Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Heh Doris jutro pieke Murzynka :-) Mój mąż już cie lubi bo to łasuch na słodkie;-) Teraz musz e zajrzec na te przpeisy dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak domowy chlebek to jest super sprawa...wogule wszystko co zrobi się samemu jest bez porównania lepsze choćby ten pasztet jest o niebo lepszy niz najlepszy ze sklepu bo tam wszystko się robi głownie na ilość a nie jakośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu ja tego murzynka robię bardzo często zawsze wychodzi ja mam duuuużą blachę i robię z półtorej porcji i czasem jak zostanie jeszcze w poniedziałek i trochę obeschnie:)to i tak jest pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris ja bankowo jutro piekę murzynka!! i jak tu się odchudzać jak Ty takie super przepisy podrzucasz. uciekam dziewczyny, oby ta noc była spokojna i dla mnie i dla Was bużki pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris ja juz od pewnego czasu kupuje tylko wędlinę w granicach 25-30 zł. i jakąś droższą kiełbasę. Kupuje tego po 15 dkg, ale jak położę jeden plasterek na kanapkę to przynajmniej czuję smak i aromat tych wędlin. A w tych tanich nieraz nie czuć, ze mięso jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze posiedziałabym jeszcze z Wami parę godzin , a tu trzeba spać iść. Brakuje mi trochę czasu dla siebie, ale Lenki na nic bym juz nie zamieniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa ja to ostatnio wiele "porządkowych"prac w domu olewam bo ciężko jest iść do pracy nawet na te 4 godziny zrobić obiad pośiwecić tyle uwagi dziecku ile potrzebuje i jeszcze wysprzątać na błysk mieszkanie więc z czegoś trzeba zrezygnować i wybrać priorytety ale przyszly tydzien mam taki bardziej wolniejszy i przyjeżdzją babcie do wnuka a ja się biorę za doprowadzenie do ładu mieszkania bo nie pamietam kiedy wycierałm zyrandole uciekam już bo mój mąz spi juz a jak mu monitorem w oczy świecę a poza tym to już mnie też oczy się kleja dobrej nocki dla Was Kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja też pieke jutro murzynka ;d akurat mam nawet karpatke także wszystkie jutro testujemy ciacho ;D i może też się skuszę na ten chlebek i pasztecik. M może weźmie urlop w przyszłym tygodniu to może coś popichcę domowego ;D Doris ja też codziennie sobie mówie, że posprzątam a jak mała śpi to ja przy neij usypiam też i tyle ze sprzątania. Dlatego sprzątam o takiej godzinie jak ta ;P ide się wykąpac i łazienke posprzątaać;p spokojnej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katka to może byś do mnie wpadła ,bo ja się zabieram do łazieniki od4 dni i rezultatu nie widać.Kończę drinolka i zmykam spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tez sie nie zalapalam na 200 strone ale wznosze toast za kolejne :) myslalam ze uda mi sie z wami popisac bo Natalka ladnie zasnela ale juz sie obudzila i ani mysli spac wiec uciekam do niej Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dziekuje bardzo za zyczenia dla Emilki :) jestem dopiero teraz bo maz mial dzisiaj wolne i caly dzien sprzatalam i w ogole doprowadzalam chate do jako takiego stanu bo moi rodzice przylatuja w piatek na swieta do mnie i musialam ogarnac pokoj Emilki, zeby mieli gdzie spac zgodnie z wola wiekszosci ubralam Emilce granatowe rajtuzki do sukienki i wg mnie byla najladniej ubrana w calym przedszkolu, inne dizeci tez byly poprzebierane ale za mikolaje, renifery albo zwykle sukienki mialy, tak ze Emilka wszyscy sie zachwycali. Jak znajde chwile to wrzuce zdjecia, ale z domu bo w przedszkolu nie wolno nam bylo robic zdjec indywidualnie, tylko 1 pani przedszkolanka robila, a to dlatego ze tam tez przychodza muzulmanki i sciagaja te swoje chustki ktore calkiem im zakrywaja twarz. Zdjecia z przedszkola bede miala dopiero w polowie stycznia, troche szkoda bo Emilka siedziala mikolajowi na kolanach i sie wcale nie bala , wrecz przeciwnie usmiechala sie do wszystkich dookola :) ja sobie na razie nie wyobrazam 2 dziecka, chociaz mam juz 32 lata, ale po tyum co przeszlam to nie wiem czy jeszcze kiedys sie zdecyduje, bardzo zle znosilam ciaze, bylam ciagle zmeczona non stop anemia, nawet zelazo nie pomgalo, jakies stany zapalne i infekcje, 4 kuracje antybiotykami, poznie porod szybki ale bardzo meczacy, aj mam problemy z oddychaniem na tle nerwowym ( najczesciej jak sie stresuje) i nie moglam tam oddychac, tzn, nie moglam wciagnac tyle powietrza ile potrzebowalam i nie moglam jej tez wypchnac ale polozne mi nie chcialy wierzyc, w koncu sie udalo, ale bylam tak slaba ze nie bylam w stanie utrzymac emilki na rekach, gdy mi ja podali zaraz po porodzie, poitem te 5 miesiecy kolek, normalnie masakra jak se pomysle ze mialabym to wszystko przechodzic jeszcze raz... odkad zmienilam emilce mleko to mi je po 180 co 4 godziny i jeszcze w miedzyczasie daje jej sloiczki tak ze 2 dziennie i nawet juz widze po niej ze mi przytyla, bardzo mnie to cieszy bo ona chyba najwieksza chudzinka z majowych dzieci :) balbinka przykro czytac ze Emilka znowu ma problemy, biedna ta twoja corcia u nas zabkow nadal nie widac i nic sie nie zapowiad, ale za to wloski rosna i sie nie przecieraja, juz nakupilam jej spinek :) katka ja mysle ze mozesz dawac Hani sloiczki po 5 miesiacu a nawet po 6, ja tak robie Emilka roznie dostaje raz po 6 potem po 4 , zalezy co mi sie pod reke nawinie, staram sie jej urozmaicac diete zeby nie dawac ciagle tego samego, bo czytalam ze nie jest tak bardzo wazne co codziennie podajesz dziecki tylko zeby tygodniowo dostarczyc wszystkich niezbednych skladnikow w diecie dziewczyny ja tak czytam co troche i odpisuje i widze ze juz poradzilyscie katce :) troche sie spoznilam :) ja tez juz uciekam, przede man stos garow do umycia jeszcze :) to pa, dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was Kochane mały obudził się o 5.50 i do tej pory nie śpi juz trochę obrobiona jestem bo obiad na kuchni się pyrkoli:)umyłam głowe zrobiłam kawkę i czmychu do Was zanim do pracy bedę się szykować:)bujam go nogą może trochę uśnie bo widze ze oczka ma już takie małe... meisje fajnie ze przyjęcie w przedszkolu się udało wrzuć nam zdjęcia koniecznie chyba ze już to zrobiłaś:)na galerii jeszcze nie byłam więc nie wiem dziewczynki podam wam kilka przepisów na przekąski wsam raz na sylwestra jak nie zdąze wszytskich teraz to reszte jak wrócę z pracy:) Parówki w cieście -25dkg mąki -15dkg tłustego twarogu -4łyżki mleka -łyżeczka proszku do pieczenia -jajko -4łyżki oleju -łyżeczka soli *** -8-10 parówek *** -białko i 2 łyżki mleka mąke wymieszać z proszkiem i solą dodać twaróg utarty z jajem,mlekiem i olejem.Zagnieść z tego ciasto rozwałkować na dość gruby placek i wyciąć z niego paski tak mniej więcej o wymiarach 10na16cm.W te paski ciasta pozawijać parówki wierzch każdej parówkowej roladki posmarować mlekiem a boki białkiem. piec w 200st do mamentu uzyskania złotego koloru :)nie powiem wam dokłądnie ile pieke bo zawsze to tak na oko ale napewno więcej jak pół godziny na pieczenie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo pierwsza dzisiaj :) u nas pobudka o 6, ja nie wiem czy sie kiedys jeszcze wyspie, wstawalam w nocy 6 razy , bo Emilka albo glodna, albo spiewa albo placze bez powodu, wzielam ja do siebie po 5 to mnie tlukla... z innych lepszych wiadomosci, to moja niunia juz prawie raczkuje, tzn. po podlodze nie bardzo jej to idzie ale za to po lozku to smiga :) ide zrobic kawusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej doris, jednak mnie wyprzedzilas :) jeszc\ze nie wrzucilam zdjec, postaram sie to zrobic dzisiaj, jak emilka pojdzie spac, na razie oglada bajki a ja mam chwile dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meisje no ja kawusie już wypiłam:)mój mały też bajki ogląda a najberdziej lubi na mini mini taką bajkę niedzwiedz w dużym niebieskim domu tzn tak mi sie wydaje ze lubi bo na inne to trochę spokjrzy trochę pogada powiercie się a na tej a trwa az 20 min to ani nie piśnie ani nic patrzy tylko i się uśmiecha:)chyba bardzo mu się podoba ten niedziwadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam mini mini ale mam cbeebies, tam sa inne bajki, z mini mini znam tylko takiego miska co wieczorem leci i on rozmawia z myszka w takim domu, nie pamietam jak to sie nazywa, ale czesto to ogladalam u kolezanki jak bylam w ciazy, bo ona ma 2 letnia teraz coreczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meisje kurde nie wiem czy tam jest tez myszka:)ale ten niedzwiedż rozmawia z róznymi zwierzatkami i z ksiezycem:)ale to u nas leci o 14 ale w cigu dnia kilka razy leca te same bajki i mozliwe ze to leci tez wieczorem... no usnął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidory w cieście -4 pomidory -posiekany koperek i natka pietruszki i szczypiorek(ja np kupuje z kamisa sa zapakowane w torebeczke jak inne przyprawy i sie nie psuja) -bazyliia -100ml śmietany -pieprz,sól -olej do smażenia ciasto -2 jajka -3łyżki mąki -pół szklanki mleka -łyżeczka płaska soli -szczypta gałki muszkatołowej ciasto: żółtka mieszamy z mlekiem i mąką,białka ubijamy na sztywno i dodajemy do ciasta doprawiamy sola i gałką muszkatołową pomidory sparzamy obieram ze skórki i kroimy w plastry oprószamy sola i pieprzem obtaczamy w zieleninie i zanużamy w ciescie,smazymy na oleju z obu stron smietane mieszamy z pokrojonym szczypiorkiem i na kazdy "placuszek'kładziemy łyżeczkę smietany:) moze nie sezon na pomidory ale jako przekąska to jest super roladki w galarecie -10 dosyć dużych plastrów szynki wieprzowej -5 jajek -szczypiorek -majonez -chrzan (nie za ostry ja zawsze kupuje polonaisse czy jakoś tam) -pół szkalnki groszku konserwowego -bulion albo kostki rosołowe -żelatyna -ew1 gotowana marchewka jajka gotujemy na twardo obieramy drobno kroimy albo trzema na tartce jarzynowej do jajek dodajemy szcypiorek i majonez i chrzan w równych ilościach np 2łyzki majonezu 2łyżki chrzanu masę doprawiamy solą i pieprzem z szynki i masy jejecznej robimy roladki i układamy je dosyć ściśle w głębokim półmisku albo duzym głebokim tależu i posypujemy dookoła groszkiem i ewentualnie obkładamy marchewką zelatyną przygotowujemy wg przepsiu na okakowaniu ale nie na wodzie tylko bulionie próbujemy zeby było odpowiedni słone i jak bulionz zelatyną zacznie tężeć zalewamy roladki i na 2-3h wstawiamy do lodówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farsz do krokietów 0,5 kg pieczarek 20dkg sera zółtego cebula olej i masło pieczarki icebule obieramy drobno kroimy smazymy na oleju i masełku pod przykryciem gdy będą miekkie sciągamy z gazu chwilkęstudzimy i dodajemy startu zólty ser i zawijamy w naleśniki i panierujemy jak klasyczne krokiety poadajemy z barszczykiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) u nas nocka fajna, mala obudzila sie przed 5 zjadla i spala z nami w lozku do prawie 8;) dzisiaj chyba nici ze spaceru bo bylo rano -15 stopni:O moze w poludnie bedzie troche cieplej to chociaz na chwile pojdziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) miałam pisac wczoraj ale zanim wrocilismy od pediatry i zanim ogarnełam wszystko to była 23 :( masakra gdzies w taką pogode jechac:( zeszło nam wczoraj 4 h :( pijemy dalej nutramigen, przechodzimy na 2 jeszcze 3 miesiace. Suche place na skorze to nie ASZ :) Pani dr mowila ze jak schodzi po kąpielach i smarowaniach to raczej alergiczne nie jest bo od tak poprawy szybko nie ma. Wiec patusiowa jest nadzieja ze u ciebie tez nie bedzie tak zle.... Klaudia wazy 9 kg :) mały 8,1 są paczki. Pani dr powiedziała ze by nigdy nie pomyslała ze to blizniaki które miały 2 kg :) wprowadzamy gluten- 1łyzeczka przez 3 mies. Ryby tylko ze słoiczków, z miesa kurczak indyk krolik i jagniecina az do 9 mies. kontrole mam za 3 mies dobrze bo by budzet tych wizyt nie wytrzymał :) pytałam o pokaszliwanie małego i on chyba slinką sie krztusi a nie kaszle :) czasem ciezko rozpoznac ale osłuchowo wszystko ok u maluchów. poczytałam was troszke, tyle ile mi sie udało doris-dzieki za przepisy:) balbinka- kurcze zeby małej szybko przeszło, sypią wam sie ząbki. Te gorne jedynki jakos ciezko dzieci przechodzą. Sasiadki dziecko 3 dni gorączke miało i wcale nie spało :( leneczkowa- moja mała pije 210 na noc plus 4 łyzki kleiku. czasem daje wczesniej -jakąs 1 h lub 1,5 wczesniej owoce z małą iloscią kaszki ryzowej i wtedy nie płacze po 210 :) mały przez zeby pije po 90-100 i nie je prawie nic ostatnio :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wszystko mi się wykasowało.Cześć Dziewczyny!Meisje to super,że Emilka ładnie przybiera!!z pobudkami juz tak jest.Moja natalka w nocy waczy z poduszką,wstaje kilka razy podac jej smoczka. Doris kurcze,jak ty to robisz?J abym padła na twarz,jak musiała bym wstać o 5.00,a ty jeszcze obiad gotujesz.Pełny szacun!!Twój M ma diament w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Meisje Doris wy ranne ptaszki :-) Ja mam CBeebies i Jim Jam, Adi głownie je ogląda ale Lenka widzę jak ma tv w zasięgo ręki to też kuknie :-) Adiemu nawet nie włączam tych bajek na Cartoon Network itp bo tam puszczają bajki dzieciom bez zadnej kontroli psychologa kogokolwiek,czasami takie teksty tam są, że masakra Doris ja muszę wiekszy zeszyt kupić na przepisy..!!!mamtylko 96 kartkowy...!!!!ale dawaj więcej :-) Mała nam wczoraj zasnęła o24tej....my już z m. padaliśmy. Teraz jeszcze śpi z nocy a jest już prawie 10ta...bidulka odsypia zarwaną noc:-) Wasze maluchy też tak różnie zasypiają wieczorem? Lenka czasem o 20tej a czasemtak jak wczoraj o 24tej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza duze te twoje maluchy:) moja Pati tez czasem tak kaszle i tez mysle ze to od slinki. co do tego AZS to dzieki, wlasnie u mnie jest tak jak twoja pani dr powiedziala, wiec nadal mam nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna moja na szczescie zasypia regularnie tuz po kapieli i jedzeniu wiec 18-18.30 ewentualnie od wielkiego dzwonu 19 ale to sie prawie nie zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×