Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Evvvve ile kosztowały cię te prenatalne, ja będę je mieć 5.11 i zapomniałam zapytać lekarza o cenę, on zawsze mnie tak na do widzenia zastrzeli jakimś tekstem "następnym razem zrobimy prenatalne" cholerka ja się usmiecham, do widzenia a potem, co cholera? prenatlane? tez jestem z mikołowa, mój termin to 13.maj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowamami
a czy ginekolog kieruje kobietę w ciąży do dentysty około 9-10 tyg? na konsultacje stomatologiczne? o co chodzi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A ja mam lekarza w poniedziałek - nie dziś, więc dopiero wtedy coś więcej - jakieś konkrety co do mojego stanu - będę wiedziała :-) Rilla - czyli jest dla mnie jeszcze nadzieja ;-) Mini Maus- zazdroszczę Ci, ja mam co rano myśl w głowie - mmm, zaraz będzie kawka, a tu zonk - dziś jak robiłam mężowi rano kawę to myślałam, ze zwymiotuję... Rany, tego się nie spodziewałam ;-) Anaid, KASIEŃKAA__ , kaasiaa76 - witajcie :-) A co dziś porabiacie? Ja rano byłam w pracy, a teraz sobie tv oglądam... No i ciągle coś jem - masakra... Jak tak dalej pójdzie, to nim do półmetka dobiję, będę ponad stówkę ważyć... To dziwne, bo z jednej strony jest mi niedobrze, a z drugiej non stop jestem głodna, do tego stopnia, ze aż robi mi się słabo.. Miała tak któraś z Was? I pytanie zasadnicze: jakie ćwiczenia można wykonywać? Czy delikatne - wolne i spokojne - bieganie wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowamami - nie wiem, ale na pewno powinno się w ciąży mieć wyleczone ząbki, to może to tak zapobiegawczo? Jak będę u lekarza to zapytam, jak sprawy z zębami wyglądają - sama muszę odwiedzić stomatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaasiaa76 ... po sposobie rozmowy z pacjentką sadze że chodzisz do "Kiełbasy" :) Jesli tak to spoko - on nie bierze dodatkowo za prenatalne usg. Tylko te badania z krwi w laboratorium na Żwirki i Wigury kosztowaly 108 pln. Ja dzis byłam w szkółce... heh.. mam nadzieje że gośc od statystyki ulituje sie nademna jak przyjde na egzamin z brzuchem.. bo inaczej to nie wiem jak zalicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa.. no i jak chcodzisz do tego samego lekarza to może spotkamy sie w poczekalni, tez mam wizyte 5.11.. tyle ze jestem jako pierwsza - na 14:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
hej. ja mam do was pytanko odnośnie jedzonka.mam ochotę dziś na kanapki z pastą z białego twarogu z jakimiś dodatkami .no i chodzi mi o dodatki najbardziej smakuje mi z wędzoną rybą,ale ponoć nie można jeść wędzonej ryby? macie jakieś sprawdzone przepisy na taką pastę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teścik, możesz jeść wędzoną rybę, ale nie za często, raz na jakiś czas. Zdrowsza jest gotowana, pieczona, duszona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aśka2010 ty jesz sobie spokojnie, a ja nie mam wogóle apetytu, moja gin uczepiła się,że już ponad 15 tydzień a ja zjechałam w dół 3 kg.w ciąży wymiotowałam tylko 1 raz ale często mnie mdli.wczoraj nie mogłam normalnie zrobic zakupów w sklepie bo na jaką półkę nie spojrzałam-flaki mi podchodziły do gardła a miarka się przebrała jak weszłam na mięso-mąż musiał zakupy skonczyc, bo ja spojrzałam tylko w jedną , w drugą stronę zdąrzyłam buzię zasłonic ręką i biegiem przed siebie byle tylko pawia nie puścic na środku sklepu.postałam chwilę na lodówkach i mi przeszło a znów złapało jak wysiadałam z auta, tylkpo zdąrzyłam porwac od męża klucze do mieszkania i znów sprint ku wc :D w sumie mięso w odkąd jestem w ciąży zjadłam może z 5 razy a była to szynka na kanapce, sos do klusek , i schabowy który męczyłam pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve tak chodzę właśnie do niego, on jest bardzo charakterystyczny jak widać ;) ja mam na 14:30 może ominie nas godzinny poślizg. jak szłam 1 raz to stawiłam się 30 min przed umówioną godz. no i se posiedziałam 2 godz... delirium miałam od rana bo tak sie denerwowałam a tu jeszcze taka atrakcja. badania też robię tem gdzie ty, za toxo i grupę krwii wyszło 85 zł więc 108 za prenatalne z krwii mnie juz nie zszokuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowamami
kiedy ginekolog wystawia zwolnienie? chodzi mi ze ja jestem ubezpieczona w krusie,także mi się należy zwolnienie. czy jest jakiś określony miesiąc ciąży? czy od razu jak stwierdzi? i czy prywatny ginekolog wystawia również zwolnienia? i jeżeli dostać becikowe to od jakiego momentu trzeba byc już pod opieką lekarza? trochę tych pytań jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaasiaa76, nie sadze zeby omineło nas czekanie.. ostatnio byłam umowiona na 14:15 i lekarz sie spóźnił godzine. No ale to go w szpitalu zatrzymali - lekarzom sie to niestety zdarza. nowamami - ginekolog wystawia zwolnienie wtedy kiedy uzna że nie możesz wykonywac swojej pracy, ja miałam zwolnienie od poczatku a sa takie kobitki co do ostatniego dnia pracują. Zalezy od wykonywanej pracy i stanu zdrowia. Ginekolog prywatny też wystawia zwolnienie. Becikowe dostajesz po urodzeniu dziecka niezaleznie od opieki ginekologa... najczęsciej to trzeba przedstawić zawiadczenie z urzedu że zarejsrowalaś dziecko. Drugie biecikowe też, tylko że tam trzeba udowadnic niskie dochody na osobe. Być może w Twoim mieście jest tez taki dodatek od miasta... ale to musisz sie dowiedziec w opiece spolecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
witam mam do was pytanie bo doliczyłam się że niestarczy mi nospy do 3 listopada do wizyty.czy jak bym poszłam 27 października to by było już coś widać? byłby to 5,3 tydzień ciąży(a licząc od pierwszego dnia ostatniego okresu to 7,3tydzień) mi się wydaje że już coś powinno być widać. a wy co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam w 5,3 albo 6,3 od ostatniej @ i było widać pęchcerzyk i bijące serce. Więc mysle że spoko. Ale nospe to możesz bez recepty chyba kupić, czy lekarz jakies inne dawki przepisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
ja na receptę dostałam nospe forte 80 mg ,ale na własną rękę nie będę kupować.też mi się wydaje że powinno już widać, w sumie to tylko tydzień wcześniej będę mieć wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i tak podziwiam że wy tak długo wytrzymujecie z pierwsza wizytą :) Ale może to faktycznie rozsądniejesze. Aśka.. a Ty juz po? daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tą rybą wędzoną.. cóż.. mi lekarz nie pozwolił jesć... ze wzgledu na toxo... teraz wędzenie odbywa sie chemicznie w niskich temperaturach a to nie niszczy toxoplazmozy. Oczywiscie całe życie jadłam i sie dotąd nie zaraziłam więc ryzyko chyba jest bardzo male... ale to wybór kazdej z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
ja byłam już na pierwszej wizycie jak się dowiedziałam że jestem w ciąży ,przez te plamienia. ale wtedy było za wcześnie bo nic lekarz nie widział:-( ale to był równy miesiąc od ostatniej @ ,także nic dziwnego. teraz pójdę 27 października i mam nadzieję że będzie coś widać i będzie ok wszystko. a chodzić do lekarza to ja mogę co tydzień z ciekawości :-) ale jak nic nie wykaże usg bo za wcześnie to tylko kasa za badanie poleci:-) no ale 27 października mam nadzieję że będę miała dobry humor po wizycie i wtedy wkleję się do tabeli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Byłam u lekarza - potwierdził ciążę, wg niego to 6 tydzień :-) Widać było pęcherzyk, na kolejnej wizycie będzie coś więcej widać - już nie mogę się doczekać:-) Mam brać witaminki i pić dużo wody i jeść dużo warzyw i owoców, żadnego surowego mięsa, żadnych kotów i żadnych alkoholi. To tak w skrócie :-) A co do polipa - mam zapomnieć, ze istnieje. Ciężko powiedzieć, co z nim się stanie, może zaniknąć, a może wyleźć na wierzch - póki co mam udawać, ze go nie mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
to gratuluję:-) kiedy miałaś ostatni okres? nie wiem jak ja wytrzymam do 27 .10.z tej ciekawości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
a kiedy słychać na usg już serduszko dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny właśnie zaczynam 10 tydzień jakie miałyście obawy na poczatku ciazy co was niepokoiło. Do którego tygodnia bolały was piersi itd. nie mam z kim pogadac a ciekawi mnie wiele rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Czyli jednak zarażamy :D Asia to pierwszy medycznie potwierdzony dowód :) A kiedyś chodziły ploty że to przez dotykanie brzuszka ciężarnej można "się zarazić"... a tu widać wszystko idzie z postępem nawet i to :D Hi Hi Hi Asia jeszcze raz, teraz już tak "oficjalnie" gratulujemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia gratuluje :) Wiedziałam, że Ci się uda!!! A jeszcze niedawno tu marudziłaś, że może być ciężko hehe :) Cieszę się bardzo z Tobą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres miałam 06.września, a później 04.10 takie lekkie plamienie. Piersi to różnie podobno bolą, mnie póki co non stop - jak na okres... A, no i oczywiście lekarz zalecił wizytę u dentysty i zaznaczył, żeby robić wszystko co potrzeba w zębach, tylko wcześniej poinformować lekarza o ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej doświadczone ciężaróweczki czy mogłybyście opowiedzieć coś na temat tycia i powiększania się brzuszków?? Jestem też ciekawa w którym tygodniu można sprawdzić pleć dziecka i jak przeliczać tc na miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalyscie i ile nowych kolezanek:)ja przez weekend nie mialam kompa bo moj maz usiadl na niego przypadkiem bo lezal na kanapie i pekla matryca.na sczescie dzis kupilismy "nowego czlonka rodziny" i moge juz do was zajrzec:) co do jedzenia to podobno sery plesiowe takie jak turek itp to mozna jesc bo sa z pasteryzowanego mleka i mam nadzieje ze taj kurde jest bo ja sie nimi zajadam ciagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszamamusia89... ja wg ostatniego okresu jestem w 14 tc, jak stoje to brzuszka nie widać, jak leże na boku to już ewidentnie wygląda inaczej. Nosze spodnie ciążowe bo jak siedze to mnie ciśnie. ale z brzuchami to róznie, zalezy od napietości skóry. Mnie piersi przestały bolec bardzo szybko, az wpadłam w panikę czy ciąża nie obumarła bo wtedy jest zanik objawów czesto... no i wyciagnełam mojego lekarza w poniedziałak o 9:00 na badanie. Na szczescie jest fajny i sie nie pogniewał. Pozatym powiedział że nawet dobrze że mnie nie bolą, bo ja mam bardzo duze piersi i jakby jeszcze urosły potem by bardzo oklapły. z tyciem tez jest roznie.. w sumie przez pierwsze 3 miesiące nie powinno się tyć a potem 0,5 kg na tydzień.. ale jak sie juz pewnie przekonałas to nasze nienarodzone dzieci decyduja co jemy i ile :) Ja sie z waga trzymalam dzielnie, ale potem bol kręgoslupa mnie "położyl" na dwa tygodnie no i do tego spedziłam troche czasu u mamusi ... efekt .,.. 2kg wiecej w 3 tyg. Kurcze.. nie sprawdzałam jak to jest z tymi serami.. lekarz powiedział że nie jeśc to uznalam że wszystkie są niepasteryzowane... aż sprawdze bo też lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie zajarał mi sie kontakt przy pralce.. niby uziemiony, ale "Misio" go przerabiał..... eh... było brać "złota rączkę" a nie mgr socjologii :( dobrze ze na noc pralki nie włączyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×