Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

tosia - ja mieszkam niedaleko bydgoszczy :) ale rodze jak Bog da :D najprawdopodobniej w swojej miescince - chelmno :P a Ty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzę w Bydgoszczy ze względu na cukrzycę ciążową bo muszę brać insulinę a w moim szpitalu w Inowrocławiu na insulinie nie przyjmują kobiet w ciąży tylko odsyłają do Bydgoszczy.Będę rodziła na Kapuściskach w "Dwójce", byłam obejrzeć oddział w jestem w szoku jak to wszystko ładnie wygląda-nic tylko rodzić.Opieka też fajna, sympatyczna, pytałam się o zzo i w ogóle o cały poród i opiekę i dostałam bardzo wyczerpujące informacje z uśmiechem na twarzy i taką sympatią ze w szoku byłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Majweczki:):) Hejka troszkę mnie nie było, ale ostatnio miałam troszkę problemów osobistych. Mój został zwolniony z pracy:( Bo przekazał kierownikowi, że nie wie czy po świętach przyjedzie od razu, bo musi pomóc mi jak się Kubuś urodzi.... Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Przyjechał w czwartek a już jutro rano jedzie do nowej roboty:) w Polsce tylko będzie wyjeżdżał na różne budowy w tzw delegacje i na każdy weekend będzie w domku:):):) Wszystkiego co i jak dokładnie z tą pracą dowie się jutro, ale jesteśmy dobrej myśli:):):) Jeżeli chodzi o mnie czuje się nawet dobrze, tylko ten ból krocza daje o sobie znać szczególnie w nocy, ale jeszcze tylko 3,5 tyg więc myślę że dam radę:) Dalej też czuje takie ciągnięcie w podbrzuszu, widać Kubuś nadal uciska. Jutro wizyta w szpitalu w sprawie tych kwalifikacji na cesarkę, więc po nich już mogę się rozpakowywać:P Widzę że cholerne pomarańczówki tym razem się do Cv przyczepiły... chyba się im wszystkim nudzi... annjaa ale miałaś sen, mi się ostatnio dość często śni Kubuś już bym chciała żeby był z Nami, łóżeczko już przygotowane na Jego przyjście i super by było jakby już sobie w nim smacznie spał:) X tak to już jest, że ludzie udają, że nie widza kobiety w ciąży, ja jak byłam na badaniu paciorkowca też stałam w mega kolejce, wszyscy widzieli już dość duży mój brzuszek jednak mieli to wszystko gdzieś. Cv no tak teraz to już wiemy jak to jest w ciąży, ja zawsze się starałam ustępować kobietą w ciąży, no ale przecież nie zawsze widać że kobieta jest w ciąży. Penelopka super, że nie masz paciorka, ja się dowiem dopiero pod koniec tyg, mam nadzieje że też nic nie wychodowali:P Kari ja też trzymam kciuki mam nadzieje, że się wszystko uda:) Stylowa jejku i biedulko jeszcze śnieg masz... w Polsce się już coraz ładniej robi. Dziś świeci słoneczko więc chyba pójdziemy na zakupy z moim i rodzicami trzeba zacząć przygotowywać się do świąt:) Mój Kubuś tez czasem mocniej się przeciąga, szczególnie upatrzył sobie takie miejsce pod żebrami, no ale trzeba to jakoś przeżyć. Tigero to dobrze że już jest w miarę oki. Ja mam wizytę u swojego gin 26 kwietnia. Już nie mogę się doczekać. Masz racje nie ma co torby rozpakowywać. Ja po wizycie w szpitalu w mojej z mojej torby wyjełam tylko ręcznik i piżamkę do prania:P Esti ja zakupiłam paczkę pampersów 27 szt huggies wydaje mi się że więcej nie będzie potrzeba a jak coś to zawsze mi dowiozą:) Pristina86 u mnie w szpitalu 2 pełne doby po porodzie naturalnym a 3 po cesarce się leży. Atena no to miałaś cudowną noc z tymi skurczami. Dobrze że się uspokoiło. Trelevinaaaa ja cały czas myślę o synku:) Już chcę żeby był z nami, no ale trzeba jeszcze troszkę poczekać. Atena ja robiłam w diagnostyce i z karta stałego klienta wyszłoi mi 24 zł za ten wymaz. Nie mów o serniku, bo ja już się świąt nie mogę doczekac aż babcia przyjedzie i upiecze super serniczek:):) mniam mniam:) Emilia super wózeczek:):) Właśnie skończyłam Was czytać, teraz mykam na zakupki :) Miłej niedzieli Majóweczki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Majóweczki:) Powiem wam ,że wczoraj ponownie miałam skurcze ,ale nie tak długo i nie tak intensywne jak przedwczoraj...Oj chyba moja mała powoli pcha się na świat:) A Wy jak się przyszłe mamusie czujecie?Żadnych sensacji? Mam do was pytanko czy bierzecie ze sobą do szpitala suszarkę do włosów? Ale mi narobiłyście smaku...łosoś i.t.p a mi się dzisiaj jakoś nic nie chce robic , a tym bardziej przy garach stac :P może mój M. coś dobrego zrobi... Penelopa śliczne te ubranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara kochana odnosnie suszarki nie biorę ze sobą, zakupiłam własnie suchy szampon - jest ok. Jak masz tłuste włosy , nanosisz wytrzesz w recznik i juz po kłopocie. Ja juz zdążyłam to sobie zaaplikować i mogę bez mycia wytrzymać 3 dni, ale najważniejsze aby nie nałozyc lakieru bo porazka - trzeba jednak po nim umysc. taki szampon po 17 zł kupiłam w rossmannie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłysmy z zakupów, oczywiscie moja większa SHE doskonale wyczuwa swoje 5 minut i nie traci czasu w podejmowaniu szybkich zakupów. Wie ze od maja uwaga wieksza skupi sie na Milenie. Ale jest z niej pieszczoch - przytula sie do mnie ciągle i prosi abym nie zaniedbała jej osoby. Normalnie łezka do oka mi poleciala, bo przecież nie mam zamiaru jej odstawić. Lorien Ty masz taką różnice wieku. I jaka była Twoja postawa wobec rodzenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak w sumie dobry pomysl Atena z tym szamponem...Ale wiesz zastanawiam się czy po porodzie nie będe musiała umyc głowy...raczej na pewno bo zapewne się spocę podczas rodzenia...tylko pytanie czy bede miała sile po porodzie na mycie głowy... A tak w ogóle to kobieta ma siłę sama się umyc po porodzie? Atena przy pierwszej ciąży też miałaś takie skurcze przepowiadające?Jeśli tak to ile przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klara no niestety tego napewno nie pamietam, było to 14 lat temu. Ale miałam prowakację i tego raczej nie odczuwałam. Poszłam na zywioł bo chciałam urodzić przed 13 lutym, noi się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietam ze po porodzie było mi bardzo słabo przez 48h. I dlatego biore taki szampon bo sytuacja moze byc taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien dzieki za podpowiedz z tą diagnostyką. pojade jutro rano niech mi zrobią ten wymaz. Mój gin pewnie z 50 zł by chciał, dlatego zawsze w takiej diagnostyce bedzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke, nocke mialam taka sobie tez momentami bezsennosc no i skurcze...wciaz mi nie odpuszczaja i mam je kilkanascie razy dziennie, wykonczyc sie mozna. Na szczescie mlody bryka, oby tylko za bardzo nie kopal bo mi pecherz przebije a czuje ze juz napieraaa ze hej! Cholercia jeszcze bym chciala dotrwac do wtorku do wizyty u dowcipnisia a potem sru, moge rodzic :P M poszedl z corcia do mojej mamy na obiad a ja mam taka niemoc ze nawet nie mialam sily i ochoty z nimi isc, cos mi pewnie przyniesie wiec z glodu nie padne ale przy garach to ja juz do porodu nie staje, nie mam sily. Jejku jak mi sie nic nie chce... Na wyjscie ze szpitala zapakowalam dla małego body z krotkim rekawkiem, spioszki, czapeczka wlasciwie 2 ciensia i grubsza i dwa spiworki jeden grubszy mis drugi cienszy polarowy, niech m wezmie obydwa bo niewiadomo jaka pogoda bedzie wiec przyda sie albo jeden albo drugi. Siatke juz mu polozylam na komodzie zeby juz nie szukal bidula potem wszystkiego w pospiechu. Musze jeszcze poprac pokrowce od fotelika i wozka, tylko najpierw je trzeba przytargac z piwnicy tesciow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj MAMUSIE ja niesety postrasze skurczami bo ponownie mnie dopadły...jakąs godzinkę trzymaly i odpuściło...ojoj co to dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) tigero ja bym nie chcialabyc w skorze twojego gina jak sobie Twoj maluch wybierze swieta na przyjscie na swiat ;) i oby kropeczka tam sie dzielnie trzymala. atena35 heheh dobre z tym rachunkiem ;) Emilia_83 no to szybko Ci sie zachcianki ciazowe obudzily ;) Kasiulaaa s-ce szybko chrzciny robicie, my wstepnie planujemy na ostatni weekend czerwca, ale zobaczymy jak w praniu wyjdzie. stylowa ja podobnie jak Ty sie boje bolu porodowego i tak samo jak Ty jeszcze nie spakowana :) atena35 jak z maluszkiem chcesz nad morze pojechac to polecam miejscowosc Rowy, nie ma spedu ludzi itp. Calkiem sympatycznie, co prawda bylam tam dwa lata temu, ale naprawde mi sie podobalo bo spokojnie. znów_mama nie stresuj sie, córa nie pozwoli zeby Taty nie bylo, jak ona na swiat sie zacznie pchac :) niezłą masz siostre ;) mi to sie wydaje ze mimo iz mam liste to i tak czegos zapomne spakowac Ubranka na chrzest - masakra ceny!!! juz sie zastanawiam czy sama czegos nie uszyje dla małej. Lorien to trzymam kcuki za nowa prace Twojego M klara_23 z tym straszeniem dobrze Ci idzie ;) ja sie zastanawiam kiedy mnie dopadna... Ja dzis wku***na na maxa, moj M jeden dzien wolny i zrobil mi wyscig po sklepach jakbym co najmniej brala udzial w maratonie, bo chcial zdazyc obstwic mecze hazardzista pieprzony! Cisnienie jak mam niskie tak mi sie chyba do 300 podnioslo i myslalam ze do domu wroce pieszo! Powiedzialam ze juz wole jak cale dnie go nie ma bo mnie przynajmniej nie wkurza. Ehhh jakis ten weekend dla mnie feralny :( do tego wczoraj skonczyl mi sie abonament na tel i mieli mi automatycznie przelaczyc dzis na karte, no ale z moim szczesciem niestety wyskakuje caly czas blad sieci wiec bedzie zabawnie jak do jutra mnie nie przelacza a zaczne rodzic! Chyba jakas czarna seria u mnie idzie, oby do porodu sie skonczyla.... Pozdrawiam Was niedzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weska- Co do plecków u mnie tak samo nigdy nie miałam a teraz całą ciąże mam wysypane Lorien- to powód rzeczywiście mieli żeby go zwalniać. Ale dobrze że już ma nagraną inną. Oby lepszą :) atena35 - z jakiej firmy ten suchy szampon ?? Ja mam włosy prawie do pasa i jak bym miała myć w szpitalu i potem to suszyć to ciężko będzie. Mi się wydaje że Twoja będzie ci pomagała przy małej - i tym samym jeszcze was to zbliży do siebie bardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce u nich ten kierownik jest do tego stopnia pojeb... że pracownikowi, którego syn ma komunie 1 maja kazał wrócić po świętach na 28 kwietnia... a na komunie znów będzie musiał wracać do Polski w 29 kwietnia... normalnie masakra. Wiec mam nadzieje, że w tej pracy będzie miał lepiej. A co do tego kierownika to jest Polak, więc wiadomo jak to jest za granicą... Polak Polakowi robi na złość, wiadomo nie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula czy mam sobie kupić sama tą lewatywkę?czy dają na miejscu? prawie spakowana jestem, teraz już doczytuję co tu jeszcze spakować, go nie ma na mojej liście. i już doczytałam, że warto zabrać -pieluchy tetrowe, -wodę niegazow. taką z dzióbkiem. -bephanten czy cokolwiek innego na brodawki. -pomadka ochronna do ust (wysuszają się podczasoddychania)????warto? -czapeczka - swój papier toaletowy bo w szpitalu mogą być różne, szare , twarde i niemiłe;P - i ,że do osuszania krocza najlepsze są ręczniki papierowe???jakieś białe i miękkie? ktoś mądrzejszy wypowie się w tej kwestii? cos jeszcze z takich dziwniejszych rzeczy o których przeważnie nikt nie mówi? MAM KŁESZCZYN: co do pupki maluszka się używa, czy linomag maść , będzie OK? joł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa też słyszałam że pomadka się przydaje bo bardzo się usta wysuszają , na pewno trzeba pamiętac ,aby wziąc opaskę lub gumkę do włosów:) U mnie w szpitalu polecają SUDOCREM i LINOMAG do pupci. A z tego co moje koleżanki mówią doświadczone mamusie ,że sudocrem to jest dobry jak naprawdę się skora odparzy a tak przy każdym przewijaniu to polecają linomag:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien - to skurwysyn za przeproszeniem. To trzymam kciuki za lepsze warunki pracy dla Męża :) Penelopa - oni dają , albo możesz w domu sama zrobić. Jeśli np robiłaś kupkę dopiero co to ona mówiła ze wtedy nie robią.Jeśli samoczynnie się wypróżniłaś, chyba ze mimo to sobie życzysz. Tak wodę nie gazowana weź dużą butelkę i taka mala z dzióbkiem potem będziesz sobie przelewała do małej butelki. Położna tez mówiła o tym wysychaniu ust ale mówi ze starczy woda. Co do ręczników to gdzieś czytałam o tym chyba w mojej książce o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wody to czytałam, żeby zabrać 3-5 litrów haaa :D piszcie jeszcze o takich właśnie przydatnych rzeczach;) ciaooo lorien, a na tego ciu*a nie mam słów;/ dobrze, że już Twój ma nową prackę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki :D Jeszcze nie poczytałam co tam naskrobałyście przez weekend, ale jestem padnięta po maratonie szkolny :D 12h dziś i wczoraj. No ale pocieszenie, że do czerwca już mnie tam raczej nie zobaczą :-) Miłego wieczorka, bo ja jak na razie to myślę tylko o spaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! ja dzis znowu mam skurcze ale juz nie takie czeste jak wczoraj ale boje sie tej dzisiejszej nocy bo mowicie ze pelnia dzis tak??no ciekawe jak to bedzie........... a moj znow ma dzis nocke ale juz nie ide do mamy najwyzej bedzie miala pobudke w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari, Klara zamierzacie rozwiązać majówkowy woreczek ;p ? Nawet się jeszcze nie wygłupiajcie ;). Pełnia mówicie, eh trza zaciskać nogi :D. Penelopka ja słyszałam tylko to co Ty jeśli chodzi o te dodatkowe rzeczy do szpitala. Choć o tak dużej ilości wody nie słyszałam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena_35 no ja nie strasze :) ja mam badzo często skurcze, niemalze zaczynam się do nich przyzwyczajac, gorzej ze mnie w nocy budza i to już nie jest fajne Kasiulaaaa s-ce no jak mus z tymi Chrzcinami to mus :) ale przynajmniej będziesz miala z głowy i git DeeYaa no chyba ten Twój chlop oszalal! Ja bym się uealila na pierwszej lawce i kazala mu samemu biegac po tych sklepach Lorien nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo zta praca dla meza wiec już nie mysl o tym Penelopa Kruz wszystko co napisałaś jak najbardziej się przyda, także pakuj do torby, warto wziąć jeszcze skarpetki bo tak jak teraz jest nam goraca takw trakcie porodu a tym bardziej po jakos chlodno się robi. Co do Linomagu to osobiście biore jakis krem z cynkiem do pupy malucha bambino, Nivea no pies jeden a Linomag nie jest zly ale bardziej przyda Ci się na proktoproblem w razie „W :P Kooralinkaa no Ty niezla jestes 12hgodne podziwu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien racja, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Powodzenia dla Męża z tą nową pracą :). Szef, porażka. Też właśnie słyszałam, że bardzo często to polski kierownik za granicą jest najgorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide chyba zjesc sobie truskawek i pomaranczy bo cos czuje ze juz sobie ich za szybko nie bede mogla jesc!!chyba zaczynam sie coraz bardziej bac :/ nie wiem ale cos mnie tak dzis od rana napiecie trzyma!!cos w powietrzu wisi!!sory za wam tu tak panikuje ale do mojego M nie moge sie skarzyc bo on tez juz panikuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka- Tigero dobrze mówi o skarpetkach. Położna mówiła żeby zabrać skarpetki bo, na porodówce się przydadzą, zwłaszcza jak się często będzie z wanny korzystać , to wiadomo zmiana temperatury robi swoje , a tak to w stopki będzie nam cieplutko Wiem że już kiedyś o tym pisałyśmy ale jakie macie kremy na podrażnione brodawki ??? Kupowałyście już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari86 a żal się ile wlezie od tego tu jesteśmy i nie tylko ty do swojego M nic nie mówisz ;p ja też tam wolę przemilczeć co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×