Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

hejka Dziewczyny co do witamin d i k, to mi kazali d podawać bez względu czym karmię, ale k tylko w przypadku samego cyca. ale tez nie wiem co robić, bo czasem raz dziennie dam mu mm, a czasem wcale. dzisiaj ma byc u mnie polozna, to sie jej zapytam. ale d, kaza podawac na pewno. nie uzywam polskich znaków bo maly spi przy cycu. chyba nauczył sie ze najlepiej zasypia sie mu w moich ramionach. Pózniej do was napisze wiecej.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie kapsułki w której są te dwie wit. i teraz niewiem. Chyba poprostu dzis zapytam pediatry bo idziemy ponownie na czyszczenia języczka z plesniawek. I powiem wam ze lekarce to idzie wzorowo - ja sie boję ze za bardzo ją tym gazikiem podrażniam bo się drze łłłokropnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam i cosik mi sie skasowalo. to jeszcze z 2 tygodnie bolacej dupy.Moj mi zorganizowal nawet sofe taka mieciutka do karmienia, bo normalnie mamy skore taka twarda w salonie i to byla masakra. Atena u mnie w tych zaleceniach ze szpitala jest napisane,ze przy karmieniu mm nie jest wymagana dodatkowa suplementacja wit D.Natomiast przy karmieniu mieszanym to lekarz powinien ustalic dawke indywidualnie. Noworodki karmione mm nie wymagaja podawania witK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanko; myjecie swojemu malenstwu wnetrze buzki i jezyk?I czym i jak czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myje gazikiem i przegotowana woda napewno po kazdej kapieli i czasem w ciagu dnia!! co do bolacego krocza to polecam kolko dmuchane do plywania pomaga w siedzeniu!! :D mam pytanie czy ktoras z was ma moze ta hustawke z fisher price??bo zamierzam kupic i chciala bym wiedziec czy jest dobra!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przemywam po kazdym jedzniu. Teraz podczas gdy dostała plesniawki robi to za mnie pediatra. Ale dzis juz ostatni raz bo bede sama to robic. Przemywa mi aftin +nestatyna A ja samym aftinem jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelavina wlasnie taka chce kupic i co zadowolona jestes??bo wlasnie sie zastanawiam czy kupowac!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny i znów mnie martwi to,że ja nie dostałam zalecenia ani na wit. D ani K,ani żadnej w ogóle nic😠. Kurcze ,a położna dopiero w poniedziałek bedzie. Ja też nie biorę witamin,bo ostatnie mnie uczuliły,no więc muszę nadrobić i lecę później do apteki po witaminy dla mnie,może tam zapytam jak to jest z maluszkiem. A od kiedy kolki sie mogą zacząć,bo mój tej nocy przy piciu mleka był jakiś niespokojny,płakał,wierzgał nóżkami i podkurczał czasem,czy to może być to? Trelevinaa ta Twoja huśtawka jest podobna do mojej,mam 8 predkości bujania,ale na pierwszym stopniu wydaje mi się,że huśta za mocno-tak na 15 cm w jedną i w druga stronę,albo przynajmniej na 10. Czy też tak masz? A jak maluszkowi Twojemu się widzi huśtawka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Była u mnie położna i mówiła, że jak bym karmiła chociaż raz dziennie mm, to wit. k nie podawać. a tak to jak najbardziej. Ło matko ja nawet nie pomyślałam, żeby mu język przemywać. Dobrze że ja was tu mam. To żeby pleśniawek nie było tak? Położna mi powiedziała, że widać, że synek ma brzusio pełen mleka. Ale się ucieszyłam ;-) W poniedziałek idziemy na kolejne ważenie to się okaże. A ja dzisiaj zaspałam w nocy, synek się nie upomniał i tak sobie spaliśmy 7 godzin bez jedzenia. Co za matka ze mnie ;-) No ale mógł się upomnieć jakby zgłodniał. Któraś z Was pytała o przesuszoną i łuszczącą się skórę. Mój synek tak ma w okolicach stópek i rączek. Często smaruję te miejsca balsamem albo samą wazeliną. Żeby było natłuszczone. Któraś z dziewczyn się jeszcze nie rozpakowała? Bo ja się już pogubiłam, a mamy przecież już czerwiec. Ale ten czas leci.. Dziewczyny a o której godzinie wychodzicie na spacery? Bo chyba tak najlepiej koło 16.00 co? Bo ja się boję tego słońca. Wczoraj kupiłam mu krem z faktorem 30, ale mimo wszystko boję się, że mu zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie mam do Was. Czy Waszym maluchom tak jakby pierzchną usta? Nie wiem jak to nazwać, ale niby się pytałam położnej, że wszystko ok. Bo już się martwiłam, że może ma za mało płynów. Jak jest u Was? Stylowa zapytaj w aptece. na pewno coś Ci doradzą z tymi witaminami. A od kiedy zaczynacie ustawiać nad łóżeczkami jakieś zabawki? Od kiedy Nasze maluchy to będą widziały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kari ja generalnie jestem zadowolona, ta hustawka to jest bajer naprawde :) jak goscie przychodza to sa zachwyceni, mala raz w niej zasnela na 3h!!!! melodyjki pierdolki motylki i ten projektor jak sie sciemni superrr!!!! ja malej podlozylam na siedzisko kocyk zlozony bo troche wydawalo mi sie ze za bardzo bedzie siedziala a nie lezala :P bylo nie bylo warto kupic bo potem i tak sprzedasz na allegro za ladne pieniadze - ja kupilam uzywana a zaplacilam i tak 420zl i nie zaluje bo wogole nie zniszczona, musiala byc niewiele uzywana :))))) a potem ja opyle i kupie malej cos innego :))) stylowaa - nooo szybko chodzi na tym pierwszym programie, bylam az zdziwiona :P teraz nasze bable sa male ale pozniej jak nabiora troche cialka i masy to im sie spodoba :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka ja wychodze w takie upaly z mala po 16 dopiero ale i tak jest goraco no ale chodzi o slonce zeby nie bylo tak mocne jak w ciagu 12-14-16 aaaaaa moja malutka tez ma stopeczki przesuszone i tez jej natluszczam :P smieje sie ze juz gubi skore jak wąż :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sie ciesze ze to podobno mocno buja bo jak bujam swoja w fotelu bujanym to az sie boje ze sie przewrocimy a ona dopiero wtedy sie uspokaja :D moja mala zadymiara!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, gratuluje kolejnym rozpakowanym mamuskom. U mnie niestety kiepsko. wczoraj wrocilam ze szpitala. W poniedzialek trafilam na oddzial z krwotokiem, zaczelo mi wylatywac cos jakby mieso , watroba z ogromna iloscia krwi. Powiem Wam ze ledwo im sie udalo mnie odratowac bo stracilam duzo krwi. Musialam byc czyszczona:( Cisnienie zaczelo spadac, tlen nie pomagal, dopiero 2 worki krwi ocknely mnie. To bylo straszne. Wczoraj mialam jechac odebrac synka ze szpitala ale niestety sama w nim bylam. Maz go odebral i juz jest z nami w komplecie. Ja musze lezec, nie moge nawet wstawac do dzieci bo grozi mi wykrwawienie. Niby juz leci mniej i nie ma tego"miesa" ale powiedzieli mi ze jesli znowu dojdzie do krwotoku moga nie zatrzymac i nie miec wyjscia i trzeba bedzie usunac macice ale to ostatecznosc;( ja jestem zalamana. nie daje juz rady fizycznie i psychicznie. nie rozumiem czemu mnie to spotyka. Jeszcze sie okazalo ze z synkiem musimy duzo poradni zaliczyc no i cos z sluchem moze miec bo dostawal silne leki ototoksyczne ktore mogly uszkodzic my sluch:( Pozdrawiam Was i trzymajcie sie. Na NK zaraz wstawie zdjecie moich maluchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..x.. kochana normalnie brakuje słów do pociechy,tak strasznie mi przykro. Jednak wiem jedno,z Ciebie jest strasznie silna dziewczyna,wiele już przeszłaś i choć tak jak piszesz niesprawiedliwym jest to co Cię spotyka,to jednak jestem pewna,że wszystko zakończy się dobrze,a Ty po takich trudach i znojach bedziesz mogła w pełni cieszyć się znów życiem i swoimi maluchami.Trzymam za Ciebie kciuki,przekazuje mnóstwo dobrej energii,jestem z Tobą całym serduchem. Jak tylko bedziesz mogła to dawaj znać co u Was Emilia ja czytałam ,że kremy z filtrami nie są polecane dla takich maluchów ,powinno się używać tylko kremy natłuszczające na początku,a o zabawkach nad łóżeczkiem to czytałam ,że do 3 miesiąca nie zawieszać najlepiej nic. A faktycznie co z tym czyszczeniem języczka? Czy jest ono zależne od tego czy się karmi mm czy piersią,czy czyści się go w każdym przypadku? Trelevinaa czyli tak ma być z tą hustawką,a już się zastanawiałam czy moja nie zepsuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:)) czoraj nocka za nami prawie wzorowa 2 h cichutkiego postękiwania nie ma bidy( zobaczymy jak będzie dziś:D- już się boję ) ten infacol chyba pomaga.ktoś pytał co to jest: http://www.i-apteka.pl/product-pol-1338-INFACOL-zawiesina-50ml.html na opakowaniu napisane od 1mż, ale pediatra pow. że spokojnie można podać więc chyba wie co mówi:) i to jest na gazy właśnie. Mój kąpieli nie znosi:D a smoczek tylko wtedy kiedy ma chęć, czasem ssie na maxa, czasem pluje na metr:P evelinka ja podaje od urodzenia D, a od 8 doby czyli od wczoraj też K (ale ja karmię tylko piersią), obie mam w kapsułkach do wyciskania. podaje na łyżeczkę, mały łyka bez problemu :) Dziewczyny które karmią cycem i dokarmiają butlą- jeśli Mleka Modyfikow. jest więcej niż 200ml!!!!! na dobę nie podajemy wit. K. jeśli mniej podajemy- info od położnej i z książeczki zdrowia. mamuśkamaj, chyba miałaś na myśli od 8 doby, a nie od 8 tygodnia? fauletka u mnie z tym łuszczeniem to samo! chociaż kąpie w oilatum. średnio pomaga, natomiast zaczęłam smarować te bardziej przesuszone miejsca linomagiem bobo z wit a+ e i jest o wiele lepiej. szczególnie łuszczą się rączki, okolice karku, nóżki i brzuszka :( ale widzę poprawę. mnie krocze nie boli. czasem gdzieś pociągnie, ale generalnie siadam, wstaje śpię bez żadnego problemu. ponoć się rozpuszczają po ok 2 tygodniach:) ja nie myję wnętrza buźki- trzeba?????nigdy o tym nie słyszałam. stylowa, generalnie kolki się zaczynają od 3 tyg. mój też się prężył itd, ale to raczej jeszcze nie kolki, a problemy z trawieniem mleczka. A wiecie co? mi pediatra pow. żeby żadnych filtrów nie stosować i co? bądź mądra i pisz wiersze. widzę, że stylowej to samo powiedzieli. ..x.. nawet nie wiem co mam Ci napisać. bądź silna kochana.:( dasz radę , bo kto jak nie TY?POmodlę się za Ciebie dzis i Twoje maluchy! 3mam mocno kciuki i ściskam:**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu ja :D jeszcze co do szczepień tych nieobowiązkowych, szczepię tylko na rotawirusy. Menigokoki i pneumokoki 'olewam'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2233232322
Internetowy sklep z dziecięcą odzieżą używaną. Ubranka takich firm jak NEXT,CHEROKEE,H&M i wielu innych za grosze... www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy sklep z dziecięcą odzieżą używaną. Ubranka takich firm jak NEXT,CHEROKEE,H&M i wielu innych za grosze... www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy sklep z dziecięcą odzieżą używaną. Ubranka takich firm jak NEXT,CHEROKEE,H&M i wielu innych za grosze... www.lumpik24.pl . . . . . . . . Internetowy sklep z dziecięcą odzieżą używaną. Ubranka takich firm jak NEXT,CHEROKEE,H&M i wielu innych za grosze... www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej no a czemu nie można stosować tych kremów z filtrem? ja kupiłam ziajkę i tam jest, że można stosować od pierwszych dni życia. To w takim razie jak mam go chronić przed słońcem? Ale mnie zaskoczyłyście. Proszę o więcej info ;-) X.. Kochana My wciąż mocno zaciskamy za Was kciuki. Fajnie, że jesteście już w komplecie. Na pewno wszystko będzie dobrze. Te całe początki są strasznie trudne, a Ty masz te początki razy dwa. Masz na pewno wsparcie męża i razem sobie ze wszystkim poradzicie. A Jaś już nie raz udowadniał, że jest silny i świetnie sobie ze wszystkim radzi. Może oni wolą dmuchać na zimne i stąd te wszystkie skierowania na badania. A zobaczysz, że okaże się wszystko w porządku. Tego ci z całego serduszka wszystkie tutaj życzymy. to dla Jasia 🌼 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie ciagle trabia o tych kremach z filtrem wiec ja smaruje malaa przed kazdym wyjsciem z domu ;) a mam z nivea baby krem z spf 30 z filtrami mineralnymi :) co do vit d+k akurat byla dzis u mnie polozna na patronazu i z racji ze dopajam mala mm vit k odpada tak jak pisala penelopa, pozostaje tylko D x- jejku az mi sie plakac zachcialo :( ojjj 3mam kciuki zebys doszla do siebie i zeby maluszki zdrowe byly :) przesylam ci duuuuuzo mojej energii.. :* :* 😘 😘 mnie dopada chyba momentami zalamka dzis wiecznie rycze ;( pieprzony baby blues.. mam wszystko co najgorsze po porodzie CC - masakryczny polog baby bluesa a pokarmu jak na lekarstwo :( maaaaaaaasakira :/ z wagi zjechalam ino 9kg zostalo jeszcze 3 a przydaloby sie z 13 jeszcze zrzucic :( :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×