Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Joan-ga

KIEDY WASZE DZIECI ZACZĘŁY CHODZIĆ?

Polecane posty

Interesuje mnie szczególnie górna granica wieku, bo moje dziecko ma 14 miesięcy, nie chodzi samodzielnie,(tylko trzymając kogoś za rękę) i zaczynam się niepokoić. Chciałabym wiedzieć ile jeszcze powinnam cierpliwie czekać a kiedy trzeba by to skonsultować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w klubie-moj ma co prawda 13mies.ale tez chodzi tylko za reke,chyba,ze sie zapomn ilub ma b.blisko np.do kanapy,starszy syn to w tym wieku juz smigal,ale pytalam pediary to do 18mies.jest czas,wazne,ze wstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój łobuz miał 15 miesięcy i dwa tygodnie.. też się martwiłam ale tak sobie upodobał raczkowanie, że nie widział potrzeby zwiedzania świata na dwóch nogach .. a teraz biega i tęsknie za czasami kiedy chodził za rękę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek zaczął chodzić gdy miał 11 miesięcy,teraz ma rok i 3 i biega,jednak synek znajomej zaczął samodzielnie gdy miał 16 miesięcy.w tym przypadku jednad zawiniła matka ,bo nie pozwalała mu podejmować samodzielnych prób chodzenia ,ciągle za nim biegała i podtrzymywała.Nauczył się gdy został z dziadkami,oni mieli do tego normalne podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katariekaa2266
moja za tydzien skonczy 17 miesieci i niechodzi samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pierwsze samodzielne kroki postawil jak mial 10 mies. kolejne 2 miesiace jednak sie bal i tylko od kanapy do kanapy przechodzil. dzien po pierwszych urodzinach jak sie odwazyl to juz chodzil wszedzie i prawie sie nie przewracal. ale np. mojej kolezanki synek zaczal chodzic jak mial 2 latka. byli u rozych specjalistow ale nic nie wykryli, chodzil tylko przy meblach i za reke. widzialam tez sporo dzieci 14-16 i nawet 18 miesiecy ktore dopiero zaczynaly samodzielnie chodzic. zapytaj sie lekarki ale jak chodzi za reke to nie masz sie czym przejmowac. powoli sie odwazy i ruszy sam. ja bym jeszcze spokojnie poczekala 2-3 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pierwsze samodzielne kroki postawil jak mial 10 mies. kolejne 2 miesiace jednak sie bal i tylko od kanapy do kanapy przechodzil. dzien po pierwszych urodzinach jak sie odwazyl to juz chodzil wszedzie i prawie sie nie przewracal. ale np. mojej kolezanki synek zaczal chodzic jak mial 2 latka. byli u rozych specjalistow ale nic nie wykryli, chodzil tylko przy meblach i za reke. widzialam tez sporo dzieci 14-16 i nawet 18 miesiecy ktore dopiero zaczynaly samodzielnie chodzic. zapytaj sie lekarki ale jak chodzi za reke to nie masz sie czym przejmowac. powoli sie odwazy i ruszy sam. ja bym jeszcze spokojnie poczekala 2-3 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko mojej koleżanki zaczęło chodzić kilka dni po skończeniu roczku, ale 14 miesięcy to chyba jeszcze nic strasznego, moim zdaniem poczekaj jeszcze trochę z tymi konsultacjami u lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa zbita i nieumalowana
moje przestało chodzić po czterech browcach. nawet, jak się kogoś trzymało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko ma prawie 13 miesięcy i równiez nie chodzi - jedynie jak go trzymam za obie rączki lub stoi np przy łóżku. Zupełnie mnie to nie martwi i nie zamierzam nienaturalnie go pospieszać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak chodzi za reke
to chwila moment kiedy zacznie chodzic samo.Nie denerwuj sie.Moj syn chodzil sam 2 tygodnie przed skonczonym roczkiem ale kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczka-mała
Mój synek dokładnie dzeiń po pierwszych urodzinach,ale ponoć górna granica to nawet 18 miesięcy.Oczywiście należy wcześniej udać sie do lekarza i wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję jestem już spokojniejsza. Moje dziecię też bardzo sprawnie raczkuje i tak sobie to tłumaczę, że może właśnie dlatego tak czuje się bezpiecznie i nie rwie się do chodzenia. A za tą jedną rączkę (ktoś pytał jak chodzi) chodzi mało stabilnie, bardzo pochyla się do przodu i leci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, sa dzieci ostrozne i sa dzieci "szalone". Daj mu czas, zachecaj, ale nic na sile. Uwierz mi, wiele zawalow serca Cie ominelo. Ja przez chodzenie mojego synka powinna juz nie zyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj pediatra kiedys powidzial mi,ze przecietny wiek,kiedy dzieci zaczynaja chodzic,to 15 miesiecy.Moja mala chodzila samodzielnie pod koniec 14.miesiaca zycia.Teraz ma prawie 18 miesiecy i wszedzie biega,bo chodzenie juz sie jej znudzilo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie ma jeszcze czas
do 18-go miesiąca życia dziecko ma prawo jeszcze nie chodzić samodzielnie dopiero po ukończeniu 18 miesięcy przez dziecko można się niepokoić i szukać porady lekarza, ale na pewno nie wcześniej każde dziecko rozwija się i rośnie swoim tempem:) zatem wszystko w swoim czasie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRA SPACERÓWKA
moja pierwsze kroczki sama zaczeła stawiać jak miała 10 miesięcy i 2 tygodnie teraz ma rok i w ogóle się wyrywa i wszedzie by sama biegała :P ale u niej wszystko szybko było myślę że chodzenie jak i inne umiejetności dzieci sa indywidualne, znam roczniaki które już mówią po 3-4 słowa a moja tylko umie mama i am :D no i po chińsku coś tam cały czas po swojemu mówi, sczególnie jaK JEST czymś zajęta albo coś chce, ale co tam mam nadzieje że nie długo już się w pełni dogadamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieku 18 m-cy moja coreczka zaczeła chodzic samodzielnie-u nas jezdzik-pchacz narobił wiecej szkody niz pomogł i dlatego moja corka nie mogła sie nauczyc samodzielnego chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek wieku 9 -10 miesięcy zasuwał szybko i sprawnie przy meblach,łóżku.Byłam przekonana że lada moment pójdzie na nogi :) Jednak na "spacer"za rączkę,trzymany pod paszkami odważył się jak miał 11 miesięcy.Samodzielny pierwszy kro,bez asekuracji nastąpił jak miał skończone 13 miesięcy. Uważam że nie masz się czym martwić.Co innego gdyby WCALE nie zrobił kroku to można byłoby świrować.Jednak jeśli chcesz mieć pewność,dostać słowo osoby po fachu to w każdej chwili możesz porozmawiać z pediatrą czy też neurologiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzieci mojej bratowej
Pierwszy 9 miesiecy Drugi 10 miesiecy (niedawno go widzialam - ma teraz 12 miesiecy i biega jak oszalały bez przewracania sie!) Oboje bardzo szybcy! a MOWI SIE ZE DZIEWCZYNKI SZYBCIEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stonnekk
a kiedy zaczely siadac????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kredkaxod
Moja córcia ma 12 miesiecy i chodzi za rączke dla dziewczynki podobno to dobrze jak pozniej zacznie chodzic ze wg na nózki (kobieta musi miec proste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kredkaxod ----Pierwszy raz o czymś takim słyszę;) Dzieci mojej bratowej ----A czy mieli do czynienia z chodzikiem??? stonnekk-----Mój siedział wieku 8 miesięcy (nie obkładam poduszkami i innymi cudami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj syn zaczal chodzic kiedy mial 11 miesiecy, na roczek smigal z pokoju do pokoju moja corka zaczela chodzic majac 15 miesiecy dopiero, wczesniej chyba sie bala, chodzila trzymajac kogos za palec, za to jak sie puscila to od razu przez cale pokoje przechodzila-taka wprawe juz miala chodzac za palec ;) w naszym domu nie uzywalo sie chodzika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×