Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

''.....Często można spotkać się z obiegową opinią, według której lepiej urodzić dziecko w siódmym miesiącu niż w ósmym. Nie jest to prawdą, gdyż każdy tydzień i każde dodatkowe 100 gramów to większe szanse przeżycia. Przykładowo, w poznańskiej Akademii Medycznej w roku 2003, spośród dzieci, które urodziły się między 22. a 23. tygodniem ciąży, umarło 98 proc., ale już spośród tych, które przyszły na świat między 24. a 25. tygodniem ciąży, uratowano blisko 25 procent (dane na podstawie serwisu Gazeta.pl). .........''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala zosia
no to gratulacje dla wszystkich. ja już złożyłam w rodzinie zamówienie na prezenty, bo wiecie jak to jest na ostatnią chwilę a później sie okazuje że kilka takich samych się dostaje. nawet taki wózeczek radio flyer wybralismy! na lato będzie super bo jedziemy nad morze. no ale poczekamy... powodzenia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha,to taki mój mały teścik był i sie udało skrócić:) Kochane faktycznie ciężko w to wierzyć,bo jakby tak miało być to ciąże zagrożone rozwiazywali by w 7 miesiacu a nie czekali,tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, mi się też wydawało, że to bzdura. Ale tak mi się przypomniało i chciałam się Was zapytać. Chociaż Tobie Stylowa jakoś mądrze to wytłumaczyli, ale nie wiadomo ile w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka ciężko stwierdzić, ponoć na początku idzie kosmos. ok 12 na dobę, bo dzieciaczek bez przerwy wali klocki i sika:P potem się to systematycznie zmniejsza, i z 5 kup jest tylko jedna.;] :D ..x.. używaj tnij:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do tego porodu w 7 bądź w ósmym miesiącu,to znalazłam to: "Płuca płodu w 8 miesiącu ciąży nie są dość wykształcone, by mogły swobodnie zaopatrywać mózg w tlen. Nie trzeba być lekarzem by wiedzieć, że nawet najmniejsze niedotlenienie mózgu niemowlęcia jest groźne i może mieć konsekwencje w przyszłości."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ten link od ..x.. idzie wejść tylko trzeba zlikwidować spację;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ze dopiero skonczylam czytac ale napisalyscie stron.Wybaccie ale duzo nie napisze troche juz siedze lece na obiad do mamusi. Pisalyscie o zakupach fajny temacik.Kupilam termometr tego brauna chyba taki jak x i kasiula sc sprawdzalam go i jest ok wiec mysle ze tez bede z niego zadowolona.Co do wanienek i stelarzy to ja chyba kupie sama wanienke mam w pokoju lawe i na nia bede kladla wanienke troche kregoslup dostanie w du.. ale to tylko kilkanascie minut jakos do tych stelarzy nie jest przekonana chyba balabym sie ze sa nie stabilne i przewroci sie z dzieckiem.Ktoras z Was wspominala o lozeczku chyba Trelawinna ladne lozeczko podoba mi sie i widac dosyc mocne ja tez odrazu chca caly komplet zamowic bo taniej wyjdzie i na pewno bedzie wszystko pasowalo jezeli chodzi o rozmiar. Ciesze sie ze kupilam wozek dziekuje ze mnie pocieszylyscie z tym bujaniem i jestem pewna ze to byl dobry wybor. Tylko penelopa ja wybralam x lander model xa 2010 nawet na tym xq nie zastanawialam sie nie wiem dlaczego moze ze te koleczka przednie takie male mi sie wydawaly na zdjeciu a na zywo nie patrzylam jak wyglada i w sumie myslalam ze wszystkie modele x landera nie maja przekladanej raczki.Ten moj nie ma raczki przekladanej tak mi sie wydaje troche szkoda ale wazne ze w gondolce bede widzialam dzidziusia a spacerowka pozniej dziecko bedzie ciekawe swiata to niech widzi wszystko. Penelopa mam nadzieje ze ten XA nie bedzie zly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałam zrobić zapas pieluszek na pierwszy miesiąc ale teraz po tym co piszecie to w ogóle nie wiem ile, a jak juz będę wiedziała ile to nie wiem jakie rozmiary... I mam znów temat do przemyśleń. Dziewczyny nie śmiejcie się ale ja taka pogrzana jestem u mnie musi być wszystko wyliczone, nie dlatego ze jestem jakąś sknerą, tylko właśnie dlatego ze rozrzutna jestem i wystarczy chwila nieuwagi a ja już wydaję cała kasę na pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko ja tez juz mysle o pieluszkach .ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł bo czasem mozna wyrzucic pieniadze jak kupimy za małe a dzidzia urodzi sie wieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze poczekam do ostatniego usg to wtedy mniej wiecej zobacze jaki maluszek bendzie duzy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w trakcie pobytu w szpitalu słyszałam od położnych że lepiej urodzic w 7 m-cu niz w 8 bo w 7 m-cu zahamowany zostaje na jakiś czas dalszy rozwój płuc, które rozwijają się dalej w 8 i to przerwanie jest b. niebezpieczne. Zresztą przy mnie urodziła dziewczyna w 25tc i dziecko miało większe szanse niż urodzone w 36tc bo to drugie dostało rozedmy płuc i nie mogło oddychać...rokowanie raczej kiepskie, tak więc coś w tym wszystkim jeswt, poza tym jeśli lekarze mówią, że bezpieczniej to maja na myśli od 27tc wzwyż nie wcześniej, bo wcześniej jak mi to powiedział lekarz szanse na uratowanie dziecka są lamusie tzn do 24 tc to nie ma praktycznie szans na nic, w Stanach dzieci poniżej 500g nawet za bardzo nie ratują, a koleżanka lekarz mi powiedziała, że jedynie lekarze w PL patrzą na agonię tych dzieci poniżej 25tc bo one szans na nic nie mają i tak .... poźniej mówi się od 27 tc o wzroście szans i porodzie przedwczesnym dopiero ...... pozdrawiam i życzę rozwiązania w terminie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak w to nie wierzę! chyba, że mi jakieś wiarygodne źródło ktoś przedstawi, a nie jakieś gołosłowne plotki. stylowa to jest boskie! znam to. czekaj jak na to mówią u nas.. skoczek:D http://allegro.pl/chodzik-skoczek-stolik-edukacyjny-multicentrum-i1490545254.html#gallery i na pewno to chce. w środku maluszek może się obracać o 360stopni, mam tam mnóstwo różnych bajerów. nie mylić tego z chodzikiem, któremu jestem przeciwna;] a ja dziś robię frytki z frytkownicy, filet z kurczaka i sałatka z sosem czosnkowym:D mmmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
błagam Cię w 25 tygodniu dziecko wazy ile?800-900 gram? a w 36 pewnie ze 3kg. proszę Cię nie opowiadaj głupot:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa- ale fajny ten skoczek:) podoba mi sie, bardzo pomyslowe:) Co do porodu w 7 czy w 8 miesiacu to ja na swoj rozum to biorac uwazam ze kazdy tydzien sie liczy i im dalej tym lepiej. Moj lekarz tez mi mowil ze po 30 tyg. bedzie juz o mnie spokojniejszy bo oczywiscie szanse sa wieksze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes 71 a mój lekarz nawet mi przepływów nie sprawdził a mówił ze dzidzia mała:( zobacze w poniedziałek i jak dalej nic nie sprawdzi to mu uwage zwrócę. co do porodu w 7 czy w 8 miesiacu to nie mam pojecia. tez słyszałam kiedyś o płucach. wiem, ze jesli podejrzewa sie u kobiety ze poród może byc wczesniej to podaje się jej specjalne leki przyspieszające rozwój płuc u płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się cały czas ta teoria wydaje nie prawdziwa. Teraz czytam o 8 miesiącu i zobaczcie: VIII MIESIĄC Po 31 tygodniu ciąży płuca są już rozwinięte na tyle, że gdyby teraz maluch się urodził mógłby samodzielnie oddychać. Kości czaszki są miękkie, co umożliwia przejście główki przez kanał rodny. Teraz maluch mierzy około 45 centymetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny jak tak wróce do tych pieluszek. Ja wiekszej ilości kupowac nie bede, przy pierwszym synku kupiłam i okazało się że był na nie uczulony, tylko nie potrzebny stres. (kupiliśmy haggisy) Byłam na glukozie 50g. na czczo 63, a po godzinie 92. Moja gin mnie pocieszyła na ostatniej wizycie że mój szkrabek nie bedzie taki malutki podobno minimum 4kg.mam cicha nadzieje że jednak troszkę sie myli. Drugiego takiego porodu to chyba nie zniose. co do macierzyńskiego to byłam wczoraj akurat w zusie i penelopa ma całkowitą racje liczy się od dnia porodu i z tym samym dniem zwolnienie traci ważnośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszedl mi juz ten termometr. pierwsze wrazeni9e robi dobre ale musze poronac temp. do rteciowego i zobczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie kiedys obiło o uszy,że w Polsce owszem kobieta moze wziąć dwa tygodnie macierzyńskiego przed porodem ale to jej decyzja czy chce,ponieważ chyba on nie jest dodatkowym urlopem Penelopa Twój skoczek tez super i aż trzy razy tańszy,super sprawa,a najlepsze jest to ,że znajoma wczoraj pisała do mnie czy chcę od niej odkupic właśnie skoczka,bo ma nowy,a jej syn nie użył,a ja sie zgodziłam mysląc jednak o skoczku takim na linach gumowych co się do sufitu przyczepia,a siedzisko jest takie w kształcie jakby pieluchy,a teraz do mnie doszło ,że ona moze o takim skoczku z naszych linków mówiła,musze dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×