Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dzwon tanio do polski

co ze zwyczajow angielskich wprowadzilibyscie do polski?

Polecane posty

Gość dzwon tanio do polski

- post code / zip code - ronda - tablice rejestracyjne - autostrady a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwon tanio do polski
- kupno biletow autobusowych tylko u kierowcy - BOGOF - buy one get one free!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7648
picie alkoholu w miejscach publicznych 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
benefity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwon tanio do polski
i moze jeszcze council flaty ;)- niech nierobstwo sie szerzy i wszyscy mieli wszystko za darmo... dorzucam - ceny samochodow uzywanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zmieniam czesto....
Jak wam tak te benefity na nierobow przeszkadzaja to wracajcie do PL :D Mnie tam w dupe nie gryzie, ze ktos na benefitach siedzi bo wole pracowac i miec kase na swoje zachcianki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zip code......
to do autorki :-) to w USA jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość metamorfozaa
- to, ze w sklepach nie jest sie potenjalnym zlodziejem i ochroniarz nie sledzi Cie na kazdym kroku - karty Oyster ( ostatnio jak bylam w Polsce to do szalu mnie doprowadzalo kupowanie biletu za kazdym razem jak sie przesiadalam..wiem wiem sa bilety dzienne, ale sprzedawane tylko w nielicznych kioskach..no i ceny tych biletow...) - angielski customer service w sklepach ( kupujac cos w Polsce czuje jak mnie sklepowa wzrokiem zabija) - angielskie zarobki ;) ( to moze nie jest zwyczaj, ale...) - to ze mi sie sasiad nie wtraca z kim, gdzie i o ktorej, a plotkary nie wystaja pod blokiem czekajac jak te sepy na swoje ofiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwon tanio do polski
- mi sie podoba fakt, ze moge zrobic zakupy np w Bootsie i z reklamowa zakupow wejsc do Superdrug ;) - zakupy on line - free delivery and free return ;) zip code nie tylko usa, wczoraj zmienialam ubezpieczenie auta i pytali sie o zip code.. ;) - podoba mi sie ze np placac karta duza sume, bank natychmiast do mnie dzwoi i sprawdza czy aby na pewno to ja place - darmowa antykoncepcja!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
- to, ze się nie jest potencjalnym złodziejem jak napisała wcześniej jedna osoba - nie tylko w sklepach to fakt, aczkolwiek kwestia raczej kulturowa, nie do przeforsowania na razie w kraju - brak stresu związanego z zastanawianiem się komu dać łapówkę, żeby cos załatwić (przede wszystkim tyczy szpitali) - uprzejmą obsługę wszędzie - sklepy, lekarze - uprzejmość kierowców!!!!!!!!!!!! - internetowe i telefoniczne załatwianie spraw w urzędach i innych podobnych (np. rozliczenie roczne) - urealnienie ceny nieruchomosci w Polsce w stosunku do ich wartości - np. w UK remont rudery w większości wypadków opłaca się i odpowiedno podnosi wartość tejże...chociaż to nie zwyczaj;) - możliwość zwrotu towaru w sklepie bez podania przyczyny i bezproblemowe wymienianie towaru wadliwego może sobie potem przypomnę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siostra mojego
mówienie do siebie na Ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzwon tanio
- darmowe reklamowki w supermarketach Tesco, Asda, Morrison etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekonczona sie lista
- zalatwianie spraw przez telefon - latwa rejestracja samochodu - uprzejma obsluga w instytucjach i sklepach - kulturalne wsiadanie do autobusu - pilnowanie swego nosa - tolerancja dla ludzi o odmiennym wygladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxDDDDDxx
sie powtorze ale uprzejmosc w sklepach i urzedach - aktualnie w Pl jestem i wkurza mnie na kazdym kroku chamstwo w sklepach brak wscibskosci -w Pl ogladaja nas od stop do glow obgaduja itp ladne trawniki - w Pl same chwasty zwrot towarow do 28 dni bez podania przyczyny - w Pl nie ma zwrotow wcale usmiech na twarzy - w PL same zakazane geby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszystko to piękne fajne
ale na na odwrót-z PL metody,sposoby wychowywania dzieci.Przeraża mnie co się tutaj dzieje.Jak dzieciak narozrabia i to mały(7-13l)to nie ma sensu iśc na skargę bo jeszcze można w łep zarobić.W Polsce to by matka z ojcem nieźle skórę takiemu dzieciakowi przetrzepała.Piszę o normalnych rodzinach w PL,nie patologi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak na odwrot....
wszystko to piękne fajne ale na na odwrót-z PL metody,sposoby wychowywania dzieci.Przeraża mnie co się tutaj dzieje.Jak dzieciak narozrabia i to mały(7-13l)to nie ma sensu iśc na skargę bo jeszcze można w łep zarobić.W Polsce to by matka z ojcem nieźle skórę takiemu dzieciakowi przetrzepała.Piszę o normalnych rodzinach w PL,nie patologi. W Anglii tez normalna rodzina, nie patologiczna po jakimkolwiek incydencie reaguje szybko i i w sposob cywilizowany. Dlatego nalezy uwazac aby nie wynajac domu czy mieszkania w dzielnicach "zakazanych" :D Toczka w toczke jak w PL :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaZirlandii
A ja tam bym wprowadzila to-o ile mozna to nazwac zwyczajem-ze nikt nie zwraca uwagi na to jak sie ubierasz i jak wygladasz i wszedzie mozna smigac w dresach :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MageMage
aaaa anggielskie śniadanka!!przepyszne;) oczywiscie z sosem HP;) kocham kocham kocham;) a tak poza tym to ruch lewostronny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jijop
Ogladac dzien w dzien te obrzydliwe, tepe angielske mordy, ktore nawet nie wiedza, gdzie lezy francja to tortura:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo.....jak masz takie
towarzystwo to pretensje miej do siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podoba mi sie ze nawet grube i otyle kobiety maja swietny wybor ciuchow (nie jestem gruba, w ramach wyjasnienie..) niestety w polsce nie ma takiego wyboru.. to samo dotyczy rozmiaru buta - latwo znalezc ladne obuwie czy eleganckie buciki w rozmiarze 41 i wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kledotka
- obsluge bankow, sklepow, poczt itd. itp. - kupowanie biletu u kierowcy autobusu - cieple kanapki z bekonem i jajkiem a nie tylko pizza i zapiekanki na miescie - wybor ciuchow i butow w wiekszych rozmiarach (tak, mam 182 cm wzrostu i zakupy w PL to koszmar bo na 'wielkoluda' nie ma butow i spodni) jesli chodzi o wcinajace sie sasiadki to w UK juz trzy razy zmienialam miejsce zamieszkania i teraz zmienie po raz 4 i nie wiem o czym mowicie. sasiadki filuja z okien gdziekolwiek sie nie jest chyba, ze jest to 'mloda' dzielnica/ulica. ewentualnie jesli sie nie zna angielskiego i robi sie trase dom-praca-sklep to nawet sie nie wie co sie w okolicy dzieje no bo jak. takze mit o nieciekawskich sasiadkach odstawmy na bok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze sie powtorze ale co tam . Usmiech nawet ten sztuczny w sklepach biurach, bankach , przychodniach , szkolach , pracy , na ullicy i ogolnie mila obslugę we wszelkich instytucjach Tolarancje dla innych osob dziwnie ubranych, innej rasy czy wyznania Kkolejka przy wsiadaniu do autobusu Mniej plotkarstwa,obgadywania , i wtracania sie w czyjes zycieK Kanapki BLT Wieksza kulture jazdy No i oczywiscie darmowe reklamowki w sklepach i supermarketach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rikitiki233
Tansze towary- tutaj w miare dobry kosmetyk kosztuje np 20 funtow, w Polsce 200zl, tutaj moge sobie spokojnie na niego pozwolic, a w Polsce nawet nie smialabym pomarzyc. To samo z ciuchami. Zwyczaj (Nakaz) zatrzymywania sie na przejsciach dla pieszych, i dziekowanie reka (w Polsce by mnie pewnie rozjechali) aha! I jeszcze cos na wzor kart Oyster, zebybyla mozliwosc doladowania karty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heqla
Ja jeszcze dorzuce jedno :-) zeby panie sklepowe w PL nie zadaly ode mnie wciaz "koncowek" przy wydawaniu reszty :O W UK moge zaplacic banknotem 20 funtowym za rzecz kosztujaca 85 penow i jest dobrze. W PL najpierw kase trzeba rozmienic (gdzie?????) aby pojsc do sklepu po zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urazonyyyyyy666
nie no nie moge za te 200 f tygodniowo w glowach wam sie poprzewracalo. ja rozumiem ze to wszystko z pomorza z malych miasteczek ale ten topik to juz przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość junajka
To jeszcze jedno :D aby w Polsce mniej takich ponurakow jak urazonyyy bylo, aby w koncu ludzie nauczyli sie autoironicznego spojrzenia na zycie i swiat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urazony nie wiem czemu tak sie uraziles, bo przeciez mozna w druga strone co fajnego jest w polsce czego w uk nie ma. ten topik nie ma na celu obsmarowani polski.. a wychwalania UK, bo nie o to chodzi ;) dodam, ze tutaj by kupic np 5 letnia Vectre wystarcza 2 moje wyplaty, a w Polsce ile wyplat musialabym odlozyc? - uzywane samochody sa tansze.. bardzo mi sie tez podoba "machania rekami" wsrod kierowcow za np przepuszczenie, ale inny mily gest ;) lubie tez "Pund Shopy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carbooty
TYLKO!!! reszte da sie przebolec w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza lena
Mieszkałam kiedyś w UK i z większością propozycji się zgadzam,ale czasem przesadzacie. Rzadko spotykam się z żądaniem posiadania drobnych pieniędzy, za to w UK często dawałam końcówkę, inna sprawa,że niektorzy sprzedawcy nie wiedzieli co z tym zrobic, a ja chcialam im tylko ulatwic zycie i pozbyc sie drobniakow:-) Kosmetyk w Polsce za 200 zł? Nie no jasne, że są takie drogie sklepy, ale nie mów mi, że nie ma dobrych kremów czy podkładów do 50 zł! Także sporo rzeczy w PL by się przydało,ale bez przesady. W dużych polskich miastach zyję się całkiem przyjemnie, co zaświadczam, mając porównanie z UK.Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×