Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

hej dziewczyny!!! ale mnie dawno nie było... trochę Was podczytywałam ale i tak nie zdołam nadrobić wszystkiego. ostatnio miałam jakiś ciężki okres. stresuję się to moją za małą dzidzią. w poniedziałek idę do lekarza i jak się okaże, że nadal za mało waży to 14 marca jestem umówiona do Katowic do babeczki co specjalizuje się w badaniach prenatalnych. ostatnio też najadłam się strachu bo zostawilismy Julę z teściową i pojechaliśmy do sklepu do innego miasta. jak tylko dojechaliśmy na miejsce telefon... tesciowa dzwoni, że mamy wracac bo Jula upadła i rozwaliła sobie buzię i krew się leje i ona nie wie czy tego szyc nie trzeba:( mówię Wam jak się strasznie zdenerwowałam. wróciliśmy od razu do domu- Julcia policzek rozwalony, krwiak w oku, nos siny, oko podbite. okazało się, że wywróciła się na korytarzu i uderzyła o płaską podłogę. chcieliśmy jechac do szpitala ale było już późno a mała jak słyszała szpital to wpadała w histerię. postanowiliśmy obserwować ja. na szczęście noc przeszła ok. na drugi dzien oglądnęła ją lekarka i powiedziała, ze upadek był bardzo poważny i żeby obserwować jeszcze ze 2 dni, a jak tylko zacznie wymiotować to do szpitala. uff miałam parę dni wyjętych z życiorysu ale już jest dobrze... Brzucho mam coraz większy i coraz częściej twardnieje i stawia się. wczoraj odebrałam wyniki krwi i polepszyły mi sie przez te 3 tyg tak więc śmiało mogę polecić ten lek Biofer. zalecił mi go lekarz i jest on bez recepty. nie ma po nim żadnych skutków ubocznych jak w przypadku przyjmowania innego żelaza. co do wyprawki to mam tylko pare ciuchów. na wanienkę z fisher price sie zdecydowałam. pościel i łóżeczko stoją jeszcze pod znakiem zapytania. całuję Was mocno i postaram się być na bieżąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropunia, tak jest coś takiego jak urlop tacierzyński tu masz wszelkie info: http://www.kobietaiprawo.pl/urlop-tacierzynski---ojcowski.html emilia co do x-landera to są bardzo dobre wózki, nie rozglądałam się za innymi modelami niż ten co ja wybrałam, ale ja za swój płacę 1500zł za 2w1 i to tylko dlatego, że wybrałam kolor, którego się pozbywają z kolekcji bo normalnie kosztuje 1800 oczywiście mówię cały czas o 2w1. Więc niecałe 1200 to jest super cena za poprzedni model (nie wiem o jaki dokładnie chodzi ewelince) , no, ale wiadomo każdy ma na wózek określoną kwotę i tyle. aczkolwiek nie można porównywać x-landera do wózków Tako lub firm No Name itd:P bo to ciut wyższa półka ale oczywiście nie najwyższa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka, a jak ta babeczka się nazywa.. dr n.med. Agata Włoch??? 3maj się i niech Twoja córeczka też się trzyma. ps. jakie wymiary ma Twój bąbelek, że się martwią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka - będzie wszystko dobrze, nie martw się. Pocieszę cię, że gdy byłam na wizycie w styczniu i to był zdaje się mój 25 - 26 tydzień to moje maleństwo miało 818 gram więc niewiele więcej od twojej malutkiej. Dzisiaj już urosła do 1450 gram. Będzie dobrze zobaczysz - jedz dużo jak ja:) Może twoje maleństwo jest parę gram mniejsze, może taka jej uroda, ale tak jak mówię, 4 tygodnie temu moja dzidzia też była taka malutka. Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka hejka:) Ale sie dzis czuje wypluta normalnie,dobrze,że jutro można pospać,w ogóle uwielbiam sobotę,bo mąż pizzę robi,filmy szykuje,do pizzy zawsze jakis młodzieżowy żeby z małą ogladnąć,a potem ona ma dość towarzystwa starych i leci do siebie to my jakiś dla nas filmik mamy. Czasen sie na wycieczki wybieramy,fajnie zawsze jest i pomysleć ,że jeszcze do niedawna co druga sobotę byłam w pracy,blee Znów mamo dobre to było z ta paczka,normalnie czasem to jakbym w wiezieniu siedziała:) Ani stąd uciec(np bezpośrednie loty do Warszawy sa odwołane na cały marzec),ani tu pojeść,do rodziny daleko,no ,niezły obraz Islandii teraz przedstawiam:D ...x... Ty jesteś niemozliwa,powiedz jak Ty to robisz,że nie sypiasz i funkcjonujesz jakoś chyba nawet w miare dobrze. Oj,przy dzieciach taki talent sie przyda;) a z tą pralką to wyglada na to że chyba wypoziomowana dobrze nie jest,sprawdzcie może z jednej strony coś odpadło od spodu Penelopa z tymi soczkami po 3 sztuki w Makro to raczej rzadko ,predzej po 12-20 sztuk trzeba kupować,no chyba ,że się cos zmieniło ostatnio,ale z drugiej strony nawet taką ilość kupić tez spoko,przecież to szybko się zużyje bartolenka mam nadzieję,że nie bedzie źle z wymiarami Twojego malucha,Kropeczka też zawsze mówiła że mała i mała ,a teraz zobacz jak ładnie podskoczyła:) Biedna Twoja córeńka,mam nadzieje że to co złe juz za nią,dużo zdrówka dla niej🌼 Ajj przede mną dzisiaj przeglad samochodowy,nie lubie tego typu spraw załatwiać,wczoraj byłam na warsztacie olej wlewać do skrzyni biegów dziś na inny warsztat po ten przegląd,a ja nawet nie wiedziałam co odpowiedzieć jakie mam auto,rocznik,tablice rejestracyjne i co to filtr,którego nie mamy w skrzyni biegów. Oni zadają pytania,a ja buzie otwieram i nie wiem co moge powiedzieć,uhm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślałam, że to o nią chodzi bo to jest najlepszy specjalista właśnie od echa serca i badań prenatalnych i to nie tylko w Katowicach i śląsku, ale z tego co się orientuję może i w południowej Polsce, albo nawet i całej. Nie martw się na pewno wszystko będzie w porządku. kropunia przecież byłaś na USG lekarz powiedział, że wszystko jest super, waga cudowna, rozwija się prawidłowo, puka do Ciebie też więc proszę Cię przestań się tak stresować bo i ja zaczynam myśleć, że może coś u mnie jest nie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka- teraz to i mnie zasmucialas. Bo moj synek w 27+1tc wazyl czyli tydzien temu 766g:( a Twoja wiecej wazyla w 26 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania soczki to chyba nawet całą zgrzewkę trzeba kupić, ale np kaszki, albo mleko modyfik. są w mniejszych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... no nie wiem czy Twoje maluchy powinno sie przyrównywać do ciazy pojedynczej,lekarz Ci powiedział,że jest ok,bo ważne że mały przybiera na wadze,no więc jest ok i już! A zreszta twoje maluchy ostatnio takie bojowe,ze nic tylko udowadniaja jak sie dobrze mają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa a jeździsz czasem do tego drugiego sklepu co w stylu Makro jest,ja nie pamietam nazwy coś na "S" Selgros czy coś takiego,tam ponoć mniejsze ilości sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooooo byłam, penelopa kruz ja się denerwuję na zapas, w dodatku moje hormony - już mój stary dzisiaj oberwał na konto mojej małej:) Ja bym chciała, żeby ona brykała tak mocnooooo, w poniedziałek tak ładnie mnie kopała, mocno i aż mnie ciarki przechodziły a dzisiaj i wczoraj śpi i siedzi cichutko. Urwisek, leniuszek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko się okaże teraz w poniedziałek. do tej Agaty Włoch już dawno dzwoniłam i umówiła mnie na 14.03 bo to 30 tydz ciąży. właśnie słyszałam o niej dobre opinie i widziałam jak wygląda badanie i opis jego u mojej koleżanki. wszystko sprawdzone i opisane- dosłownie wszystko! x kochana nie martw się, bo przecież ty masz dwa dzieciaczki w brzuszku i jesteś pod specjalnym nadzorem. pewno w ciąży bliźniaczej inaczej rozpatruje się te wszystkie parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka jeszcze bedziesz wdzieczna za spokojne dzieciatko,uwierz:) Moja mała po porodzie do trzech lat to tak dała mi popalić ,że dzieci mi się zachciało dopiero po kolejnych dwóch juz spokojniejszych latach:D A teraz mam wrażenie ,że kolejny urwis nam się szykuje i czasem jak sobie córke przypomne i pomyslę,że może mnie to czekać jeszcze raz to ciarki mnie przechodzą:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym dziewczyny wiecie jak lekarze obliczają wagę? mierzą główkę, kość udową itd, i na podstawie tych wymiarów komputer sam oblicza przybliżoną wagę oczywiście, więc ost mówię o tym Pani dr, że na ost usg dr stwierdził, że mały jest mniejszy o tydzień, a ona na to, żeby się tym tak nie sugerować bo wystarczy chwila nieuwagi,i waga wyjdzie zaniżona albo zawyżona. don't worry! :))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropunia pamiętaj, że maleństwa mają oraz mniej miejsca i musisz przygotować się na to, że im będzie większa tym mniej będziesz odczuwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie. Przed porodem mojej małej lekarz tez mi wagę powiedział całkiem inna,ale zaznaczył ,że waga może się różnić o pół kilo w góre lub w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa- jak maz przyjedzie z pracy to karze mu sprawdzic czy na pewno jest dobrze wypoziomowana i nic nie odpadlo. a ze snem to powiem Ci ze lepiej sie czuje dzis bez snu niz wczoraj jak spalam te 4h. Dzidziami moimi sie martwie , szczegolnie o synusia bo wlasnie go nie czuje, doslownie kilka razy do tej pory mnie kopnal moze jest jeszcze za melnki albo glebiej siedzi. Troche sie teraz zmartwilam jak bartolenka podala wage jej malenstwa bo moje tydzien pozniej wazylo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo z tym wozkiem penelopa - mega wypas sama sie zastanawialam - ale nie zdazylam bo juz nie bylo :/ tyle ze to byl ten kolor volcano taki kasztan+pomarancz - najwiecej jest teraz prom na niego i mial wszystkie dodatki parasolke torbe ta mala saszetke kocyk no wszystkie te pierdolki.. my wybralismy kolor rocky ale ciagle kosztuje kele 2000zl co do makro - dlugo juz nie bylismy nawet nie wiem czy moja karta bedzie jeszcze wazna coprawda smsy z promocjami ciagle przysylaja ale nigdy nie zwracalam tam uwagi na zywnosc dla dzieci.. ale moze rzeczywiscie bardziej sie oplaci :D x ty z tym spaniem to masakra jakas az mi sie wierzyc nie chce ze ty egzystujesz... a co do pralki mielismy ten sam problem sluchaj babcia dostala nowa od syna swojego i sciagnelismy blokade zostala wypoziomowana a w trakcie prania co sie nie robilo.. nie moglismy jej utrzymac by wszystko rozniosla wirowaniem makabra az w koncu sie okazalo ze jakies 2srubki byly nie sciagniete i trzymaly beben mocniej i dlatego wariowala.. aa pralka byla Candy - masakra nigdy nie kupie nic z tej firmy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... nie martw się ,trzeba ufać lekarzowi,na pewno wszczął by alarm gdyby cos miało byc nie tak. Tak jak mówisz ,mały może głebiej siedzieć,cokolwiek takiego,pamietasz jak siostrę na USG kopał po główce,pewnie dalej daje jej popalić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopo- hehe nie:P juz sie postawilam sama. Nie moge sie martwic bo Jasio juz mi w ogole zastrajkuje i nie bedzie chcial ladnie rosnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w sumie każdy lekarz mówi, że mała jest młodsza o 4 dni. Jednemu z nim powiedziałam kiedyś że wiem, na co on stwierdził, że skoro inny już lekarz mi to powiedział to musi tak być, że po prostu jest młodsza niż przewiduje to moja miesiączka. Według terminu z miesiączki poród miałabym na 13 maja a od dawna już mówią mi o 17 - 16 maju:) Ale też staram się nie przejmować wagą. Zobaczcie dziewczyny jaka w ogóle jest rozbieżność w wadze noworodków - jedne rodzą się z wagą 2,5 a inne z wagą 3,5 skąd różnica kilograma??? Każdy z nich jest zdrowy i szybko rośnie a jednak różnią się. Z pewnością barlonetko u nas też tak będzie. Majówki przyjdą i będą się chwaliły wagą i okaże się, że każda z nas miała innego bobasa w sobie. To już są miniaturki ludzi i tak jak ludzie różnią się od siebie tak te nasze niejadki w brzuszkach też się różnią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka - moja Zośka w 25 tygodniu ważyła 650 g, a teraz w 31 już 1600, twoja tez na pewno zaraz śmignie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaa az polazłam do pralni sprawdzić,bo ja w styczniu pralke kupowałam i jak na razie jestem mega zadowolona,a to właśnie Candy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evelinka, no ja też nigdy na kaszki i mleka nie wchodziłam bo niby po co????:P a karta na pewno jest ważna;] ja mam pralkę candy i jestem bardzo zadowolona, niestety nie miałam wyboru przy zakupie bo potrzebowałam najwęższa pralkę na rynku, a tam ma 33cm głębokości :D i jestem mega zadowolona, ale rzeczywiście, może nie wszystko zostało odbezpieczone i dlatego tak wariuję;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opowiem wam o moim wczorajszym pechu - mówiłam ze miałam ochotę na szaszłyki. Kupiłam mięsko, przygotowałam z papryką i z cebulką, zamarynowałam mięsko i upiekłam. No i co? Dalej mam ochotę na szaszłyki bo moje leżą w lodówce i nie ruszę ich bo są tak ostre że przez usta mi nie chcą przejść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochana, pamiętacie mnie jeszcze?? Nie pisałam chyba dobry tydzień ale starałam się jakoś być w miarę na bierząco. w zeszłym tygodniu 27T4D byłam na wizycie kontrolnej i okazało się tak jak u Bartolenki, że moja mała troszkę mało przybiera na wadze. słowem-mogłaby być większa. Ważyła wówczas 950g.od kilku tygodni miałam kontrolowane przepływy, które nie były zbyt dobre tzn że Niunia nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi oraz wartości odżywczych w niej zawartych. Doktor powiedziała, że będę musiała brać leki na poprawienie przepływów. Póki co biorę medargin i Acard. No i wyzyta co 2 tygodnie. Badania w sumie wysły ok, tylko znalazły się jakieś bakterie i leukocyty w moczu i dostałam dawkę antybiotyku :( Także miałam troszkę rozmyślań przez ostatni tydzień.... Poza tym chodzimy dwa razy w tygodniu do szkoły rodzenia i tak ten czas jakoś szybko leci, że liczę już w tygodniach a nie dniach:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×