Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

tak ,tak w 21 tyg. mi jutro albo pojutrze zaczyna sie 22 tydzien. tez nie wiem jak to liczyc. i dlatego napisalam ze prawie w 22 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro będę miała 20 + 6, co oznaczałoby,że w piątek zaczyna się 21 czy 22 tc ? Czasem mam taki z tym problem,że aż wstyd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria teraz jesteś w 21tc bo skończony 20tc , w piątek zaczniesz 22tc Np ja mam 23tc5d więc to jestem w 24tc licząc od OM a że zaczęła sie w sobotę to każdy następny tydzień włg mojego suwaczka zaczynam w sobotę Zdrówka dla ciebie i Mężula Macica u mnie pow pępka tam czasem sięga kop małego Filpino. W poprzedniej ciąży miałam brzuch mierzony co wizytę dno macicy i obwód, teraz tego lekarz nie robi. Ja znowuż czytałam że w 20tc koło pępka jest i każdy tc o 1 cm wyżej. Pewnie przy 2 dzidziuchu może iść szybciej bo już wszystko rozciągnięte kasiunia to ja chciałam bebeczkę i też mi smutno było ale teraz mi wstyd za siebie bo kocham tego synusia mojego i nie oddałabym za 10 dziewczynek, no ale tak to jest że człowiek sobie marzy i chyba normalne, że te co mają synków chciały dziewczynki i odwrotnie. jeśli chodzi o pozycje startową dziecka to przy kolejnych dzieciach może nastąpić kilka dni przed porodem quska jakoś pierwsze słyszę że tylko 2 cesarki. Na innym forum są mamy z 3 w drodze i maja mieć 3 cesarkę. Może to od lekarza zależy ziolka tak jak pisałam kasiuni za kilka dni zapomnisz o tej córeczce z marzeń i będziesz się cieszyć chłopczykiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję palusia :) zawsze jestem u lekarza w czwartek , a w piątek zaczyna mi się nowy tydzień. W piątek zacznie mi się 22 tc, a on 20+ 6 traktuje jako 20 tc, więc tak mi wpisze w kartę ciąży. Dlatego to wszystko dla mnie takie zagmatwane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria ja też mialam z tym problemy.Ale juz kumam.Ja mam dzisiaj skończony 23 tc,a jutro bedzie 23+1 wiec zaczęlam 24.I tak do 40:) Ja jakos dziwnie wysoko mam tą macice,bo nawet wczoraj po kąpieli stałam przed lustrem i oglądam brzuchol i takie twarde bylo dość wysoko,napewno nie na wysokościpępka.No ale ja sie nie znam,za tydzień u położnej pewnie sie dowiem wszystkiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria jest tak jak dziewczyny mówią:) dla mnie tez to jest dziwne...ale tak juz jest. w pierwszej ciąży to już w ogóle nie potrafiłam tego liczyc...ale teraz jakos sobie radze. My juz po kolacji. Najadłam sie za dwoje:P Eryczek już śpi-mam chwile spokoju. Z chwile kąpiel+depilacja a potem lulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daria ja też jestem w czwartek u lekarza i on tez wpisuje skończony tydzień, więc jutro wpisze mi 23 a w piątek skończę 24 tc albo wpisze 23/24tc ja już po kąpieli i depilacji jutro gin;) Olek idzie ze mną i grzecznie czeka za parawanikiem:) Dziś powiedział że i tak tata ma większy brzuch a mama ładniejszy;) Kochany synuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palusia..słodkie są te nasze dzieciaki... mnie to bawi że mój mały chodzi za mną i cały czas dotyka brzuch i mówi :dzidzi! fajnie się tego słucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam wizytę na 10:15 :) Czuję się okrpnie,ale idę zobaczyć Dzidziusia :) Lekarz zapisał mi syrop Hedelix, mówiłam mu o ciąży. W ulotce jest napisane,że nie wolno stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie jest zapisane tak jak w większości ulotek żeby skonsultować się z lekarzem, tylko od razu zakaz stosowania w ciąży. W składzie jest 96 % etanolu, może dlatego. Póki co nie biorę, zapytam się jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejq jaka tu cisza:)dziewczyny gdzie was wywiało??mi pozostal komputer bo mój ogląda film który zabardzo mi nie odpowiada,wiec sie wyniosłam w salonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wciąż czekam na męża. Powinien skończyć o 21.00, ale musieli zostać dłużej. A biedak taki chory. Mnie ten kaszel udusi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po wizycie mam dopiero czas aby napisać. z dzidzią wszystko ok, rozwija się prawidłowo, termin porodu z usg wychodzi taki sam jak z OM czyli 27.06, maleństwo waży ok 357 g, no i dzidzia rozchyliła nóżki i pokazała siusiaka :) a imię to najprawdopodobniej Karol. No i chyba mamy więcej chłopców. ziolka gratuluję synka :) daria powodznia na wizycie dobrz dobrany stanik to naprawdę ważne i też znam osoby które noszą za duże obwody i nie dadzą się przekonać na zmianę stanika. a co do macicy u mnie 21tc i sięga równo do pępka lekarz powiedział że dokładnie w tym tyg powinna tam sięgać dobrej nocki pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
witam w ten piękny słoneczny dzionek ,przynajmniej u mnie :-) idę posprzątać w pokoju dla małej bo mąż obiecał że na dniach ustawi mi meble tak jak sobie już wymarzyłam że będą stały dla małej. niby 4 miesiące i 2 dni do planowanego terminu porodu to kupa czasu a ja bym już chciałąm mieć wszystko gotowe , i zamknąć pokoik na klucz żeby nikt tam nie chodził nie brudził...nie mam cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja u mnie tez słoneczko;) Mały w przedszkolu piesek po spacerze a ja z kawką:) Waga na dziś 5kg do przodu koniec 24tc nie jest źle może tej 12 nie przekroczyć;) Czy wy tez czujecie sie z rana takie słabe? Ja tak do ok 11-12 nie do życia jestem. mam pytank ja miałam dla Olka po 20tc wszystko kupione nawet łóżeczko stało;) teraz jak na razie stoi komoda a w niej ciuszki przeprane;) Ja myślę że w kwietniu na koniec łóżeczko zamówimy chyba że mi ktoś zaoferuje i odsprzeda ; dorota gratuluje karolka fajne imię Hanka no mój niestety taką radością do brzucha nie pała. Denerwuje się jak jakieś rzeczy dla dzieci oglądam taki chłopak prawdziwy. Twój synus to maleńki jeszcze sama słodycz;) Ja mam wizytę na 15 już nie mam takiego nerwa jak wcześniej przed wizytami moze dlatego że mały taki aktywny i wiadomo że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszę do czerwcowej mamy, która wpisała się na majowym topiku z pytaniem do mnie :) Nie ma takiej możliwości, żeby rodzić na Łubinowej, bez wcześniejszych wizyt u któregokolwiek lekarza, który tam przyjmuje/ to jest wymóg/. bo to on wypisuje skierowanie do porodu tam. bez skierowania niestety nie przyjmują. ale tak jak pisałam wystarczą minimum 3 wizyty i lekarz bez problemu skierowanie wypisuje, a ceny wizyt kształtują się różnie w zależności od lekarza od 80-200zł.:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) powodzenia dla tych co dziś wizyty mają :) ale Wam fajnie ja mam dopiero za tydzień :( co do macicy to ja jak byłam w 20tc u gina to była trochę poniżej pępka teraz na bank jest powyżej bo mała nieraz ładuje już nad pępkiem :) Dziewczyny nie wiem co robić :/ coś mnie pobolewa strasznie krzyż i boli czasem jak na @ nie wiem czy należy się tym martwić??? Mój gin jeszcze na urlopie więc nie będę do niego dzwonić ale ta lekarka ze szpitala mówiła że jakby bóle nie przeszły to żeby przyjechać do poradni ginekologicznej i nie wiem co robić... Mam taką książkę i niby piszą w niej że w 6 mies. boli dół brzucha przez wiązadła ja co prawda w 6 chyb a jeszcze nie jestem ale moja mała szybko rośnie więc logicznie myśląc brzuch i macica też powinna rosnąć szybciej i może stąd ten ból??? nie wiem co robić z drugiej strony jak znów pojadę do szpitala to będzie kolejne usg a tydz. temu już miałam robione i za tydz. wizyta u gina i też będzie nie chcę podglądać małej tak często bo do końca nie wiadomo jaki to ma wpływ w póxniejszym zyciu maluszków :( no ale może należy jechać żeby sprawdzić... Boże jaki to wszystko trudne... Co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny u mnietez sloneczko swieci , ale niestety siedzenie w domku mala wogole nie zdrowieje , goraczka znow wrocila, prawie nic nie je , schudla :( eh wcozraj na kontorli bylam to mowila ze do wekendu wyzdrowieje , a tu wcale nie jest lepiej dzis z zaropialymi oczkami wstała a druga niunia wbrzuszku kopie brzuch si ewygina az czasem zaboli , co to bedzie pozniej mala wyzdrowieje to tez na zakupy sie wybiore , akurat maz doponiedzialku ma wolne mozna bybylo gdzies pojezdzic a tu niestety mała chora wiec wszyscy siedzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
noi powodzenia na wizytach dziewczyny co do macicy to u mnie tez chyba juz nad pepkiem bo czasem mala kopie wysoko prolaktynka jak sie denerwujesz to przejedz sie dla swietego spokoju , napewno jest wszystko wpozadku ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki:) prolaktynka kurcze nie wiem czy to normalne, może spróbuj się skonsultować z innym lekarzem a póki co dużo leż, nie dźwigaj i nie chodź dużo. Ja czasami czuje wiązadła ale wiem, że to one bo po bokach mnie bolą no i plecy:( Jeśli bardzo cię to niepokoi to idź do innego gin. i powiedz mu co i jak. U mnie słońce jak ta lala:) Zaraz na zakupy idę a co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktynka - jeśli masz obawy to lepiej jedź i jej rozwiej nawet jak jest ok, to się uspokoisz. o swoją psychikę też musi my dbać:) tym bardziej, że dzieci już wyczuwają nasze nastroje usg nie tyle szkodzi, co poprostu może denerwować dziecko bo ponoć te fale nie są dla maluchów zbyt przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie poza tym że od czasu do czasu czuję ten dziwny ból w dole brzucha to po bokach też cały czas mnie napiernicza :( i jak się z boku na bok w nocy przewracam to też mnie boli :( szczególnie z lewego na prawy już sama nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolaktynka wiem, że USG za często nie wolno ale ja w 6 tyg. leżałam w szpitalu najpierw z podejrzeniem poronienia a później doszedł do tego krwiak przez dwa tygodnie miałam 5 razy robione usg, nie jest to przecież wedle naszego widzi mi się tylko uzasadnione. Jak mus to mus, lepiej żeby zrobili i byłabyś spokojna że z maluszkiem ok niż taka nerwówka. No ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje :( jej ale boję się że jak znowu tam pojadę to mnie zostawią a ja nigdy w szpitalu nie byłam :( no ale dzidzia najważniejsza :) może bym się gdzieś prywatnie umówiła sama nie wiem co lepsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może być tak, że gdzieś ci maluszek naciska i dlatego boli ale wiesz takie gadanie. Jak by lekarz powiedział to byłoby pewne. A może weź no-spę i magnez (ja biorę Asmag) i połóż się, mi tak lekarz kazał robić jakby mnie bolał brzuch bolał, chociaż teraz biorę to 3 razy dziennie bo mam twardnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś jeszcze nie czułam tego bólu jak na @ wiązadła mnie bolą od początku.. Może jeszcze dziś odpuszczę bo ta poradnia jest do 13 więc nie wiem czy zdążę bo niedawno wstałam :(.. jesli by się coś działo to zawsze mogę jechać do szpitala a najwyżej jutro wstanę o 7 i się zarejestruję... Boże żeby nic się nie działo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tam jak nie byłaś to będziesz:) Ja leżałam nie raz na ginekologii i żyję. Poza tym zbadasz teren przed porodem:D Ale może najpierw idź do jakiegoś ginekologa prywatnie i niech on cię zbada i usg zrobi, bo wiem, ze jak idziesz do szpitala to juz na bank zostajesz, przynajmniej tak jest u mnie. Tak mi położna powiedziała kiedyś i teraz wiem, ze jak do szpitala to z ciuchami muszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to rzeczywiście wolę iść prywatnie.. Tylko muszę poszukać jakiegoś dobrego z Krakowa ech ten mój sie urlopuje a woalałabym do niego iść :(.. No mnie ostatnio chcieli zostawić ale nie miałam gorączki więc mi się upiekło.. Znajdę jakąś prywatną poradnię tak żeby do późna dziś przyjmowali i najwyżej tam się zgłoszę :) a jak będzie trzeba do zbiore zabawki i się wybiorę na urlop... Może to wszystko przez to zapalenie eh byle do czerwca :) Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej prolaktynka- a jak dziecko? czujesz ruchy? wiesz ja bym sie polozyla, wziela nospe czy to w razie W kazal brac lekarz i sie polozyla. sprobuj sie zrelaksowac, poczytac ksiazke itp. jak nic sie nie zmieni lub bol bedzie intensywniejszy to bym pojechala sie zbadac. powodzenia dla dzisiaj sie badajacych :) ale ja dzis zamulona jestem, wrrr, mam nadzieje, ze sie ogarne, bo nic nie idzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej kochane:)A u mnie bez słoneczka i chyba rano padało bo cos morko. Kolejna noc nieprzespana.O2.20 sie obudziłam na siusiu i do 4 nie mogłam zasnąć. Prolaktynka jak naprawde sie denerwujesz to jedz do lekarza lub szpitala,bo jednaqk maluszek najważniejszy.Mozliwe że to maluch uciska ale wiesz my lekarzami nie jesteśmy i tylko gdybamy:) Powodzenia dziewczyny na wizytach. A ja sie relaksuje przed kompem z Inka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Gwiazdeczki Mam pytanie muszę kupić glukozę 75g bo jutro badania czy wy kupowałyście w proszku czy w płynie? a jeśli w proszku to czy wam ktoś to rozrobił czy same brałyście wodę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×