Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Aniołek gratuluje!!! widze ze pomału majóweczki sie rozkrecaja!! na mnie tez niestety seksik nie działa a juz bym tak chciała byc po wszystkim.ostatnio to wogole jakiegos doła łapie mam juz dosc siebie w wydaniu słonia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek - gratulacje! :) Same dziewczynki się rodzą :) A ja mam dylemat odnośnie pielęgnacji chłopców, ale zapytam jak któraś chłopca urodzi ;) Teraz wracam do pałaszowania śniadanka, miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek -gratulacje!!!!!!!!!! 🌻 🌻🌻 🌻🌻 🌻 Teraz pewnie hurtem chłopcy będą się rodzić, choć trochę dziewczynek jest również w kolejce:) Uciekam, bo idę na 11 z synkiem do planetarium...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniolek gratuluje Milenki i duzo zdrowka zycze dla Was dziewczynki!:) No wlasnie co jest z kropeczka? dobrze ze X stara sie odzywac do nas bo tez sie o nia martwie. Trelevinaaa ja tez zazdroszcze ale korzystaj z wypoczynku nawet za nas razy 2:) Ciekawa jestem jak atena i znow mama no i tigero odzywac sie albo lepiej juz z porodowki:) Klara z tym spacerem to cie podziwiam ze dalas rade ja ostatnio kawalek poszlam i myslalam ze usiade i moj bedzie musial po mnie przyjechac.Np wczoraj wyszlam do sklepu jakies 500m to wrocilam zdechla zrobilam obiad i pozniej tak mnie brzuchol bolal chyba mialam skurcze bo az nie moglam sie dotknac ale po kapieli minelo ale co tam ja chce rodzic wiec dzisiaj zalicze dluzsza trase:) heheh co do sexu to niestety mojego nie namowilam nie bede nalegac on sie boi, mowi ze mam rodzic niedlugo i maly jest tam w srodu i tak mu dziwnie i nie chce.Nawet jak wspomnialam ze bedzie celibat 6 tyg to powiedzial nieszkodzi poczeka.no wiec trudno a mi tez juz minela ochota wiec jakos wytrzymamy:) U nas swieta nie ma wiec moje chlopy w pracy a ja jak narazie leniuchuje ale zaraz ogarne mieszkanie i na te zakupy wyjde. Z tym karmieniem to ja tez sadze ze to sprawa idywidualna i intuicja kazdej z nas podpowie jak karmic zeby dziecko bylo zadowolone i dobrze sie rozwijalo. emilia z tym wyjazdem hmm jak sie czujesz na silach to jedz zawsze jakies oderwanie od codziennosci ja zle ostatnio znosilam podroze nawet do lekarza jak jechalam 45min to bylo mi niedobrze wiec ja juz bym sie nie wybrala. penelopa Mi tez ostatnio puchna bardzo rece i stopy normalnie mam takie balony ze szok wspomnialam o tym lekarzowi na wizycie to powiedzial ze tak jest przed porodem i ze mam wiecej lezec odpoczywac bo cisnienie tez mam caly czas ok.Wiec jak tylko czujesz bol poloz sie moze pomorze. justz Ja mam termin jeden dzien po tobie i wyobraz sobie ze tak samo sie czuje tak marudze ze siebie samej nie moge sluchac masakra i wyzywam sie na wszystkich w domu:)ja chce na porodowke!!!:) A co sie dzieje z KasiaGJ?Ona na dzis ma termin hmmm??odezwij sie do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki. Ja jednak nie pojechałam w odwiedziny do Wrocławia. Zostałam w domu i będę dzisiaj leniuchowała ;-) Aniołku GRATULUJĘ!!! 🌼 Ale masz superowo. Wracaj szybko do sił i pochwal się nam Córeczką na poczcie. Atena, Znowu mamo i Tigero obyście dzisiaj rozłożyły nóżki ;-) Trelevinko zazdroszczę tego widoku morza. Pozdrów je ode mnie ;-) Penelopa taki widocznie urok u Ciebie w tych ostatnich dniach. Musisz jakoś przetrzymać to puchnięcie. Oby jutrzejsze wyniki były ok. A póki co dobrze, że masz ciśnienie ok. justynko na pewno wszystkie sobie ładnie poradzimy z siusiakami ;-) Wiem, że na pewno nie każą ściągać napletka. Bunia czekamy teraz na porody chłopców. Jestem za ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa kruz - dokładnie, bo co i rusz inne opinie na ten temat słyszę i już sama nie wiem jak to jest z tym napletkiem... Próbować ściągać od razu czy nie...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa no wlasnie jak to jest z tym siusiakiem.Bede miala synka i tez sie zastanawiam nad pielegnacja hmm zajmowalam sie dziewczynkami brata to wiem ale chlopcem nigdy:( ale mam nadzieje ze sobie poradze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia - no właśnie, a mi położna na szkole rodzenia powiedziała żeby od razu powolutku, podczas kąpieli zacząć ściągać, bo potem jak to się wszystko sklei to same problemy... Ale czytałam w gazecie (coś w stylu M jak mama i w internecie), żeby do roku nie ruszać... I weź tu bądź mądry jak z każdej strony słyszysz co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko powiem Ci tak, że moja koleżanka nie ściąga go. Chyba jest więcej opinii za tym, żeby tego nie robić. Ale fajnie, że poruszyłaś ten temat. ;-) Czekamy na wasze wypowiedzi doświadczone Mamusie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odciąganie napletka O ile na początku pielęgnowanie narządów dziewczynki wydaje się trudniejsze, o tyle później więcej zachodu może być z chłopcem, jako że u starszych chłopców należy zająć się odciąganiem napletka. Kwestia, kiedy zacząć odciągać napletek, jest dyskusyjna. Niektórzy lekarze radzą z tym poczekać co najmniej do ukończenia pierwszego roku życia, a nawet do 3 lat. Są także opinie, że warto zacząć delikatnie ściągać napletek i delikatnie go odklejać od żołędzia mniej więcej w 6 miesiącu życia dziecka, a nawet od razu po urodzeniu. Należy pamiętać, że ściąganie napletka musi być wykonywane delikatnie, wyłącznie po kąpieli, kiedy skóra jest miękka i nawilżona (można to robić w wodzie, byle pod koniec kąpieli, a nie na początku). Należy robić to tak, aby nie sprawić dziecku bólu i aby nie dopuścić do pęknięcia napletka - powoli i delikatnie. Ewentualne podrażnienia końcówki prącia można łagodzić poprzez okłady z gazika namoczonego w rivanolu. Bez względu na to, kiedy zaczniemy wykonywać zabieg odciągania napletka, warto pamiętać, że zbierają się pod nim osad i bakterie. I o ile dziecko nie jest obrzezane, nie oczyszczanie tej strefy może, choć nie musi, skończyć się zakażeniem dróg moczowych dziecka, co oznacza pobyt w szpitalu i antybiotykoterapię lub utworzeniem się bolesnych guzków, a nawet zabiegiem chirurgicznym. Żródło: http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/pielegnacja/2009/pielegnacja-narzadow-plciowych.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to znalazlam w madrej ksiazce:" umyj pracie,wykonujac ruchy skierowane na zewnatrz, nie odciagaj napletka, by umyc czesc znajdujaca sie w glebi, oczyszcza sie sam.Nigdy nie odciagaj chlopcu napletka." A ze sama sie zywo interesuje tematem, wiec...Ale troche dziwne bedzie mi tam gmerac kolo siusioka, bo do tej pory opiekowalam sie tylko dziewczynkami.Przyzwyczaje sie jak zmienie 2 razy pieluche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja słyszałam, żeby nie ściągań na początku.i tak też wszystkie moje kumpele robią, tzn nie robią ;) nie ściągają.. "W przypadku niemowląt i małych dzieci do ukończenia 3 roku życia niemożliwość odsunięcia napletka do rowka zażołędnego uważa się za stan fizjologicznie prawidłowy, zazwyczaj niespowodowany stulejką. Noworodki płci męskiej w większości przypadków przychodzą na świat z napletkiem mocno sklejonym mastką z żołędzią prącia. !!!!W żadnym przypadku nie wolno na siłę odsuwać napletka. Często rodzice, położne, a nawet lekarze pierwszego kontaktu próbują niemowlakom ściągnąć napletek!!!!Prowadzi to do poważnych komplikacji - popękania napletka, naderwania wędzidełka, uszkodzenia powierzchni żołędzi - i jest bardzo bolesne dla dziecka. Tego typu działania są bezpośrednim powodem powstania właściwej stulejki, gdyż pęknięty napletek bliznowacieje i ulega zwężeniu. Działanie takie jest absolutnie nieprawidłowe z medycznego i pielęgnacyjnego punktu widzenia. więcej tu: http://zdrowie-kobiety.pl/forum/index.php?topic=829.0;wap2 także ja , na pewno na początku nie będę nic odciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz sobie tak pomyślała, że książki książkami, ale zawsze pediatrze można się zapytać co robić. On najlepiej oceni stan siusiaka i powie kiedy będzie najlepsza pora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to się wydaje niehigieniczne nie myć siusiaka, że tak powiem, dogłębnie, przecież tam siuśki się zbierają i w ogóle... Ale oczywiście nie chciałabym zrobić krzywdy maluchowi. Emilko ja też wczoraj przewertowałam trochę stron na ten temat i faktycznie, więcej opinii było za tym by poczekać do roku. Ale ostateczną decyzję chyba podejmę po konsultacji z pediatrą jakiego wybiorę dla Jasia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez czytalam zeby nie sciagac na poczatku napletka i wlasnie wiekszosc opini takich jest mam samych braci musze mamy zapytac jak to bylo z nimi tylko w sumie kiedys byly inne czasy ale mam jedna kolezanke ktora ma synka wiec jej zapytam no i na pewno poloznej jak przyjdzie do mnie:) Ale wasze opinie sa pomocne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniołek81 GRATULUJE!!! 🌻 zaraz zmienie tabelke Dzisiejsza noc znowu przespalam jak zabita, skurczy echooznak porodu echo :( Bunia3 moze Ci się rozwarcie robi? To kiedy rodzimy? :P Bylam kiedys w planetarium na wycieczce szkolenej :) może Cio dobrze zrobi na ewentualne skurcze bo wczoraj wyfzytalam ze oksytocyna lubi się wydzielac w ciemności dlatego tez większość akcji porodowych zaczyna się w nocy ciekawa teoria a w planetarium noc jak nic :D Klara23 6km WOW! Jestem pelna podziwu DeeYaa jak tam dzisiaj? Trlevinaaaa ale Ci dobrzez tym morzem, dobrze ze pojechałaś odprężysz się :) Penelopa z rekoma jak z nogami sprobuj chociaz przez kilka minut potrzymac je wyzej dlownie np. podpierając je na łokciach (oczywiście nie trzymac ich w gorze :P) i ruszcz palcami, ja mam takie zgrzybiale jak rano wstaje, potem jakos już lepiej z nimi choc biżuterii od dawna nie nosze Faule tka, justz, cv, Emilia_83 🖐️ Justyna87 ponoc nic się z początku nie robi z siusiakiem u chłopców tak do roku, dopiero pozniej odciąga napletek ale przy okazji wizyty lekarz poinformuje co i jak, ja nie mam w tym doświadczenia ale tak mi powiedzialy wszystkie psiapsiółki co maja synkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero w takim razie schowaj się pod kołderką, żeby było ciemno albo pozasłaniaj wszystkie okna ;-) Chociaż pewnie już wszystko wypróbowałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj jakoś się dziwnie czuję, tak jakby mnie przeziębienie łapało czy cuś. Taka nieswoja jestem. Dobrze, że nie pojechałam do Wrocławia. Chociaż to moje ulubione miasto i już strasznie za nim tęsknie. Tylko że dzisiaj tam pogoda pod psem. Śnieg pada :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic, spróbuję się trochę ogarnąć, bo jeszcze w piżamie jestem. Później się odezwę. Te co się mają trzymać- Trzymajcie się, a te co chcą dzisiaj rodzić- rozkładajcie się ;-) Buziaki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO................. ....TERMIN/PŁEĆ🌻 1. natalia256.......Natalia.......24........Toruń........ ... ............03.05/ (Laura) 2. Atena_35.........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA...... .... ....03.05/ (MILENA) 3. -KasiaGJ-..........Kasia.....22.......opolskie.............. ............03.05/ (Michaś) 4. weska.............Marta.......27.....Szczecin.......... ..............05.05/C 5. klara_23............Magda.......23.........Warszawa.... .............05.05/ (Amelia) 6. Tula....................Asia.......32.........Poznań....... ...............05.05/ (Gabrysia) 7. Znów_mama.....Alicja.......33........Poznań........ ...............06.05/ (Zosia) 8. tigero.............Natalia......33.......Poznań...... .................07.05/ (Tymon) 9. bunia3..........................30........Toruń...... ...................08.05 10.DeeYaa........Hania.........28......wlkp.............. ..... .......08.05/ (Anastazja) 11.esti1983...........Estera......28.......Warszawa...... ............08.05/20.05 (Julia) 12.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05/S 13.Lorien..............Beata.......23..........Kraków... ................11.05/ (Kubuś) 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ...............12.05/S 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ...............12.05/ (Jasio) 16.mamuskamaj.....Arleta.......25........Lubin........... .............13.05/ (Zuzia) 17.Julietta40.......Agnieszka.....40.......woj.podlas kie...............15.05/ (Maksymilian) 18.justz..............Justyna......26..........UK........ ...................15.05/S 19.milka78.........................33........Kraków..... ..................15.05/ (Maciej) 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ..............16.05/ (Maja) 21.cv.................Wioleta.......24.........Niemcy.... . ................16.05/ (Alex) 22.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05/C 25.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05/ (Maksymilian) 26.Stylowaa............Ania.........30....Chorzów/Island ia...............21.05/ (Nataniel) 27.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/ (Lenka) 28. fauletka..........Wioletta................ok.Tarnowa.. .............22.05/S 29.Kooralinkaa......Kornelia.......21.........Ch-ce...... ...............22.05/S 30.Agnes71..............Aga........26.......Wrocław.. .................23.05/C 31.Emilia_83...........Emilia.......27........Wielkopolsk ie............23.05/ (Adrian) 32. em_trz.............Magda........22........Żyrardów........ ...........23.05/ ? 33.Zuzi-mama.......Marzena.....20.......mazowieckie...... ..........23.05/ (Zuzia) 34.JOLA1237...........Jola.........27.........Wrocław... ................24.05/ (Mateusz) 35.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/ (Karolinka) 36.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a...........24.05/ (Amelia) 37.tosia204............Agata.......28.........kuj-pom.... . ..............24.05/ (Mateusz) 38.#stokrotka#........Monika.....29.......dolnośląskie. .................25.05/ (S i S) 39.Pristina86...........Natalia.....24.....Gdynia/Gdańsk ...............26.05/ (Julka) 40...x........................Ania.......22........wlpk .........................26.05/ (Maja i Jasiu) 41. dudyska.........Justyna.........25......łódzkie........... .............28.05/ (Blanka?) 42.Justynka_87......Justyna......24.......Nad morzem................31.05/ (Jaś) ❤️NASZE SZCZĘŚLIWE MAMUSIE ❤️ NICK .......IMIĘ.......WIEK.....MIEJSCOWOŚĆ...MALEŃSTWO.. ...T.C./DATA UR....GR/CM 1) Kasiulaaa s-ce...........22......Sosnowiec.........Julia.............. ...39/22.04-SN.......3100/52 2) kari86.....Karolina.....24......Brzeg Dolny/Wrocław....Nela.....39/29.04-SN.......3100/54 3) annjaa.....Ania.........28......Gdańsk...........Natalia...40/01.05-CC.......3700/60 4)Aniołek81.....Mariola....29.....łódzkie........Milena.............40/02.05-CC.......4000/58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow_mama - urodziła godzinke temu i napisala ze Zosia jest śłiczna :)!!!! GRATULACJE !!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z Weską? Nie odzywa się do nas od niedzieli. A termin ma na 5.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO W KOŃCU!!!!! Gratulacje dla znow_mamy!! :):):) To się woreczek rozwiązuje :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero dziękujemy za taką cudowną wiadomość. Dobrze, że w końcu urodziła!! ;-) Ale super. Pewnie jeszcze nie wiesz co i jak? Będziemy czekały na info. pozdrów ją jeśli jeszcze będziesz do niej pisała. Znowu Mamo to dla Ciebie [kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w ten piękny śnieżny dzionek;) Aniołek - cudowna informacja, gratuluję Ci !!!! ale 4 kg to faktycznie imponująca waga. Trelevinaaaa - jak ja ci zazdroszczę tego morza, obiecuje sobie, że w sierpniu to nadrobię i pojedziemy całą rodzinką chociaz na tydzień. Tęsknię za naszym morzem.... Penelopa - nie wiem czy cię to pocieszy, ale u mnie z tyi paluszkami jest tak samo. Może nie codziennie, ale jak już puchną to własnie do tego stopnia, że jak zginam palce to skóra ciągnie i boli:((( klara - 5.05 to rzeczywiście cudna data, a jak jeszcze trafisz prosto w termin i urodziny M to będzie rewelacja:P fauletka - heloł;)) cv - słodkie to, że twój M się tak obawia figli :P no ale przeciez nie będziesz go zmuszać hehe... Emilia, może i dobrze, że nie pojechałaś do Wrocka bo tu od ponad godziny pada deszcz ze śniegiem i jest chyba z 4 stopnie. brrrr Justyna - wiem napewno, że napletka się nie rusza!!!!! Bunia, mam chyba takie same kłucia (wewnątrz pochwy). Ciekawe co to?? Znów mama - gratulacjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee hurrrraaaaaaa!!No w końcu Zośka się zdecydowała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×