Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vanili

Storczyki...

Polecane posty

..stosuje się do porad z forum i na jednej z gałązek pojawił się pączek...minęły zaledwie 3 tygodnie.. a stał niemal martwy od roku! dzięki, dziewczyny, może stanę się wielbicielką tych cudnych kwiatów wczoraj kupiłam nową roślinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge_
kupiłam niedawno storczyk i pod doniczką wystają 2 korzonki doradźcie- czy je obciąć? czy zostawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość venge_
włożyć kwiat do osłonki czy zostawić w przeźroczystej doniczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ogrodniczka26
Ja też mam storczyki, bardzo ładnie rosną. Trzymam je w szklanej doniczce (bardzo ważne żeby w doniczce od spodu było kilka dziur) Używam nawozu do orchidei Substrala i ziemi tej samej firmy. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie umiem praktycznie żadnej rośliny utrzymać przy życiu. Storczyki dostałam kiedyś od chłopaka, to wszystkie kwitły aż do momentu ich naturalnego przekwitnięcia, ale nie zakwitły ponownie. Potem miałam następne, to kot je zjadł. Teraz mam zwykłą trawę w doniczkach, rośnie jako tako, ale zapominam ją przycinać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden kwiatuszek pięknie kwitnie, różowy, szkoda,że nie ma ich więcej ożywiłam storczyka, który przed rokiem stracił kwiaty...to już coś, doczekać się jednego pączka kupiłam teraz 2 - biały i nakrapiany, ale małe pączki spadły, a te duże kwiaty są piękne...zobaczę jak długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
🌼 piękne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
''Częstokroć, kiedy patrzę na ludzi, myślę sobie, że są oni mi potrzebni, jak kaktusowi woda''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
Doradźcie, co zrobić ze storczykami? zimno w salonie, przeniosłam do kuchni, czy nie będzie im za ciepło? jak właściwie dbać o storczyki zimą? Pomocy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciepło lubią, wilgotno też, to może kuchnia im przypasuje chociaż nie wiem, jak tam z wyziewami, jeśli masz gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
tylko na okres mrozów je przeniosłam i nie gotuję ostatnio widzę, że mają zielone korzenie czyli dużo wilgoci po ostatnim podlewaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opadły kwiaty moim storczykom w nocy, widocznie za zimno...przyszedł mróz, a tak o nie dbałam..wieczorem było jeszcze ciepło i ładnie wyglądały... no nic...będę mieć badylki na święta..i na wiosnę kupię nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestaw w ciepłe
miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×