Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatusi

Topik dla mam roczniaków i nie tylko :)

Polecane posty

Niunka82- eh,wymuszać płaczem to ona uwielbia,ale jak widzę,że płacze bez powodu to wsadzam ja do kojca i wtedy uspokajam się i ja i ona . Bo czasem mam ochotę dać klapsa jak setny raz powtarzam NIE WOLNO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lipcowa
Witajcie także mam roczną córeczkę( lipiec). Rodziłam przez cc- planowane. Ból po był duży ale dało się wytrzymać:) Moja mała nie chce siadać na nocniku ale za to daje mi nieźle popalić. Tak jak wasze dzieci ciągle tylko biega i rozrabia i nie idzie się na nią gniewać bo zrobi taką słodką minkę, że śmiać się chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
mama razy dwa-doskonale cie rozumiem, ja zazwyczaj mam przespane nocki choc zdazaja sie jeszcze te gorsze.wszystko sie polepszylo jak zabralam jej smoczek w wieku 6m-cy :) wtedy przestala sie budzic w nocy zeby go poszukac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety ze smoczkiem walczę do dziś :( . Wiem,że powinnam jej Go juz dawno zabrać,ale ona jak go nie ma do spania to nie zaśnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
no ja tez staram sie ignorowac kiedy chce cos wymusic ale czasami robi faktycznie minke kota ze shreka i nie da rady byc surowym :D mamo lipcowa :) witaj,widze ze dziewczynki rządzą na topiku i wszystkie uparte hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lipcowa
przytyłam 18kg i szybko zrzuciłam- ważyłam nawet mniej niż przed ciążą a odkąd pzrestałam karmić to przytyłam z 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
mama razy dwa-u nas wyglądalo to drastycznie(zabaralam jej smoczek popoludniu) ale tej samej nocy spala juz do rana!!!! potem byla troche marudna ale szybko zapomniala.moze zacznij powoli ograniczac w ciągu dnia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
niunka rodzyneczka masz :D nie nie jeszcze 2+1 ma 2 chłopców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatusi- ona smoczka używa tylko do spania . na drzemkę popołudniową no i na wieczór,w ciągu dnia nie używa wcale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha jak urodziłam to w sali tez były same dziewczynki:-) a rzeczywiscie to jak narazie trójka chłopców:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
kurcze to nie wiem co ci poradzic,ale myslisz ze to jest powod dla którego sie budz?dobrze zrozumialam? bo jesli przesypia noce to w sumie nie ma narazie potrzeby zabierania smoka.ponoc po 2roku mozna spróbowac kiedy dziecko staje sie bardziej dojrzale uczuciowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
niunka no widzisz jak ci sie syn ustawil :D:D:D:D moja jakos ciągle w towarzystwie kolezanek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jak rodziłam to ze mna lezała tylko jedna pani-urodziła chłopca i dała mu an imię Milan-chyba nigdy nie zapomnę tego imienia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niunka ja tez mam chłopaka:):):) mamanatusi jak przeprowadziłaś etap zabrania smoczka...mój tez smoeczkowy ale mamy przespane nocki od chyba p0onad pól roku.....a smoczka sam sobie potrafi znaleźć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatusi - w sumie ona rzadko się budzi w nocy,ale jak juz zaśnie i jej wyciągnę smoczka to od razu się budzi z takim płaczem,ze cały blok ją słyszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27 Zuzia sama w dzień smoczka odrzuciła,ale do spania musi mieć jak jej nie dam to od razu "daj smoka " ,a jak przeprowadzić,zeby odrzuciła go na noc-nie mam pojęcia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lipcowa
moja nie chciała smoczka ale za to bardzo chciała cyca:) aż się zdziwiłam, że tak łatwo ją odstawiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez miał być dziewczynką:-) to jest czterech:-) dziewczyny ale Wam dobrze mój jeszcze nigdy nie przespał całej nocy ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
ja zabralam smoczek popoludniu.mala chciala go zeby zasnąc.plakala baaaaaaaaardzo glosno i dluuuuuugo.kolysalam ja na rekach az zasnela-po 1h.spala do rana :) kolejnego dnia to samo.i tak po ok 4-5 dniach zapomniala co to smoczek.ponoc jak sie oducza dziecko od smoczka to wszystkie chwyty dozwolone-dlatego usypialam na rekach.ale udalo sie :) kochane,bardzo sie ciesze ze was poznalam :) fajnie ze mamy nasz nowy topik i nie musimy sie nigdzie wkręcac :D wybaczycie mi jesli pojde spac? musze ywkorzystac ostatnią noc kiedy caaaaaaałe łóżo jest tylko dla mnie hihi :D jutro wraca mąż to dostane tylko połowe hehe do jutra!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przestała się budzić odką skończyła 8 m-cy na mleko,ale budziła się na picie ale odkąd skończyła rok budzi się b.. rzadko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
jeszcze wkleje swoja wypowiedz z dzisiaj,moze wam to cos pomoze :) do jutra kobietki!!!milej i spokojnej nocy ;) otóz tak: moje dziecko nie mialo coprawda kolek ale od urodzenia mialo problem ze spaniem.na poczatku spala u siebie w łóżeczku,jakies 2 metry od naszego lóżka.ale wstawanie do niej po 30 razy w nocy bylo tak wykanczające ze przestawilam jej łóżeczko doslownie obok naszego.nie potrafilam spac w dzien kiedy ona drzemala,zresztą w domu zawsze bylo tyle rzeczy do zrobienia ze niae moglam sobie nawet na to pozwolic.z dnia na dzien wyglądam i czulam sie coraz gorzej.mala budzila sie na kazdy szmer.nie bede wam dokladnie pisac bo same wiecie o co chodzi.a teraz jak rozwiązalam ten problem.jak pisalam juz zglosilam sie do 3 specjalistow:dietetyka,psychologa i pediatry.a teraz najwazniejsze.pewnie to co napisze bedzie wam sie wydawalo takie logiczne,ale przemyslcie czy napewno stosujecie sie do wszystkich zasad?bo ja przeanalizowalam dokladnie nasz dzien i okazalo sie ze nad wieloma rzeczami sie zastanawialam ale nie wprowadzalam ich w zycie.i to byl mój błąd. 1.ustalilam plan dnia.dziecko podporządkowalam sobie a nie siebie dziecku.w pierwszej wolnej chwili ulozylam plan dnia co do godziny.niestety jak sie dowiedzialam są dzieci ktore latwo ustalaja sobie plan dnia i są takie (jak moje) ktore trzeba kontrolowac.i jesli sie to robi to jest wszystko ok. zapisalam tam godzine pobudki-uwaga!!! budzilam ją sama codziennie o 7mej na przyklad.jesli spala,nie bylo zlituj sie.pobudka i juz.oczywiscie delikatnie.potem sniadanie,zabawa itd. 2.wszystkie posilki o stalych porach.jesli dziekco nie chcialo jesc obiadu-trudno,czekalo do podwieczorku.IIsniadanie i podwieczorek bardzo lekkie.kolacja sycąca-najlepiej kaszka na mleku 3.zabawa w ciągu dnia intensywna,najlepiej razem z toba-niech dziecko sie nacieszy. 4.w ciagu dnia wychodzilam kilka razy z pokoju.najpierw na minutke,potem na 10.dziecko przyzwyczaja sie do samotnosci i samodzielnej zabawy.a tym samym do samodzielnego zasypiania z czasem 5.usypianie: kąpiel,kolacja,woda do popicia,bajka,buziak i wychodze.wracam co kilka minut.pierwsze dni tragiczne.po 4 dniach-super!!! polecam herbatke z melisy na wieczor-u nas dzialala wyciszająco. po 17-18 wyciszaj dziecko,spokojna zabawa,przytulanie,bajki itd niech wszystko co sie dzieje bedzie rytualem.niech dziecko wie co po czym nastąpi. jesli macie jakies pytanie chętnie odpowiem 15:18 [zgłoś do usunięcia]mama bąbelka zapomnialam dodac ze drzemki o stalych porach-2 w ciagu dnia.jesli nie chciala spac-trudno bawilia sie sama w łóżeczku. 7 pobudka 7.30 sniadanie 8 spacer 10 IIsniadanie 10.30 drzemka 14 obiad 14.30 zabawa 16 drzemka 17 podwieczorek 17.30 spacer 19.kąpiel 19.30 kolacja 20 dziecko śpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lipcowa
dobrej nocy:) ja chyba też zaraz kładę się spać córa pzrestała się budzić jak pzrestałam karmić (karmiłam rok) ale popełniłam błąd bo nie zaśnie sama w łóżeczku - nie wiem czy da się jeszcze coś z tym zrobić, zasypia albo kołysana na rękach - albo jak jest zmęczona przy mleku albo ze mną na łóżku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dzieci sa bardzo rzne ...córcia piła mleko w nocy w sumie aż do momentu jak sie urodził barciszek...wtedy sie jakos zmobilizowałam i odstwilismy nocne jedzenie w ciagu jednego dnia tzn nocy...ale budziła sie jeszcze w nocy prze jakis czas...a synek nie je w nocy odkąd skonczył 3 miesiace i od wtedy spi w nocy:):) dobra ja tez spadam lulu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×