Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Mania,mam jeszcze pytanie odnośnie do sali w której rodziłaś-podobno zawsze odbywa się kilka porodów jednocześnie,albo tuż przed leży się z innymi rodzącymi i ich cierpienia jeszcze potęgują strach. Jak to było u Ciebie? Słyszałaś inne kobiety w trakcie albo tuż przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Mi został równy miesiąc do terminu ciekawe czy będzie szybciej czy nie,ale coraz bardziej się boje tego bólu. A co do imienia to nie mam pomysłu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa wlasnie nie ma okreslonego dokladnie terminu, w czwartek lekarz mowil "za poltorej tyg" czyli pewnie sie znowu przeciagnie i pewnie zrobia cc po 38 tyg....a ja wyjde jako wrak czlowieka. maz juz sie smieje bo stracilam miesnie w nogach-zrobily mi sie suche patyki, jak ja wstane z ego lozka?? najgorsze sa dni kiedy maz nie moze przyjechac do mnie...teraz w wawie zostaje do wtorku a potem 4 dni leze sama - okropnie to przytlacza, a kazda minuta trwa godzine. ostatnio jak bylam sama to az ryczalam....jezzzu niech to sie juz skonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitajcieKobiałki, A_B wiem że to w żaden sposób Ci nie pomoże i nie pocieszy, ale uważam że w tym wszystkim dajesz sobie super radę, bo sytuacja jest ciężka. Wytrwaj!!! A ja dziś na jakieś zakupy jakąś badziewną koszulkę do porodu chcę kupić - urodzić = wywalić. i jakieś kosmetyki i chyba już mam wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIELKA PROŚBA!!! Dziewczyny mam mega prośbę. Biorę udział w konkursie na bloga na jednym z poznańskich profili dla mam. Niestety konkurencja jest spora i do tego zadziorna. Kiedy uciułam kilka punkcików, ktoś mnie prędko sprowadza o poziom niżej, zatem postanowiłam prosić Was o pomoc, bo przydałaby mi się owa nagroda. Czy możecie ocenić mi bloga? Trzeba się tylko pośpieszyć i zrobić to max do 16, czyli do jutra!!! http://swiadomamama.pl/blog/358 (trzeba go skopiować do przeglądarki) Trzeba się zalogować, ale bez aktywowania linka, wiec to trwa dosłownie 3 sekundy, potem wejść na każdy post - jest ich 9 i każdy ocenić gwiazdką (od 1 do 5) Potrzebuję Waszych piątek. Z góry dzięki za poświęconych kilka minut!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tak w pierwszym nic nie było a teraz jest 5 więc chyba wszystko poszło jak należy czy to można kilka razy czy tylko raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iissaabel - jesteś wspaniała, dziękuję!!! O to chodziło!!! Jak by ktoś jeszcze chciał mnie wspomóc swoimi 5 to bardzo proszę i dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dodałam 5 gwazdek :) AB - aż włos się jeży na głowie od tego co piszesz, lekarze to buraki, jak oni traktują pacjentów!!! Popieram, jesteś mega dzielna, wytrzymaj jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w piekny poniedziałkowy poranek Mania jeszcze raz moje gratulacje śliczny synek ,i bardzo się cieszę ,że tak łatwo Ci poszło... u mnie dni i noce coraz gorsze idę dziś na ktg i do lekarza i mam nadzieje ze sie z nią dogadam co do cc ,uwierzcie mi że ja już naprawdę mam dosyć jestem bardzo bardzo zmęczona.idę się naszykować pozdrawiam Was !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta - Dziekuję :) iissaabel - można kliknąć tylko jeden raz na każdy post :( Dzięki wam babeczki!!! I zachęcam do dalszego klikania: http://swiadomamama.pl/blog/358 (bez sensu tylko, że każdy post trzeba otworzyć oddzielnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Mania witaj w domu. Jeszcze raz gratuluję ekpresowego porodu i Synka :) A_B trzymaj się, już niedługo będziesz miała Malutką przy sobie. I tak jesteś bardzo dzielna, bo ja to w takiej sytuacji bym się rozkleiła na maxa 🌻 Jelooonka zagłosowałam. Mam nadzieję, że tak jak trzeba :) Dzisiaj jest 14 marca, a mi się marzy urodzić Synka 14 kwietnia. Już rozmawiałam z Nim na ten temat i mam nadzieję, że posłucha Mamusi :P Miłego dnia Brzuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania4874
Etka ja rodzilam na sali gdzie moze odbywac sie 2 porody, ale rodzilam sama, ja w ogole nie krszyczalam, bo to gorzej wyczerpuje ciebie, wiec nie warto. trzeba przec.... A pozniej ok 14 byl nastepny dopiero porod. ja mieszkam w malutkiej miejscowosci wiec tutaj tak duzo osob nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka tez pstryknelam na wszystkie i z tego co widzialm to srednia sie podnosila wiec chyba byka nie zrobilam:)))) ahhh mi sie marzy urodzic najpozniej w terminie lub wczesniej ale po 36 tygodniu:) dzisiaj wolne, ale zle spalam cala noc, zbytno sie przejmuje chyba ludzmi dziewczyny. Otóż pracują dla mnie 3 dziewczyny. Jedna wczoraj o 23.00 zadzwonila ze nie idzie do pracy bo nie potrafi sie dogadac ze swoim chlopem(ona nie ma prawa jazdy wiec on ja wozi) , zyja ze soba jak pies z kotem, wyznaja zasde oko za oko zab za zab, 2 dzieci , pierwsze synkiem tatusia, 2-gie z widocznymi objawami odrzucenia i problemami emocjonalnymi typu ADH- ja nie wiem kobiety, ale ja na to patrzec nie moge:( nie wtracam sie. Co do pracy to juz nie pierwsza taka sytuacja ze w wyniku tego ze oni dra koty ja osoba w 34tc musze isc do pracy fizycznej na min 4 godziny dziennie, a powiem Wam ledwo juz daje rade. Juz ostatnio ja i moj facet mielismy z nimi rozmowe ze nie interesuja mnie ich problemy malzenskie, maja sie dogadac i juz, bo prosili mnie o prace dla niej i nie chce dostawac telefonow typu ze nie jade do pracy bo ten "ch***** powiedzial ze nie zawiezie mnie do prac"y a zaraz potem slysze jego w sluchwace i cytuje " ja ci to GOWNO Ania podwioze do pracy nie sluchaj jej" jezu wtedy nie wytrzymalam i powiedzialm zeby dali sobie na wstrzymanie...Wiem trzeba sobie pomagac na obczyznie ale ja juz nerwowo wysiadam. kobiety ja ,mam 25 lat i wiem, ze bedac malzenstwe, czy w zwiazku w interesie obu stron jest sobie wzajemnie pomagac, a u nich normalnie na odwrot kazdy zyje dla siebie, a ich syt finansowa jest trudna.....wypominaja sobie kiedy kto kogo utrzymywal..........na poczatku mylsalam ze on jest tyranem z opowiadan jego zony a teraz wiem ze oboje so tacy sami, zaden nie ma szacunku do siebie, moglabym wiecej napisac ale dnia by mi braklo.....Moj luby to tak sie wczoraj wkurzyl(maz tej znajomej jest kolega mojego w interesach)bo jak mialam sobie od tego tyg odpuscic sprzatania to wychodzi na to ze wtym tygodniu bede musiala jednak isc i zyly sobie wypruwac:(((( WYC mi sie chce!!!!! zabronil mi isc do pracy, ze jak bedzie trzeba to on pojdzie i bedzie mi pomagal dopoki nie znajde kogos nowego lb nie uporzadkuje grafiku( co wiaze sie z zrezygnowaniem z paru domow a co za tym idzie dochodu) al trudno zdrowie wazniejszcze, zwlaszcza ze jestem w ciazy.... zal dziewczyny, zal:((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania - jeszcze raz gratulacje! A Synek cudny :) Wiosenna mamo - Twoje Dzieci również słodkie - aż pozazdrościć :) A_B - brak słów po prostu... traktowanie straszne. Podziwiam Cie i wierze, ze dotrwasz do "bezpiecznego terminu" - zarówno dla Ciebie jak i Córki. Choć teraz jest Wam ciężko, dobrze wiesz, że warto. Tylko najgorsze jest ten brak jakiejkolwiek informacji :( Jeloonka - zagłosowane, życzę powodzenia :) A ja dzisiaj sobie wcześniej wstałam, pełna energii bo za oknem cudna pogoda. Co prawda mogę sobie tylko przez okno pooglądać, ale od razu chce się żyć :) Nastawiłam pranie, bo przez weekend się tego nazbierało - a co dopiero, jak już dziecko będzie hihi :) Za chwilę będę robić obiad, bo mój M ma drugą zmianę i wychodzi o 13 do pracy... więc całe popołudnie sama w domku - ale to chyba wezmę się za prasowanie ciuszków dla Maluszka - wszystko zależy od tego, jak będę się czuła :) W środę mam wizytę u gin, zobaczymy co mi powie - kiedy ściągnie pessar i odstawiamy fenoterol. Jutro zaczynam 37 tc :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mania487 n ja wlasnie mialam sie oytac czy krzyczalas:) no ja postarm sie tez byc cicho i skupic sie na wypychaniu mojego ukochanego arbuzika:P ale znajoma mi opowiadal ja teraz rodzila, ona miala wywolywany porod bo byla po terminie. rodzila tutaj w norwegii, opowiadal ze umierala z bolu a te jej polozne tylko just relax, just relax, a ona jakos sklecila po angielsku ze ma w dupce to ich "just relax" ze ona chce rodzic na czworakach:) a pozniej to juz klnela polska lacina,,,,,jeju tak jej wstyd potem bylo...hehehehhe usmialam sie ale ciekawe jak ze mna bedzie:) na oddziale ona byla najstarsza rodzaca wszystkie inne to dziewczyny ok 18 lat, 17 lat...powiem ze zmrozilo mnie w zylach jak mi opowiedzial ze na sali poprodowej naprzeciwko jej pokoju jednego dnia niemowle strasznie plakalo, cyl dzien bez przerwy praktycznie, polozne nic tylko to dziecko nosily, tulily a co robila wtedy matka?! nie zgadniecie, siedziala na lozku i pila PEPSI MAX jak mysilicie dlaczego to malenstwo tak lkalo, jezeli ta mloda siksa karmila niemowle piersia a miedzy czasie pila sobie taki trunek to ja sie temu malenstwu nie dziwie:((((( kolka jak nic! brak odpowiedzialnosci i powiem Wam ze ja tez nieraz bedac na zakupach widzialm jak takie nastoletnie matki daja do picia niespelna rocznemu dziecku gazowane napoje i sie smieja do tego....ehhh chyba jestem przewrazliwiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iissaabel, Ditta, Mikołajka, Oliwka i Ines 85 - dziewczyny jesteście nieziemskie dziękuję!!!! Jak ktoś jeszcze chętny to zachęcam do dalszego klikania: http://swiadomamama.pl/blog/358 (bez sensu tylko, że każdy post trzeba otworzyć oddzielnie) Mały Mani jest bajeczny. Ma polisie jak dobrze wykarmiony chomiczek i wygląda jak mały aniołek! Mania zazdroszczę wspaniałego porodu! Jesteś dla nas nadzieją :) A tak poza tematem to odrzucamy dziś wszelkie smutki i Uwaga, uwaga! Ogłaszam DZIEŃ PIŻAMOWCA!!! Dziś postanowiłam się nie ubierać, wypoczywać póki mi się nie znudzi!!! Ktoś ma ochotę się przyłączyć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czemu nie chcecie podać link i hasło do zdjęć. Prosiłam już kilka razy i nic. Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ines_85 widze ze masz taki sam plan dnia jak ja:) do tego jescze mam zaplanowane porzadki, zobaczymy co z tego wyjdzie:) ja mam wizyte w pzryszlym tygodniu, zaczne powoli wypytywac sie poloznej jak wyglada tutaj porod, co musze zapakowac, na co sie przygotowac itd...same wiecie jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania gratuluję ślicznego synka :) Dzielnie zniosłaś rozpakowanie ;) Ja po wizycie u lekarza (dziś kończę 37 tydz) mam odstawić magnez i nospę i brać już tylko witaminy. Mała cały czas główką do góry, za tydzień ostatnie usg określające wymiary przed porodem. A_B pozdrawiam Cię gorąco, jeszcze trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jeloonka zagłosowałam- powodzenia:) Dzień piżamowca popieram, nie mam nic innego do roboty niż obijanie się w łóżku hehe:) A_B wytrzymaj jeszcze troszeczkę, jesteś dzielna a zanim się obejrzysz będziesz wspominac szpital jak zły sen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek! Ja już rozwiesilam pranie i poprasowalam część ciuszków. Jutro kolejna tura bo już teraz padlam, a jeszcze muszę zrobić obiad. Miłego dnia i nie szalejcie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Mania serdeczne gratulacjie, maleństwo masz przepiękne:)Jak większość z kwietniówek zazdroszczę Ci że już masz za sobą poród:)Chciałabym aby i u mnie tak sprawnie poszło:)] Ciekawe kto następny? A_B trzymaj sie kochana,a co do lekarzy to normalnie brak słów... Ja się zmobilizowałam i spakowałm torbę, jeszcze muszę dokupić wodę i jakieś batony:) Dziewczyny czy kupujecie jakieś kremy na brodawki?Jeśli tak to jakie i w jakim celu? Wchodzę w 37 tydzień:) Buzia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka, też kliknęłam, ale nie ma ani żadnego potwierdzenia, ani ocena się nie zmieniła, więc nie wiem czy tak miało być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejne podziękowania dla pauli, nikoliny, żaki i awy - Dziei babeczki Jak ktoś jeszcze chętny to zachęcam do dalszego klikania: http://swiadomamama.pl/blog/358 (bez sensu tylko, że każdy post trzeba otworzyć oddzielnie) Awa - jak się nie zmieniła! zmieniła, zmieniła! Fakt, że w górę idzie to powolutku, a w dół spada się błyskawicznie. Niestety czasem 9 razy 5 gwiazdek nie podbija rankingu, ale ktoś coś doklika i już widać. Dzięki Wam skoczyłam o cały punkt do przodu i mam przewagę. Pewno do wieczora ktoś mnie tam będzie kąsał i próbował zepchnąć, ale razem damy radę ! A jeśli chodzi o maść na brodwaki to mi położna zaleciła kupno. Ponoć przy karmieniu cycuszki dostają kopniaka od malca i trzeba je ratować. Maści mają za zadanie łagodzić i usuwać obrzęki, łagodzą pękniecia, które czasem się pojawiają. Ja znam następujące maść, ale nie wiem którą wybiorę: Bepanthen, PureLan 100, Maltan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
mam pytanie-ile czekałyście na wyniki aspat i alat? Też tak krótko jak na morfologię??? Ile mniej więcej kosztują te badania? Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprils mother ja słyszalam dużo pozytywnych opini o masci purelan nie ma parabenów i nie trzeba jej zmywac do karmienia. Ja kupiłam z babydream rossmanowska maśc ale purelana chcę jeszcze dokupic. yyyyy ja na wyniki miałam następnego dnia po pobraniu ale robiłam na nfz poza tym każde laboratorium czy przychodnia mają swoje ceny więc sprawdź u siebie jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, A_B strasznie Ci współczuję :/ Ale tak jak dziewczyny piszą musisz być dzielna i jeszcze trochę wytrzymać! A traktują Cię faktycznie okropnie...W ogóle nie rozumiem podejścia tego lekarza... Już się zaczęłam zastanawiać czy aby przypadkiem ten lekarz nie czeka na jakąś kasę! Byłam dzisiaj u lekarza. Zrobił mi wymaz. Kolejna wizyta za 2 tygodnie. Na razie jeszcze się nie zanosi, żebym miała rodzić. Mam odstawić Mg i nie brać żadnych nosp itp. W piątek zaczynam 36 tydzień. Ja ostatnio zakupiłam maść Bepanthen. Tylko zastanawiam się jak to jest z jej zmywaniem. Ostatnio czytałam, że jednak trzeba zmywać ją przed karmieniem...to samo powiedział mi farmaceuta. Poza tym można jej używać na odparzenia u maluszka. A do pępka kupiłam na razie fiolet.Przemyślałam to i stwierdziłam, że chyba dokupię jeszcze spirytus do rozcienczania i będę smarować tym spirytusem... fiolet niestety brudzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×