Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam Mi też niestety waga stanęła w miejscu. Zrzuciłam 11 kg z czego się cieszę, ale niestety jeszcze dużooo zostało :( Dzisiaj byłam zaopatrzyć się w sukienkę i powiem Wam, że masakra. W żadnej nie mogłam dopiąć się w piersiach, a w worku to ja raczej nie chcę chodzić. U nas chrzciny 10 lipca, robimy razem z siostrą. Także jeszcze trochę czasu jest. Ja mimo, że karmię piersią to też niestety zdarza nam się dwudniowa przerwa w kupce. Na razie mała nie wygina się i nie pręży i nie ciśnie, więc wnioskuję że nic ją nie boli. Mam nadzieję, że jutro wyjdzie sama, bo jak nie to czopek trzeba będzie zapodać. Emilia my też już przechodzimy na 2, bo 1 już powoli robią się za małe i małej też czasami już wycieka :) Stylowa Zuzia też na początku nie chciała pić nic innego tylko mleczko. Na szczęście po którymś razie zaczęła ładnie ciągnąć. Mam tu na myśli koper włoski, teraz już jej smakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo matko kochana - od 18 kolka jak ja pierdziu :( mala okolo 3h sie meczyla :( oooooo dziwo kapiel jej pomogla od razu przestaala plakac :) no ale ino chwile :/ zaraz bede miala te slynne krople sab simplex - maz polecial do znajomych odkupic flaszke bylismy zdesperowani mala czerwona jak buraczek tak plakala, krzyczala ze az sie zanosila mam nadzieje ze pomoga. i tu pytanie do Was babki - jak je stosujecie?? ATENAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA??????????????? pomoz :) dobrej nocy :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevina dziewczyny pisaly chyba ze strone temu ze daja 15 kropel do kazdego karmienia. Oby pomogly Malej te krople.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry! Trelevina jak tam przezylas kolki?Alicji minely kolki po dawce sab simplex? widze ze wiekszosc ze chrzcinami na lipca sie rzucily:) A co do ubranka to licytuje takie sliczne rozmiar 62 bo laska odpisala mi ze jej dziecko nosilo rozmiar juz 68 i 74 a ubranko bylo dobre.No i synus jej mial wowczas 4miesiace wiec mysle ze Alex nie bedzie takim wielkoludem i garniturek bedzie dobry:) Wiecie co dziewczyny powoli denerwuje mnie moj tesc on go bierze na rece chodzi z nim i spiewa przy tym bo sadzi ze mu tak dobrze i czeka az mu sie odbije po raz nastepny bo przewaznie klade malego po jedzeniu a wtedy steka i wierci obzarty moj glodomor:) No a Alex moze szybko sie przyzwyczaic to wygod wczoraj opier.....tescia i mam nadzieje ze nie bedzie tak robil jak chce go wziac to nie wezmie ale usiadzie i nie buja. To lece ogarnac mieszkanie no i obiad bo maly za chwilke sie obudzi i bedzie dupa. milego dnia laleczki!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ho. u nas nocka miarowa pobudki co 1,5 -2h ale przynajmniej mały zasypiał po 8 minutach. tylko, przez to właśnie... nie dociąga do tego tłustego pokarmu i potem się szybko budzi. nie wiem jak długo zdołam tak pociągnąć i wstawać co 1,5h;/ Kumpela która ma 5 miesięcznego bobasa też karmionego tylko piersią mówiła, że on dalej budzi się co 2 h w nocy:o o nieeeeeeeeeeeeee to nie dla mnie, aż tak chyba się poświęcić nie dam rady. to moje niewyspanie przekłada się potem na inne sfery. :( ehhhh... bephanten 30g kosztuje u nas ok 20zł. ja dalej jestem na 1 z pampersa, ale to dlatego, że dostałam paczkę w prezencie:) 2 już mam zakupione też z pampersa potem pomyślę nad DADAmi;) dziewczyny dostałam błękitny komplecik dla chłopca taki elegancki, pomyślałam, że nadał by się na chrzciny tylko ten kolor??? hmmm myślicie że błękit to średni pomysł???????czy się nada.? stylowa.. u mnie aż tak długiej przerwy w spaniu nie było, ale też się zdarzył protest w spanku od 8 do 12, myślałam, że nocka będzie wtedy lepsza, ale nic z tego:D Mój też nie znosi niczego poza mlekiem tzn lubi infacol bo on słodki pomarańczowy jest :D herbatki się nie chyci, wody przegotowanej też, natomiast ostatnio zrobiłam wodę i dodałam kilka ziarenek tej herbatki ułatwiającej trawienie i jakieś 5ml wypił:D ale to i tak sukces bo samą wodą pluł;) lorien podziwiammmm - ja bym się tak wcześnie kleiku nie odważyła podać! i nie boisz się , żeby mały spał całą noc sam na brzuszku??? kurde no, niezłe. a co do kupek . dziewczyny, które karmią tylko piersią! Brak kupy - może się zdarzyć, że dziecko karmione piersią, które dotąd wypróżniało się po każdym posiłku, czyli nawet kilkanaście razy dziennie, teraz nie robi kupki w ogóle przez kilka, a nawet kilkanaście dni z rzędu. To nie jest zaparcie! Po prostu pokarm prawie całkowicie wchłania się w jelitach. Jeśli konsystencja stolca nie jest twarda, zbita, a zrobienie kupki nie wiąże się dla dziecka z bólem, nie trzeba nic robić. dziewczyny w czym kładziecie maluchy spać, bo ja nie wiem czy nie przegrzewam? bo ubieram na gołe ciałko body z krótkim rękawem, a na to pajacyk. mały borubar zasnął:) niech śpi moje ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i u nas pobudki dziś dość często bo co 2 h w nocy, mała strasznie stękała całą noc niby kupkę zrobiła, ale to stękanie przez sen to masakra, myślałam, że coś jej się dzieje aż i noc średnio przespaną miałam, w końcu koło 4 wzięłam ją do nas do łóżka i tak spała do 7 z nami:) położna mi też powiedziała, że może się zdarzyć, że dziecko karmione cyckiem nie będzie robiło do 10 dni kupy... a co do bepanthenu to u mnie za 34 zł kupiłam aż 100 g opłaca się bardziej:) i na prawdę i na odparzenia jest super i na cycochy bolące:) dziś małej siknęłam prosto w oczy tak poleciało jak wyjęłam pierś żeby nakarmić:) u nas postęp, mała od kilku dni zasypia sobie sama smacznie w łóżeczku, to dużo zważywszy, że jeszcze niedawno tylko przy cycku dawało się ją uśpić mijają 3 tygodnie od porodu i 2 dni a ta moja rana jakoś nie chce się leczyć...to tego zamiast przestawać boleć to czuję taki tępy ból w całym kroczu dosłownie jakbym się uderzyła w ramę od roweru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopka nie boje się zwłaszcza że widzę że Kubie nic nie jest i ładnie się rozwija:) Co do spania na brzuszku też się nie boje Kuba jest na tyle silny że już się nie udusi. Jeżeli chodzi o ubieranie to ja patrze na pogode jak jest ciepło i duszno mały jest w samym body, jak się robi chłodniej dorzucam śpioszki ewentualnie na body zakładam pajacyk cieniutki. Nam nocka też mineła dobrze. Kuba może nie spał tak jak ostatnio ale budził się co 4h więc nawet się wyspałam:):) Teraz też smacznie sobie spi najedzony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej noc spookojna, mala na noc dostala pierwsza dawke sab simplex i co drugie karmienie bedzie dostawac zobaczymy jak pomoga :) ale rano juz walila takie baki ze ho ho niczym stary :P bylam dzis u pediatry- mala wazy 4360 :P :) jak na dziolche na MM to i tak mi sie malo zdawalo ale ona jest taka kruszinka ;)))no u mnie wysypka na buzi nic groznego :) mleka mamy nie zmieniac, jest ok przepisal nam masc na te krostki taka robiona w aptece i fenistil gdyby sie drapala w takich kropelkach no i w koncu mamy viburcol :) wiec jak atak kolki bedzie a kropelki slynne nie pomoga to czoper wejdzie do akcji ;) co do chrzcin - kolor ubranka jest hmm moze wazny ale mysle penelopka ze blekit jest git, ja mam biale bo dostaalam :) wazne zeby nie bylo wszystkich kolorow teczy chyba co :D cv tesciu mieszka u Ciebie?? hehe spiewa malemu? ja tez spiewam mojej ale takie glupizny ze sama sie za leb chwytam :) ejj a jak mowicie do swoich bąbli? bo ja oczywiscie wymyslam krocie tekstow moj ulubiony PURCHELINA :)))) hehe zrobmy maly ranking zdrobnien jak mowimy do dzieci ;D (oczywiscie Kokosinska nadal mowie :) ) buziakiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zebym kogos negowala - po prostu wypowiem sie na temat poruszony - Osobiscie nie jestem za kladzeniem dziecka do snu na brzuszku - nawet ostatnio bedac u bardzo znanego u mnie tu pediatry poruszyl temat kladzenia na brzuszku - owszem kazal w ciagu dnia klasc mala na brzuszku bo sie bardzo dobrze rozwijaja miesnie - oczywiscie nie zostawiac dziecka bez opieki no i zabronil klasc dziecka tak do snu.. i ja sie z tym zgadzam.. co do wprowadzania pokarmow stalych do diety malucha - tez bylabym z tym ostrozna w koncu uklad pokarmowy naszych pociech nie jest jeszcze dostatecznie wyksztalcony i ja bym sie obawiala podawac juz normalne jedzenie - ale to jak juz wspomnialam indywidualna sprawa kazdego.. no i nie kumam jak mozna stwierdzic ze dziecko sie nie udusi bo jest silne - noooo tu bym sie fest klocila aleeeeeeeeeeeeeeeeee ... Lorien - nie obraz sie wiec takie moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa kochana nie mam się o co obrażać, każdy ma swoje zdanie. Co do wprowadzania innego jedzonka nie boje się moi bracia byli tak chowani nic im nie było, Kubie też nic nie jest. Dobrze, że z brzuszkiem malutkiej już lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love_fortune - ja mam wózek navington, na ramie corvet. Jestem MEGA zadowolona, super się prowadzi, łatwo składa i rozkłada, nie jest ciężki, no i fajnie wygląda ;) U nas fajna noc, kropelki i herbatka pomogły. Jasiu spał od 21:50 do 00:40, od 1:30 do 5:00 i od 6:20 do 8:00 i od 9:00 do prawie 11. Także ja normalnie wyspana jestem :) W ogóle jakiś spokojniejszy jest, obym nie zapeszyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja dziś umeczona nocką strasznie,bo mój małzonek dziś chory i śpi,więc nie zabrał z rana jak zawsze małego ,a ja wstaję do małego bardzo często jak Ty Penelopa,a dokarmiam sztucznym i to nic nie pomaga na dłuższe spanie A dziś pierwszy raz problem z zaparciami-wyć mi się chce jak widzę jak mały cisnie i ciśnie a kupy ani widu ani słychu,zwariuję od tego. Wciskam mu herbatke-wypił 5 ml i koniec,ale bedę walczyć,poczekam aż zgłodnieje i wtedy zamiast mleka podam herbatkę Penelopa nie wiem jaką Ty masz temperature w domu,bo ja mojego kładę w samym body spać a i tak potrafi się zgrzać-ja mam 24 stopnie w sypialni Co do zaparć to znalazłam pomocny artykuł,w którym zwróciłam uwage na ten nieszczęsny termometr składany w odbyt maleństwa,pisze żeby tego pod żadnym pozorem nie robić,zreszta poczytajcie same: http://www.rodzice.pl/niemowle/zdrowie/Uff-ta-kupka.html Lorien zaciekawiłaś mnie z tą dietą,czy możesz podać przepis na soczek i zupkę? Kurcze mały znów się męczy,biegne do niego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejoooooooooo dopiero teraz sie odzywam bo od rana na testach alergicznych ze starsza SHE jeżdze i jeżdze. Noi i po 14 latach załapała alergię na kurz domowy ....dobre sobie. Dodatkowo zero psa, kota - nulllllll. Ciekawe jak owczarki i westi sobie ganiaja kołonas bez przerwy. Masakra jakaś. Leki i koniec - nic innego. Trelew....kochana napewno juz wiesz ale te krople sab simplex daje do kazdego jedzenia po 15 kropel, czasem daje 10, zalezy w nocy daje mniej. Ide poczyttac co tam dalej u was....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutki zasnał ale bez kupki:( Zastanawiam się czy te kropelki sab simplex pomagają też w zaparciach,bo tu jest ich odpowiednik,to mogłabym kupić i podać,wiecie może? Penelopa ja uważam ,że niebieski kolor ubranka na chrzciny jest ok,zreszta ja ogladałam już na allegro ubranka do chrztu i trafiłam na wiele niebieskich czy nawet beżowych,także spoko,nie wszystkie dzieci muszą być białe ;) Pristina mój mały tez tak ma ,że przez sen stęka strasznie,robi to od urodzenia,czasem przez dzień ,a zawsze w godzinach porannych około od 7.00,niby śpi,ale stęka i oczami przewraca i nie wiem co to jest Lorien ciekawy ten pomysł z rumiankiem,wypróbuję,chyba nie zaszkodzi takie mieszanie,co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena głupie to takie,że człowiek całe życie nie ma alergii i nagle łapie,kurcze no. Obyście się szybko z tym uporały,może nie bedzie tak żle i sie okaże ,że alergia jest o małym nasileniu,tego życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa napewno nie zaszkodzi rumianek moja pediatra mi o tym nawet mówiła polecam też herbatkę w granulkach dla dzieci rumiankową hippa lub bobovity. Co do przepisu na zupke to na początku pokrój 1 marchewkę (najlepiej nową) w kostkę włóż do garka i zalej wodą tak żeby zakryło marchewkę i od zagotowania gotuj 2 godzinki potem zmiksuj blenderem. Najlepiej jak będziesz chciała ją podać to podawaj zawsze rano, byś mogła obserwować synka czy mu nic nie jest. I taką zupkę możesz trzymać jak zrobisz ja np dziś to jutro możesz ją jeszcze podać, czyli 2 dni możesz ja mieć. Jak mu nic nie będzie po kilku dniach podawania marchewki możesz dorzucić pietruszkę:) Potem możesz już 1 godzinkę gotować:) Co do soczku to ja daje Kubie bobo fruta:) Za 1 razem dostał sok z jabłuszka gerberka a po 2 dniach jak mu nic nie było po jabłuszu dostał bobo fruta jabłko-marchewka, bo wiedziałam że po marchewce nic mu nie było. Troszkę to zagmatwane ale mam nadzieje że będziesz wiedzieć jak zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba zacznę od tego soczku z bobo fruta.....a zupki wprowadze po 4 m-cu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Stylowa herbatka rumiankowa jest ok. Lorien podziwiam za wprowadzanie tej żywności Maluszkowi w jadłospis. Sama bym się nie odważyła, ale skoro nic mu nie jest to ok. Kiedyś na pewno wcześniej wprowadzano urozmaicenia w diecie. Dziewczyny mam pytanie. co z seksem? kiedy zaczynacie? a może już zaczęłyście? bo ja już mam wielką chęć. odchody połogowe już zanikają. ale nie wiem czy czekać do pierwszej wizyty u ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :) Wpadłam szybko podziękować za rady co do wózka. Bardzo podobał mi się x lander, ale w końcu wybraliśmy zwrotnego tako jumper'a. :D Pogoda dopisuje więc zaraz ruszamy nim na spacer :) Co do kolek to mój Nikoś jeszcze ich nie ma, ale wczoraj chyba bolał go brzuszek, bo krzywił się i prężył nóżki, a mimo to nie zrobił kupki. . . Emilia - znam kobietę, która musiała zdecydować się szybko na seks po porodzie, bo jeszcze tego samego roku urodziła drugie dziecko :D Ja jestem 17 dni po porodzie sn i chęci są, ale raczej niewielkie. Nie chcę ryzykować, ale myślę, że 2 miesiące po porodzie to już w zupełności można szaleć do woli :D Pozdrawiam Was i życzę udanych chwil z maluszkami :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia możesz zacząć tylko bardzo ważne jest zabezpieczenie poprzez prezerwatywę-tak tłumaczyła mi położna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam od lekarza, byłam na wizycie kontrolnej. Wszystko ze mną jest oki, jajniki powoli zaczynają pracować. Tylko teraz musimy uważać bo minium 6 miesięcy nie moge zajść w kolejną ciąże. No, ale ja nie planuje przez najbliższe 3 lata zachodzić w ciąże. Co do sexu to można się kochać jak tylko będziecie na to gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa a po co zabezpieczenie? Chodzi o jakieś infekcje jeszcze? No bo w kolejną ciążę też bym nie chciała tak od razu zachodzić ;-) Ale chyba jeszcze nie mogę zajść, bo karmię tylko piersią. Na razie robię rozeznanie jak to u Was wygląda. Generalnie jestem gotowa, bo miałam cc więc całość nienaruszona ;-) No ale nie wiem czy to już można czy lepiej na tą wizytę zaczekać. Czekam jeszcze na wasze opinie, jak to jest u Was. Czyżbym tylko ja chęć dostała :-P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia kochana kochaj się ile chcesz o ile już czujesz ze możesz. Zabezpiecz się. Ja czekam do I wizyty u lekarza, chcę brać LOGEST. Ten lek najbardziej mi pasował jako ANTY-BEYBE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to czuję się już gotowa, ale rozsądek też mówi żeby zaczekać do tej pierwszej wizyty. Muszę się umówić tak na za dwa tygodnie. Dzięki Atenko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Majoweczki! U nas nocka nawet w miare.Nie liczac, ze Wiktorowi sie ulalo pierwszy raz po karmieniu.Obydwoje bylismy do przebrania.Ale tak po za tym naprawde ok, dwie pobudki i spalismy sobie do 7;30.Potem pobudka, kapanie, bo ja kapie krolewicza rano,karmienie i ruszylismy w swiat na spacer.Teraz sobie spi, ale jakos tak troche niespokojnie. Co do listy produktow naprawde fajnych; bephanten, ze sie tak powtorze, poducha do karmienia z takim granulatem w srodku,chusteczki nawilzane johnsona, wrecz przeciwnie pampersa-niepolecam[suche i nieprzyjemny zapach], pieluchy wyprobowalam z pampersa i dady i z obu jestem zadowolona, herbatki hipa rumiankowa tez polecam.Rowniez parafina ciekla dodawana do kapieli sprawdzila sie znakomicie, a kosztuje grosze. Co do wozka, polecam xlandera.Ja mam trzykolowca i sprawdza sie znakomicie, prowadzi sie leciutko. Emilia mnie moj M tez juz nudzi kiedy i kiedy, ale mi sie wydaje, ze to za szybko, niedawno dopiero rozpuscily sie szwy, jeszcze z tydzien minimum poczekam. Atena no to faktycnnie dopadla was ta alergia, ale uczulic sie na cos mozna nawet po 50tce.Takie czasy, srodowisko zanieczyszczone. Ciekawe co tam u tigero?Tak dlugo sie nie odzywa... Buziole dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i TO ZE KARMISZ PIERSIĄ NIEOZNACZA ZE jesteś całkowicie pod ochroną. Oj jojojojo. Moja kuzynka zaszła na karmieniu w 2 ciąże i załamka na całego, bo obecnie rwie sobie włosy z głowy bo nie daje rady z takimi maluchami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze polecacie tą herbatkę rumiankową a ja odrzuciłam jej koperkową bo tam glukoza jest. Pije wodę MAMA I JA przegotowaną, bez niczego. Moze nie bede zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia ta prezerwatywa to oczywiście ,że dla samego zabezpieczenia przed niechciana ciążą również ale przede wszystkim chodzi o bakterie itp.Położna mi to tłumaczyła już w pierwszym tygodniu po porodzie,więc już wówczas miałam zgodę na seks,więc Ty raczej też nie musisz czekać do tej wizyty lekarskiej,ale ostateczną decyzję musisz podjąć sama;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już mam ochotę na seks, ale czekam do pierwszej wizyty u ginekologa. Niech mi powie czy tam na dole już wszystko gra (byłam nacinana). Zwłaszcza że czasem jeszcze czuję że coś tam mnie ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×