Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Czyli jak to jest,bo nie zrozumiałam ,zacina co moment,czyli szpitale maja prawo brac pieniadze za znieczulenie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes ale fajnego szefa masz:) Taki wyrozumiały. Ja wczoraj zgłosiłam szefowej moje zwolnienie,to sie usmiechała i było ok,ale potem dzwoniłam do pracy pytać czy nie skomentowała tego,bo znam juz ja na tyle,no i faktycznie-poszła do dziewczyn zapytać jak wysoko jestem w ciazy,a kiedy odpowiedziały,że 7 miesiac to stwierdziła ,ze bardzo wczesnie poszłam na zwolnienie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim szpitalu np na wyspianskiego MASTEREK I BARTOLENKA WIE - nie ma tam znieczulenia. Rodzisz i wyjesz. Gdzie w klinice Eskulap np. rodzisz i skupiasz sie na skurczach które lekko odczuwasz przy znieczuleniu - no to jest superowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej majoweczki:) Wczoraj mialam pecha, jak weszlam tu do was i napisalam posta to prad nam wylaczyli w calym miescie:P wichura byla i cos sie gdzies stalo. Przyszedl prad o 4 nad ranem. Wyobrazcie sobie jak sie wynudzilam tej nocy bez tv i bez internetu:P Eni- sto lat dla duzej SHE:) juz niedlugo dostanie w prezencie od was siostrzyczke. trevelina- mi maz tez kupil ten krem do depilacji i zobaczymy za 2 tyg. jak go wyprobuje czy na mnie sie sprawdza. wczoraj przenieslismy akwarium juz z naszego pokoju do innego i teraz moj kot jest smutny bo on lezal przy akwarium i obserwowal rybki:P Dzis konczenie prac w tamtm pokoju i maz zabiera sie za skladanie tej komody co kuilismy w biedronie:) jupi bede juz mogla ulozyc rzeczy maluchow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jedno ale w tej klinice - dwa dni i adijos do domu. a jak cos z maluchem sie dzieje przewożą do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myslę o porodzie w wannie a znieczulenie to jedynie gaz rozweselajacy mam na mysli,bo strasznie bije sie tego znieczulenia w kręgosłup do porodu naturalnego,bardzo wiele złych rzeczy na jego temat słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dałam linka ale nie wchodzi. hihihi sorki za zasmiecanie. No ponoc po tym znieczulaniu strasznie swedzi skóra i głowa boli jak przy migrenie. Ale to nie reguła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes- dobrze ze wszystko ok i ze to sprawdzilas:) dobrze ze trafil Ci sie ok szef:) stylowa- dziewczyny juz myslaly ze sie nie pojawie. Faktycznie zajelam sie remontem hehe usiadlam na krzeslo i dyrygowalam co gdzie ma stac i lezec:P a Ty sie Twoja szefowa nie nerwuj czasem, niech soobie pogada, Ty masz prawo do zwolnienia i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa tu babka mówiła, że to lekarz decyduje czy powinno byc znieczulenie, ale jest ono refundowane. Tak jak i w sumie cała opieka ginekologiczna w czasie ciąży i z tego co zrozumiałam nawet nie trzeba być ubezpieczonym, choc nie wiem dokładnie bo braciszek mi nudził za uchem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja słyszałam ,że cały proces przygotowania do podpiecia tego wszystkiego pod kregosłup nie jest przyjemne,a wręcz bolesne,ale skutki wbicia igły o milimetr dalej moga byc tragiczne.Znam osobiscie dwie kolezanki,jedna ze mna pracuje,która miała to znieczulenie niecałe 4 lata temu i do dziś odczuwa bóle po tym zabiegu,a znieczulenie zadziałało tylko na połowę ciała,tylko na jedna stronę,co tez moze się zdarzyć i ponoć nie jest to wina lekarzy tylko organizmu,druga koleżanka przezyła ten zabieg bardzo źle,całe to przygotowanie ponoc było straszne a znieczulenie nie zadziałało,na szczescie nie rodziła długo.ale po porodzie bardziej bolał ja kregosłup nić tyłek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie są tez kobiety zadowolone ze skutków tego zabiegu,na to nie ma reguły;) ...x... wiec ty sie w kierowniczkę bawiłaś,co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa dokladnie szybko i dokładnie jest wszytsko gladziutkie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w koncu nadrobiłam wasze zapiski kochane.no ja mam miec wlasnie znieczulenie w kregosłup tzw.u nas spinal.powoduje znieczulenie od pasa w dół.plus tego jest taki ze od razu mozna zobaczyc swojego skarba i jest sie cały czas swiadomym co sie dzieje.minus tak jak piszecie migrena i bolesne wkłucie a do tego moze wystapic opuchlizna na nogach nawet do 2 tygodni po cieciu.wiec wszystko ma swoje wady i zalety. jaTuśka mysle ze moga ci zaproponowac własnie takie wyjscie ale umowia cie na konsultacje w twj sprawie to zadecydujesz.ciekawa jestem czy ogladałas odcinek z 31 stycznia w ktorym rodziła młoda polka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justz to znieczulenie o którym ja pisałam to nie to samo ,które sie wykonuje przy cesarce. Ja przy cesarce miałam własnie znieczulenie zewnatrzoponowe i moge je szczerze polecić. Gdyby sie u mnie okazało ,że bede mieć cesarke to tez skorzystam właśnie z tego znieczulenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa dzieki za pocieszenie powiem ci ze ja sie strasznie tego boje bo przy pierwszej cesarce byłam uspiona.najbardziej mnie przeraza ten zastrzyk w kregosłup czytalam ze to strasznie boli.ach na sama mysl mam dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa- ale cudne te czapulki:) wszystkie takie ladne ze ciezko by sie zsdecydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justz absolutnie nic nie bolało,aż sie teraz zdziwiłam ,ze którąś mogło boleć. Może któres chodziło o to drugie znieczulenie do porodu naturalnego o którym ja pisałam wcześniej,może do tamtego znieczulenia zastrzyk boli,bo mi właśnie dziewczyny ,które miały to znieczulenie mówiły o bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka przeczytałam własnie że znieczulenie w kregosłup stosowane przy porodzie naturalnym nazywa sie zewnatrzoponowym,a znieczulenie wprowdzane w kregosłup do płynu mózgowo-rdzeniowego nazywa się znieczuleniem podpajęczynówkowym. To nie sa takie same znieczulenia. Przy cesarce takie znieczulenie wbija sie jednorazowo ,a przy porodzie naturalnym zakłada się jakas specjalna zyłkę cos a'la wenflon i przez to wstrzykuje sie często kilkakrotnie znieczulenie,w zaleznosci od tego jak długo trwa poród. Kiedy ja rodziłam-niecałe 7 lat temu ,znieczulenie miałam do wyboru,mogłam równiez wybrać ogólne-czyli spanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczko ja mam krzywy kręgosłup i też się boję tego znieczulenia w kregosłup więc chyba będe kożystać z ogólnego, bo nie wyobrażam sobie sytuacji że mogą mnie uszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka nie bój się-przed zabiegiem porozmawia z Toba anestezjolog i wytłumaczy Ci oba znieczulenia,może byc tak,ze nie pozostawi Ci wyboru ze wzgledu np na stan Twojego zdrowia,ale jesli nie ma przeciwskazań zdrowotnych do któregokolwiek ze znieczuleń,a szpital pozwala wybierac pacjentce znieczulenie to sama zadecydujesz po wczesniejszym przemysleniu i dowiedzeniu się dokładnie o wszystkich szczegółach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie,mnie pokazali moja córeczkę od razu po wyciagnieciu z brzucha,mała była jeszcze w pozycji embrionalnej,cos niesamowitego,aż mi ciarki na samo wspomnienie wyszły. Ten obraz zostanie do końca zycia:) Podali mi ją,bo chciałam pocałowac w główkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie i lece do szpitala, cos nie moge sie dzis wyrobic taka roztrzepana jestem :) poslucham sobie seruszka mojego Malego Karateki :) dp pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×