Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Cześć dziewczyny, my też już wstałyśmy, tzn jeszcze dochodzimy co siebie po nocy w łóżeczku :) Lenka coś sobie gada a ja z laptopikiem na kolankach pisze :) Doris, niestety niektórzy nie mogą iść na wychowawczy :( U mnie na przykład, już teraz będzie ciężko wrócić. Ja mam pracę związaną m.in. z prawem ( ustawy, rozporządzenai, różne wytyczne) zarówno polskim jak i unijnym , do tego stanowisko kierownicze także wbić się w to wszytsko po 10 miesięcznej przerwie będzie bardzo trudno. A wiadomo, że jak komuś karzesz coś robić ,coś po kimś sprawdzasz, to musisz wiedzieć więcej od niego. Także po przyjściu do pracy, pierwsze pare tygodni to będzie nadrabianie zaległości :( A wrócić po np 2-3 latach to już jest przepaść. Poza tym, jeśli chcę zeby Lenka miała w przyszłości to "co będzie chciała" , to trzeba się brać do roboty i na nią tyrać ;) tzn inwestować ;) żeby kiedys ona na mnie robiła :) Taka niestety jest polska rzeczywistość! Aniu , może źle napisałam , ale właśnie w Twoim artykule było łagodnie napisane- żeby obserwować. Jak dupcia Lenki? Patusiowa, a już się o Ciebie martwiłam :) Jak plamy u Pati i czy kupiliście już pralkę? Mamonatalki czekamy na dobre wiadomości. Tęczowa a Ty napisz o opiekunce, jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak u Was z chęcią posiadania drugiego dziecka? Te młodziutkie oczywiście maja czas, ale ta starszyzna- m.in. ja :) ? Planujecie już coś? Bo ja bym chyba chciała jeszcze drugie. Jeszcze raz takim maleństwem się zajmować. Tylko mnie już 31 strzeliło, więc musiałabym się szybko decydować. Z M. pewnie będzie gorzej :( Ania a Wy chyba trójkę chcieliście mieć, zgadza się ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa wiadomo ze nie kazda moze isc na wychowawczy i to jest smutne własnie:(ale jak mus to mus nie przejmuj się kochana napewno powrót do pracy nie bedzie taki straszny:) ja drugie maleństwo chciałbym mieć za jakiś czas:)najlepiej jak michał pojdzie do zerówki czyli za jakies 5-6 lat a jak bedzie w naprawdę to zobaczymy:)ja jestem jedynaczką i napewno nie chciałabym zeby moje dziecko było jedynakiem patusiowa myślałam własnie o tobie czemu cię wczoraj nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień doberek ;d Ja też myslę, że dobra niania nie będzie ciumkać na siłe do dziecka. jeśli nawet nie będzie się do niego pieścić to już wiadomo, że jakieś zasady ma. Ja też będe pewnie od września korzystała z niani, bo do żłobka małej nie dam. Nocka u nas udana. Hania obudziła się dopiero po 24 i po 3 a później dopiero po 8 także się wyspałyśmy ;D chyba będzie trzeba M eksmitować do innego pokoju ;P Nas znowu zasypało. Dalej niż 2 metry od drzwi domu nie pojade wózkiem ;( masakra jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i jeszcze zapomniałam napisać, że chciałabym, żeby to dziecko ktoś za mnie urodził !!! Ania,jagódka to prawda , ze drugi poród lżejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) Leneczkowa- z małym ćwicze tzn zabieram sie do cwiczen on raz wykona ćwiczenie i niestety sie nudzi, płacze. U rehabilitantki to samo :( wczesniej było super bo cwiczył chetnie i efekty były. Teraz to mam niezłe zmartwienie co zrobić, w czwartek jedziemy na rehabilitacje zobaczymy moze jakies nowe ćwiczenia....ciagle sie zastanawiam dlaczego tak nagle starcił checi do tych cwiczen- babeczka mowi ze wchodzi w wiek w ktorym nudzi sie szybko , nie lubi obcych ludzi i miejsc :) ah....zobaczymy....a jutro mam wizyte u pani dr miesiąc czekałam...tez musze o tym glutenie porozmawiac czy całe 4 miesiące przyzwyczajać , ja jeszcze nic nie dawałam z glutenem. mam jeszcze do was pytanko. Słoiczki z bobowity zupka jarzynowa z krolikiem- dawała któras? bo dotad kazdy słoik był idealnie gładki, tzn bez grudek jak robie sama blenderem tez zupełnie gładka masa wychodzi- a ten słoik miał grudki , niteczki koperku....zaskoczona byłam i teraz nie wiem czy jakis bład produkcyjny czy tak miało byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka, czyli musisz częściej ćwiczyć a krócej :( nie ma wyjścia. A może nagradzać go , tak jak ze starszymi dziećmi. Nie wiem, czy to u takich maluchów by zadziałało. Może dać chrupka czy łyżeczkę jakiegoś owocka. Wymysliłam to w tej chwili-może to kompletna głupota, juz sama nie wiem... Niestety my jeszcze mięska nie próbowałyśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a jeszcze do Ciebie mam pytanie, Ty chyba wstawaiłaś zdjęcie Leki w kąpieli. Chodzi mi o to na czym ona siedziała :) nie wiem właśnie jak to sie nazywa a muszę coś Lence kupić do siedzenia , bo juz nie chce mi leżeć cały czas główkę podnosi i chce siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja bardzo chce mieć druge dziecko i to w miare szybko. Sama sie dziwie ze juz bym chciala. Myśle ze poczekamy 2 lata i bedziemy dzialac :) ja ide na wychowawczy dlatego ze nie mam z kim małej zostawić a boje sie oddac ja komus obcemu pod opieke. Ale prawda jest taka ze narazie mozemy sobie na to pozwolic bo M dobrze zarabia ale gdyby bylo inaczej to wrocilabym do pracy. W sumie to juz mi sie troche chce popracowac bo siedze w domu juz od kwietnia a jeszcze posiedze gdzies do lipca wiec to strasznie dlugo. co do opiekunek to tak jak dziewczyny pisaly trzeba wypytac sie co wie o pielegnacji niemowlat i co by zrobila w przypadku zakrztuszenia itp. I niekoniecznie trzeba sie sugerowac wiekiem opiekunki bo wiekszosc twierdzi ze tylko starsza Pani umie zajac sie dzieckiem a to nie zawsze tak jest. Moja siostra na studiach dorabiala jako opiekunka i rodzice byli z niej bardzo zadowowleni. A kolezanka z pracy wziela opekunke ktora sama juz miala wnuki i po pierwszym spacerze ja wyrzucial bo nie upilnowala malej i ta wpadla na ulice dobrze ze nic nie jechalo. Babka sie tlumaczyla ze jej bylo slabo i nie miala sily. To po co sie bierze za opieke nad dziecmi. leneczkowa krzeselko zielone jesli jeszcze nie zamowilas :) a moja Natalka tez ma wlosy powycierane z tylu, smiesznie to wyglada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamonatalki czekamy na dobre wiadomosci, napisz co z Natalka koniecznie:) teczowa i jak opiekunka? leneczkowa plamy sa ale juz bardzo blade, pieknie schodza. pralke kupimy chyba w tym tygodniu, zeby mial kto pomoc nam wniesc, wiec chyba sobota zostaje:) przy okazji bierzemy ten kuchenke, w koncuu!!:) a teraz cos wam powiem... bylam u mojej pani dr, po recepte na nutramigen i skierowanie do alergologa i na morfologie z wymazem... mowie jej ze alergolog mowi ze mala ma AZS a ona glupio sie usmiechnela i mowie ze nie bylaby tego taka pewna skoro leki nie sa potrzebne tylko sama dieta. pytala tez czy jej to schodzi a ja mowie ze tak, ze mleko dieta i krem raczej dzialaja. wiec ja juz zglupialam normalnie:O moja dr powiedziala ze jesli w morfologii wyjdzie z tego rozmazu powyzej 4 czegos tam to znaczy ze to AZS a jesli nie to nie to. wiec moze to zwykla alergia, tylko taka silniejsza? bo przeciez przestalam jej dawac zupki w ktoych jest por i seler + to melczko i krem i sa efekty. a przedtem zupki jarzynowe w ktorych sa te warzywa dostawala bardzo czesto. to ja juz nic nie wiem. a co do glutenu, pytalam, i dr powiedziala ze poki o nie wprowadzac, ze wsyztsko ustalimy na szczepieniu. tyle sie naryczalam, tyle sie namartwilam a tu sie dowiaduje nagle ze to byc moze wcale nie AZS. zobaczymy jak zrobimy badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiowa byłoby świetnie gdyby to było zwykła alergia :) Doris, bo tam pisze, ze to jest dla noworodków, mogłabyś sprawdzić, czy dla 70 - cio centymetrowej Lenki opłaca się to jeszcze kupować ? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiowa moze rzeczywiscie to bedzie alergia, byloby dobrze. I jak tu ufac lekarzom, każdy mowi cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie, nie wiem komu wierzyc. poki co nie ciesze sie ani nie martwie na zapas, zobaczymy jak wyjdzie to badanie, w tym tygodniu moze pojde i je zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz z powrotem w domciu,po drodze zrobilysmy zakupy i mała bryka.Uszka zdrowe,pani doktor opukała,pozagladała i powiedziała,że natalka zdrowa jak rydz,a to marudzenie i niejedzenie zpowodu ząbków.W nocy wyszedł drugi na dole.Ja sie dzisiaj wyspałam,bo M spał z małą i dała mu czadu.Chyba tak zrobimy,że będziemy spać z nia na zmianę ,przynajmniej jedno będzie wyspane. Leneczkowa ja w przyszłym roku mam 33 ,ale z druga dzidzią chcemy poczekac jeszcze z rok,bo mam wiele znajomych,ktore mają małą pzrerwe miedzy dzieciaczkami i masakra.Min 2 lata różnicy jest o.k.Ja do precy wybieram sie mn.jak mała skończy rok zostanie z moja teściową.Mam do niej wieksze zaufanie pod tym wzgledem,niz do mojej mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania i Katka znalazłam świetny pomysł na to, zeby ogródek sie nie przesuwał :) Włożyłam go z Lenką do łóżeczka- wchodzi na styk i się nie rusza :) Ale jestem the beściara ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do kapieli to natalka sama juz siedzi w wanience,a do tej pory kapał ja mąż ,bo dla mnie bylo za ciężko.Wlosy tez miała wytarte,ale nie do łysego,juz ładnie odrosły i teraz walczymy z kołtunami na głowie.Bardzo ciężko to dziadostwo rozczesać. Patusiowa widzisz nie ma co sie martwic na zapas,trzymam kciuki,żeby lekarka miała rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leneczkowa mój się kąpie w tym cały czas i ja go w tym kąpę gdzieś od 1,5miesiąca dopiero wczesniej go na gąbce trzymałam a teraz sam w tym siedzi i tez mierzy tyle co lenulka i z tego co tam pisze i jak inne ogladałam to jest jeden rozmiar takze bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamonatalki super, ze Natalka jest zdrowa i że M. w końcu doceni, że tyle nocek miałaś nieprzespanych . Myślę, ze to dobry pomysł , żebyście na zmianą nią spali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwczyny!!!!mam problem z filipkiem .......ma katarek i od czsu do czsu kaszle i nie wiem czy to przeziebienie czy zabki.......jak tam u was z objawami zabkowania bo filipkowi wychodza dwa na raz czy to mozliwe ze przez to ma ten katarek???juz sama nie wiem......i caly czas na rekach ja juz powoli nie mam sily dzwigac tego 8 kilogramowego słonika........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno macie moze jakis pomysl na prezent na swieta dla ROCZNEJ DZIEWCZYNKI?????Kurcze bo tyle jest fajnych zeczy ze juz nie wiem sama!!!!!!moze cos doradzicie????!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka ja córeczce mojej znajomej kupiłam na roczek taki wypasiony zestaw do naczyń i sztućców do jedzenia dla dzieci z Barbie i tam był kubeczek,telerz ,miseczka,widelec i łyżeczka a wszytsko było na takie fajnej tacce do tego kupilam jeszcze maskotkę pieska bo ta mała psy uwielbia i prezencik miałam jak ta lala:) trzeba się też delikatnie zorientować czy moze akurat to co chcemy kupić dziecko już ma jak znajdę coś podobnego co ja kupiłam to ci linka wrzuce mały wciągnął cały słoiczek jabuszek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka u mojej Pati bylo tak samo ze miala kaszelek i katar, i poszlam do lekarza i okazalo sie ze to przeziebienie. niby nic groznego ale dostala syropki i kropelki do noska i jej przeszlo. lecimy zaraz na drugi spacerek;) u nas caly czas temp ok -5 stopni wiec moge chodzic bo jest nie za zimno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamonatalki dobrze ze malej nic nie jest. a o do meza to moze teraz zrozumie jak jest ciezko przy dziecku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamonatalki super, że to nie uszka. jednak całe to marudzenie i wszystkie inne objawy naszych dzieciaczków to przez ząbki. patusiowa byłoby super gdyby to nie było AZS. Zwykła alergia to już pikuś. najgorzej jak coś swędzi na ciele. leneczkowa my też chcemy mieć jeszcze dzieciątko ;D albo i dwójke.Już myślimy o dostawienie poddasza w domku. Tylko jeszcze chciałabym "odpocząć" po Hanuli. I muszę spróbować wstawić ogródek do kojca czy łóżeczka. Dzisiaj HAnia już tak w niego waliła, że muzyczka się ciągle włączała ;) U nas -0,5 znowu ale wieje i sypie śnieg. masakra całe koła miałam zakryte. oczywiście pochodziłyśmy po podwórku i mała usnęła i teraz śpi pod schodami na dworzu ;P za abrdzo tam nie wieje ale wózek cały biały już jest. zaraz i tak się obudzi bo już prawie godzinke śpi. Jagódka może to być też jakiś zestaw no. właśnie garnuszki, jakieś łyżki, fartuch i jakieś coś jezcze żeby np. pomagała swojej mamie w kuchni w gotowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatalki fajnie ze to nic z uszkiem :) wyszlam na chwile z psem ale u nas wieje i pada snieg, temp -3 ale wydaje sie ze chlodniej jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noja tez sie ciesze,że nic jej nie jest.kurcze jak ja bym chciała mieć ogróde.Moja mała nie chce spac na balkonie,nie wiem dlaczego.tyle sie juz nakombinowałam,nieraz wracałyśmy ze spaceru i ja zostawiałam.mija 5 min i oczy szeroko otwarte.Dzisiaj było tak samo.Troche pospacerowałam ,ale ciężko jest chodzić z wózkiem,bo u nas bardzos ypia solą i jest okropny mokry snieg na chodnikach.U teściów w ogrodzie spi bez problemu,mała cwaniara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski :) O niani to Wam opowiem wieczorem bo dopiero na 19:00 sie z nia umowilam. Powiem Wam ze ja jakos się nie boje zostawic mała z opiekunką. Ufam, że wybiore taka która nie skrzywdzi mojego dziecka. Zaufam instynktowi. Poza tym to po prostu nie mam wyjscia. Do pracy wracać muszę - i tak bede miala spore zaleglosci, a dziadkwoie daleko, poza tym czuje ze tak rozpusciliby mala ze nie doszłabym z nia potem do ładu. Podziwiam te z Was, ktore zdecyduja sie na wychowawczy - ja bym nie wytrzymala w domu juz ani chwili dluzej niz do lutego! A poza tym zgadzam sie z Leneczkowa, że dziecko kosztuje :) nie utzrymalibysmy standardu zycia tylko z pensji meza. Leneczkowa - ja to jak pisalam, moglabym miec juz drugie ale mieszkanie za male, a poza tym to co wyzej - czyli musze troche z domu wyjsc i nadrobic zaleglosci w pracy. Ale mam nadzieje ze do końca 2012 roku Mania bedzie miała rodszenstwo po tej czy innej stronie brzucha :) Ja moge za Ciebie urodzić! Porod miałam absolutnie cudowny :D Patusiowa - dobre wiadomości :) Trzymam za Was kciuki! Katka - u nas tez zawiane ale ja dzielnie pcham wózek - bede miała muły jak Pudzian :) Dałaś już Hani manne? smakowało? Aniu - ponawiam pytanie Leneczkowej o drugi porod. Jesli drugi jest lzejszy to ja chyba do szpitala wogole nie pojade :) Doris - Ty masz super ze jestes mloda mamuska i spokojnie mozesz sobie nastepne za 5-6 lat planowac. No i super masz z ta praca. Zazdroszcze jednego i drugiego:) Natali - to masz dobrze z praca mężą :) Ale ja do lipca to bym za chiny nie dała rady! :)i zgadzam sie ze dobra opiekunka nie musi byc starsza. Tak wogole to ja bym chciala zobaczyc Natalke i Natali.:D Ty masz namiary na galerie? Mamanatlki - ja tez chce juz żabki :) Daj fotke z dwoma kiełkami :D Mała śpi druga godzine - szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×