Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Evvvve, może zaczniemy układać jadłospisy dla ciężarnych? ;) A ja niestety nie mogę na słodycze patrzeć... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie ciesz.. ja mam chwilami napady ze musze cos słodkiego... staram sie marchewke, ale jak na złosc Łukasz byl niedawno na krwi i dostał 8 czekolad. W ogole odczuwalnie zwiekszyl mi sie ostatnio apetyt, nie wiem co zrobic zeby nie przeginac. podobno w 2 trymestrze zapotrzebowanie zwieksza sie o 300 kalorii.. moze zaczne liczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jest niedobrze a jednocześnie muszę stale coś jeść, bo jak nie jem, to słabo mi się robi. Staram się to jogurt wypić, to jabłko czy jakiś serek zjeść, ale różnie wychodzi, nie zawsze niestety zdrowo. Na razie się nie ważyłam w domu, idę do lekarza 8.11 to u niego się zważę - zobaczymy, ile więcej od 20.10 (ważył mnie wtedy podczas wizyty) będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
witam. kurczę a ja nie mam zachcianek jakiś dziwnych .kiszone ogórki zawsze bardzo lubiłam także nie widzę różnicy. pamiętam że jeszcze przed robieniem testu ,wpadłam na pomysł żeby zrobić kanapę (chleb+miód+boczek wędzony +ogórek kiszony) .posmakowało i zle się nie czułam po tym. ale jak powiedziałam dla męża o tym pysznym jedzonku ,to stwierdził że dobrze że go nie było przy tym.:-) mam nadzieję że jak nie mam dziwnych zachcianek to nie znaczy że coś jest nie tak. ostatnio to nawet mam dużo energii ,nie tak jak z tydzień temu ledwie ugotuję obiad i muszę się położyć bo słabo. mam nadzieję że tak już ostanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Rany ale macie zachcianki! Ja w sumie nie zmieniłam upodobań kulinarnych, no nie licząc epizodu gdzie przez tydzień objadałam się bakaliowymi milkami no i ten nieszczęsny winogron :P a poza tym żadnych ogórków zagryzanych snikersami :) O 11 idę na wizytę, doktorek wczoraj dzwonił żeby wizytę na przedpołudnie przełożyć z wieczora bo wyjeżdża więc szybciej podejrzę mojego małego boksera :) teścik pracuje w ośrodku dla uchodźców więc wolałam się przebadać bo licho wie na co oni tam chorują :P Wczoraj wyskoczyłam dosłownie na chwilkę do centrum i po drodze zahaczyłam o szmatki - rany ale się obkupiłam :P a raczej obkupiłam Małego, mąż stwierdził że jak tak dalej pójdzie to dzieciaka do 18-stki ubiorę jeszcze przed urodzeniem :P Kiedy ja nie mogę sie powstrzymać.... i tak w efekcie w domu stoją już trzy wory 120 l wypchane dziecięcymi ciuszkami :P garderoby mi nie starczy w nowym domu bo całą zajmą ciuszki Mikiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
w moim laboratorium takie ceny obowiązują za badania prywatnie.wysłałam na meila rodzaje badań i dostałam odpowiedz bo nie ma cennika w necie.NIe wiem czy te wszystkie badania trzeba bo mój lekarz jeszcze nie mówił o badaniach,ale spisałam z karty ciąży. Morfologia krwi 8,00 Mocz badanie ogólne 8,00 Badanie grupy krwi-i odczynu Coombsa 40,00 WR 13,00 HbS-25,00 Toxoplazma IgG 30,00 Toxoplazma IgM 30,00 Różyczka IgM 40,00 HIV 30,00 AFP 30,00 Glukoza 6,00 TEST GCT(AST)6,00 TEST OGTT-(ALT)6,00 272 zł razem. czy czegoś tu brakuje? mam nadzieję że coś odejdzie jeszcze z tych badań bo nie chce mi się płacić tyle kasy 10minut pobierania krwi:-( czy te wszystkie badania trzeba robić na 1 raz ? czy może nie które badania sa odpowiednio rozłożone co do tygodni ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie robilam hbs, hiv, rózyczki , afp, gct i ogtt nad hivem i rózyczką jeszcze sie zastanawiam. O reszcie przeczytam bo nawet nie wiem co to jest. Cos mi sie obilo ze hbs sie robi jak jest konflikt serologiczny.... ale pewnosci nie mam... Mąż ma oznaczona grupe krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie.. jendak hbs to zółtaczka - badanie do zrobienia w ostatnich tygodniach ciąży. Ja jestem pół roku po szczepieniu, wiec pewnie nie bede robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badanie AFP w surowicy kobiety ciezarnej lub plynie owodniowym nalezy przeprowadzic miedzy 14 a 18 tygodniem ciazy. Wzrost stezenia: - wady rozwojowe cewki nerwowej u plodu Spadek stezenia: - zespol Downa u plodu ja mialam robione inne badania w tym kierunku, test dwumianowy - zapłacilam ponad 100 zł wiec myśle że tego juz nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
tak mąż ma oznaczona grupę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile ile ile
czy te wszystkie badania co sa powyżej wypisane to robi się z krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AST i ALT sluża do okreslania uszkodzen wątroby, nie znalazłam informacji dlaczego robi sie je w ciąży i kiedy, wiec lepiej zapytać lekarza niz wydawac kase. Wszystkie z tych badan... poza badaniem moczu oczywiscie, robi sie z krwi. Z tym że glukoze, prawdopodobnie pobiorą z palca a reszte z zyly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alta i Aspat robi się by stwierdzić czy nie ma cholestazy :P, ale zwykle zlecaja je dopiero wtedy gdy cie wszystko swędzi i nie umiesz już sobie z tym poradzić :P teraz jak leżałam w szpitalu to była dziewczyna z cholestazą masakra jak ona się drapała do krwii prawie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no grożą grożą ale na szczęście są dość rzadkie :) a ja już mam dość chce urodzić pomóżcie jakoś :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po sciągnięciu szwu możesz już 'tentego" bo może męża trzeba wykorzystać? :) chociaz po takim długim poście to moze byc niebezpieczne.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa mami
teścik nie przejmuj się ceną za badania bo pewnie na tej karcie ciążowej są wypisane wszystkie możliwe badania do zrobienia w ciąży w najgorszym przypadku ...ale w najlepszym to lekarz może z części badań cię zwolnić skoro np. z wątroba miałaś ok wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa mami
teścik nie przejmuj się ceną za badania bo pewnie na tej karcie ciążowej są wypisane wszystkie możliwe badania do zrobienia w ciąży w najgorszym przypadku ...ale w najlepszym to lekarz może z części badań cię zwolnić skoro np. z wątroba miałaś ok wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
nowa mami mi nie chodzi o pieniądze ,tylko z ciekawości sprawdziłam a pozatym mój ginek tylko prywatnie w mieście przyjmuje więc skoro odpowiada mi on jako lekarz ,innego wyjścia nie widzę musze płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teścik no właśnie mogę ale mój się boi żeby nic nie naruszyć i jak to mówi "niech sobie jeszcze posiedzi" łatwo mu mówić nie on ledwo łazi :D:D:D ale mam nadzieję że to już długo nie potrwa od wczoraj wieczora mam cały czas twardy brzuch a co jakieś 40 minu tak od 10 dzisiaj to jeszcze bardziej twardnieje i mnie boli więc mam nadzieje że to już bliziutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mami ja pamiętam jak już ledwo chodziłam, a mój mąż nie dał się namówić na nic, bo twierdził, że nie chce nic tam pchać, bo tam dzidziuś siedzi i to jest niesmaczne :P Ale po terminie to już go prawie na kolanach prosiłam, żeby zrobił to, traktując to choćby jako zabieg :P No i miałam obiecane na noc z 3 na 4, ale zanim przylazł do łóżka to się samo już zaczęło ;) Trzymam kciuki za Ciebie, żeby to już naprawdę na dniach było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Laski, cukrzycy ciążowej nie mam! Lekarz stwierdził że wynik jest jak najbardziej OK więc dalej krówki mogę wcinać i jeszcze delicjami zagryzać jak tylko mam ochotę :P Ogólne samopoczucie super! Żadnych dolegliwości ciążowych i mały zgrabny brzuszek :) Mały Miki ma już prawie kilogram i rozwija się jak najbardziej prawidłowo! Przytyło mi się od początku ciąży 6 kg, następna wizyta 26 listopada i skierowanie na morfologię i siuśki. A i w drodze powrotnej wstąpiłam do szpitala i zapisałam się do szkoły rodzenia, zajęcia co czwartki o 18. Tak więc za tydzień wybieram się na pierwsze zajęcia! Ja na początek robiłam: - morfologię - badanie moczu - WR - HBs - taksoplazmoza - hiv - glukoza i to chyba wszystko, zapłaciłam coś ok 120 zł, a morfologie i badanie moczu to robię praktycznie co miesiąc i kosztuje w sumie 11 zł, a krzywa cukru 14 zł. A, dziewczyny pytałyście może swoich lekarzy o to czy auto możecie prowadzić? Mój mężuś dzisiaj wpadł na taki szalony pomysł i zapytał i zonk... doktorek mówił coś o jakimś ciśnieniu w podbrzuszu i mówił żeby osobiste prowadzenia auta ograniczyć do minimum czyli najlepiej jeździć ale jako pasażer :( o zgrozo a ja tak lobię auto prowadzić! Ale nie daje się zwariować, wszystko z rozsądkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie problemu z autem nie ma bo prawka nie mam :D:D:D ale nawet jakbym miała to i tak dupa bo mi wogóle niczym jeździć nie było wolno jeszcze tydzien temu :) a teraz to moge robić co chce byle z umiarem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja sobie nie wyobrazam zebym nie mogla prowadzic bo bym sie chyba jak bez nogi czula:)duzo jezdze i dla mnie byloby koszmarem ciagle prosic meza zeby mnie gdzies zawiozl.zreszta jak wsiadam za kierownice to sie relaksuje bo uwielbiam jezdzic:) ja dzis mialam pracowity dzionek bo mnie na sprzatanie wzielo i pucowalam wszystko jak szalona no ale teraz to moj mezulek wrocil i juz lipa z aktywnosci bo kazal mi usiasc i odpoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi na szczęscie lekarz nie zabraniał prowadzić, tylko jak mialam te problemy z kregoslupem. A tak, to powiedzial tylko że mma nie wierzyć w mit, że kobieta ciężarna nie powinna zapinac pasów.. bo to podobno straszna bzdura. Ja jak nie mam samochodu to nic nie jestem w stanie załatwić. Teraz oczywiscie jeżdze dużo mniej bo nie pracuje ale i tak byłoby mi okropnie ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja żałuję, że nie mam prawka, bo nie musiałabym męża molestować jak trzeba do lekarza czy na zakupy, tylko jeździłabym sama. Bez prawka z małym dzieckiem na takim zadupiu to jest masakra. Oczywiście bardzo lubię to zadupie i nie chciałabym mieszkać nigdzie indziej, ale są tego pewne minusy. A co najlepsze moje postanowienie na rok 2010 było między innymi zrobić prawko. W moim kalendarzu widnieje zapis na 28 stycznia - zapisać się na kurs prawka. A tymczasem 28 stycznia siedziałam u ginekologa , który potwierdzał wynik testu :P Dodałam nowe zdjęcia mojej bułeczki :) http://www.garnek.pl/rilla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczny :) i nawet raz nie spał :) Kupiłam wczoraj cykorie do picia, taka bez domieszki kawy... nawet dobrze zastepuje moja ulubona kawke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
cześć. coś tu cicho i pusto? no tak długi weekend.mam pytanie w poniedziałek na usg wykazało mi że jestem w ciąży 6 w5d.czyli od dnia niby zapłodnienia liczone???? to dziś wychodzi mi że 7w3 d. czyli jak to jest 7 tydzień skończony ,a 3 dzień już 8 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tescik.. a masz jeszcze jakies oznaczenie przy tym terminie... bo ja mam na usg wpisane zwykle od terminu miesiączki- wyliczone i przy tym mam opis: US MA. A drugi mam podany wiek płodu - według wilekości - i tam jest opis: clinical MA. przy pierwszym usg byl tydzien róznicy.. ale lekarz powiedział zeby sie nie martwic bo taką róznice to dzdzius nadgoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×