Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

kurcze boje sie bo cholera wie co jest w tych warzywach i owocach,u nas nie ma jakis sklepow z ekologiczna zywnoscia wiec w supermarkecie nie kupie a na targu tez to wsyztsko jest z niewiadomego zrodla. lekarz mi mowil ze mam jej dawac tylko hippy, bo to sa sloiczki tak jakby dla alergikow, z nizszej polki, bo sa podobno jeszcze jakies inne, lepsze, ale mowil ze te sa wystarczajace. lecimy zaraz do tesciowej na obiad;) ide mala ubierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja zaraz sobie kawe muszę zrobić bo głowa mi pęka a mała przed chwilką zasnęła i mam chwilę żeby pogadać z Wami. patusiowa świetnie sobie radzisz :-) Kurcze ale drogie te mleczka....zauważyłyście że wszystko dla dzieci aa szczególnie dla dzieci z jakimiś problemami zdrowotnymi jest cholernie drogie...??? Kurcze 100zł za balsam.....a jak rodzice zarabiają najniższą krajową?? masakra Ja muszę się chyba przejechać do tej pediatry bo już się cieszyłam że te ranki na pupci zchodzą po Alantanie ale teraz znowu wychodzą...smaruje, myję, wietrze pupcie a dalej jest....muszę jeszcze z tą parafiną spróbować Mamanatalki niech mąż śpi tak jak dziewczyny mówią z Natalką :-) Przynajmniej wszyscy się wyśpicie :-) U nas są już roztopy, jest mokro i brzydko. Kurcze już nie pamiętam kiedy byłam z małą na spacerku leneczkowa twoja lenka też wykopuje cały czas przed siebie ten muzyczny ogródek bo ja co położę ją pod tym to ona nóżkam,i spycha dalej a później się wkurza bo ma za daleko i nie może dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ulicy cichosza.... tata karmi łukasza a ja mam labe, którą w pełni wykorzystuje :classic_cool: po obiedzie wychodzimy w odwiedziny wiec mnie nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po obiadku.Mąż robil żeberka z czerwona kapustą.Mała spi,coraz gorzej u niej z jedzeniem.Dzisiaj w desperacji podawałam jej mleko łyżeczką.Ciekawe jak długo to potrwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też dziś mieliśmy żeberka :-) Ale ten dzień się dłuży masakra. ja własnie robie sobie porządki w przepisach i zaraz muszę przepisać nowe przepisy doris;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u nas nuuuuda!! Straszna plucha pada deszcz i wieje gastronomiczna ta pogoda. Piję 3 kawę, Emilka w nocy budziła się kilka razy, niewiem może to te ząbkowanie albo nadal po tym szpitalu rozregulowanie całego dnia. Mam pytanko kiedy zaczniecie swoje maluszki wozić w tych większych fotelikach? Emilka w swoim foteliku ma strasznie ciasno nogi jej wystają i widać że jest jej niewygodnie.Myślę się nad zmianą na ten od 9-18 kg ale trochę się jeszcze obawiam czy to nie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna moja mała też miała ranki na pupie, po antybiotyku. Pani położna kazała przemywać pupę roztworem fiolet + woda (lekko różowy) i smarowałam też termentiolem - taka maść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was Kochane u nas pogoda straszna mój mężuś jutro do pracy wraca:(przez dwa tyg mi małego tak rozpiuścił ze nie wiem jak sobie z nim jutro poradze:) aniu ,mamonatalki jak macie fajny przepis na zeberka to podrzuccie ja robie ja rzadko a jak robie to tak klasycznie w sosie u mnie dziś były schaboszczaki z pieczarką,ziemniaki i suróweczka z białej kapustki:) mały usnął ale raczej długo nie pośpi bo o tej porze to spi tak max30min dobre i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) my wrocilismy ponad godzine temu, mala wybawiona przez ciocie, i spi od 14:D a zaraz ma przyjsc moj tata wiec znowu bede miec labe;) mam nadzieje ze zaraz sie obudzi bo chce ja dzis wykapac bo wczoraj kapieli nie bylo. stosuje sie do zalecen i kapie co 2 dni,a jak kapieli nie ma to przemywam tylko platkami kosmetycznymi, i poki co mala nie ma problemow z zasypianiem:) a tego sie obawialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbinka ja włoże ją do większego fotelika jak mała trochę pewniej bedzie siedziała bo on jest taki że ma siedzieć pod kątem 90 stopni i narazie jakoś jej nie widzę w tym foteliku aNNia witaj. Ale Lenka nie brała zadnego antybiotyku i kurcze nie wiem po czym to ma :-( Widzę że nie tylko Ty jesteś moja imienniczką to jeszcze masz córcię Lenkę:-) Jak chcesz do nas dołączyć to napisz coś więcej o sobie Doris zaraz wrzucę ci jakiś przepisik w ramach rewanżu ;-) Patusiowa a Ty się nie masz za dobrze...? same ręce do pomocy..:-) żyć nie umierać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj hej ;) my cały dzień sprzątamy, narazie tylko dół ogarnęliśmy ale jeszcze z buta trzeba porządek zrobić. My dzisiaj kurczaczka mieliśmy :D Balbinka ja już Hanie woże w większym foteluku od 9-18km. Mamy taki, że ma 3 stopnie regulacji, także Hania może siedzieć w pozycji półleżącej. NO i ma dodatkową wkładkę dla mniejszych dzieci ale za małych na te foteliki nosidełka. Bo Hani nóżki się gniotły o oparcie fotela. A ten większy jest w przodu ale fotel jest na maksa do tyłu przesunięty także nic jej nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbinka ja tak jak anna wloze mala do wiekszego fotelika jak bedzie juz sama stabilnie siedziec:) poki co duzo nie jezdzimy wiec fotelik nie jest az tak potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris my idziemy na łatwizne i używamy gotowej przyprawy z Knorra z rekawem do pieczenia.ale czase robimy w glazurze miodowo -balsamicznej.zaraz podam przepis.Dzwonilismy dzisiaj do polski ,bo niepokoilo mnie to niejedzenie małej i zauważylam,że od kilku dni łaoie sie za prawe uszko.I okazało sie ,że to ma zwiazek.Wybiore sie jutro do apteki po olejek kamforowy,a jak po 2 dniach nie pomoże to trzeba będzie iść do lekarza.kurcze,a w przyszłym tygodniu szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mięso przed pieczeniem posypac gotowa przyprawą do żeberek ,ewentualnie posoloc i popieprzyc.Włożyć do piekarnika,pod koniec pieczenia posmarować glazura zrobioną miodu i musztardy.Mąż czasem dodaje ketchup ,albo ocet balsamiczny.Pychotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki - Natalka - 5.05 - 2620/49 - SN - 9000/72 - Munchen - B meisje8 - Emilka - 15.05 - 3250/50 - SN - 6900/63 - Preston - B Anna19810 - Lena - 25.05 - 3570/55 - SN - 7600/65 -Dolnośląskie -B aaaaaq - Kamil - 02.06 - 3960/62 - CC - 9800/80 - ????????? - B KatkaZiom - Hania - 21.06 - 3700/57 - SN -8500/74 - Złocieniec - P Balbinnkaa - Emilia - 29.06 - 2950/54 - SN - 7500/69 - Lubuskie - B izka wlkp - Igor - 29.06 - 2600/49 - CC - 8000/ ?? - WLKP - B izka wlkp - Klaudia -29.06 - 2660/52 - CC - 8100/ ?? - WLKP - B niebowa mamuśka - Miłosz - 01.07 - 4390/57 - CC - 7200/71 - Włocławek - B Porzeczkowa0107 - Kacper 01.07 - 3650/56 - SN - 6470/67 Dolny Śląsk - B Patusiowa- Patrycja 1.07 -3050/54 - SN - 6680/60- Opolskie - B zielona - Łukasz - 05.07 - 2980/53 - SN - 6700/69 - GW/lubuskie - B Jagodka85 - Filip - 09.07 - 2640/50 - SN - 7550/60 - Poznań - B tęczowa1718 - Marysia - 17.07 - 3370/55 - SN - 6400/62 - wlkp - M doris19 - Michał - 20.07 - 2780/53 - SN - 7500/69 - Radomsko/Łódzkie - B Leneczkowa - Lena - 28.07 - 3300/56 - SN - 7240/70 - Śląskie - B Natali27 - Natalia - 28.07 - 3100/52 - SN - 4900/57 - B Dobry wieczór! Na razie aktualizacja bo już się prawie weekend kończy :) Teraz będę nadrabiać bo mam zaległości od piątku rano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co mi się przypomniało:)? dokładnie rok temu się dowiedziałam ze na 100%jestem w ciąży bo miałam wtedy pierwszą wizytę u ginki:Dkurcze jak ten czas leci dopiero co w ciąży chodziłyśmy a tu już takie dzieciaczki duze mamy:D wzruszyłam sie normalnie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa czy u ciebie nadal kupy tak czesto???bo u mnie dziś była cztery razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, a my dzisiaj po basenie do rodziców pojechaliśmy i dopiero na kąpiel do domu wróciliśmy. Lenka dzisiaj 3 razy nurkowała :) i ani razu nie płakała. Po wypłynięciu biłam jej brawo a ona się uśmiechała. Kurcze, Lenka te suche plamy na plecach ma coraz większe i widziałam, ze sutki też :( Uczulenie to chyba nie jest , bo byłoby na brzuszku i rączkach. Te plamy robią się bardziej czerwone po kąpieli i smarowaniu Oilatum. Ciekawe co to. Wyglądają jak czerwone placki a w środku czerwone kropeczki. Ania , Lena robi to samo. Kopie w ogródek i odpycha go, dlatego przystawiam jej leżaczek-bujaczek, żeby tak łatwo go nie przesuwała. Ja też zaczęłam się za fotelikiem oglądać, bo Lenka już ma nogi ugięte jak jedziemy samochodem i potrzebuje taki, który można przodem do kierunku jazdy ustawić. Oglądałam kiedyś program o fotelikach i crash-testach i jedną z najlepszych firm była firma ROEMER. Fotelik 9-18 kg kosztje ok. 700 zł. , ale chyba warto. Na stronie www.fotelik.info są informacje o nowych testach i ich wynikach.Warto wiedzieć ze to , że pisze , ze są wykonane zgodnie z jakąś normą to nie znaczy , ze jest bezpieczny fotelik. Musi przejść pozytywnie crash-test, one sie różnie nazywają, ale zazwyczaj są to testy ADAC. Ja na foteliku oszczędzać nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris juz nie chciałam Wam marudzić, ale było 6 albo 7 -już straciłam rachubę :( Ale nie były wodniste, więc się nie przejmuje. Część z nich mgłabym zebrać z pampersa i pulpecika np. ulepić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa Pati tez po kapieli i po oilatum miala to bardziej czerwone:( i tez nie ma tego wszedzie. ale oby u ciebie to bylo cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja też dam jeszcze przepisiki:) Ryba pod pierzynką:) -filety z mintaja albo dorsza(albo innej ryby jak kto woli) -przyprawa do ryb(np KAMIS) -cytryna -szczypiorek -majonez -jogurt naturalny Rybę skropić cytryną,posypać przyprawami wyłożyć na blaszkę. Szczypiorek posiekać drobno wymieszać z jogurtem i majonezem(mojonez i jogurt tak poł na poł np 3 łyzki jogurtu i trzy majonezu zalezy ile mamy filetów) wysmarować rybę i piec w 200 stopniach przez 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu - ja podziwiam Cie z taką dwójką maluchów, z których jedno już jest na chodzie i może coś ciągnąć, przesunąć, przewrócić. Uwzama ze swietnie to ujelas ze praca przy dziecku to 7 dni/24 na dobe bez przerw itp! Moja kumpela to mówi ze ona chodzi do pracy odpocząć ( córka 3 lata, synek 1,5 roku) i chyba cos w tym jest. My ubireamy choinke dzien przed Wigilia - taka sie tradycja ustaliła. Katka - nie ma specjalnych antywłamaniowych haseł :D Hasło musi być długie, zawierać litery i cyfry a przede wszystkim trzeba je często zmieniac i najwazniejsze nie miec tego samego hasla do wszytskich aktywnosci internetowych, bo z tego co M mi mowil są oosby, które maja te same haslo do np. forum, allegro, maila, naszej klasy itp i do...konta bankowego. Wystarczy ze gdziekolowek takie haslo przecieknie sytuacja moze byc nieciekawa. No i to samo dotyczy zdjec - przechowywane na mailu czy n-k sa na serwerach tych stron a wariatów niestety nie brakuje... :( Wspolczuje Ci tych porzadkow ale masz za jednym zamachem i swiateczne i "chrzcionowe". Duze robicie chrzciny? izka - no i nie miały być miłe bo nie lubię wymądrzania się. I nie chodzi mi bynajmniej o merytoryczna strone Twoich wypowiedzi ale o sposób w jaki się wypowiadasz. A z tą kosmetologią to ja z kolei nie będę się wypowiadać - nie wywołuje to na mnie wrażenia i nie jest zadnym argumentem bo rzecz nie dotyczy toników i kremów tylko opieki nad niemowlęciem. Natali - nie kładź malej na wadze tylko sprobuj tak. Najpierw zwaz się sama potem zwaz sie z mala i wylicz roznice. U mnie takie pomiar w porownaniu z waga u pediatry obarczony jest ryzykiem błędu do 100 g wiec calkiem wiarygodne:) Zielona - gratulki ze łukasz sie w koncu rozesr......ł :) u nas to jest po prostu szok - mala trzaska kupy jak szalona! Co do tego materialu to ja tez zielona jestem ale poszukaj w googlu cos w stylu " dekoracje okienne" i zaznacz ze chcesz wyszukiwac zdjecia to moze cos wyskoczy fajnego. Balbinka - no jak tam adaptacja do domowych warunkow? Mam nadzieje ze juz sobie na powrot ustaliłyscie swoj rytm. ni i przezde wszystkim ze mala czuje sie lepiej! Co do wagi to sie absolutnie nie przejmuj. Takie male cialko spala ogromna ilosc energii na walke z choroba - czesc dzieci nawet spada z wagi. Nic sie nie martw - Emcia się odje :D mamanatalki - pozielenialam z zazdrosci o to grzane winko. I co? smakowało?? Leneczkowa - u nas tak samo. Mała wciąga po całym słoiku obiadku czy owoców co nie przeszkadza jej ciągnąć cyca czy pić popołudniowej flachy w takich samych ilosciach czasu/millitrów :) Ale powiem Ci ze to dobrze raczej bo niektore dzieci jak poznaja obiadki to odrzucaja mleko a przeciez przez pierwsze pol roku to ono jest glownym zrodlem pozywienia. Ja daje sloiczek i zawsze mleko przed lub po. I dodatkowo dodaje do sloiczka zmemlanego ziemniaka do obiadku i starte jablko do deserku, wiec wychodzi wieksza objetosc a mala i tak wciaga! Super ze sukienka doszla!Dobrze ze nie wykrakałam :D Lenka bedzie przepiekna i zrobi furore w całej rodzinei no i u nas :) Zmieniasz te pieluchy? Bo ja na pampersach tez dlugo finansowo nie ujade. Tylko nie wiem na jakie... Mloda ma dosc wrazliwy tyłek :D A płytka taka no na 3 plus. Jest tam "I" i "teras in heaven" ale te wykonania z Mam talent o nieeeebo lepsze! A co do balsamow to my uzywamy tego atoperalu o ktorym ci kiedys pisałam ale Mania nie ma raczej problemow z sucha skora. Patusiowa - daj fotke Pati w nowym krzeselku. Ja jeszcze nie wiem co wybrac. Chyba takie zwykle z ikei bo malo miejsca zajmuje... Super ze Pati chłepce nutramigen - grzeczna dziewczynka! A jak włoski? Daj zdjecie czarnula! Mąż zadowolony? meisje - śliczne fotki a sukienka przeurocza. Masz juz bluzeczke? Bo ja bym biała widziała :) Jagodka - w koncu!!! Widzisz - kazdy maluch inny :) a mlody sie rozsmakuje - daj mu czas! Doris - od samego czytania Twoich przepisów slinie klawiatuire :D I ma dzis znowu Twoj hit czyli salatke z zupek chinskich znana u nas jako sałatkę Doris hehe :) uuuuufffff. No i ktora mnie przebije z dlugoscia posta???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris - dokładnie - to mega wzruszajace pomyslec ze rok temu maluchy byly fasolkami a teraz probuja siadac :) a propos ciazy to mi sie przypomnialo ze wrzucalyscie fotki ciazowe. Tez zaraz czegos poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teczowa mowisz i masz;) zdjecia Pati w krzeselku sa 2 slabej jakosci bo robione telefone, jutro najwyzej zrobie pare aparatem, i dodatkowo dzisiejsze proby pelzania/ raczkowania, tylko szkoda ze nie pomyslala ze rece tez sie do tego przydaja:D a swoje zdjecie w czerni wrzuce moze jutro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×