Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ona2222

Od ktorego tygodnia zacząć stosować kremy na rozstepy?

Polecane posty

Jestem we wczesnym stadium ale juz widze u siebie zmiany, brzuch zawsze usmiesniony robi sie nijaki, jakis taki tu go wiecej a tam mniej - nieregularny, do tego mi doszedl cellulitis narazie leciutki, przybralam na wadze. Poszlam do jednej aptekarki i mi powiedziala ze od 3 miesiaca, poszlam do drugiej, powiedziala, ze niezwlocznie...to w koncu od ktorego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zleży jaki :) w tak wczesnej ciąży to oliwka dla niemowląt wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam oliwke w zelu firmy penaten, czy stosowac ją rowniez na biust? bo robi sie gigantyczny i nieziemsko boli.. Poza tym tamta pierwsza w aptece mnie postraszyla, ze zbyt wczesne stosowanie moze przyniesc odwrotny skutek:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile mala ma
mnie akurat oliwka uczulila. kup sobie mustele i sie smaruj. mozna zaczac smarowac sie nawet przed ciaza.... ja nie mam zadnych zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaajasne - dlatego kupilam i na cellulit (krem) i na rozstepy ten żel i nurtuja mnie te rozstepy czy to oby nie za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza i tak jest oliwka, możesz stosować ją od 1 dnia ciąży. Kremy na rozstępy stosuje się od 4 miesiąca. Ale z doświadczeń ciężarnych wiem, że jak masz mieć rozstępy to i tak nic Ci to nie da. Ja od początku ciąży oliwka, potem oliwka + krem i byłam bardzo szczęśliwa, że nie mam ani jednego rozstępu, a tu niespodziewanie 2 dni temu brzuch mi się obniżył i wyskoczyły mi jakieś 3 kreseczki w dole brzucha. Dobrze, że tylko tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre składniki kremów na rozstępy nie są wskazane w pierwszym trymestrze - w aptece mieli wiec rację. Ale zawsze możesz smarować się oliwką bo w sumie chodzi o to, zeby skóra była elastyczna i dobrze nawilżona. A kremy na celulit często mają kofeinę i różne inne składniki tez nie koniecznie bezpieczne na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze mam do Was pytanie: jak liczyc tydzien ciazy? od dnia poczecia czy 2 tygodnie przed? bo jedni licza tak inni tak, co jest bardziej sprawdzalne? u mnie od poczecia jest 7 tydzien 3 dzien a liczac inaczej to jest 9 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yulla czyli wniosek - oliwka, ale ta w tej 1 aptece mogla mi ja swoja droga zaproponowac, nie mowic ze nie ma kompletnie nic i trzeba czekac;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smarowałam od samego początku i rozstępów na razie ani widu ani słychu, za to cellulit się pojawił, więc teraz wklepuje w pośladki i uda żele antycellulitowe, a na piersi i brzuszek na rozstępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ta oliwka tez nie jest potrzebna. nawilżysz sobie i natłuścisz skóre, ale nic wiecej to nie da. a nie każdy lubi się oliwkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taajasne - a moze to wlasnie nawilzenie sprawia ze skora jest bardziej rozciągliwa i mniej podatna na rozstepy. Jakie macie sposoby, zeby zmniejszyc prawdopodobienstwo ich powstania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej od poczatku smarowac oliwką, potem kremem na rozstepy dla mam, na opakowaniach jest info, zeby stosowac od 4 miesiaca wiec najlepiej sie tego trzymac... na czas ciazy tez radzi sie odstawienie balsamow antycellulitowych i przeciwzmarszczkowych, bo substancje w nich zawarte moge byc szkodliwe, np. kofeina. ja sie smarowalam oliwka, potem balsamem na rozstepy a na reszte ciala po prostu mleczko dla niemowlat, zeby nawilzyc skore... jestem w 39 tc, przytyłam tylko 7,5 kilo (wiec tylko tyle, co brzuch, reszta ciala "schudla") i pojawily mi sie ze 3 rozstepy w dole brzucha... moja mama nie miala zadnych, cale szczescie, że nie utylam bardziej bo strach pomyslec, ile by sie ich pojawilo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mustela i tylko mustela
2 ciaze i zero rozstepow i cellulitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem co będzie po ciąży, pomartwię się jak urodzę. Niepotrzebnie się cieszyłam jeszcze tydzień temu, że nie mam ani jednego rozstępu. Dziś przyjrzałam się i znów jest ich więcej :( A 3 dni temu nie było nic, ale wtedy brzuch to miałam pod cyckami, a teraz na kolanach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w oliwce nie lubie tego ze tlusci wszystko dookola, ubrania itp wiec rozbieram sie do naga klade recznik na lozku i smaruje ja albo moj partner, no ale to i tak pozniej sie trzeba ubrac. A sam krem mi nie starcza bo paradoksalnie wysusza mi skorę..ktora jest teraz sucha jak nigdy wczesniej, nie wiem czy d ciazy czy od pogody... A jakies cwiczenia zalecacie w tym 1 trymestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslalam ze cos jest na rozciagniecie skory w tych klopotliwych miejscach:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale niechodzi o to zeby ja rozciągnąć tylko żeby ją uelastycznić. rozstepy się robią własnie od rozciągnia jej przez rosnący brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem wiem, ale wiesz o co mi chodzilo? mialam na mysli ze jak codziennie bede ja troche rozciagac, stopniowo, to sie przyzwyczai i uelastyczni ale to moze i rzeczywiscie zly pomysl. No ale w 2 trym. to juz chyba trzeba stosowac cwiczenia glownie po to by sie nie zapuscic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja wiem. zalezy w jakiej bedziesz formie. moze nei daj Boże nie bedziesz mogła w ogóle sie wysilac. mi np zostały tylko spacery, a i to po pół godzinki brzuch sie zaczyna napinac i boleć... generalnie podstawą jest rozsądne odzywianie się a nie ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak często się smarowałyście, czy smarujecie, raz dziennie czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Ci powiem. Na Twoim etapie ciąży też miałam wiele takich ambitnych planów. Ale wiele zależy od hormonów, a nie od stylu życia. Ja od początku uważałam na to co jem, dużo się ruszałam, kupiłam basen ogrodowy i całe lato codziennie pływałam, oliwkowałam się, smarowałam i jaki efekt? Przytyłam 19 kg, mam koszmarny celulitis, gdzieniegdzie rozstępy i wyglądam jak "zapuszczona". A moja znajoma obżerała się, całą ciążę siedziała na d... i nic nie robiła, niczym się też nie smarowała. Przytyła 8 kg, nie ma rozstępów. Tak więc nie ma reguły na to :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rilla ma rację :) plany planami, a życie wszystko zweryfikuje. nie kombinuj, nie wybiegaj w przyszłość, zachowaj zdrowy rozsądek i ciesz sie tym co jest :) i bedzie dobrze :) jak często sie zmarowac - zalezy czym :) na kazdym preparacie jest napisane ile razy dziennie zalecane jest używanie. ja sie nie znosze paćkać niczym wiec mam krem do używania raz dziennie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w ciazy smarowalam się kilka kilkanasie razy dziennie i wiecie co ? nic to nie pomoglo no moze chociaz troszkę bo rozstepow mam malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boluśka
Ja nie stosowałabym oliwki. Osobiście aplikowałam na swój brzuch różne pREparaty Na Rozstępy, ale od 7 mego miesiąca używałam tylko kremu Revitol Stretch mark. Kupiłam go, gdy tylko przeczytałam informacje zamieszczone na http://rozStepykoSmetyki.pl/ Używałam go zgodnie z tym, co było napisane na ulotce i rozstępy się nie pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od samego początku. Od momentu, w którym padła decyzja dotycząca dziecka przygotowywałam skórę do ciąży. U mnie wystarczył najzwyklejszy olejek dla dzieci http://jonsonsbaby.com, przy w miarę regularnych masażach skóra naprawdę staje się bardziej jędrna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×