i ja muszę wypróbować, skoro tak chwalicie, bo już siły nie mam na tą ciemieniuchę:-( Już za kilka dni skończy 3 miechy...chyba ominą nas kolki :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna czarna pomarańczka
Te nieżyczliwe pomarańczowe wpisy pochodzą od jednej "czarnej" kwietniówki. Długo nie udzielała się w forum, bo "przecież" przy małym dziecku nie ma czasu na zbytki. Jednak kiedy pojawiła się info o zmianie hasła do galerii, czarna pomarańcza znalazła chwilę,by się odezwać i oczywiście poprosić o hasło. Tę że właśnie czarną pomarańczę będziecie miały na nowym forum, tyle że będzie musiała powstrzymać się od wypisywania złośliwości. Będzie jedynie przed monitorem swojego komputera wygłaszać sama do siebie niepochlebne opinie na temat Wasz i Waszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wieki się nie odzywałam choć czytam forum dość często. Ja sama byłam za tym aby nie robić forum prywatnego jednak muszę przyznać że się myliłam i bardzo chętnie zrobiłabym to forum prywatne. Wiele się u mnie dzieje ale boję się pisać zbyt osobistych rzeczy. Także może rozważmy jeszcze raz forum prywatne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam Was, ale w sumie nie pisalam praktycznie nigdy, mialam byc majowka, zostalam kwietniowka i lubie czytac co u was, czesto korzystalam tez z porad, szczegolnie dot. karmienia piersia :-). Szkoda, ze sie "wyprowadzacie", ale w sumie was rozumiem i sie nie dziwie, ze sie przenosicie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolina heheheh wlasnie niech jej zylka peknie ze zgryzoty, ze nie moze swoich zlosliwosci wylac na forum, o to wlasnie chodzilo. moze to ja nauczy jak trzymac jezyk za zebami- bo rozumiemy jezeli ktos ma cos do powiedzenia ale nie w wulgarny spodob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×