Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciąża czy nie ciąża

Kto tak jak ja czeka teraz czy jest w ciąży?

Polecane posty

hejka wszystkiego najlepszego kobitki :D Dori a ty jeszcze tutaj na porodowke zmykaj i to juz ... hehe tutaj w nrwegii jest tak ze jak odejda wody plodowe to dzwonisz na porodowke i opisujesz co ci jest i od razu do szpitala a jak skurcze to musza byc regularne tak to nie potrzebnie jechac na poczatku i stresowac sie w szpitalu lepiej to w domu przezyc ja tak uwazam. Mi odeszly wody 30 maja o 6:30 rano i od razu do szpitala :D i po 14 godzinach pojawila sie Julcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! Wszystkiego naj..w dniu kobiet :) Migotka tak, chodze do pl. lekarza ale to tylko polak z pochodzenia bo ksztalcil sie tu w austrii. Edzia oj uwiez mi ze juz bym chcila byc na porodowce :D. U nas jest tak(przynajmniej w moim szpitalu) ze jak wody odejda to dzwoic tylko po karetke trzeba i migiem do szpitala a przy skurczach to wiadomo ze lepiej jak najdluzej w domu posiedziec. No mam jeszcze te 11 dni :D Jak sie nie wyrobie to w terminie kolejna wizyta w szpitalu jak bedzie wszystko dobrze to 3 dni po terminie znowu wizyta i 7 dnia a 10 juz zostawiaja w szpitalu :P mam nadzieje ze to mnie ominie... a dzis taka piekna data moze dzidzia sie zdecyduje :P :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki... Jak tam po niedzieli, zyjecie? Ja dzis zaczynam 40tc a dzidzi ani sie sni wychodzic na swiat :P:P. Wczoraj i przedwczoraj zastosowalismy jeden z przyspieszaczy na S :D :D (sexik) ale efektow brak:P:P. Bedziemy probowac dalej. A...no i brzuch niemal nonstop twardy, zasatnawim sie czy nie jechac do szpitala...ale skoro nic wiecej sie nie dzieje? Milego dnia Wam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity! :) dorcia, Młody ma swój plan i wyjdzie na świat jak mu się zechce ;) A ja już po wizycie...USG ok, maleństwo ma 35, 6 mm :). Za 2,5 tygodnia mam USG tzw. genetycznie, więc już dokładnie wszystko zobaczymy :) Gorzej z badaniami. W piątek odebrałam wyniki i wyszedł mi niepokojący wynik toxoplazmozy, lekarz mówił, że dawno takiego nie widział, jutro idę na dodatkowe badanie awidności, ale jest duża szansa, że to stara infekcja, bo w klasie IgG wyszło 3000, a w IgM wynik wątpliwy...trochę mnie to stresuje. Poza tym w moczu wyszły mi leukocyty, sporo ponad normę, więc pewnie początki infekcji, dostałam leki, więc tym się nie martwię, gorzej toxo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobity! :) dorcia, Młody ma swój plan i wyjdzie na świat jak mu się zechce ;) A ja już po wizycie...USG ok, maleństwo ma 35, 6 mm :). Za 2,5 tygodnia mam USG tzw. genetycznie, więc już dokładnie wszystko zobaczymy :) Gorzej z badaniami. W piątek odebrałam wyniki i wyszedł mi niepokojący wynik toxoplazmozy, lekarz mówił, że dawno takiego nie widział, jutro idę na dodatkowe badanie awidności, ale jest duża szansa, że to stara infekcja, bo w klasie IgG wyszło 3000, a w IgM wynik wątpliwy...trochę mnie to stresuje. Poza tym w moczu wyszły mi leukocyty, sporo ponad normę, więc pewnie początki infekcji, dostałam leki, więc tym się nie martwię, gorzej toxo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) dorcia do terminu masz jeszcze troszkę czasy :) także spokojnie, dzidzia na pewno już niebawem zechce wyjść na świat :) migtoko infekcja często się pojawia w ciąży także faktycznie nie ma się czym przejmować, masz już leki i będzie ok... co do taxo to hmm... coś więcej Ci jeszcze lekarz mówił??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyjdzie, że to świeża infekcja i trwa, no to skonsultuje mnie mój gin z dodatkowym lekarzem od chorób zakaźnych, no i zapewne antybiotyki dostanę. No niestety toxo w ciąży jest niebezpieczne dla płodu, powoduje różne wady, ale wcześnie wykryte minimalizuje niebezpieczeństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wielką nadzieje, że to jednak stara infekcja, czyli że w w takim wypadku poziom jest bardzo dobry, bo na pewno mi już toxo nie grozi, przy takim poziomie przeciwciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje, że do piątku wszystko się wyjaśni, chyba że na wynik każą mi dłużej czekać. No ale jak je jutro zrobię, to raczej powinno być do piątku. heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem właśnie że toxo w ciąży to niezbyt dobrze jest, ale głowa do góry, nie można zakładać najgorszego, własnie to może jakaś stara infekacja... wszystkiego się dowiesz... jutro masz znowu badania a wyniki kiedy? z wynikami od razu do lekarza czy za 2,5tyg jak bedziesz na wizycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zanim będę miała wynik to zostanie mi 2 tygodnie do wizyty, albo i mniej, także jak wyjdzie niezbyt, to mamy się kontaktować wcześniej, a jak ok, to do wizyty poczekamy...Dostałam 3 leki (na te leukocyty), plus Luteina i kwasa foliowy, jeny ja nigdy tyle prochów nie brałam :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wyobrażam sobie, że bym to miała później zlecone, a przecież różnie z tym jest...brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, im wcześniej konsultacja z lekarzem tym lepiej gdyby było coś nietak... ale oby jednak wszystko bylo dobrze, trzymam mocno kciuki i jestem z Tobą :) co do leków, kochana, to jeśli lekarz przepisał to tak trzeba... faktycznie troszkę dużo no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki natka :) no trzeba, te dzisiejsze, to wszystkie bez recepty, bo lekarz jeszcze mi nie chce jakiś antybiotyków zapisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie nie wyobrażam, jak w krajach anglosaskich pierwsze wizyty po 12 tc, do tego zupełnie to inaczej niż u nas wygląda, toxo nie badają :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja, szczerze to już nie pamiętam co mi wyszło w tym badaniu... ale wszystko raczej jak być powinno bo wiem że lekarz mówił że wyniki są ok, ale dokładnej interpretacji nie pamiętam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie trzeba antybiotyków to nie ma co przepisywać... po tych lekach na pewno przejdzie wszystko :) no w niektórych krajach to mało co jest jakichkolwiek badań... masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn. z tego co mi wiadomo, jak wyjdą w dwóch klasach ujemne wyniki, to też tak średnio, bo można w ciąży załapać, więc też się w takim przypadku powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za jakieś 2 tygodnie mam znów badanie moczu zrobić, ale to już po tej kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toxo to mam nadzieje, że się bez kuracji obejdzie, bo na razie trzeba, to jeszcze sprawdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×